Tvrdy brzdovy pedal!!!!

Moderátori: bukelo, buci_vectra

mimo22

Tvrdy brzdovy pedal!!!!

Príspevok od používateľa mimo22 »

Zdravim všetkych,chcel by som sa spytať čo to môže byť ked mam pri stlačani dosť tvrdy brzdovy pedal a nebrzdi ako by mala!Menil som vpredu nove kotuče aj doštičky a vzadu to tiež nevyzera zle!!!Neviete mi poradiť čo by to mohlo byť??Vopred dakujem
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36829
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Ono chvíľu trvá, kým si nové doštičky a kotúče sadnú. Ja keď som po výmene bŕzd vychádzal z garáže, takmer som nabúral do brány.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
mimo22

Príspevok od používateľa mimo22 »

Ano mne sa zda ,že brzdi lepšie,lebo sa usadzaju,ale aj tak je dosť tvrdy oproti inym autam s posilnovačom!
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36829
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

A pred tým tvrdý nebol? Pri vypnutom motore skús našlapať pedál kým nestvrdne úplne. Potom ho drž stlačený a naštartuj. Pedál by mal klesnúť. Ak nie, hľadaj chybu v podtlakovej hadici vedúcej od posilňovača k saniu. Skontroluj jednak jej celistvosť ako aj priechodnosť.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
mimo22

Príspevok od používateľa mimo22 »

Dik ,skusim to pohladať a overiť.
mimo22

Príspevok od používateľa mimo22 »

Ani asi po pol roku sa brzdovy pedál nezmenil.Neviem či nebude niečo s hlavným brzdovým valcom alebo s posilnovačom ,lebo oproti iným autám je dosť tvrdý.Neviete ako by som to ešte mohol overiť?Dik
Používateľov profilový obrázok
Rasto
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 882
Dátum registrácie: 05 Dec 2006, 14:43
Auto: Astra J
Bydlisko: Prievidza
Bydlisko: Prievidza

Príspevok od používateľa Rasto »

Podľa môjho názoru má G Astra "tvrdé" brzdy oproti iným autám, keď chceš aby to brzdilo, tak musíš na brzdu tlačiť viac ako u iných áut.
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER + LPG, r.v. 2010; Ex Opel Astra G, Z14XE + LPG, Ex Opel Astra G, X16XEL
rado.c

Príspevok od používateľa rado.c »

alebo je chybny posilnovac brzd, alebo nema podtlak...
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

porovnat s inym autom. dovodov moze byt vela.
najpr slaby podtlak

mal by si si dat do podpisu typ auta a motora
tomas7677

Príspevok od používateľa tomas7677 »

ja mam takisto Astru G a takisto mam tvrdy brzdovy pedal, oco ma napr Renault Megane a na tom ked som isiel a stlacl som brzdu tak to islo uplne v lahko, kamarat ma Fiat Brava a takisto mu to ide uplne lahko, je to iba sila zvyku, ja som si zvykol a nevadi mi to :) ked ti to brzdi tak ako ma tak myslim ze sa nemas coho bat :)
Používateľov profilový obrázok
m1lan
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 22 Feb 2009, 13:20
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Topoľčany
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa m1lan »

My máme doma dve astry. Jednu mám ja a jednu otec. Obidve majú 4x kotúče. Ale moja brzdí omnoho lepšie ako otcova. Alebo ani nie že brzdí lepšie, ale ten pedál má tvrdší ako moja. A ešte moja má omnoho rýchlejší nástup. Neviem prečo, brzdy majú komplet vymenené. :roll:
dag22
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 29 Okt 2009, 21:20
Auto: Astra G
Bydlisko: sintava
Kontaktovať používateľa:

buc rad ze je tvrda

Príspevok od používateľa dag22 »

buc rad ze je tvrda. ja som opravoval zadne strmene lebo mi nesla rucna z pravej zadnej strany mi vytieklo nose oleja nez som to zlozil a z lavj tiez dokopi mi utieklo vyse pol litra brzdovej. teraz rucna sice ide ale problem je taky ze brzda je skoro jak blato pritom som tam naspak doplnil tolko kolko mi utieklo a ani po druhom odvzdusneni sa nic nezmenilo. predtym som pedal pri jazde dokazal stlacit tak priblizne na 2/3 max hlbsie uz nesiel nijako a teraz ho v pohode dam az na podlahu. zahada nastava v tom ze abs v pohode funguje akurat brzda nema taky ucinok musim ju viac stlacit a haluz je to ze ked ju stlacim 2X za sebou tak zostana ten druhy krat tvrdsia co mi uz duplom nejde do hlavy. v "jak na to" som sa docital ze system abs je nutne odvzdusnovat v oply lebo ze bla bla bla maju na to nejaky specialny pristroj bez ktoreho abs neodvzdusnim. a sculeky mi povedzte nekto kto sa tomu vyzna kde mam hladat chybu :?:
Astra G hatchback, r.v. 99,1,8 16v 85kw, X18XE1
Používateľov profilový obrázok
kalli
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 26 Aug 2007, 20:26
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Bahon

Príspevok od používateľa kalli »

pre dag22
sia, ked si sa prdkal s tym zadkom, si ho odvzdusnoval na zdvihaku ci na jame. lebo sa musi odvzdusnit na jame pri ztazenej zadnej naprave a ne na zdvihaku, je tam rozdelovac tlaku. Potom to bude OK.
NECH VAM OPLE OPLUJU
A ja budem pri tomto fore odbornik na astru...... :)
moja astra: http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?t=5693
http://picasaweb.google.sk/2md.kalli/AS ... 5304951298
astra G caravan X20XEV
dag22
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 29 Okt 2009, 21:20
Auto: Astra G
Bydlisko: sintava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa dag22 »

kalli napísal:pre dag22
sia, ked si sa prdkal s tym zadkom, si ho odvzdusnoval na zdvihaku ci na jame. lebo sa musi odvzdusnit na jame pri ztazenej zadnej naprave a ne na zdvihaku, je tam rozdelovac tlaku. Potom to bude OK.


to som nevedel doteraz som odvzdusnoval auta vzdy len na zdvyhaku. dik za radu skusim to tak ako si mi poradil napisem potom ako som dopadol
Astra G hatchback, r.v. 99,1,8 16v 85kw, X18XE1
dag22
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 29 Okt 2009, 21:20
Auto: Astra G
Bydlisko: sintava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa dag22 »

vyriesene: spravil som to presne tak ako si mi poradil a funguje to a tak isto sme to spravili aj u kamosa na vente a islo to aj tam akurat ked sme to odvzdusnovali na jeho aute tak pedal bol maksi a maksi a mal strasne kratku drahu ale ked sme odvzdusnovali posledne koleso tak neslo odtial takmer nic vzduchu a pedal uplne stvrdol takze pohoda jahoda :D dik za radu
Astra G hatchback, r.v. 99,1,8 16v 85kw, X18XE1
Používateľov profilový obrázok
misso101
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 470
Dátum registrácie: 22 Feb 2009, 20:13
Auto: Astra G
Bydlisko: Rimavská Sobota
Bydlisko: Rimavská Sobota

Príspevok od používateľa misso101 »

chalani ja som počul že astry maju od serie tvrde brzdove pedale, ja som mal aj so starými kotučmi a doštičkami tvrdy, a aj teraz som vymenil aj kotude, aj doštičky, aj kvapalinu, odvzdušnili sme , ale ajtak je tvrdý ten pedal, na druhom aute čo máme tak tam je mekučky pedal, astra ma všetky pedale tvrde
Astra G 2,0 16V Turbo
Používateľov profilový obrázok
yellow
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 11 Júl 2009, 21:55
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: L.M.
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa yellow »

misso101 napísal:chalani ja som počul že astry maju od serie tvrde brzdove pedale, ja som mal aj so starými kotučmi a doštičkami tvrdy, a aj teraz som vymenil aj kotude, aj doštičky, aj kvapalinu, odvzdušnili sme , ale ajtak je tvrdý ten pedal, na druhom aute čo máme tak tam je mekučky pedal, astra ma všetky pedale tvrde


Ale s tými kotúčmi Brembo a platničkami Textar ti to musí brzdiť lepšie, nie?... za tie prachy!
Používateľov profilový obrázok
mrdalklika
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 23 Apr 2008, 01:52
Auto: Astra G
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Bydlisko: Kočovce

Príspevok od používateľa mrdalklika »

Nechcem chváliť škodu, ale bol som na služobke, cca 700km šoférovania. a keď som sadol do opla tak som nemohol utlačiť spojku ako išla ťažko. Brzdy sú tiež dosť tvrdé, napr, na Renault laguna sa nechytajú.
Opel Astra Caravan G 1,7td 2000
X 1,7 DTL 50KW
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

mrdalklika napísal:Nechcem chváliť škodu, ale bol som na služobke, cca 700km šoférovania. a keď som sadol do opla tak som nemohol utlačiť spojku ako išla ťažko. Brzdy sú tiež dosť tvrdé, napr, na Renault laguna sa nechytajú.


moja laguna brzdila vyrazne silnejsie nez vectra. ale zase, ked na vectre sliapnes silnejsie na pedal, tak to brzdi rovnako dobre

zase na oploch som si vzdy pochvaloval lahko iducu spojku
Používateľov profilový obrázok
misso101
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 470
Dátum registrácie: 22 Feb 2009, 20:13
Auto: Astra G
Bydlisko: Rimavská Sobota
Bydlisko: Rimavská Sobota

Príspevok od používateľa misso101 »

Yellow: no tak s tými kotúčmi a doštičkami to tak brzdí že keď dupneš silnejšie ako som bol zvyknutý na staré s tvrdým pedálom tak zúbky sú vo volante a spolujadzec umýva okno jazykom :P

mrdalklika: ako som spomínal na druhom nemenovanom aute že je to všetko mäkšie v predchádzajúcom príspevku, to auto je ŠKODA FELICIA a je to tam super mäkkučké.

Chcel by som na astre mäkký pedál ako je na felicii, je mäkky a chytá skoro od začiatku, na oply je výraznejšie tvrdý,ale tak plní účel dobre aj ten :D
Astra G 2,0 16V Turbo
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - PODVOZOK/BRZDY"