snímač klepania

Moderátori: dulo, buci_vectra

Používateľov profilový obrázok
RASTY
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 07 Apr 2006, 06:58
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Michalovce

snímač klepania

Príspevok od používateľa RASTY »

zdravim vas drahí opláci..mam tiez problem s tou kontrolkou motora... stale uz asi rok mi svieti ta neprijemna oranzova kontrolka. bol som s nou na tester, vyhodilo chybny snimac klepania (detonacie) motora, vymenil som ho za novy, v opli stal 2020 sk, nie tak vela, vymenil som ho, no stale to svieti, jasne ze chybu technik vymazoval, i viac krat, no stale sa to zasvieti do 30 sekund.. kamos mal podobny problem tak som mu dal svoj stary, on ho vymenil a zistili sme ze ten moj stary bol ok... tak sme isli premeriavat kabelaz, chybu sme nenasli, este raz sme ho pre pripad ukostrili od minuska, no stale nic, stale to svieti , a stve ma to... moze byt na vine sportovy vyfuk?? asi nie, no uz ma napada vselico... mam 1,6 16 v, X16XEL, a papa mi to v priemere 10l/100km... zda sa mi to vela, no najviac ma stve ta kontrolka, a zda sa mi ze auto je lenivsie... nema taky tah, skor plynulo a pomaly zrychluje, po 140km/h ako tak zrychluje no potom to ide po maximalku 175km/h dost pomaly...

mate s tym niekto skusenosti??? napada ma zeby som poprecistoval i ten egr ventil, len neviem kde sa nachadza ...poslite foto alebo radu prosim...
vdaka
1. Vectra C GTS 1,9 CDTI Z 19 DTH, 110 kw
Jakub-ko
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 613
Dátum registrácie: 06 Nov 2006, 11:42
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: KOSICE

Príspevok od používateľa Jakub-ko »

ano ano EGR treba vycistit a zaslepit aj ten moze sposobovat rozsvietenie kontrolky a najdes ho pri klapke sania po lavej strane hned pod krokovym motorcekom ja to taky 4-5 cm valcek s koncovkou na 4 kable a prirubou na 2 torx sruby
OPEL VECTRA CARAVAN X 16 XEL
Používateľov profilový obrázok
RASTY
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 07 Apr 2006, 06:58
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Michalovce

Príspevok od používateľa RASTY »

co tym myslis zaslepit????.... nechapem...
1. Vectra C GTS 1,9 CDTI Z 19 DTH, 110 kw
Komo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 3608
Dátum registrácie: 19 Mar 2007, 16:47
Auto: Astra H
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Komjatna
Bydlisko: Komjatna [RK]

Príspevok od používateľa Komo »

RASTY napísal:co tym myslis zaslepit????.... nechapem...


medzi ERG a potrubie slahnes kovovu podlozku (zaslepku) ktora zabrani prechodu plynov z potrubia do ERG a nasledne do motora.
Napísať odpoveď

Návrat na "VECTRA - ELEKTRO"