čerpadlo-oprava el. RJ

Moderátori: bukelo, buci_vectra

tucekm
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 21 Sep 2009, 17:26
Auto: !! Zmeň si model auta !!

čerpadlo-oprava el. RJ

Príspevok od používateľa tucekm »

Asi pred mesiacom som kúpil starší OPEL Astra 1.7TD. Po troch týždňoch auto začalo štrajkovať. Motoro nešiel do otáčiek, stratil výkon a zakrátko už vôbec nenaskočil. Ato bolo v autorizovanom servise, kde mi vymenili rozvody (čo som aj tak plánoval). Ja som vymenil filtre a olej. V servise po výmene rozvodov auto za studena išlo, po zohriatí nastal rovnaký problém. Na dagnostike vyhadzovalo niekoľko chýb s odkazom na poruchu čerpadla. Vyčistil som ERG ventil, nádrž a nič. Od viacerých mi bolo povedané, že to bude cievka na čerpadle aleo RJ. Cievka vychádza na 260,- €, RJ na 400,-€. Za repas čerpadla 650,-€, za nové 1.100,-€ (poznámosti so 40% zľavou). V bazári kde som auto kupoval mi majiteľ povedal, že RJ mi opravý ak mu zašlem čerpadlo za 350,-€, že je to otázka nejakých 2 hodín práce, čo sa mi vidí neskutočne dobrý zárobok. Pohrabal som sa na nete a našiel som návod na opravu RJ. Skúsim to (nie sám, ale nie za 350,-€). Ak to dokáže niekto iný, musia to zvládnuť aj iní. Pre tých ktorý majú podobný problém ponúkam odkaz nie na ľudí, ktorí chcú za 2 hodiny práce 10.000,- Sk. Verím, že sa mi podarí závadu odstrániť a budem sa môcť na fóre pochváliť s tým, že auto IDE a podeliť sa s Vami o svoje ďaľšie skúsenosti. Ak tieto skúsenosti máte niekto z Vás, budem rád ak sa s nimi podelíte so mnou. http://uloz.to/2033893/oprava-elektroniky-vp44.pdf
1micra
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 22 Sep 2009, 10:49
Auto: Iná značka
Bydlisko: Poprad
Bydlisko: Levoča

Príspevok od používateľa 1micra »

Sevas dik za radu ale neda sa st na tej stranke stahovat
Používateľov profilový obrázok
marjan
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 432
Dátum registrácie: 13 Feb 2008, 12:20
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Vráble
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa marjan »

1micra napísal:Sevas dik za radu ale neda sa st na tej stranke stahovat

posli mailovu adresu a poslem ti ten navod

mne to islo stiahnut

ale najdes to aj tu: pozeraj tento nadpis(Český návod na opravu ŘJ PSG5), je to do detailov nafotene ako na to
link: http://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.p ... 522#p89522
Mitsubishi Outlander 2.4 benzín, automat
ASTRA CARAVAN G 2.0 DTL16 V
Používateľov profilový obrázok
Rasto
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 882
Dátum registrácie: 05 Dec 2006, 14:43
Auto: Astra J
Bydlisko: Prievidza
Bydlisko: Prievidza

Re: čerpadlo-oprava el. RJ

Príspevok od používateľa Rasto »

tucekm napísal:Asi pred mesiacom som kúpil starší OPEL Astra 1.7TD. Po troch týždňoch auto začalo štrajkovať. Motoro nešiel do otáčiek, stratil výkon a zakrátko už vôbec nenaskočil. Ato bolo v autorizovanom servise, kde mi vymenili rozvody (čo som aj tak plánoval). Ja som vymenil filtre a olej. V servise po výmene rozvodov auto za studena išlo, po zohriatí nastal rovnaký problém. Na dagnostike vyhadzovalo niekoľko chýb s odkazom na poruchu čerpadla. Vyčistil som ERG ventil, nádrž a nič. Od viacerých mi bolo povedané, že to bude cievka na čerpadle aleo RJ. Cievka vychádza na 260,- €, RJ na 400,-€. Za repas čerpadla 650,-€, za nové 1.100,-€ (poznámosti so 40% zľavou). V bazári kde som auto kupoval mi majiteľ povedal, že RJ mi opravý ak mu zašlem čerpadlo za 350,-€, že je to otázka nejakých 2 hodín práce, čo sa mi vidí neskutočne dobrý zárobok. Pohrabal som sa na nete a našiel som návod na opravu RJ. Skúsim to (nie sám, ale nie za 350,-€). Ak to dokáže niekto iný, musia to zvládnuť aj iní. Pre tých ktorý majú podobný problém ponúkam odkaz nie na ľudí, ktorí chcú za 2 hodiny práce 10.000,- Sk. Verím, že sa mi podarí závadu odstrániť a budem sa môcť na fóre pochváliť s tým, že auto IDE a podeliť sa s Vami o svoje ďaľšie skúsenosti. Ak tieto skúsenosti máte niekto z Vás, budem rád ak sa s nimi podelíte so mnou. http://uloz.to/2033893/oprava-elektroniky-vp44.pdf

Ale ten článok je k VP44 a to myslím že nie je u 1.7. Skús mrknúť sem: http://www.mrserv.de/index.php?option=c ... &Itemid=33
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER + LPG, r.v. 2010; Ex Opel Astra G, Z14XE + LPG, Ex Opel Astra G, X16XEL
Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4219
Dátum registrácie: 02 Máj 2007, 21:34
Auto: Zafira B
Bydlisko: Galanta
Bydlisko alt: Sološnica
Bydlisko: Galanta

Re: čerpadlo-oprava el. RJ

Príspevok od používateľa Signum »

tucekm napísal:Asi pred mesiacom som kúpil starší OPEL Astra 1.7TD. Po troch týždňoch auto začalo štrajkovať. Motoro nešiel do otáčiek, stratil výkon a zakrátko už vôbec nenaskočil. Ato bolo v autorizovanom servise, kde mi vymenili rozvody (čo som aj tak plánoval). Ja som vymenil filtre a olej. V servise po výmene rozvodov auto za studena išlo, po zohriatí nastal rovnaký problém. Na dagnostike vyhadzovalo niekoľko chýb s odkazom na poruchu čerpadla. Vyčistil som ERG ventil, nádrž a nič. Od viacerých mi bolo povedané, že to bude cievka na čerpadle aleo RJ. Cievka vychádza na 260,- €, RJ na 400,-€. Za repas čerpadla 650,-€, za nové 1.100,-€ (poznámosti so 40% zľavou). V bazári kde som auto kupoval mi majiteľ povedal, že RJ mi opravý ak mu zašlem čerpadlo za 350,-€, že je to otázka nejakých 2 hodín práce, čo sa mi vidí neskutočne dobrý zárobok. Pohrabal som sa na nete a našiel som návod na opravu RJ. Skúsim to (nie sám, ale nie za 350,-€). Ak to dokáže niekto iný, musia to zvládnuť aj iní. Pre tých ktorý majú podobný problém ponúkam odkaz nie na ľudí, ktorí chcú za 2 hodiny práce 10.000,- Sk. Verím, že sa mi podarí závadu odstrániť a budem sa môcť na fóre pochváliť s tým, že auto IDE a podeliť sa s Vami o svoje ďaľšie skúsenosti. Ak tieto skúsenosti máte niekto z Vás, budem rád ak sa s nimi podelíte so mnou. http://uloz.to/2033893/oprava-elektroniky-vp44.pdf

Nechcem Ta urazit ale zrejme si velmi veris :wink: Ak sa Ti podari rozchodit RJ vstrekovacieho cerpadla na motore Y17DT v domacich podmienkach tak poviem ,ze si frajer 8) ,len pozor aby nebolo este viacej skody.Inak ta RJ stoji na pulte cca 1400€ bez zlavy
Mám Opel
*** Diagnostika + programovanie vozidiel Opel profesionálnou diagnostikou GM MDI***
*** Programovanie CZ/SK do autorádií CD400 + Touch&Connect ***
*** Distribúcia MKJ od Pepas ***
*** Programovanie Slovenčiny Astra H,Zafira B- CID,GID,UHP 4,DVD 90,CD 70 ***
tucekm
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 21 Sep 2009, 17:26
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa tucekm »

Nepísal som, že to chcem opraviť sám a na chodníku. Je mi jasné, že to nie je len tak, stiahnuť návod z netu a poďme na to. Rovnako viem, že to nie je ako vymeniť filtre či brzdové platničky. Myslím, že so správnymi ľuďmi to zvládnem. Držím sa hesla nebohého otca, ktorý nepoznal slovo nedá sa, pritom však dodal, že všetko chce svoje. Viem, že sa to opraviť dá a robí sa to, viem aj to, že to nerobí hocikto. V horšom prípade ma bude pozdravovať nová RJ za cca 400,- €, alebo staršie čerpadlo z Poľska. Inak ďakujem za odkaz za návod v nemčine.
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

kebyze mas guraz, tak opravu cerpadla zaplati predavajuci.

ak opravy tych RJ robi nejaka firma, dajte kontakt a cenu
Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4219
Dátum registrácie: 02 Máj 2007, 21:34
Auto: Zafira B
Bydlisko: Galanta
Bydlisko alt: Sološnica
Bydlisko: Galanta

Príspevok od používateľa Signum »

tucekm napísal:Nepísal som, že to chcem opraviť sám a na chodníku. Je mi jasné, že to nie je len tak, stiahnuť návod z netu a poďme na to. Rovnako viem, že to nie je ako vymeniť filtre či brzdové platničky. Myslím, že so správnymi ľuďmi to zvládnem. Držím sa hesla nebohého otca, ktorý nepoznal slovo nedá sa, pritom však dodal, že všetko chce svoje. Viem, že sa to opraviť dá a robí sa to, viem aj to, že to nerobí hocikto. V horšom prípade ma bude pozdravovať nová RJ za cca 400,- €, alebo staršie čerpadlo z Poľska. Inak ďakujem za odkaz za návod v nemčine.

Nova RJ za 400€ ? :shock:
Mám Opel
*** Diagnostika + programovanie vozidiel Opel profesionálnou diagnostikou GM MDI***
*** Programovanie CZ/SK do autorádií CD400 + Touch&Connect ***
*** Distribúcia MKJ od Pepas ***
*** Programovanie Slovenčiny Astra H,Zafira B- CID,GID,UHP 4,DVD 90,CD 70 ***
tucekm
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 21 Sep 2009, 17:26
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa tucekm »

...no nakoniec som vybral RJ z čerpadla a zistil som, že nejaký "dobrák", ktorý to musel mať predtým otvorené natrhol fóliu s káblikmi, ktorá spája snímač otáčiek s RJ, čo je neopraviteľná vec. Mal som šťastie a zohnal som staršie čerpadlo. Za hodinu bolo prehodené. Cez diagnostiku sa odstránili chyby a auto ide. Ešte neviem cenu za čerpadlo, ale chlap mal kúpený celý motor za 550,- €, tak hádam nebude chcieť viac ako 200,- €, čo by bolo fantastické. Dúfam, že vydrží dlhšie. Stará skrinka RJ ostala, takže si môžem na nej vyskúšať popísanú opravu. Uvažoval som aj o možnosti auto v bazáre reklamovať a telefonoval som s chlapom zo ŠOI-ky. Vysvetlil mi, že je to bezpredmetné.
Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4219
Dátum registrácie: 02 Máj 2007, 21:34
Auto: Zafira B
Bydlisko: Galanta
Bydlisko alt: Sološnica
Bydlisko: Galanta

Príspevok od používateľa Signum »

tucekm napísal:...no nakoniec som vybral RJ z čerpadla a zistil som, že nejaký "dobrák", ktorý to musel mať predtým otvorené natrhol fóliu s káblikmi, ktorá spája snímač otáčiek s RJ, čo je neopraviteľná vec. Mal som šťastie a zohnal som staršie čerpadlo. Za hodinu bolo prehodené. Cez diagnostiku sa odstránili chyby a auto ide. Ešte neviem cenu za čerpadlo, ale chlap mal kúpený celý motor za 550,- €, tak hádam nebude chcieť viac ako 200,- €, čo by bolo fantastické. Stará skrinka RJ ostala, takže si môžem na nej vyskúšať popísanú opravu. Uvažoval som aj o možnosti auto v bazáre reklamovať a telefonoval som s chlapom zo ŠOI-ky. Vysvetlil mi, že je to bezpredmetné.

To sme radi ,ze sa Ti to podarilo opravit ,ale podla toho co si tu opisal tak sa zrejme jednalo o 8 ventilovy motor X17DTL .Alebo sa mylim?
Mám Opel
*** Diagnostika + programovanie vozidiel Opel profesionálnou diagnostikou GM MDI***
*** Programovanie CZ/SK do autorádií CD400 + Touch&Connect ***
*** Distribúcia MKJ od Pepas ***
*** Programovanie Slovenčiny Astra H,Zafira B- CID,GID,UHP 4,DVD 90,CD 70 ***
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA"