Astra ST J... Aké disky?

Moderátori: bukelo, buci_vectra

exkos
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 01 Apr 2015, 06:13
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice

Astra ST J... Aké disky?

Príspevok od používateľa exkos »

Zdravím vás všetkých,
ľudia, včera som si zaobstaral jazdenú Astru ST v Cosmo výbave. Chcel by som si kúpiť na ňu nové hliníkové disky, no v TP sú na 17ky len s ET44. Bude problém keď kúpim ET35ky? Teda či mi to zapíšu do TP.

Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36821
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Re: Astra ST J... Aké disky?

Príspevok od používateľa macil »

Pri zachovaní všetkých ostatných rozmerov, budú disky s ET35, oproti diskom s ET44 vysunuté von o 9 mm. Ak na ne obuješ pneumatiky s rozmerom, ktorý máš zapísaný v TP, nič zapisovať nemusíš.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
exkos
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 01 Apr 2015, 06:13
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice

Re: Astra ST J... Aké disky?

Príspevok od používateľa exkos »

Ďakujem ... tých s ET44 je dosť málo...aspoň tých čo sa mi páčia..
Používateľov profilový obrázok
Dulus
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 26 Máj 2014, 09:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Vranov

Re: Astra ST J... Aké disky?

Príspevok od používateľa Dulus »

Riesim momentalne podobny problem s novymi diskami na leto. Na tejto stranke si vies velmi pekne porovnat aky bude rozdiel medzi tym co mas teraz obut (a v TP) a pripadnou nahradou ( http://www.rimsntires.com/specspro.jsp ) Odmerat cislo ET je pre policajtov takmer nemozne kym by nedali dole kolesa. Ci nove ET netreba zapisovat do TP nie som si uplne isty, je to jeden z udajov, ktory mas zapisany v TP, a teda ak by sa slo presne podla litery zakona tak mozes mat na aute iba presne to co mas v TP. Neviem niesom pravnik, ale asi takto si to predstavujem. Skonzultujem s bratom, ked bude mat na mna cas aby si to nastudoval.
Takze moj osobny nazor radsej zapisat ako nezapisat. Aj keby to mozno policia a STK neriesili (vacsinou sa riesi priemer), ak mas na aute havarijnu verim, ze likvidatori poistnych udalosti by sa pri vacsej skode toho urcite radi chytili ze si mal na aute disky s "neschavlenymi" rozmermi. Ak kupis disky nejakej "lepsej" znacky, nemal by to byt problem dodatocne zapisat.
To iste plati aj pre disky za 60 eur za kus bez akehokolvek schvalenia, homologizacie atd atd, radsej sa im vyhnut. Okrem toho ze to uz je hazardovanie zo sovjim zivotom. Ako sa hovori na tom co ta spaja so zemou netreba setrit (postel, topanky, disky+gumy, ...)
Opel Astra J Cosmo HB 2015 1.6 CDTI
Opel Mokka Cosmo 2013 1.4T 4x4
ex Opel Astra J Enjoy HB 2010 1.6
*Opel Astra J ST Cosmo 2012 1.4T*
Používateľov profilový obrázok
dušan992
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 832
Dátum registrácie: 22 Mar 2008, 23:07
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice-okolie
Bydlisko alt: Turňa nad Bodvou
Bydlisko: Bratislava ale srdcom vychodňar

Re: Astra ST J... Aké disky?

Príspevok od používateľa dušan992 »

v podstate si si sám odpovedal.len tak lahko sa to zistit neda ake tam je et. a poistovna urobi vsetko pre to aby ti zaplatila co najmenej. a nejake to et im je uprdele. pri obhliadke sa sa zapisuje len rozmer a značka pneu a hlbka dezenu, pri doobhliadke ak by bol poskodeny disk sa len zapisu rozmery a objedna sa nový(ak sa dá)
Ja som mal na astre G zapisane pri rozmere 205/50 16 konkretnu značku a modelpneu.... v roku 2015 by som model z roku 2000 asi uz nezohnal.
OPEL Astra J 2.0 cdti AT6 viewtopic.php?f=130&t=45150
ex-OPEL ASTRA G 1,4 16v x14xe viewtopic.php?t=16923
OPEL COMBO B TOUR 1,3 cdti
OPEL CORSA D 1,4 14v
ex-OPEL Combo B 1,7 Dti Y17DT
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - PODVOZOK/BRZDY"