bateria a alternator

Moderátori: bukelo, buci_vectra

fezik125
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 10 Apr 2023, 19:01
Auto: Astra J

bateria a alternator

Príspevok od používateľa fezik125 »

Zdravim oplaci. Mam opel astru j 1,4 turbo a asi pred mesiacom mi zacala svietit kontrolka baterie.Zistil som, ze nedobija alterator, tak som ho dal na repas. Menili regulator a volnobezku. Fungovalo to iba 5 km a opat sa rozvietila kontrolka. Kupil som novu bateriu, kedze lternator bol p repase, ale presiel som 30 km a znova kontrolka. Tak som kupil novy alternator. Auto jazdilo asi dva tyzdne ale teraz zacala svietit kontrolka opat.Teraz sa rozvieti iba ak auto stoji dlhsiu dobu. Na baterke je nizsie napatie 12,3v. Auto nastartuje v pohode, ale ked meram dobijanie, tak mi to ukazuje 14,9v. To som meral len ja s multimetrom. Bol som si to dat zmerat v predajni autobaterii a ukazalo mu, ze baterka ma 12,6, ale startovaci prud vzrastol zo 610 na 680 ( bateria ma 65ah 610 startovaci prud). Dobijanie mu ukazovalo 14,9 v. Pri zapnutych veciach 14,7-14,8. Neviete mi poradit, co s tym moze byt. Ma na to nejaky vpliv poistka na kladnom pole. ( 32 v).
Používateľov profilový obrázok
Hrach
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 22 Júl 2020, 17:33
Auto: Insignia
Bydlisko: Bratislava

Re: bateria a alternator

Príspevok od používateľa Hrach »

Nerobil si niečo, niekde s kostrou? Karoséria / Motor kostra? Prípadne skúsiť spoje vyčistiť a dotiahnuť. Iné ma nenapadá nič. Raz som mal podobný problém s tatrou 613 a bola to kostra pod vozom rokmi z oxidovaná. Pointa bola, že na SK som bol v 3 servisoch a všade všetko OK. Na chybu prišli až v tatre v CZ.
Ps: u opla to neviem čo to môže byť.
fezik125
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 10 Apr 2023, 19:01
Auto: Astra J

Re: bateria a alternator

Príspevok od používateľa fezik125 »

S kostrou som nic nerobil. Dnes som skusil novu bateriu, ale zase to dobijalo na 14,9v. Skusim tam este dat dalsi alternator, vymenim poistku a kabel a uvidim, co to povie.Snad nieco pomoze.
Používateľov profilový obrázok
langdon2
Admin - Opelclub VIP člen
Admin - Opelclub VIP člen
Príspevky: 22944
Dátum registrácie: 16 Jan 2008, 16:10
Auto: Insignia
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: Nitra

Re: bateria a alternator

Príspevok od používateľa langdon2 »

Dobijanie na 14,9V je uplne normalne. Insignia, Astra J atd si reguluju dobijanie.. Od 12V do cca. 15,2V
Opel Insignia 2,0Cdti
Opel Astra G 1,4 16V ex...
Opel Corsa B 1.0 12V ex... Opel Corsa B 1.2 16V po smrti...
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika na vsetky znacky aut, rychlo servis, repas brzdovych strmenov
fezik125
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 10 Apr 2023, 19:01
Auto: Astra J

Re: bateria a alternator

Príspevok od používateľa fezik125 »

Dakujem to ma trosku ukludnilo. A preco sa mi este obcas rozvieti kontrolka baterie? Moze to regulovat tak , ze to pusti az na taku hodnotu, aby sa rozsvietila alebo bude problem niekde inde. Momentalne sa uz treti den nerozsvietila, ale predtym skoro kazdy druhy den.
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36821
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Re: bateria a alternator

Príspevok od používateľa macil »

To, kvôli čomu sa rozsvietila kontrolka dobíjania by ti mala povedať diagnostika.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - ELEKTRO"