vystup na radiu -opel corsa 05

Moderátori: bukelo, dulo, buci_vectra

denny3

vystup na radiu -opel corsa 05

Príspevok od používateľa denny3 »

Zdravim, mam len jednu otazocku ci seriove radio na opli corsa rocnik 05 ma vystup na subak ? alebo ho budem musiet koli tomu vymenit...Diki
Komo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 3608
Dátum registrácie: 19 Mar 2007, 16:47
Auto: Astra H
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Komjatna
Bydlisko: Komjatna [RK]

Príspevok od používateľa Komo »

Tak 2 otazky:
Aktivny alebo pasivny subwoofer?

K pasivnemu subwooferu potrebujes autoradio, ktore ma zosilnovac, cize aj vystup priamo na subwoofer. Tie radia su sice dobre, ale vacsinou aj drahsie.
Ak ti momentalne radio vyhovuje, tak je alternativa, a to aktivny subwoofer. Jedna sa o komplet...konkretne reprak + zosilnovac. V tom pripade staci potiahnut signal od zadneho repro a subak hodit do kufra.
denny3

Príspevok od používateľa denny3 »

Tak bude to aktivny subak a problem je akurat ze ziadne zadne repra nemam..iba predne zatial...prave preto sa pytam ci taketo radio ma vystup a bude sa dat takyto subak zapojit alebo v tom bude problem...dik
Používateľov profilový obrázok
Bruno
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 15826
Dátum registrácie: 01 Mar 2007, 20:24
Auto: Omega B
Bydlisko: Bojnice
Bydlisko: Bojnice

Príspevok od používateľa Bruno »

1. ZIADNE AUTORADIO TI NEROZHYBE SUBWOOFER!
2. AKTIVNY SUBWOOFER - je taky, ktory uz MA VSEBE zosilovac !!!
3. PASIVNY SUBWOOFER - je taky, ktory POTREBUJE EXTERNY ZOSILOVAC !!!

Inac uz je tu tema o zosilovacoch, zapojeniach ...atd.

Ci AKTIV alebo PASIV - do oboch musis dodat "STAVU" - to znamena, ze od baterky potiahnes min. 10 mm2 prierez /podla vykonu samozrejme/ kabla !!!

Z RADIA iba natiahnes RCA kabel na signal, takze ak ma radio RCA vystup /HOCIAKY - ale lepsie je ked je RCA vystup priamo na woofer - mozes potom ovladat hlasitost woofra priamo z radia/ .

AK NEMAS RCA - tak sa to riesi : bud vysokourovnovym vstupom/vystupom , alebo signal potiahnes od zadneho reproduktora.


Idea Exclamation
Opel Omega B caravan 2.5 DTI

moje ex lasky : Audi 80 1,6D - priatelka / Opel Vectra Caravan 2,0 DTi - manzelka / Opel Omega MV6 3.0 - milenka / Mercedes-Benz A klasse W168 1,6 Avantgarde / Opel Astra G 1,4 - ex milacik

stratil som vsetko na com mi zalezalo ...
Komo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 3608
Dátum registrácie: 19 Mar 2007, 16:47
Auto: Astra H
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Komjatna
Bydlisko: Komjatna [RK]

Príspevok od používateľa Komo »

denny3 napísal:Tak bude to aktivny subak a problem je akurat ze ziadne zadne repra nemam..iba predne zatial...prave preto sa pytam ci taketo radio ma vystup a bude sa dat takyto subak zapojit alebo v tom bude problem...dik


no tak staci potiahnut z predu kabel, to je jedno. Ale nemyslim si, ze je to az tak dobry napad. Aby si z toho zvuku nieco mal, tak by nebolo odveci mat aj repro v zadu a este k tomu subwoofer...
denny3

Príspevok od používateľa denny3 »

Vy ste ma tu ziavne setci neopchopili ja viem aky je to aktiv, aky je to pasiv a aj ako sa zapaja, otazka bola len ci to autoradio seriove v tejto corse ma RCA vystup :) ale ajtak dik za info
Komo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 3608
Dátum registrácie: 19 Mar 2007, 16:47
Auto: Astra H
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Komjatna
Bydlisko: Komjatna [RK]

Príspevok od používateľa Komo »

denny3 napísal:Vy ste ma tu ziavne setci neopchopili ja viem aky je to aktiv, aky je to pasiv a aj ako sa zapaja, otazka bola len ci to autoradio seriove v tejto corse ma RCA vystup :) ale ajtak dik za info


pravdepodobne nie :) a preto sme ti pisali mozne riesenia.
Tak este raz...
Pasivny subwoofer - cisto len reprak + kabel z radia (zo subwoofer vystupu)
Aktivny subwoofer - reprak + zosilnovac, signal potiahnuty z jedneho z reproduktorov, napajanie od baterie.

Ale ako som uz pisal, ak chces z toho nieco mat, tak by ti bolo najlepsie nejake komplexne riesenie. Bud kupit ine radio, z vystupom cca. 45x4W (RMS) a dat dopredu aj dozadu nove repro (tym padom by ti to hralo celkom dobre, a mozno by ti ani subwoofer nebolo treba), pripadne dat aj subwoofer do kufra.
Vsetko zalezi od toho, kolko si ochotny minut. Ja som kupil radio na CD pred 2 rokmi v akcii v NAY elektrodome za 2500 myslim, je to Sony, ma to 45x4W vystup a pohodka.
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36826
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Asi máš na mysli 4x45W. Tých 45 výstupov by bolo na tak malé rádio a jeden integrovaný zosilňovač celkom dosť. :wink:
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Používateľov profilový obrázok
Bruno
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 15826
Dátum registrácie: 01 Mar 2007, 20:24
Auto: Omega B
Bydlisko: Bojnice
Bydlisko: Bojnice

Príspevok od používateľa Bruno »

denny3 napísal:Vy ste ma tu ziavne setci neopchopili ja viem aky je to aktiv, aky je to pasiv a aj ako sa zapaja, otazka bola len ci to autoradio seriove v tejto corse ma RCA vystup :) ale ajtak dik za info


VYTIAHNI RADIO Z PRISTROJOVKY , POZRI NA ZADNU STRANU A VIES
Opel Omega B caravan 2.5 DTI

moje ex lasky : Audi 80 1,6D - priatelka / Opel Vectra Caravan 2,0 DTi - manzelka / Opel Omega MV6 3.0 - milenka / Mercedes-Benz A klasse W168 1,6 Avantgarde / Opel Astra G 1,4 - ex milacik

stratil som vsetko na com mi zalezalo ...
mathev
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 16 Apr 2007, 23:01
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: ...Umlátit prdel štětkou vod hajzlu styl..
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mathev »

Bruno napísal:
denny3 napísal:Vy ste ma tu ziavne setci neopchopili ja viem aky je to aktiv, aky je to pasiv a aj ako sa zapaja, otazka bola len ci to autoradio seriove v tejto corse ma RCA vystup :) ale ajtak dik za info


VYTIAHNI RADIO Z PRISTROJOVKY , POZRI NA ZADNU STRANU A VIES
no asi tak...
a podla mna bude mat to radio "iba" zosileny vystup na zadne reproduktory takze potiahnut zosileny signal odtial a pracovat s tym... tzn natiahnut pekne elektriku od baterky plustento signal dozadu... no big deal robota na 2 hodinky aj s kavickou ked si sikovny a mas nakupene vsetko potrebne :)

BTW ja odporucam kombinaciu predne reproduktory plus subwoofer pred kombinaciou predne plus zadne repro bez woofru ... urcite to hra lepsie ked je woofer v aute.. lebo zadne reproduktory ti nikdy to co ma hrat woofer nezahraju

ale pozor potom aby sa ti ta corsa nerozsrobovala ked to bude moc bubnovat :)
Komo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 3608
Dátum registrácie: 19 Mar 2007, 16:47
Auto: Astra H
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Komjatna
Bydlisko: Komjatna [RK]

Príspevok od používateľa Komo »

macil napísal:Asi máš na mysli 4x45W. Tých 45 výstupov by bolo na tak malé rádio a jeden integrovaný zosilňovač celkom dosť. :wink:


nuz, matematicky to je spravne tak ci tak :) ale rozumieme sa....
Napísať odpoveď

Návrat na "AUDIO/VIDEO/NAVIGÁCIA - VŠEOBECNE"