Posilovač bŕzd

Všetko, čo nebolo možné zaradiť inde.

Moderátori: bukelo, dulo, buci_vectra

Používateľov profilový obrázok
Kimi
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 2377
Dátum registrácie: 09 Jan 2006, 12:03
Auto: Nemám auto
Bydlisko: Diviacka Nová Ves

Posilovač bŕzd

Príspevok od používateľa Kimi »

Možno hlúpa otázka : môže primŕzať posilovač bŕzd? Myslím hlavne v týchto extrémnych podmienkach. Mne to teraz spravilo dvakrát vždy ráno keď som naštartoval moju "babičku". Pedál bol zvláštne tvrdý, ale účinnosť biedna. Po chvíle s naštartovaným motorom fungovalo všetko ok.Tá tvrdosť pedálu bola asi podobná tomu keď je motor vypnutý , v podstate ako bez posilovača.Raďte nech som múdrejší a o pár korún ľahší :D :shock:
Robo

Re: Posilovač bŕzd

Príspevok od používateľa Robo »

Kimi napísal:Možno hlúpa otázka : môže primŕzať posilovač bŕzd? Myslím hlavne v týchto extrémnych podmienkach. Mne to teraz spravilo dvakrát vždy ráno keď som naštartoval moju "babičku". Pedál bol zvláštne tvrdý, ale účinnosť biedna. Po chvíle s naštartovaným motorom fungovalo všetko ok.Tá tvrdosť pedálu bola asi podobná tomu keď je motor vypnutý , v podstate ako bez posilovača.Raďte nech som múdrejší a o pár korún ľahší :D :shock:



Tiež sa mi to stalo, podobne aj niekoľkým známim a pritom nemam nejakú babičku (Astra G 1,6 r.v. 2001). Udajne skôr primrzajú platničky, resp. styčné plochy s kotúčom. Bolo to iba pri etremne nízkych teplotách. mam dojem pod -20°C
jerryl
Opelclub Čestný člen
Opelclub Čestný člen
Príspevky: 437
Dátum registrácie: 08 Jan 2006, 11:49
Auto: Ampera
Bydlisko: Zlaté Moravce
Bydlisko alt: Topoľčianky
Bydlisko: Topoľčianky
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa jerryl »

Môže to byť spôsobené vlhkosťou a netesnosťami podtlaku, ktorý riadi posilňovač. A samozrejme pri veľkých mrazoch to potom spôsobuje také blbosti ako spomínaš.
Používateľov profilový obrázok
Kimi
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 2377
Dátum registrácie: 09 Jan 2006, 12:03
Auto: Nemám auto
Bydlisko: Diviacka Nová Ves

Príspevok od používateľa Kimi »

Musím k tomuto dodať, že ono to netrvá nejako dlho.Stopnuté časovo to nemám takže to neviem presne určiť.Dnes mi to o pol jednej v noci nespravilo, o šiestej ráno tiež nie ale o pol deviatej ano. :?: :?: :?: :?:
Dá sa odstrániť tá netesnosť, alebo musím zháňať druhý posilovač?
jakub kosice

Príspevok od používateľa jakub kosice »

myslim si to bude len nejaka netesnost gumiciek lebo sa v mraze scvrknu alebo skus odvzdusnit brzdy mozno ze vakuova pumpa alebo spetny ventil na hadicke medzi posilovacom a pumpou cauki
undy
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 10 Feb 2006, 16:04
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Horné Saliby

brzdy-posilovač

Príspevok od používateľa undy »

Ak máš staršiu brzdovú qapalinu je v nej voda a tá zmes/ka/ tuhne.A na kotúčoch aj bubnoch sa môže kondenzovať vlhkosť-teda kvapalinu vymeniť a ráno v zime pár krát zabrzdiť aby to uschlo.Ja som kvapalinu vymenil a prestalo to.houk.
best MV6 X30XE
Napísať odpoveď

Návrat na "OPEL VŠEOBECNE"