Servo

Moderátori: bukelo, buci_vectra

Salij

Servo

Príspevok od používateľa Salij »

Mám Opel Astra G r.v. 1999 2,0 dtl a uź mi tretí krát odišlo servo čerpadlo má niekto s tým nejaký problém? Diky za radu.
rado.c

Príspevok od používateľa rado.c »

odislo stale to iste po repase, alebo nowe a nowe??
Salij

Príspevok od používateľa Salij »

Zohnal som stále druhé.
rastoras
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 01 Jún 2008, 13:08
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: kežmarok

Príspevok od používateľa rastoras »

čau mne dnes odišlo asi tiež-ale asi rok dozadu mi tak hu čudne hučalo a tušil som že to pride---kolko stoji nove? nestači vymenit len motorček serva?
duro
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 15 Dec 2008, 10:40
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: V. Horeš( momentálne Belfast)

Príspevok od používateľa duro »

Ahojte.Koľko km máš najazdené, že Ti už 3krát odide servo?Ja ani neviem že tam mám,mám skoro 250tisíc. 2.DTL Kombi.
Vitali
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 22 Sep 2009, 14:26
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Veľký Krtíš

Príspevok od používateľa Vitali »

Čaute aj mne dosť hučí servo hlavne na mieste ked točím volantom.Myslel som si že je to tým,že je tam málo oleja,ale dolial som olej a nepomohlo.Je to v poriadku,alebo niekde je chyba.
Používateľov profilový obrázok
Speed
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 19 Nov 2009, 18:23
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Želiezovce

Príspevok od používateľa Speed »

Ahojte! Tie elektrické servá dosť pišťajú aspoň na Astrách čo som mal ja! Ale olej si treba pozrieť!
dikard
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 9455
Dátum registrácie: 03 Aug 2010, 19:13
Auto: Nemám auto
Bydlisko: Nové Zámky
Bydlisko: Okres Nove Zamky

Príspevok od používateľa dikard »

raz mi povedal jeden mechanik ze nie je servo olej ako servo olej
treb atam vzdy doliat taky isty a to pistanie je mozne ze motorcek uz nema alebo nevie vytvorit dostatocny tlak
skuste ked tocite pridat ze ci to neprestane alebo aspon nezmeni zvuk ak ano corpadlo je v r....
plus plus korea :D
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

Astra G ma v serve nejaky specialny olej
dikard
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 9455
Dátum registrácie: 03 Aug 2010, 19:13
Auto: Nemám auto
Bydlisko: Nové Zámky
Bydlisko: Okres Nove Zamky

Príspevok od používateľa dikard »

iurai: preco ze Specialny??? nie ale toto bola skusenist mojho mechanika raspektive firemniho, no podla mna traba tam vzdy dat klavlitnejsi aby sa to servo netrapilo.
plus plus korea :D
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

neviem preco, ja len konstatujem.
a nie je taky drahy, aby to stalo za experimentovanie
dikard
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 9455
Dátum registrácie: 03 Aug 2010, 19:13
Auto: Nemám auto
Bydlisko: Nové Zámky
Bydlisko: Okres Nove Zamky

Príspevok od používateľa dikard »

s tym suhlasim experimentovat sa nie vzdy vyplaca vlastna skusenost :D
plus plus korea :D
Galactus01
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 16 Júl 2014, 07:11
Auto: Astra G
Bydlisko: Bratislava

Re: Servo

Príspevok od používateľa Galactus01 »

Caute oplaci,som tu novy a chcel by som poprosit o dake rady lebo som zufaly. Mam Opel Astra G caravan 1.6 8v 62kw r.v 2002 oznacenie motora z16se.
Problem mi robi servo ktore je TRW 2 generacie...Priznaky:Nastartujem a jazdim zhruba 5-6 min asi zhruba jak sa zohreje auto na 90 stupnov a potom vypne servo a nejde ani po vypnuti a opatovnom nastartovani...jedine ked mam dlhsie odstavene auto (par hod) znova naskoci servo a potom zase ten isty problem.Poistky kable,elektrika bola kontrolovana a vsetko bolo ok a na diagnostike tiez vsetko v poriadku,robil sa aj repas alternatoru,ale tiez nepomohlo.
Servo som si zohnal (nie nove ale vymontovane z dakeho auta tiez) cez jednu firmu a problem zase ten isty...Do serva sa naliala nova kvapalina presne ako je predpisana CHF 11S ...Servo aj to moje stare aj toto vymenene nehucalo dako zlvastne ani netieklo.. Otazka: je dost velka pravdepodobnost,ze to kvazi nove servo bolo tiez pokazene alebo to moze byt nieco ine?ako to mam vylucit ci to zase nieje to servo? Mechanik povedal,ze mozno to este moze byt snimac natocenia volantu? mohlo by to byt? Servo riadenie nebolo menene iba ta nadrzka s tym elektromotorom a kablami k tomu a cerpadlom vlastne to je v tom... Konkretne tu jak je na obrazku aj odtialto so to kupoval nech netrepem blbosti ------http://autodiely.autorubik.sk/spares/servo-na-opel-zafira-a-99-05-1-6-16v/. Prosim o daku radu lebo som uz zufaly strasne...
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - VŠEOBECNE"