VeCe Y22DTR chybova hlaska p0340-FD a nestartuje

Moderátori: dulo, buci_vectra

ffoxx
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 08 Apr 2009, 21:59
Auto: Vectra C
Bydlisko: Poprad
Bydlisko: Poprad

VeCe Y22DTR chybova hlaska p0340-FD a nestartuje

Príspevok od používateľa ffoxx »

Ahojte oplaci, prekukal som forum a nenasiel som podobny problem, preto zakladam novu temu.
Mam VeCe Y22DTR a po umyti (vyvapkovani) motoru, auto nechce startnut a vyhodilo chybu p0340-FD. (to je v skratke a teraz sa rozpisem)

Takze motor mal nepravidelny chod, najmä zrana a prvy start, kolisali otacky, pri pridani pylnu cca na 1100ot/min. bolo vsetko v pohode, motor siel bez kolisania.. Po chvilke na volnobehu sa to kolisanie otacok utisilo a motor siel ako ma, bezproblemov, ziaden nudzak nic. Vyhadzoval akurat chybu p0638-07 co je chyba snimaca Elobau skrtiacej klapky. Ale to na kolisanie otacok vplyv nemalo, lebo skrt. klapka, egr aj virive klapky boli pocas kolisania v klude.. Skusal odpojit podtlaky aj kontakty a kolisanie bolo stale.. Cez diagnostiku som zistil, ze kolisanie otacok spobuje mnozstvo paliva ktore ide z cerpadla.. proste pokial bola krivka cez live data hore dole, otacky kolisali, ked otacky kolisat prestali, aj krivka bola linearna (nebehala hore dole). Chcel som vycistit vir. klapky a egr, vymenit tesnenie pod vikom hlavy ventilov a bol som motor umyt.. po vyvapkovani motor nechcel startnut a zacal vypisovat chybu p0340-FD co je chyba snimaca vackoveho hriadelu, je v cerpadle, mam dvojstekrove PSG16. Od Tea som dostal tip, startnut to na Start sprej.. Podarilo sa, auto na start sprej chytilo a islo bez kolisania, motor siel vytocit a cez live data som videl, ze funguje aj snimac vackoveho hriadela, mal polovicnu hodnotu ako otacky kluky, cize vsetko ako ma byt. Motor nehlasil ziadnu inu chybu! Motor som vypol.. A opat nesiel klucikom natocit, opat chyba p0340.. pomocou spreju som ho nakopol a znavu isiel ako ma a diagnostika bez chyby!!

Teraz mam otazku na vas, ci sa nahodou niekto nestretol s podobnym problemom alebo ci nema niekto tip co dalej? Vdaka za pomoc! :smoker:
Vectra C 1.9 CDTi, r. 2005
Napísať odpoveď

Návrat na "VECTRA - MOTOR/PREVODOVKA"