Množstvo oleja v prevodovke

Moderátori: bukelo, buci_vectra

Shadow3939
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 21 Nov 2013, 11:31
Auto: Astra H
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko alt: ba

Množstvo oleja v prevodovke

Príspevok od používateľa Shadow3939 »

Ahojte ,

Som čerstvým majiteľom Opel Astry H Z17DTL, riešim zapeklitú vec. Menil som olej v predovke na kolko mi slzil spod veka. Zrejme neodborná výmena pretože menený bol ale tesnenie sa asi nevymenilo. Problém nastal ked som sa chcel ale dopátrať množstva oleja ktoré má prevodovka obsahovať.
Udaje su rôzne a na málo ktorej stránke je určené či ide o olej pre 5 alebo 5 rýchlostnú prevodovku.
Moja otázka je či nerobíte niekto v opli a nevedeli by ste mi to pozrieť podla vin. Do prevodovky som dal zatiaľ 1,8L kedže na vačšine stránok bol údaj od 1,6 - 1,9 ale našiel som aj informácie až 2,4 L poprípade v jednom Opli v Ba mi povedali nalievať až dokým nebude po hrdlo to sa mi nezdá príliš profesionalne ... aj ked to tak môže byť ...
Za všetky info vopred dakujem
otto
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 482
Dátum registrácie: 10 Feb 2008, 11:47
Auto: Vectra B
Bydlisko: Topoľčany
Bydlisko: topolcany

Re: Množstvo oleja v prevodovke

Príspevok od používateľa otto »

olej sa nalieva po spodny okraj kontrolneho šrobu mal by tam niekde naboku byť už si nepametam presne kde. ale malo by tam isť 1,6 litra.
Shadow3939
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 21 Nov 2013, 11:31
Auto: Astra H
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko alt: ba

Re: Množstvo oleja v prevodovke

Príspevok od používateľa Shadow3939 »

Problem je že na ten okraj nevidím ... pôvodný majitel mi nenechal kodovú kartu k rádiu a tak nemožem odpojiť rádio a vymontovať držiak... ale asi mi nič iné neostane,,,,
Pretože teraz mám pocit že ide radenie ťažšie... ako keby cez zuby ,,, neviem či je to chaldnejším počasím vonku alebo nedostatkom alebo prebytkom oleja,..
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA"