Astra Sports Tourer 1,6 bez turba

Moderátori: bukelo, buci_vectra

martinb001
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 16 Okt 2013, 08:00
Auto: Astra J
Bydlisko: Žilina

Astra Sports Tourer 1,6 bez turba

Príspevok od používateľa martinb001 »

Caute, nedavno som objednal Astru ST s motorom 1,6 (88kW) benzin bez turba.
Chcel by som sa spytat, ci nahodou niekto nema skusenost s touto kombinaciou. Nikde som sa totiz nedocital k tomuto typu ani pozitiva, ani negativa.
To auto potrebujem hlavne ako komfortne rodinne presuvatko, tak preto som isiel do tohto motora.
Stare sukromne auto mam Astru hatchback 1,4 benzin a sluzobne octaviu 1,9D, takze trochu viem, co od toho mozem ocakavat a co nie. V Opli sa tvarili tak neutralne, ze ma trocha zneistili...
Zaujimalo by ma teda hlavne, ci to nie je az priliz lenive.
Milans
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 305
Dátum registrácie: 27 Júl 2006, 17:22
Auto: Astra H
Bydlisko: BN/TN

Re: Astra Sports Tourer 1,6 bez turba

Príspevok od používateľa Milans »

Ako si písal, asi len na pokojne, povedal by som, až lenivé presúvanie. Mám objednanú 1,4 turbo 103 kw Spotr Tourer a po skúšobných jazdách by som do slabšieho motora nešiel. Ale to píšem len spoukazom na fakt, že som mal doteraz len diezle a bol som naučený na iný štyl jazdy. Inak ta Astra, a hlavne ST, je dosť ťažké auto. Skús skontaktovať člena s prezývkou Arwy alebo Rasťo, už presne neviem, je z Prievidze a myslím, že má tento motor, alebo choď na http://www.astra-j.cz, tam je toho o Astre J už niečo popísané.
Opel Astra J ST 1,4T 103kw LPG ( A14NET ), 12/2013
Opel Astra H 1.9 CDTi ( Z19DT ), 3/2006
Opel Astra G 1.7 CDTi ( Z17DTL)-ex
martinb001
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 16 Okt 2013, 08:00
Auto: Astra J
Bydlisko: Žilina

Re: Astra Sports Tourer 1,6 bez turba

Príspevok od používateľa martinb001 »

OK, vdaka, skusim mrknut.
Inak, presne o tu hmotnost mi islo. Na mojej kratkej G-ckovej mi ta 1,4 uplne stacila, keby to malo aspon taky tah, by som bol spokojny...
Používateľov profilový obrázok
jus
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 420
Dátum registrácie: 26 Feb 2009, 10:50
Auto: Astra J
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto
Bydlisko: ze Žiliny naplaveny na kysuce :-)

Re: Astra Sports Tourer 1,6 bez turba

Príspevok od používateľa jus »

Dnes som sa chvylu bavil s kolegom ktory ma presne tuto 1,6 XER v ST, tak presne hovoril ze je to motor na "bezpecnu" jazdu, teda ked vidi kolonu tak ho ani nenapadne predbiehat. On si zatial pochvaluje, ze na rodinne presuvanie mu to staci. spotrebu v meste ma zatial nieco okolo 7,3 l/100km, na dlhej trati po dialnici o liter menej.
2003- 2010 Vectra C X18XE
2010- 2013 Meriva B A14NEL
2011- 2013 CORSA B X10XE
2013- 2018 Astra J A14NET
2018- 20..? Grandland X
Používateľov profilový obrázok
Rasto
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 882
Dátum registrácie: 05 Dec 2006, 14:43
Auto: Astra J
Bydlisko: Prievidza
Bydlisko: Prievidza

Re: Astra Sports Tourer 1,6 bez turba

Príspevok od používateľa Rasto »

Ja som mal tiež Gčko 1.4. a mám pocit ze Jčko htb A16XER ide o niečo málo lepšie.
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER + LPG, r.v. 2010; Ex Opel Astra G, Z14XE + LPG, Ex Opel Astra G, X16XEL
martinb001
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 16 Okt 2013, 08:00
Auto: Astra J
Bydlisko: Žilina

Re: Astra Sports Tourer 1,6 bez turba

Príspevok od používateľa martinb001 »

jus napísal:Dnes som sa chvylu bavil s kolegom ktory ma presne tuto 1,6 XER v ST, tak presne hovoril ze je to motor na "bezpecnu" jazdu, teda ked vidi kolonu tak ho ani nenapadne predbiehat. On si zatial pochvaluje, ze na rodinne presuvanie mu to staci. spotrebu v meste ma zatial nieco okolo 7,3 l/100km, na dlhej trati po dialnici o liter menej.

Vdaka za info. Ta spotreba je si myslim optimalna... Hlavne je, ze na to vyslovene nenadava... Zrejme nieco podobne od toho ocakavam aj ja. Chcel by som sa este spytat, ak by si mal s nim rec, ako sa to sprava vo vyssich otackach. Ci to dokaze aj potiahnut, alebo sa na tom ani neoplati podradovat? Mal som totiz davnejsie sluzobne 1,6 Renault Scenic a tam bolo uplne jedno, ci si podradil alebo nie, to bol uplne mrtvy motor. Preto sa pytam, ci to nahodou nie je az taka mrtvola...
Este raz vdaka.
martinb001
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 16 Okt 2013, 08:00
Auto: Astra J
Bydlisko: Žilina

Re: Astra Sports Tourer 1,6 bez turba

Príspevok od používateľa martinb001 »

Rasto napísal:Ja som mal tiež Gčko 1.4. a mám pocit ze Jčko htb A16XER ide o niečo málo lepšie.

Jasne... Tak predpokladam, ze htb moze ist o nieco lepsie. Aj ked ST bude zrejme kvoli hmotnosti na tom o nieco horsie...
Používateľov profilový obrázok
Rasto
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 882
Dátum registrácie: 05 Dec 2006, 14:43
Auto: Astra J
Bydlisko: Prievidza
Bydlisko: Prievidza

Re: Astra Sports Tourer 1,6 bez turba

Príspevok od používateľa Rasto »

Podradenie určite pomáha. Pri predbiehaní pri rýchlosti 70 - 80 km/h bežne podraďujem aj do trojky v závislosti od naloženia a času na predbehnutie. Motor vie potiahnuť, ale až za hranicou 3000 otáčok.
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER + LPG, r.v. 2010; Ex Opel Astra G, Z14XE + LPG, Ex Opel Astra G, X16XEL
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA"