Digitálny ukazovateľ naj.km a rýchlomer.

Moderátori: dulo, buci_vectra

delong
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 19 Aug 2007, 12:36
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: LUČENEC

Digitálny ukazovateľ naj.km a rýchlomer.

Príspevok od používateľa delong »

Zdravím Opláci.Mám OPEL VECTRA B 1.6 i 16V motor X 16 XEL a stala sa my takáto vec.Z ničoho nič my prestal ukazovať budík rýchlomeru a podním digitálne počítadlo ubehnutých kilometrov.Zaujímalo by ma na akom princípe tu pracuje počítanie a ukazovanie rýchlosti.Odkiaľ sa začína meranie rýchlosti kde sú čidlá a čo napríklad poháňa rýchlomer?Je tam motorček alebo mechanický systém?Proste by som to potreboval popísať troška podrobnejšie. :roll: :roll: Vďaka.
Roso
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 442
Dátum registrácie: 30 Jan 2007, 21:24
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Pov.Bystrica----Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Roso »

Celá prístrojovka je nastrčená na takom velikom konektore,začal by som tam vyčistením kontaktov.Ten spodný ukazovateľ nemusí byť zlý len ti mohla odísť žiarovka na podsvietení toho displ.Tacho. je napájané elektronicky nie mech.
Naposledy upravil/-a Roso v 20 Aug 2007, 20:10, upravené celkom 1 krát.
Vectra B 1,8 16V X18XE - Kawasaki Z 1000
Felda 1,3mpi Sporline ex
Kadet 1,6 i moja prvá vážna známosť ex
http://www.roso.salem.sk/
Jakub-ko
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 613
Dátum registrácie: 06 Nov 2006, 11:42
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: KOSICE

Príspevok od používateľa Jakub-ko »

cela pristrojovka je plne elektronicka takze tam nejdu ziadne mech.srandy mozno vypadol nejaky kontakt vzadu na pristrojovke alebo cidlo ABS na prednom lavom kolese odtial berie hodnoty nesvieti kontrolka ABS? mozno staci pozriet kablik od cidla alebo konektor na cidle
OPEL VECTRA CARAVAN X 16 XEL
delong
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 19 Aug 2007, 12:36
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: LUČENEC

Príspevok od používateľa delong »

Ano svieti ABS skúsim to pozrieť a možno aj nejaký ten kontakt na konektore ako píše Roso.Moc krát dík za rady.Ešte by ma zaujímalo kde sa nachádza riadiaca jednotka ABS.Je to tá skrinka vedľa ABS čerpadla?A ešte by som rád vedel kde je riadiaca jednotka MULTEC a riadiaca jednotka alarmu a centrálneho zamykania.Myslím v ktorých miestach alebo častiach auta.Dík.
Napísať odpoveď

Návrat na "VECTRA - ELEKTRO"