Výmena motora Zafira (iný v TP, iný v Car Pass)

Moderátori: buci_vectra, franticek6

Jaccobinho
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 27 Apr 2010, 15:21
Auto: Astra H
Bydlisko: Zlaté Moravce
Bydlisko: Zlaté Moravce
Kontaktovať používateľa:

Výmena motora Zafira (iný v TP, iný v Car Pass)

Príspevok od používateľa Jaccobinho »

zdravíčko, mám takýto problém.. na mojej Zafire 1.8 16V (1999) odišiel motor pri najazdených 102 000 kilometroch.. počítal som s tým, že pred kúpou (z Talianska) asi boli pretáčané kilometre.. no, o to nejde.. ide o tom, že v Osvedčení o evidencii vozidla mám ako typ motora označenie Z18XE1 - podľa toho som zháňal aj nový motor, zohnal som a pri výmene mi technik povedal, že je motor stavaný na elektrický plynový pedál, snímač otáčok má úplne na druhej strane a pod. .. auto som nechal stáť, stojí tam doteraz.. nevedel som, čo daľej..
dnes som pri prehrabávaní papierov našiel OPEL Car Pass, v ktorom je uvedený typ motora X18XE1 (120H77671), takže mi pomaly začína dochádzať, kde to všetko zlyhalo.. plánujem teraz kúpiť druhý motor, už so správnym označením..
je to v poriadku? prípadne, je možné zmeniť to v Technichom preukaze, prípadne je to nejak legislatívne opatrené?
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36826
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Nie. Motor sa môže meniť len za rovnaký typ. V tvojom prípade však ide o typický slovenský prípad. Motor Z18XE1 neexistuje. Buď máš Z18XE, alebo X18XE1, podľa r.v. skôr ten druhý. Zájdi na DI a žiadaj nápravu.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Jaccobinho
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 27 Apr 2010, 15:21
Auto: Astra H
Bydlisko: Zlaté Moravce
Bydlisko: Zlaté Moravce
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Jaccobinho »

našiel som motor X18XE1 rovnakého roku výroby, ako je moja Zafira.. problém (myslím) je v tom, že tento motor je z Vectry a tá nie je ani opel, je to z Vauxhall.. bude tento motor pasovať do mojej Zafiry? na pohľad vyzerajú podobné, aj rozmiestnenie komponentov pod prednou kapotou je takmer rovnaké
Komo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 3608
Dátum registrácie: 19 Mar 2007, 16:47
Auto: Astra H
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Komjatna
Bydlisko: Komjatna [RK]

Príspevok od používateľa Komo »

To ze je z Vectry nieje problem. Tieto motory sa osadzali do Astry, Vectry, Zafiry ... Pokial sedi kod je to ten isty motor.
'07 Astra H Z19DT
'03 VeCe Z18XE
- Diagnostika -
Jaccobinho
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 27 Apr 2010, 15:21
Auto: Astra H
Bydlisko: Zlaté Moravce
Bydlisko: Zlaté Moravce
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Jaccobinho »

ešte by som sa chcel spýtať, že či náhodou neviete, kde má tento motor (X18XE1) umiestnený snímač otáčok motora - či je v prednej časti vedľa olejového filtra alebo zo zadnej strany vedľa spojkovej lamely.. ďakujem
Používateľov profilový obrázok
buci_vectra
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 6260
Dátum registrácie: 20 Apr 2009, 23:41
Auto: Vectra B
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa buci_vectra »

Nieje ani na jednom z tych miest ktore pises ;)
Ked myslis snimac otacok klukoveho hriadela, tak je na strane rozvodov, pri tej najspodnejsej remenici, ked das dole spolujazdcove predne koleso, tak ho vidno ;)
Snimac otacok vacky je pod krytom rozvodov...
Vectra B 2.5 V6 - strieborná - Lubecová ;)
Vectra B 1.8 16v - modrá
Tigra X14XE

PartBase - Zoznam dielov
MECHANICAL SYNFONICA BY FORMAT67.NET
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

macil napísal:Nie. Motor sa môže meniť len za rovnaký typ. V tvojom prípade však ide o typický slovenský prípad. Motor Z18XE1 neexistuje. Buď máš Z18XE, alebo X18XE1, podľa r.v. skôr ten druhý. Zájdi na DI a žiadaj nápravu.


moja domnienka - chyba pri vystaveni slovenskeho TP na obvodnom urade - sekcia dopravy.
budto preklep alebo nespravne udaje uvedene v tlacive.
potom by asi tu bolo treba sa pozriet do spisu a ziadat opravu
mik3333
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 31 Júl 2010, 22:30
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa mik3333 »

Pri dovoze mojej zafiry (2.2 benzin,r.v.2007) som si vybavoval všetky papiere sám. Najprv mi na KO napísali "Automatickú prevodovku 6 stupňovú", potom na obvodnom úrade mi napísali 70l nádrž a úplne iný typ motora (niečo ako HDT...). Pritom som im vždy predložil aj COC. Našťastie som to vždy pri kontrole zistil a opravili to na počkanie.
Ale počul som už aj prípad, že v TP k zafire mal človiečik napísané 5 miest na sedenie. Keď ho raz zastavil policajt a zistil, že tam sedí 7 ľudí (2 na sklopných sedadlách v zadu), museli si dvaja vystúpiť :-)
Napísať odpoveď

Návrat na "ZAFIRA, SINTRA - MOTOR/PREVODOVKA"