Vymena oleja polosynteticky olej, predtym náplń minerálny

Moderátori: bukelo, dulo

EricDaze
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 15 Jún 2007, 16:02
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Kontaktovať používateľa:

Vymena oleja polosynteticky olej, predtym náplń minerálny

Príspevok od používateľa EricDaze »

Zdravim, kupil som si opel corsu 1,2 16 V, rocnik 2001, chcem na nom pomenit vsetko co treba, zaznamy o servise su v knizke minimalne, ale predch. majitel ma upozornil ze do neho daval mineralny olej 15W40, nevedel ani znacku :( Mozem po mineralnom do neho naliat aspon polosyntetiku, bez ocakavani nejakych negativnych nasledkov, alebo dam na istotu mineralny, ako bol predtym ? Poradte please ...

Doplnenie: auto ma nabehane 150 000 km
Naposledy upravil/-a EricDaze v 25 Máj 2009, 13:38, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
langdon2
Admin - Opelclub VIP člen
Admin - Opelclub VIP člen
Príspevky: 22952
Dátum registrácie: 16 Jan 2008, 16:10
Auto: Insignia
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa langdon2 »

No neviem co to bolo za debila, ale ten olej v tom aute nemal vobec co robit....Ja do takeho isteho auta, sestra ho ma s tym istym motorom davam plnu syntetiku. 5W30
Bit tebou spravim nejaky preplach motora...su na to take oleje a dal tam plnu syntetiku....konkretne tento...je aj lacny a dobry....


http://olejposta.sk/r_3653.html
Opel Insignia 2,0Cdti
Opel Astra G 1,4 16V ex...
Opel Corsa B 1.0 12V ex... Opel Corsa B 1.2 16V po smrti...
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika na vsetky znacky aut, rychlo servis, repas brzdovych strmenov
EricDaze
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 15 Jún 2007, 16:02
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa EricDaze »

langdon2 napísal:No neviem co to bolo za debila, ale ten olej v tom aute nemal vobec co robit....Ja do takeho isteho auta, sestra ho ma s tym istym motorom davam plnu syntetiku. 5W30
Bit tebou spravim nejaky preplach motora...su na to take oleje a dal tam plnu syntetiku....konkretne tento...je aj lacny a dobry....


http://olejposta.sk/r_3653.html


Ten idiot mi to povedal, az ked som preberal auto, cash uz na druhej strane ... a dovod ... ze vraj kvoli tomu, lebo netusil co tam daval predch. majitel a tak tam nasral mineral, ako mensie zlo ... nemam slov
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

co mate proti 15w40 ?
Mattej

Príspevok od používateľa Mattej »

Ako s menšieho na vyššie môžeš ísť z minerálu na polosynteniku, alebo z polosyntetiky na syntetiku môžeš prejsť ale naopak nie.
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

Mattej napísal:Ako s menšieho na vyššie môžeš ísť z minerálu na polosynteniku, alebo z polosyntetiky na syntetiku môžeš prejsť ale naopak nie.


ja by som povedal naopak. ze z lepsieho moze ist na horsi.
a ci je lepsi synteticky olej alebo mineralny, to vie len pan boh
Mattej

Príspevok od používateľa Mattej »

Tak minerál ma menšiu viskozitu ako syntetika a preto z menšieho môžeš prejsť na vyššie. Ale keď to spravíš naopak tak potom auto budeš trápiť, lebo ako som uviedol už bude menšia viskozita oleja. Preto z nižšieho na vyšší.
Napísať odpoveď

Návrat na "CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - MOTOR/PREVODOVKA"