Nehoda

Všetko, čo nebolo možné zaradiť inde.

Moderátori: bukelo, dulo, buci_vectra

Používateľov profilový obrázok
Spohrelt
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1158
Dátum registrácie: 28 Sep 2008, 19:58
Auto: Vectra C
Bydlisko: Trnava
Bydlisko: Sered

Príspevok od používateľa Spohrelt »

Naraznik rozbity, vystuha pokryvena, zadne piate dvere pokryvene, pokryvene je aj miesto, kde je ulozena rezerva, bol som v poistovni, vsetko budu vymienat za nove, cuvacie senzory mi ale nepreplatia a zatial cenu odhadol na 4700 eur a ta sa pravdepodobne zvysi, lebo je posunuty aj vyfuk a co este sa uvidi po odstrojeni ...cena je podla mna dost premrstena, kedze budu davat same nove diely, vedel by mi niekto povedat, kolko by ma takato oprava mohla vyjst, ale bez toho, ze by som si platil havarijnu poistku a dal by som autp opravit za vlastne do nejakeho servisu, kde by pokryvene plechy vyrovnali, plasty pozvarali, oplati sa mi havarijna ???
Opel Vectra GTS, 1.9 CDTi, Z 19 DT, / 2005 /
Používateľov profilový obrázok
marjan
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 432
Dátum registrácie: 13 Feb 2008, 12:20
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Vráble
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa marjan »

samozrejme ze musis ratat s amortizaciou, ktora pojde na tvoje triko
pretoze ten clovek co do teba narazil, ti dokatoval plechy a veci ktore maju 4 roky a oni ti ich vymenia za fungel, takze rozdiel ceny medzi novym a stvorrocnym je rozdiel tej amortizacie a tym , ze ti oni daju nove veci, tak ti este nakoniec zvysia hodnotu tvojho majetku, v praxi to vsak ma opacny efekt pri predaji, horsie sa buracka predava
ja by som to riesil inac

poslal by som na jeho poistovnu papier s tym , ze ty si das auto sam do poriadku a oni nech ti vyplatia skodovu sumu vyratanu nimi( teda poistovnou) oni vychadzaju z tabuliek co aky diel stoji a odrataju od neho spominanu amortizaciu + robota v servisoch a ty ked si sikovny a zozenies si diely z vrakaca a pritom sa daju zohnat aj vo farbe, tak v konecnom dosledku este vydelas!
Mitsubishi Outlander 2.4 benzín, automat
ASTRA CARAVAN G 2.0 DTL16 V
Používateľov profilový obrázok
Spohrelt
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1158
Dátum registrácie: 28 Sep 2008, 19:58
Auto: Vectra C
Bydlisko: Trnava
Bydlisko: Sered

Príspevok od používateľa Spohrelt »

Len u nas je problem v tom, ze na Slovensku VeCe GTS na vrakoviskach vela nenajdes.
Opel Vectra GTS, 1.9 CDTi, Z 19 DT, / 2005 /
Používateľov profilový obrázok
marjan
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 432
Dátum registrácie: 13 Feb 2008, 12:20
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Vráble
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa marjan »

Spohrelt napísal:Len u nas je problem v tom, ze na Slovensku VeCe GTS na vrakoviskach vela nenajdes.

no dobre a v kasni je aky rozdiel?
naraznik, zadne dvere...
Mitsubishi Outlander 2.4 benzín, automat
ASTRA CARAVAN G 2.0 DTL16 V
Používateľov profilový obrázok
dulo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 22007
Dátum registrácie: 20 Jún 2007, 10:46
Auto: Vectra B
Bydlisko: Levoča
Bydlisko: Levoča

Príspevok od používateľa dulo »

Možno sa nájde nejaká UK verzia
VeBe X18XE Caravan Sport
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

v mnohych krajinach sa hradi plna cena dielov, ktore sa menia.
jednoducho oprava pouzitymi dielmi sa berie ako technicky neadekvatna resp. nerealizovatelna.
dalej poistovna hradi pracu autorizovaneho servisu
slovenska prax je v prospech vysky poistneho, no v neprospech poskodeneho
--
rozumna moznost je likvidacia rozpoctom a hladanie servisu, co napriek nizsej cene opravu nesfusuje
Používateľov profilový obrázok
Spohrelt
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1158
Dátum registrácie: 28 Sep 2008, 19:58
Auto: Vectra C
Bydlisko: Trnava
Bydlisko: Sered

Príspevok od používateľa Spohrelt »

marjan napísal:
Spohrelt napísal:Len u nas je problem v tom, ze na Slovensku VeCe GTS na vrakoviskach vela nenajdes.

no dobre a v kasni je aky rozdiel?
naraznik, zadne dvere...


Presne - naraznik a zadne dvere myslim, teraz neviem, ci som ti dobre rozumel, takze podla teba / alternativa - ze nemam havarijnu poistku / napr. vinnik je poisteny v Kooperative, nabura mi auto, urobi mi nejaku skodu a ja kedze nemam havarijnu, si nahradu skody budem vymahat z jeho zakonnej, s tym, ze pojdem do Kooperativy, oni mi vyplatia peniaze podla ich odhadu skody a ja si dam auto opravit sam a nahradne veci si uz musim pozhanat sam ? a malo by ma to vyjst lacnejsie ...

to Dulo - myslis, ze najdem UK verziu u nas ? :shock:
Opel Vectra GTS, 1.9 CDTi, Z 19 DT, / 2005 /
Používateľov profilový obrázok
dulo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 22007
Dátum registrácie: 20 Jún 2007, 10:46
Auto: Vectra B
Bydlisko: Levoča
Bydlisko: Levoča

Príspevok od používateľa dulo »

videl som už pár C-čkových... idú po cca 2000-2500 Eur..no GTS ku zatial žiadnu. Ale myslím, že je to len otázka času
VeBe X18XE Caravan Sport
Používateľov profilový obrázok
Spohrelt
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1158
Dátum registrácie: 28 Sep 2008, 19:58
Auto: Vectra C
Bydlisko: Trnava
Bydlisko: Sered

Príspevok od používateľa Spohrelt »

To o com tu pise Juraj, je to iste ako pise Marjan - cize likvidacia rozpoctom.
Opel Vectra GTS, 1.9 CDTi, Z 19 DT, / 2005 /
Používateľov profilový obrázok
marjan
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 432
Dátum registrácie: 13 Feb 2008, 12:20
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Vráble
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa marjan »

Spohrelt napísal:
marjan napísal:
Spohrelt napísal:Len u nas je problem v tom, ze na Slovensku VeCe GTS na vrakoviskach vela nenajdes.

no dobre a v kasni je aky rozdiel?
naraznik, zadne dvere...


Presne - naraznik a zadne dvere myslim, teraz neviem, ci som ti dobre rozumel, takze podla teba / alternativa - ze nemam havarijnu poistku / napr. vinnik je poisteny v Kooperative, nabura mi auto, urobi mi nejaku skodu a ja kedze nemam havarijnu, si nahradu skody budem vymahat z jeho zakonnej, s tym, ze pojdem do Kooperativy, oni mi vyplatia peniaze podla ich odhadu skody a ja si dam auto opravit sam a nahradne veci si uz musim pozhanat sam ? a malo by ma to vyjst lacnejsie ...

to Dulo - myslis, ze najdem UK verziu u nas ? :shock:

ano presne tak!
Mitsubishi Outlander 2.4 benzín, automat
ASTRA CARAVAN G 2.0 DTL16 V
Používateľov profilový obrázok
marjan
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 432
Dátum registrácie: 13 Feb 2008, 12:20
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Vráble
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa marjan »

pokial ti niekto nabura auto, tak ta tvoja havarijna poistka nemusi vobec zaujimat, aj keby si ju mal. ani z tej by si nevysiel na nulu, tu amortizaciu platis tak ci tak.


ja som skoncil s mojim bycyklom na kapote auta iduceho po parkovisku, on si to dal opravit a menili mu to za novy diel nakolko bola poskodena na viac ako 20% z plochy. mal asi 4 alebo 5 rocne auto. ja som mal poistenie domacnosti, tak sme to dali na moju poistku a samozrejme ze mu vsetko nevyplatili a on to chcel odomna potom vymahat ale nakoniec mu to vysvetlili, ze by nepochodil nakolko mu v servise dali nove diely, ktore maju vacsiu hodnotu ako tie pokrcene, ale pokial by si on zohnal z vrakaca taky isty diel a max. by ho dal prestreknut na svoju farbu tak by ho to v konecnom dosledku stalo menej a mal by tam original kus vyrobeny a osetreny vo fabrike ako kupovany surovy, ktory aj tak tolko nevydrzi a este bohvie ako ti to nastriekaju
Mitsubishi Outlander 2.4 benzín, automat
ASTRA CARAVAN G 2.0 DTL16 V
Používateľov profilový obrázok
Spohrelt
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1158
Dátum registrácie: 28 Sep 2008, 19:58
Auto: Vectra C
Bydlisko: Trnava
Bydlisko: Sered

Príspevok od používateľa Spohrelt »

Ja mam havarijnu postavenu tak, ze diely vymienaju kus za kus, pri havarijnej amortizaciu neodratavaju, ale odratavaju spoluucast 5 % - cize v mojom pripade z 4700 eur za opravu by to malo byt 235 eur, aj tak je to dobre svinstvo, aj ked som si skodu nesposobil, aj tak musim platit.
Opel Vectra GTS, 1.9 CDTi, Z 19 DT, / 2005 /
Používateľov profilový obrázok
marjan
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 432
Dátum registrácie: 13 Feb 2008, 12:20
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Vráble
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa marjan »

zial, oni idu podla zmluvy, ked sa ti nepaci, tak ju mat nemusis, ale zas na druhej strane, ked si to sam napakujes, je lepsie platit len 5% aku celu sumu.
Mitsubishi Outlander 2.4 benzín, automat
ASTRA CARAVAN G 2.0 DTL16 V
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36826
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Ak máš havarijnú, tak v tom prípade sa to robí tak, že škodu hradí poisťovňa, v ktorej má vinník PZP a rozdiel v nákladoch si necháš uhradiť z tvojej havarijnej.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Používateľov profilový obrázok
marjan
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 432
Dátum registrácie: 13 Feb 2008, 12:20
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Vráble
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa marjan »

no tak vidis, nakoniec sa vsetko vysvetlilo a vybavilo, macilko ta zachranil :D
Mitsubishi Outlander 2.4 benzín, automat
ASTRA CARAVAN G 2.0 DTL16 V
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36826
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Je okolo toho trochu viac vybavovania, ale je to lacnejšie. Tá spoluúčasť tam zostane, ale ráta sa už len z toho rozdielu, ktorý sa prepláca z havarijnej.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Používateľov profilový obrázok
marjan
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 432
Dátum registrácie: 13 Feb 2008, 12:20
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Vráble
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa marjan »

macil napísal:Je okolo toho trochu viac vybavovania, ale je to lacnejšie. Tá spoluúčasť tam zostane, ale ráta sa už len z toho rozdielu, ktorý sa prepláca z havarijnej.

ale okrem spoluucasti tam zvykne byvat este minimalna suma, ktoru ty znasas
takze priklad: spoluucast 5-10% podla zmluvy
ale minimum 2000 Sk
Mitsubishi Outlander 2.4 benzín, automat
ASTRA CARAVAN G 2.0 DTL16 V
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36826
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Veď hej.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

Spohrelt napísal:Ja mam havarijnu postavenu tak, ze diely vymienaju kus za kus, pri havarijnej amortizaciu neodratavaju, ale odratavaju spoluucast 5 % - cize v mojom pripade z 4700 eur za opravu by to malo byt 235 eur, aj tak je to dobre svinstvo, aj ked som si skodu nesposobil, aj tak musim platit.


ake svinstvo ? havarijna poistka je sluzba, ktoru si si slobodne kupil.

podla mna je velke svinstvo PZP. pretoze chudobni sa skladaju na ochranu majetkov bohatych !
spravodlive by bolo, ak by zodpovednost za skodu na majetku sposobenou dopravou bola do vysky dajmetomu 3000e.
vyssiu ochranu by si majitelia museli zaplatit vlastnou poistkou
Používateľov profilový obrázok
Rasto
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 882
Dátum registrácie: 05 Dec 2006, 14:43
Auto: Astra J
Bydlisko: Prievidza
Bydlisko: Prievidza

Príspevok od používateľa Rasto »

Momentálne riešim škodovú udalosť, vinník má PZP v Kooperatíve. Poškodený nahlási telefonicky poistnú udalosť na dispečing Kooperatívy. Nadiktuje požadované údaje a bude mu pridelené číslo škody. Následne ho bude kontaktovať obhliadač (u nás to pre Kooperatívu robí Slovexperta) ktorý vizuálne obhliadne vozidlo a určí predbežnú škodu. Poškodenému dá tlačivo Uplatnenie nároku na náhradu škody, ktoré si poškodený následne vyplní. V ňom si poškodený vyberie či chce škodu vyplatiť na základe faktúr alebo rozpočtu.
Podľa informácií z poisťovne:
Podľa doložených faktúr, sa nezarátava DPH, je plná hodinová sadzba za prácu a čo je najdôležitejšie pri rozoberaní vozidla ak sa zistí ďalšie poškodenie je možná doobhliadka vozidla.
Rozpočtom, je nižšia cena za prácu, platí sa aj DPH a nie je už možná doobhliadka vozidla.
Ďalej keď som sa informoval na havarijné poistenie, tak mi bol povedaný presný opak ako to čo napísal Macil. Čiže celá oprava ide z Tvojej havarijnej poistky a spoluúčasť zaplatí vinník zo svojej PZP, tak že Teba to nebude stáť nič. Ale to bolo asi pred tromi rokmi a možno si to zle pamätám, ale zaskočilo ma práve to, že prečo by sa mala škoda platiť z mojej poistky keď ju spôsobí niekto iný.
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER + LPG, r.v. 2010; Ex Opel Astra G, Z14XE + LPG, Ex Opel Astra G, X16XEL
Napísať odpoveď

Návrat na "OPEL VŠEOBECNE"