AUTOWIT - náhradné diely možno aj na Tvoje auto

Všetko, čo nebolo možné zaradiť inde.

Moderátori: bukelo, dulo, buci_vectra

Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36826
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

vladimir napísal:Len si rob srandu,ale som tam jazdil s Medakom-sprinter,uplne v poho,človek si zvykne,na čo si neviem zvyknut su naši vodiči-česť samozrejme výnimkám,

Snáď si sa neurazil. Ja by som v GB asi poriadne chaosil. 8)
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
vladimir

Príspevok od používateľa vladimir »

Nemam sa prečo....a never tomu,že by si tam chaosil,tam na teba nikto nevytrubuje,ked vchadzaš na hlavnu-akosi automaticky ťa vždy niekto pusti atd,atd,jazdi sa tam super a tie cesty.....tu mi to pripada ako na poli....
vladimir

Príspevok od používateľa vladimir »

Jo a človek sa tam nauči perfektne zaparkovať....
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36826
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Asi by som mal pocit, že všetci idú v protismere.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
harry.dj

Príspevok od používateľa harry.dj »

tak tomu ver,alebo ja by som jazdil stale v potismere ked by som sa zabudol :shock:
vladimir

Príspevok od používateľa vladimir »

:lol: :lol: :lol: doprial by som každému si tam zajazdiť,je to fakt cool,a potom každá skusenosť je na niečo dobrá...
Lea

Príspevok od používateľa Lea »

s tým autowitom som sa sekla- predbehol ma Harry... ale skuste pozrieť sem : www.autosuciastky.com ja som si od nich objednala Liqui Moly na hydr. zdvihatka a dalšie na čistenie motora... spolu oba aj s poštovným 650.- / ked som to pre časom objednávala na e-shope na cz. stránkach, vysiel ma len LM na zdvihatka 600.- KČ + 700.- SK !!!!! dobierka z cz ´- spolu 1500.- SK!!! / . tu su tie ceny celkom rozumne, ved posudte sami.... :wink: :shock:
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36826
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Už keď tu spomínaš tie prípravky, ja som na zdvihátka nalial do oleja prípravok od Wynn`s. Niekde tu o tom aj píšem. Dalo to trochu práce nájsť zastúpenie na SK, ale už som objavil aj predajňu tu v KE, kde to predávajú.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Lea

Príspevok od používateľa Lea »

ano, pisal si to tu nedávno, ale ja som spokojná s LM, ale keby som ich nahodou neobjavila tu vo Zvolene, tak tiež špekulujem nad Winn´ s... a týto maju za dobre ceny aj oleje a rozne ine pripravky, tak načo mi špekulovať :wink: je to ovela lacnejšie ako v cz, tam je to velmi predražené - myslím v tom e-shope, v obchode su ceny rozumnejšie
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36826
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Aspoň môžme porovnávať. "Tak čo, klepe, klepe, mne trošku, po štarte, ale to je normálne." :) Myslím však, že rozdiel tam nebude a ak, tak nepostrehnuteľný. :wink:
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Lea

Príspevok od používateľa Lea »

klepe, klepe, ale len po štarte , chvilku, kym je studený motor... ale kedže mne sa motor zohreje na prevadzkovú teplotu za pár minút, tak potom to nepočuť... ale ked som to tam prvý krát naliala, tak po 2 -3 týždnoch jazdenia to trochu utíchlo, klepať klepalo, ale nie tak velmi... teraz mi pre zmenu niečo dosť nepríjemne puká od praveho predneho kolesa, nie je to v zavislosti ani od toho, či idem rovno, alebo stočím volant, robí to uplne nahodne, pukne to často aj hned ked naštartujem.... občas je to aj taký zvuk, akokeby mi nejaký kamen zospodu narazil do kapoty.... dosť nepríjemné- neviete, čo to može byť- ide to niekde od závesu kolesa, mne auto na dielni chalni zdvihli, obzerali, našli len padnutu nejaku gumu zo stabilizátora, mysleli, že to robilo ono... ale robí to dalej a mám pocit, že čím dalej, tým viac... ale to asi nepatrí do tejto témy :cry: :shock: poradíte? kde mam hladať, čo mam hladať? :shock:
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36826
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

N aprednej náprave je toho toľko, že to môže byť čokoľvek. Čo uloženia pružiny, alebo nieje prasknutý jeden závit? Niekedy je to v neprístupnom mieste. Puká to aj keď stojíš a netočíš volantom? Napadol ma napríklad posilňovač riadenia, alebo nedajbože niečo v rozvodoch.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Lea

Príspevok od používateľa Lea »

puklo mi to už par krat hned pri naštartovaní, stala som samozrejme a netočila som z volantom... je to dosť nepríjemné a vravím, par krát to bola dosť silná pecka- ale väčšinou to puká tak nenápadne... asi poprosím toho mechanika, čo príde zajtra s Vladimírom kvoli tomu EGR ventilu, či by sa na to nepozrel, lebo už ma to znervoznuje :evil:
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36826
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

To bude asi najlepšie. Treba to nejako lokalizovať. dobré by možno ešte bolo zhodiť podbeh, strčiť tam hlavu a počúvať.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Lea

Príspevok od používateľa Lea »

ako som už spomenula, už mi to chalani v autodielni pozerali, ked mi menili brzdové platničky, ale to len tak okukli, a povedali, že tam nič nevidia... :shock: :shock: takže tak, ako hovoríš, treba to len zhodiť dole a riadne prezrieť... len som bola zvedava, či to nie je typické pre nejaku konkretnu chybu, ale to asi ťažko... ale aj tak vdaka za Tvoj čas a názor.... za to maš u mna tu kavu.... :lol: :wink:
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36826
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Nemáš za čo. :)
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
vladimir

Príspevok od používateľa vladimir »

No pekne,pekne...musím nanho niečo nažalovať,aj mne klepká motor,aj pri volnobehu aj pri otáčkach-nie velmi,ale klepká-no a on nevie si s tým rady...,
má aj určitý typ,ale nieje si istý-vačkovku už obzeral....však uvidime
Lea

Príspevok od používateľa Lea »

toto klepkanie nie je motorom, to je od kolesa a je to presne tak, ako ked Ti kamienok - a niekedy kamen zo spodu treskne do auta... takééé.... neviem to ani nazvať- nie je to pravidelné, niekedy sa to neozve 10-15 minut, a potom: puk... a za 10 sekund : puk!! potom dlho nič a tak stale dookola.... motor mi klepká len za studena, to je zdvihatkami, to mi tak nevadí, ale toto ma začina privádzať do zufalstva
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36826
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

2 Vladimír:
Klepká, či cvaká? Prípadne to môže aj ťukať. Hydroštely ste vylúčili? Cvakavý zvuk môžu vydávať aj prerážajúce zapaľovacie káble a praskavý, prípadne mľaskavý, podfúknuté tesnenie pod zvodmi, alebo prasknuté samotné zvody. Mne mierne cvaká asi vstrekovač na prvom válci, ale počuť to len pri voľnobehu, keď otvorím kapotu.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36826
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Lea,
v tvojom prípade mi ešte napadol niektorý silentblok uloženia motora.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Napísať odpoveď

Návrat na "OPEL VŠEOBECNE"