NOVÝ CESTNÝ ZÁKON

na poradenie aj posťažovanie... ;)

Moderátori: mysiaq, dulo, buci_vectra

Kajo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 10197
Dátum registrácie: 09 Máj 2008, 22:59
Auto: Astra G
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Kajo »

Zatiaľ o detektoroch ani muk, ale toto je zaujímavé:

§ 16
Rýchlosť jazdy

(1) Vodič je povinný rýchlosť jazdy prispôsobiť najmä svojim schopnostiam, vlastnostiam vozidla a nákladu, poveternostným podmienkam, stavu a povahe vozovky a iným okolnostiam, ktoré možno predvídať. Vodič smie jazdiť len primeranou rýchlosťou, aby bol schopný zastaviť vozidlo na vzdialenosť, na ktorú má rozhľad.

(2) Vodič autobusu a vodič motorového vozidla s najväčšou prípustnou celkovou hmotnosťou neprevyšujúcou 3 500 kg smie jazdiť rýchlosťou najviac 90 km.h-l. Na diaľnici a na rýchlostnej ceste vodič autobusu smie jazdiť rýchlosťou najviac 100 km.h-l a vodič motorového vozidla s najväčšou prípustnou celkovou hmotnosťou neprevyšujúcou 3 500 kg rýchlosťou najviac 130 km.h-l.

(3) Vodič iného motorového vozidla, ako sa uvádza v odseku 2, ako aj vodič autobusu s prípojným vozidlom, ktorého najväčšia prípustná celková hmotnosť prevyšuje 750 kg, a vodič motorového vozidla s najväčšou prípustnou celkovou hmotnosťou neprevyšujúcou 3 500 kg s prípojným vozidlom, ktorého najväčšia prípustná celková hmotnosť prevyšuje 750 kg, smú jazdiť rýchlosťou najviac 90 km.h-1.

(4) Vodič smie v obci jazdiť rýchlosťou najviac 50 km.h-1, a ak ide po diaľnici v obci alebo po rýchlostnej ceste v obci, najviac 90 km.h-1.

(5) Vodič nesmie prekročiť najvyššiu dovolenú rýchlosť jazdy vozidiel určenú dopravnou značkou alebo dopravným zariadením.

(6) Najvyššie dovolené rýchlosti ustanovené v odsekoch 2 a 3 nemožno prekročiť, ani ak je dopravnou značkou alebo dopravným zariadením dovolená vyššia rýchlosť; to neplatí pre vodiča motorového vozidla s najväčšou prípustnou celkovou hmotnosťou neprevyšujúcou 3 500 kg bez prípojného vozidla.

(7) Vodič nesmie prekročiť najväčšiu konštrukčnú rýchlosť vozidla, a ak ide o jazdnú súpravu, ani najväčšiu konštrukčnú rýchlosť nijakého z vozidiel súpravy.


(8) Najvyššie dovolené rýchlosti ustanovené v odsekoch 2 až 6 nie sú povinní dodržiavať vodiči vozidiel ozbrojených síl, ozbrojených bezpečnostných zborov, ozbrojených zborov, Vojenskej polície, Vojenského spravodajstva a Slovenskej informačnej služby, ak to vyžaduje plnenie osobitných úloh, ktorých okruh určí príslušný minister a riaditeľ Slovenskej informačnej služby.
Opel Mercedes Renault Ford Peugeot Chrysler - mám rád
azmodan

Príspevok od používateľa azmodan »

to znamena ze s pancierovym bavorakom mozem ist najviac 100km/h kedze ma 4 tony?
Používateľov profilový obrázok
marjan
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 432
Dátum registrácie: 13 Feb 2008, 12:20
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Vráble
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa marjan »

Kajo napísal:...vie niekto ako je to s detektormi policajných radarov?
Ak to tam je, môj advokát je pripravený urobiť podanie na ústavný súd.
Dúfam, že ma aspoň niekto z vás potom podporí.
Chcem dosiahnuť to, aby nás veľký brat nemohol tajne sledovať (merať), aby to bolo aspoň deklarované tak, ako je to napr. v Nemecku. Tam sú detektory zakázané (mať ich môžte, ale nesmiete ich použiť). Keď Nemec meria rýchlosť, musí byť označený. Neraz som tam videl policajné auto s veľkým nápisom "RADAR" pod zadným sklom... To chcem dosiahnuť. Pretože podľa mňa predovšetkým ide o to, aby vodiči spomalili; SR polícii však zdá sa ide skôr o pokuty, teda o to, aby vodiči zrýchlili.
nechapem o co ti ide???pokial dodrziavas max. pov. rychlost tak kvoli comu chces spomalovat? a ked to nedodrziavas tak to robis vedome a vies aky trest za to mozes dostat. to akoze vodici maju spomalit, resp. dodrziavat max. rychlost len ked vidia, ze policia iduca pred nim meria? to by sme ale v tomto state potrebovali na kazde civilne vozidlo jedno policajne.

a este ohladom toho svietenia. ten kto ma rodinu a male deti vie o com hovorim . ze ak potrebujem predbehnut aviu alebo tranbus plaziaci sa ledva 75 km/h tak mi ver, ze ked budes svietit tak mi to velmi, ale velmi ulahcis tym ze ta budem vidiet a neobmedzim a neohrozim tym seba ani druhych ucastnikov
Mitsubishi Outlander 2.4 benzín, automat
ASTRA CARAVAN G 2.0 DTL16 V
azmodan

Príspevok od používateľa azmodan »

marjan ide o to ze neoznaceny radar je porusenie zakona o ochrane sukromia pokial viem ;) to nema nic spolocne s tym ze nedodrziavam predpisy...

a dalsia vec je to ze ked chcu zvysit bezpecnost na cestach tak by na cestach mali premavat oznacene vozidla policie to zvysi bezpecnost a nie to ze budu sryte merat a tahat tak zbytocne peniaze od nas...

s tym svietenim suhlasim, svietit sa ma ... ja svietim vzdy okrem augustovych dni o 12-00 ked je 30stupnov a slnko pecie
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36826
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Ja sa na to pozerám trochu inak a zatiaľ mi to nik nevyvrátil, resp. nevysvetlil. Nemám momentálne priestor a ani chuť to hľadať, ale zákon dovoľuje, rovnako ako v celom demokratickom svete, počúvať, alebo monitorovať akúkoľvek frekvenciu.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Používateľov profilový obrázok
soto
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 160
Dátum registrácie: 07 Nov 2008, 09:49
Auto: Zafira A
Bydlisko: BA/PO

Príspevok od používateľa soto »

Mna osobne tiez netrapia neoznacene radary. Este som si svoju fotku nemusel kupovat.
*
Ale pointa je niekde uplne inde. Meranie rychlosti ma sluzit na to, aby na danom useku bola dodrziavana rychlost (aj ked ju mas dodrziavat stale) - nebezbecnejsi usek. A nie preto, aby sme nachytali vodicov a zinkasovali pokuty (logika SK policajtov).
*
Ja som zato, aby na nebezpecnych usekoch boli namontovane stale kamery, pekne oznacene RADAR a pokuty by prichadzali domov postou. Tak to funguje v Australii a nie je s tym ziadny problem. Kto si chce kupit fotecku za 50 AUD tak si ju na dobierku kupi.
Opel Zafira Z18XE 92 kw r.v. 12/2001
294 tis. km (momentalne si to uz uziva v 3Ackach)
Suzuki Ignis 69 kw r.v. 10/2004 (manzelka)
Before:
Hyundai Accent 1,3i LC r.v. 2002 (predany pri 150 tis. km kvoli nedostatku miesta :-()
Peugeot 309 XLD r.v. 1989 (600 tis. km :-))
Frenky Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 689
Dátum registrácie: 16 Sep 2008, 13:31
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Sabinov

Príspevok od používateľa Frenky Signum »

Súhlasím s názorom aby na rizikových úsekoch boli osadené stále stacionárne radary. Určite by sa upravila rýchlosť aj keby nemerali nepretržite.
OPEL SIGNUM 1.9 CDTi 110kW (2004)
OPEL CORSA B 1.0 12V 40kW (1997)
Frenky Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 689
Dátum registrácie: 16 Sep 2008, 13:31
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Sabinov

Príspevok od používateľa Frenky Signum »

Zároveň uznávam aj náhodné "skryté" merania. Ak sa má na určitom úseku dodržiavať stanovená rýchlosť a my ju prekračujeme, musíme rátať aj s možnosťou sankcie.
OPEL SIGNUM 1.9 CDTi 110kW (2004)
OPEL CORSA B 1.0 12V 40kW (1997)
MTX

Príspevok od používateľa MTX »

Frenky Signum napísal:Zároveň uznávam aj náhodné "skryté" merania. Ak sa má na určitom úseku dodržiavať stanovená rýchlosť a my ju prekračujeme, musíme rátať aj s možnosťou sankcie.


:idea: suhlasim, na slovensku sa jazdi v mestach i mimo jak na okruhu, a na taku jazdu nase cesty nejsu usposobene.

Stary asfalt u nas velmi znizuje grip....aspon po porovnani s nemeckymi cestami 3 a 4 triedy...su na tom lepsie jak nase dialnice:)

Ja si obcas tiez dupnem, ale v meste alebo obci urcite nie!
emmkejj
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 07 Aug 2007, 14:36
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Humenne
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa emmkejj »

ja mam na ten zakon celkom dobry pohlad, 50 schvalujem tak ako aj celorocne svietenie. nechapem ludi, ktorym robi problem otocit jednym spinacom alebo stlacit jedno tlacidlo a zapnut si svetla. ale najviac ma ale potesil zakaz predbiehania kamionov na dialniciach a rychlostnych cestach.
Opel Zafira 2,0 DTI
Y20DTH
chiptuning (predpokladany vykon 100kW)
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36826
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

emmkejj napísal:...najviac ma ale potesil zakaz predbiehania kamionov na dialniciach a rychlostnych cestach.

Táto časť sa mi zdá dosť problematická, resp. diskutabilná. :roll:
Nie som kamionista.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
emmkejj
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 07 Aug 2007, 14:36
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Humenne
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa emmkejj »

ja som kamionista a sam vlastnim niekolko kamionov... moj osobny nazor je, ze kamion nema co hladat v lavom rychlostnom pruhu
Opel Zafira 2,0 DTI
Y20DTH
chiptuning (predpokladany vykon 100kW)
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36826
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Tak fajn. 8) Ja som sa práveže obával reakcie kamionistov.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Používateľov profilový obrázok
pepoc
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 19 Aug 2007, 07:24
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa pepoc »

A co potom ked bude mat kamion pred sebou smradlavu AVIU alebo nieco podobne co sa vlecie cojavem cca 40?Musi sa vliec za nou a budu vznikat kolony a nebezpecne situacie.
Vectra C 1.6 16V Z16XE R
mathev
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 16 Apr 2007, 23:01
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: ...Umlátit prdel štětkou vod hajzlu styl..
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mathev »

pepoc napísal:A co potom ked bude mat kamion pred sebou smradlavu AVIU alebo nieco podobne co sa vlecie cojavem cca 40?Musi sa vliec za nou a budu vznikat kolony a nebezpecne situacie.
nebudu lebo na dialnici to ze v lavom pruhu ide avia 40 sa ti nestane lebo tam nema co robit... takisto rychlostna cesta je vacsinou dvojprudova nie?
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

Kajo napísal:...vie niekto ako je to s detektormi policajných radarov?
Ak to tam je, môj advokát je pripravený urobiť podanie na ústavný súd.
Dúfam, že ma aspoň niekto z vás potom podporí.


ja som za to, aby tajne a selektivne merali. napr. v blizkosti priechodov pre chodcov, alebo inych miest, kde nedodrziavanie rychlosti realne ohrozuje.

hrdinov, co 10 metrov za tabulkou zaciatok obce umiestnia radar, netreba

ked potom urobia fotografiu, chodci na obrubniku, prekrocenie rychlosti o 35 km/h
potom ktokolvek, co tam soferoval bol, zaplati polovicu mesacneho platu a 6 mesiacov bude vyuzivat 'kvalitnu' verejnu dopravu
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36826
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

pepoc napísal:A co potom ked bude mat kamion pred sebou smradlavu AVIU alebo nieco podobne co sa vlecie cojavem cca 40?Musi sa vliec za nou a budu vznikat kolony a nebezpecne situacie.

Nebude, lebo minimálka na dialnici je stanovená na 80km/h.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Používateľov profilový obrázok
JuroSVK
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 20 Mar 2008, 19:31
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Topoľčany

Príspevok od používateľa JuroSVK »

Dnes som sa dostal k novému zákonu o CP a tak som z neho vybral pár zaujímavosti..... Podľa mojich informácii tento týždeň by mal vyjsť v zbierke

§ 2 ods.2 písm b.) prednosť v jazde – nesmie ani obmedziť
§ 3 ods. 3 antiradar – zakázané
§4 ods. 2 písm. l) zákaz používať hanlivé gestá
§ 5 ods. 3 pri núdzovom vystúpení z vozidla len v reflexnom odeve , tento nesmie byť zameniteľný s vestou polície
§ 5 ods. 5 naklad. vozidlá pri jazde do svahu musia pustiť kolóny jazdiace za nimi (ak treba aj odstavením vozidla)
§ 6 ods. 1 prevádzkovateľ vozidla môže toto zveriť len osobe, ktorú pozná
§ 6 ods. 2 písm. c) za antiradary vo vozidle zodpovedá súčasne aj vodič aj prevádzkovateľ vozidla
§ 15 ods. 5 písm. i) nemožno predchádzať, ak už v danom pruhu predchádza iné vozidlo, ktoré jazdí výrazne väčšou rýchlosťou (hlavne na diaľniciach)
§ 16 ods. 4 rýchlosť v obci 50 km/h
§ 16 ods. 3 nákladiaky mimo obce 90 km/h
§ 20 ods. 5 ak prednosť na kruhovej križovatke neupravujú značky, prednosť má vodič, ktorý do kruhovej križovatky vchádza,
§ 32 ods. 1 motorové vozidlá – nonstop svietenie
§ 35 ods. 1 na diaľnici minimálna rýchlosť 80 km/h
§ 35 ods. 3 na diaľnici nesmú nákladiaky a jazdné súpravy predchádzať iné vozidlá
§ 38 ods. 1 ak je na ceste ľad, sneh alebo poľadovica – povinné zimné pneumatiky (u nákladiakov postačuje len na hnacej náprave)
§ 45 ods. 1 prepravovaná osoba zodpovedá za dodržiavanie svojich povinností podľa zákona
§ 52 ods. 2 vozidlo smie na chodníku zastaviť a stáť ak ostane voľná šírka chodníka min. 1,5 m
§ 52 ods. 3 za zníženej viditeľnosti mimo obce musí mať chodec idúci po okraji vozovky viditeľne umiestnené reflexné prvky
§ 53 ods. 2 iným účastníkom cestnej premávky ako chodcom je používanie priechodu pre chodcov zakázané (napr. cyklistom)

§ 55 ods. 9 cyklista je povinný mimo obce chrániť si hlavu riadne upevnenou ochrannou prilbou, cyklista mladší 15 rokov má túto povinnosť aj v obci

§ 64 ods. 1, 2 dopravná nehoda je udalosť v CP .... ak sa usmrtí alebo zraní osoba, poškodí cesta alebo všeobecne prospešné zariadenie, uniknú nebezpečné veci alebo na niektorom zo zúčastnených vozidiel vrátane prepravovaných vecí alebo na inom majetku vznikne škoda zrejme prevyšujúca jedenapolnásobok väčšej škody (120.000,-Sk). Tiež ak účastník škodovej udalosti nezastaví, nepreukáže totožnosť, poistenie vozidla, je pod vplyvom alkoholu alebo sa účastníci nedohodli na zavinení
§ 64 ods. 3 ostatné udalosti v CP, pri ktorých vznikla škoda sa považujú len za škodovú udalosť, ktorú Polícia neobjasňuje
§ 70 ods. 1 VP sa zadrží aj pri vystavení bloku na pokutu nezaplatenú na mieste (VP sa vráti až po uhradení pokuty)
namiesto pokuty možno v správnom konaní uložiť výkon verejnoprospešných prác (pokuta 3 € má hodnotu 1 hod práce)

§ 22 Zák. o priestupkoch
Priestupky proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky


Priestupku proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky sa dopustí ten, kto:

a) ako vodič vozidla sa odmietne podrobiť vyšetreniu na zistenie požitia alkoholu alebo inej návykovej látky spôsobom ustanoveným osobitným predpisom, hoci by také vyšetrenie nebolo spojené s nebezpečenstvom pre jeho zdravie,
pokuta 300 - 1 300 €, zákaz činnosti na 1 - 5 rokov (blokovo do 650 €)

b) ako vodič vozidla, ktorý sa zúčastnil na dopravnej nehode, bezodkladne nezastavil vozidlo, nezdržal sa požitia alkoholu alebo inej návykovej látky po nehode v čase, keď by to bolo na ujmu zistenia, či pred jazdou alebo počas jazdy požil alkohol alebo inú návykovú látku alebo nezotrval na mieste dopravnej nehody až do príchodu policajta alebo sa na toto miesto bezodkladne nevrátil po poskytnutí alebo privolaní pomoci alebo po ohlásení dopravnej nehody
pokuta 300 - 1 300 €, zákaz činnosti na 1 - 5 rokov (blokovo do 650 €)

c) vedie motorové vozidlo bez príslušného vodičského oprávnenia alebo počas zadržania vodičského preukazu okrem prípadu, ak sa učí viesť motorové vozidlo v autoškole, podrobuje sa skúške z vedenia motorového vozidla alebo má v čase zadržania vodičského preukazu povolenú jazdu,
pokuta 300 - 1 300 €, zákaz činnosti na 1 - 5 rokov (blokovo do 650 €)

d) vedie motorové vozidlo v stave vylučujúcom spôsobilosť viesť motorové vozidlo, ktorý si privodil požitím alkoholu (alkohol nad jedno promile),
pokuta 200 - 1 000 €, zákaz činnosti do 5 rokov (blokovo do 650 €)

e) ako vodič počas vedenia vozidla požije alkohol alebo vedie vozidlo v takom čase po jeho požití, keď sa na základe vykonaného vyšetrenia podľa osobitného predpisu alkohol ešte nachádza v jeho organizme (týka sa aj bicykla, záprahového vozidla a pod),
pokuta 150 – 800 €, zákaz činnosti do 3 rokov (blokovo do 650 €)

f) ako vodič počas vedenia vozidla požije inú návykovú látku alebo vedie vozidlo v takom čase po jej požití, keď sa na základe vykonaného vyšetrenia podľa osobitného predpisu návyková látka ešte nachádza v jeho organizme (dogy, lieky),
pokuta 200 - 1 000 €, zákaz činnosti do 5 rokov (blokovo do 650 €)

g) poruší všeobecne záväzný právny predpis o bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky, v ktorého dôsledku vznikne dopravná nehoda,
pokuta 150 – 800 €, zákaz činnosti do 3 rokov (blokovo do 650 €)

h) ako vodič motorového vozidla prekročí rýchlosť ustanovenú v osobitnom predpise alebo prekročí rýchlosť ustanovenú dopravnou značkou alebo dopravným zariadením,
pokuta 150 – 800 €, zákaz činnosti do 3 rokov (blokovo do 650 €)

i) použije vozidlo, ktorého najväčšia prípustná celková hmotnosť vozidla, najväčšia prípustná hmotnosť jazdnej súpravy, najväčšia prípustná celková hmotnosť prípojného vozidla alebo najväčšia prípustná hmotnosť pripadajúca na nápravy vozidla je prekročená,
pokuta 150 – 800 €, zákaz činnosti do 3 rokov (blokovo do 650 €)

j) iným spôsobom ako uvedeným v písmenách a) až i) sa dopustí porušenia pravidiel cestnej premávky závažným spôsobom podľa osobitného predpisu (napr. prejazd na červenú, neuposlúchnutie pokynu Policjata, jazda cez plnú čiaru ,neumožnenie bezpečného prejazdu vozidlu s VRZom, vedenie vozidla bez ev. čísla, nedanie prednosti, poručenie zákazu predchádzania, prekročenie rýchlosti a pod)
pokuta 60 – 300 €, zákaz činnosti do 2 rokov (blokovo do 150 €)

k) iným konaním, ako sa uvádza v písmenách a) až j), poruší všeobecne záväzný právny predpis o bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky (nesvieti, technický stav neohrozujúci bezpečnosť CP a pod.),
pokuta do 100 €, (blokovo do 60 €)
Zafira 1,9CDTi - Z19DT, 2006
Zafira 2,0 DTi - Y20DTH, 2002
predtým 7 iných
taky69
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 598
Dátum registrácie: 28 Mar 2007, 20:27
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa taky69 »

4 ods. 2 písm. l) zákaz používať hanlivé gestá


som strašne zvedavý ako sa toto bude dokazovať :lol:
dakedy Opel Astra F x14nz - c20nz
teraz VW Passat 1,9 PD a Opel Antara 2,0 4x4 - z20s
Používateľov profilový obrázok
JuroSVK
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 20 Mar 2008, 19:31
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Topoľčany

Príspevok od používateľa JuroSVK »

tam je tých vecí oveľa viac, ktoré sa budú ťažko dokazovať, nap taká prednosť v jazde, kedy nebudeš môcť ani obmedziť toho druhého. To znamená, že ten kto bude na hlavnej nemusí ani ubyrať plyn, doteraz si ho nesmel ohroziť.
Osobne si neviem predstaviť na niektorých cestách sa dostať na hlavnú za dodržania tohto pravidla
Zafira 1,9CDTi - Z19DT, 2006
Zafira 2,0 DTi - Y20DTH, 2002
predtým 7 iných
Napísať odpoveď

Návrat na "POLÍCIA, ZÁKON A MOTORISTI...."