kúpa opel signum 3.0 cdti

Moderátor: dulo

Kajo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 10197
Dátum registrácie: 09 Máj 2008, 22:59
Auto: Astra G
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Kajo »

Zaujímalo by ma, ako ťahá ten 3liter? A aká je hlučnosť? Skúšal už niekto maximálku? V BMW mi raz jeden mechanik vravel, že BMW diesle nemajú radosť z vysokej rýchlosti. Je tento diesel tiež od BMW?
Opel Mercedes Renault Ford Peugeot Chrysler - mám rád
Komo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 3608
Dátum registrácie: 19 Mar 2007, 16:47
Auto: Astra H
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Komjatna
Bydlisko: Komjatna [RK]

Príspevok od používateľa Komo »

[quote="Kajo"]Zaujímalo by ma, ako ťahá ten 3liter? A aká je hlučnosť? Skúšal už niekto maximálku? V BMW mi raz jeden mechanik vravel, že BMW diesle nemajú radosť z vysokej rýchlosti. Je tento diesel tiež od BMW?[/quote

od BMW urcite nieje...hlucnost...nezavisi len od motora ale aj od odhlucnenia celej karoserie..
Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4219
Dátum registrácie: 02 Máj 2007, 21:34
Auto: Zafira B
Bydlisko: Galanta
Bydlisko alt: Sološnica
Bydlisko: Galanta

Príspevok od používateľa Signum »

Kajo napísal:Zaujímalo by ma, ako ťahá ten 3liter? A aká je hlučnosť? Skúšal už niekto maximálku? V BMW mi raz jeden mechanik vravel, že BMW diesle nemajú radosť z vysokej rýchlosti. Je tento diesel tiež od BMW?
Motor je ISUZU :wink:
Mám Opel
*** Diagnostika + programovanie vozidiel Opel profesionálnou diagnostikou GM MDI***
*** Programovanie CZ/SK do autorádií CD400 + Touch&Connect ***
*** Distribúcia MKJ od Pepas ***
*** Programovanie Slovenčiny Astra H,Zafira B- CID,GID,UHP 4,DVD 90,CD 70 ***
Duski

Príspevok od používateľa Duski »

Podla mna ten motor neni vobec hlucny a hlavne v interiery ho neni skoro vobec pocut. Je to moj prvy diesel. Predtym som mal same Omegy a Vectry a vsetko to boly V6 motory (2.6V6, 3.0V6 a 3.2V6). Rozdiel v hlucnosti som si vobec nevsimol, ale zatah je citelny. Seriovo ten motor 3.0CDTI ma 380Nm a taha pekne. V com je ale velky rozdiel je to, ze je velky rozdiel (a hlvne v dnesnej dobe) ci to auto zerie v meste 13-15l/100km benzinu, alebo 7.5-8l/100km nafty.

Co sa tyka tej max., tak som s tym isiel max.230km/hod. a bolo to celkom prijemne. Normalne ale takto nejazdim, ale pri beznej jazde okolo 160km/hod. po dialnici je to tyche a akurat je pocut prudenie vzduchu.
Používateľov profilový obrázok
bukelo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 29193
Dátum registrácie: 24 Jan 2008, 10:08
Auto: Iná značka
Bydlisko: Banská Bystrica

Príspevok od používateľa bukelo »

Duski napísal: V com je ale velky rozdiel je to, ze je velky rozdiel (a hlvne v dnesnej dobe) ci to auto zerie v meste 13-15l/100km benzinu, alebo 7.5-8l/100km nafty..
To by som si tu spotrebu 8l v meste na 3 litry diesli pozrel. Toto nedaju ani octavky 1.9TDIcka, kde to este 3 liter a 2 tonovy kolos. nesranduj prosim ta. To si tak mohol merat pri 80tke na Blavackom obchvate, ale isto nie cez centrum, kde mas same semafory a furt kdesi stojis....neverim
別のブランド
OPEL ASTRA H SW 1.7 CDTI ENJOY - ex
OPEL CORSA C 1.2 COSMO - ex
OPEL CORSA B 1.0 CITY - ex
Kajo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 10197
Dátum registrácie: 09 Máj 2008, 22:59
Auto: Astra G
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Kajo »

@Duski - diki za odpoved. je to isto zaujimavy motor. Ja som sice zastancom benzinu, najma kvoli cene motoroveho prislusenstva (na diesli je vsetko strasne drahe) a rovnomerne rozlozenemu vykonu, ale tento 3liter sa mi paci. BTW, minule som jazdil na Forde Mondeo TDCI, uplne posledny model, cca 170 PS. Strasna vec bola, ze vykon bol sustredeny do uzkeho pasma otacok. Malo to 6stup. prevodovku a bolo treba stale radit. Tak to sa mi nepacilo.

@bukelo - pravdu mas. Ak chytis zapchu na Pristavnom moste a trcis v nej 2 hodiny pocas ktorych prejdes 4 km, to je nekonecna spotreba a je uplne jedno, ci mas Fiat Punto alebo Golf TDI. Jedine Toyota Prius a podobne elektricke vozitka vtedy nepapaju.
Opel Mercedes Renault Ford Peugeot Chrysler - mám rád
drgy
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 05 Feb 2008, 19:08
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa drgy »

tak tej spotrebe 8 litrikov sa nechce verit ani mne moja 1,9 na papa tak priemerne 6.2. predtym som mal golf 5 1.9 TDI a tam sa dalo zajazdit aj okolo 5 lit. zaujimave. to bude asi tym vykonom oplik ma o 45 PS viac :twisted:
azmodan

Príspevok od používateľa azmodan »

8 litrov ja normalna spotreba aj inych 3.0 naftovych motorov ale samozrejme ze kludnym stylom dedka...tak dokazes jazdit len dlhe trasy alebo ked sa snazis a odopieras co je v podstate naprd lebo nevyuzivas vykon ktory mas k dispozicii..naco ti je ten vykon ked ho nevyuzivas a pocitas spotrebu... :?: ja osobne radsej ponahanam 2.0 benzin a spravim pri dost sportovoj jazde 12 litrov spotrebu ako mat 3.2 a jazdit ako baranok lebo sa budem bat ze ci ma to nezje....naco ti je ten motor...
Duski

Príspevok od používateľa Duski »

Strasne rad si citam nazory tych, ktori take auto nemaju a kecaju do toho. Nemam dovod *nadávka* a nechcem ani robit reklamu tomu autu.
Mam ho uz skoro 2 roky a jazdim 99% iba po meste v zapchach kazde rano aj poobede pri ceste do roboty. Spotrebu, ktoru mi ukazuje BC sa pohybuje medzi 7.5 - 8.2 l/100km a nemam pocit, ze by som jazdil ako stary dedo. Je to manual 6 kvalt a treba si uvedomit, ze pri 1.800ot./min to ma max. krutiaceho momentu, takze ten motor netreba vytacat ako pri benzine.
Stale nechapem co je na tej spotrebe divne ?

Kamarat ma presne toto iste auto, ale s automatickou prevodovkou a ma v meste spotrebu10l/100km a nemam pocit, ze by jazdil predpisovo.
Používateľov profilový obrázok
jozesk
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 01 Okt 2008, 19:45
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Neslusa

Príspevok od používateľa jozesk »

Presne kto na tom aute nejazdil a pise tu to neni mozne 3,0 a spotreba 8 v meste blabla ja mam Vectru GTS 3,0V6 s tymto motorom som maximalne spokojny a spotrebu na BC som mal v lete 6,5 a teraz v zime mam 6,9 a to ziadne setrenie sem tam to rozbehnem aj cez 200km/h kto neveri nech si kúpi a uveri tak, bratranec ma BMW X5 3,0 spotrebu ma okolo 11-12 a nechcel mi verit ale uz veri ked som ho povozil uveril.
Naposledy upravil/-a jozesk v 30 Mar 2009, 16:18, upravené celkom 1 krát.
Opel Vectra A 1,6I
OPEL Vectra 3.0 CDTI GTS
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

sice som to auto nevidel, ale je dost iste ze uvadzane spotreby nedosahuje.
ale ak mate evidenciu tankovania (aspon 5000km), mozete zverejnit
Používateľov profilový obrázok
jozesk
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 01 Okt 2008, 19:45
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Neslusa

Príspevok od používateľa jozesk »

Kto neveri nech si pozrie tu su fotky mojho auta aj s displejom, hodnoty sú po jazdenej zime a vetsinou mesto (do roboty a naspet)
    http://rapidshare.com/files/214881186/Vectra3.0V6.rar
Opel Vectra A 1,6I
OPEL Vectra 3.0 CDTI GTS
Napísať odpoveď

Návrat na "OMEGA, SIGNUM, INSIGNIA - MOTOR/PREVODOVKA"