brzdovy spinac

Moderátori: dulo, buci_vectra

jal
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1407
Dátum registrácie: 02 Jún 2013, 23:26
Auto: Iná značka

Re: brzdovy spinac

Príspevok od používateľa jal »

pouzi tu schemu, co mas.
od spinaca ide spinane plus napatie (ciernozlty) do svetiel alebo priamo lavym prahom, alebo nepriamo cez modul kontroly ziaroviek.

okrem toho je tu odbocka k tempomatu a ku kabelazi tazneho zariadenia

zhruba by ti mali posluzit aj tie novsie schemy, podozrieval by som najma tie 2 odbocky.
otto
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 482
Dátum registrácie: 10 Feb 2008, 11:47
Auto: Vectra B
Bydlisko: Topoľčany
Bydlisko: topolcany

Re: brzdovy spinac

Príspevok od používateľa otto »

macil napísal:
otto napísal:...premeriaval som kabel od žiarovky brzdoveho svetla ,kablik čierno žlty na zasuvke do svetiel plusovy a pipal mi na kostre čo na to poviete?

Si si istý tým plusovým káblikom? Pokiaľ ma pamäť neklame, VeBe má mínus pól na strednom kontakte žiarovky.

myslim že by mal byť plusovy ,lebo je tam aj hnedy ide na obimku žiaroviek a podla schemi je minus.našiel som schemu v knihe jak nato ale ročnik 2000 .dnes som prešiel kabelaž od zadnych svetiel až po zeleny konektor vlavo pod šoferovyma nohama a potial je všetko v poriadku až na ten bordel v kabyne ,všetko som odplastoval .išiel som po čierno žltych kabloch až do konektora idu tam dva lava a prava strana .dalej som sa nedostal tak si myslim že chyba by mohla byť niekde okolo poistkovej skryne a pod volantom.ak maš knihu jak nato je tam schema a v nej su na prudovych vetvach pismenove skratky ,niektore viem ale priklad/LHD RHD SL neviem čo znamenaju a na brzdovom spinači S8 som nameral na čierno žltom pin3 (-) a na pin 4 (+) tym padom to spinač zopne do sktatu.
jal
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1407
Dátum registrácie: 02 Jún 2013, 23:26
Auto: Iná značka

Re: brzdovy spinac

Príspevok od používateľa jal »

neviem, ako je to s tym tvojim pipanim, ale na mojom voltmetri bezna ziarovka pipa. takze zltocierny pipa oproti kostre.
to by si musel odpojit vsetky brzdove ziarovky a aj 3. brzdove, aby to nepipalo
otto
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 482
Dátum registrácie: 10 Feb 2008, 11:47
Auto: Vectra B
Bydlisko: Topoľčany
Bydlisko: topolcany

Re: brzdovy spinac

Príspevok od používateľa otto »

jal napísal:neviem, ako je to s tym tvojim pipanim, ale na mojom voltmetri bezna ziarovka pipa. takze zltocierny pipa oproti kostre.
to by si musel odpojit vsetky brzdove ziarovky a aj 3. brzdove, aby to nepipalo
ono to pipa aj aj pri odpojenych stekroch od zadnych svetiel.
jal napísal:neviem, ako je to s tym tvojim pipanim, ale na mojom voltmetri bezna ziarovka pipa. takze zltocierny pipa oproti kostre.
to by si musel odpojit vsetky brzdove ziarovky a aj 3. brzdove, aby to nepipalo
jal
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1407
Dátum registrácie: 02 Jún 2013, 23:26
Auto: Iná značka

Re: brzdovy spinac

Príspevok od používateľa jal »

tak skus priviest 12v od baterky cez nejaku poistku 10a na zltocierny, ze co sa stane. ze ci bude svetit 5. svetlo, alebo poistka zhori
otto
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 482
Dátum registrácie: 10 Feb 2008, 11:47
Auto: Vectra B
Bydlisko: Topoľčany
Bydlisko: topolcany

Re: brzdovy spinac

Príspevok od používateľa otto »

jal napísal:tak skus priviest 12v od baterky cez nejaku poistku 10a na zltocierny, ze co sa stane. ze ci bude svetit 5. svetlo, alebo poistka zhori

zajtra to vyskušam ,dam vedieť.
otto
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 482
Dátum registrácie: 10 Feb 2008, 11:47
Auto: Vectra B
Bydlisko: Topoľčany
Bydlisko: topolcany

Re: brzdovy spinac

Príspevok od používateľa otto »

otto napísal:
jal napísal:tak skus priviest 12v od baterky cez nejaku poistku 10a na zltocierny, ze co sa stane. ze ci bude svetit 5. svetlo, alebo poistka zhori

zajtra to vyskušam ,dam vedieť.

tak zavada konečne odstranena zo siedmich čiernožltych kablikov jeden ,iduci do paubaku skratol na autoradio .až na to že mam odplastovane cele auto je všetok ok .dakujem všetkym zainteresovanym za rady a prispevky .idem to dať všetko do povodneho stavu.
jal
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1407
Dátum registrácie: 02 Jún 2013, 23:26
Auto: Iná značka

Re: brzdovy spinac

Príspevok od používateľa jal »

dorabany palubny pocitac ?

a ako si to nasiel ?
otto
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 482
Dátum registrácie: 10 Feb 2008, 11:47
Auto: Vectra B
Bydlisko: Topoľčany
Bydlisko: topolcany

Re: brzdovy spinac

Príspevok od používateľa otto »

jal napísal:dorabany palubny pocitac ?

a ako si to nasiel ?

Našiel som vetvu brzdovych svetiel ,od zeleneho konektora čierno žlte .bolo ich 7dem .dva od brzdovych svetiel, a ostatne spojene do uzla ,pokračujuce do ABS,tempomatu a palubaku.rozpojil som ten uzol zopnuty medennou sponou a meral som jed.kabliky voči kostre .dva preražali na kostru.prepipal som jednotlive kable kam vedu ,abs brz.spinač atd.a dostal som sa tak k palubaku .pred žltym konektorom som našiel čierno žlty kablik boli tam dva .a oba pipali na kostre ,tak som šiel ponich.a našiel jeden z nich predraty .zrejme som ho zle uložil pri vymene radia ten druhy bol v poriadku aj ked pipal na kostre.zrejme koli kontrole brzd cez palubak .poškodeny kablik som zaizoloval .dam poistku zapnem klučik stlačim brzdu zaradim spiatočku ,ta pipla to som vedel že poistka vydržala.to bol cely problem okolo svetiel ,obyčajny jablik a čo narobyl problemov.
jal
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1407
Dátum registrácie: 02 Jún 2013, 23:26
Auto: Iná značka

Re: brzdovy spinac

Príspevok od používateľa jal »

to hladanie bolo fakt metodou pitvanaia, ale predstav si, ze by by sa ti tam pomaly tavili droty, slo by do skratu nieco ine a teoreticky to mohlo skoncit ohnom pod palubovkou
Napísať odpoveď

Návrat na "VECTRA - ELEKTRO"