kolisanie otačok motora 1000 do 2000 ot

Moderátori: buci_vectra, franticek6

viktor LC
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 08 Apr 2012, 17:46
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa viktor LC »

Pokusim sa postupne odpovedať. Kľuč v polohe 2 pred štartom kluč s autom zhasne.http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?p=156693#156693 presne toto tam mam 3ks ,1ks som rozobral a pozrel ale ok potlakove hadičky som skontroloval,preistotu som vymenil prepadove hadičky na naftu.V presnom označeni motora sa nevyznam.EGR ventil sa nachadza hore kde je otvor na nalievanie oleja ak vam to neak pomôže. Mechanik volal dalšiemu čo sa zaobera oplami :podľa popisu ma podozrenie na čerpadlo .
viktor LC
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 08 Apr 2012, 17:46
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa viktor LC »

Zaujimave je natom ked auto stoji na jednom mieste a pridavam na plyn je to OK,plinule sa rozbieham je to OK ,zastanem na hodnote nap.90km/h začne to jemne kolisanie otačok.
alzafir
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 181
Dátum registrácie: 15 Sep 2010, 20:29
Auto: Zafira A
Bydlisko: Ostrava

Príspevok od používateľa alzafir »

Jestli auto drží volnoběh bez třesení, reaguje na plyn, tzn rozjíždí se, tak bych čerpadlo vynechal. Pro jistotu zkontroluj nebo rovnou vyměň filtr nafty, tím nic nezkazíš.
Přikláněl bych se k možnosti úniku podtlaku,EGR, zkoušel jsi , jestli jeho membrána udrží podtlak?
Nebylo na škodu změřit hodnotu podtlaku z vakuové pumpy, taky dost častý problémek....bývá vydřená....
Prostě v první řadě je třeba mít 100% jistotu, že podtlaková část motoru běhá, jak má.
Zafira 2,2DTi 2005, bez EGR ventilu
viktor LC
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 08 Apr 2012, 17:46
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa viktor LC »

ZAVADA ODSTRANENA. VŠTKYM ĎAKUJEM ZA POMOC :D :D :D Problem bol v podtlakovej pumpe ktora bola menena v tom čase ked to začalo blbnuť ,bola vynenena za novu ktora je proste slaba vôbec som nemyslel že to bude problem ked je to NOVE.Dam foto čo NEKUPUJTE ako nahradu ak vam budu nukať v ochode.http://imageshack.us/photo/my-images/6/21042012252.jpg/
alzafir
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 181
Dátum registrácie: 15 Sep 2010, 20:29
Auto: Zafira A
Bydlisko: Ostrava

Príspevok od používateľa alzafir »

No nevím, ale na tom odkazu je elektromagnetický ventil, ne podtlaková pumpa :(
Zafira 2,2DTi 2005, bez EGR ventilu
Napísať odpoveď

Návrat na "ZAFIRA, SINTRA - MOTOR/PREVODOVKA"