Ľavé svetlo a iné...

Moderátori: dulo, buci_vectra

PalinoZA

Príspevok od používateľa PalinoZA »

No pre zmenu som dnes volal do tej firmy a dohodol som sa s ním že v pondelok tam prídem oni mi to všetko spravia a ja pekne odídem....teda takto si to apoň ja predstavujem :P uvidíme
Používateľov profilový obrázok
Kat
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 12 Okt 2007, 10:56
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Kat »

ja som to dnes poobede poslal.
ak sa to podari opravit tak to bude skvele :D
myslim ze cena je fajn :wink:
Vlado Kat
Vectra B Caravan 2.0 DTI (X20DTH) 16V 74kw r.v. 1998
viac na: http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?t=5554
PalinoZA

Príspevok od používateľa PalinoZA »

dnes som bol na ten displej a v pohode mi ho za dve hodinky vybral a opravil tak konečne mi svieti a viem koľko je hodín :lol: ......inak neviete mi poradiť niekto ako by som urobil aby mi tam ostal dátum stále??? mám tam iné radio ako originál a mal by tam byť názov stanice ale nesvieti tam nič.....odpojiť nejaký káblik alebo čo s tým???
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

PalinoZA napísal:dnes som bol na ten displej a v pohode mi ho za dve hodinky vybral a opravil tak konečne mi svieti a viem koľko je hodín :lol: ......inak neviete mi poradiť niekto ako by som urobil aby mi tam ostal dátum stále??? mám tam iné radio ako originál a mal by tam byť názov stanice ale nesvieti tam nič.....odpojiť nejaký káblik alebo čo s tým???


ked vypnes radio, uvidis datum ? mal by si

ak Ti nestaci to, musis prerusit vodic 8 na display-i, vraj cerveno-sivy
a ked das originalne radio, zase zapojit
PalinoZA

Príspevok od používateľa PalinoZA »

No jasné ked vypnem rádio všetko je OK.....a mám cvaknúť zozadu autorádia ten vodič č. 8? len vyberiem rádio a preruším ho....správne som to pochopil? a diky moc za radu
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

PalinoZA napísal:No jasné ked vypnem rádio všetko je OK.....a mám cvaknúť zozadu autorádia ten vodič č. 8? len vyberiem rádio a preruším ho....správne som to pochopil? a diky moc za radu


nie ! nie vodic na radiu ale na display-i v pristrojovke - vodic 8. je jedno, ci ma display 26 alebo 32 kontaktov v konaktore

este by si mohol jeden vodic prerusit na radiu, ale potom by si nemal napajanie zosilnovaca v antene - ak mas originalnu antenu.
takze to by bolo nanic
PalinoZA

Príspevok od používateľa PalinoZA »

No presne to sa mi stalo.....prerušil som jeden káblik ale len som ohol pliešok v tej euro koncovke a nejde mi nič naladiť ale rádio ručne nájdem len ho prerušuje.....ale aspoň mám na displeji konečne dátum :lol:
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36826
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Ako píše iurai, cvaknúť vodič na pine č.8 na konektore displeja. Mal by byť červený so sivým prúžkom.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

PalinoZA napísal:No presne to sa mi stalo.....prerušil som jeden káblik ale len som ohol pliešok v tej euro koncovke a nejde mi nič naladiť ale rádio ručne nájdem len ho prerušuje.....ale aspoň mám na displeji konečne dátum :lol:


toto sa mi zda byt to najhorsie riesenie.

a ked sa ti nechce vyberat ten display, tusim sa da display prekodovat na pouzitie nie originalneho radia. potom by tam datum mal byt stale
PalinoZA

Príspevok od používateľa PalinoZA »

No ešte niečo poskúšam a uvidíme....inak chcem sa spýtať ako sa správne meria hladina oleja, pretože každého koho som sa pýtal mi povedal inak a auto nejako divne klepe....možno je to aj zimou ale chcem sa uistiť.
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36826
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Motor zohriaty, auto musí stáť na rovine, cca 3 až 5 minút po vypnutí motora vytiahneš mierku, otrieš ju od oleja, znova zastrčíš späť a vytiahneš. Hladina oleja musí byť medzi ryskami na mierke.
Naposledy upravil/-a macil v 10 Jan 2008, 08:48, upravené celkom 1 krát.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Používateľov profilový obrázok
Bruno
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 15826
Dátum registrácie: 01 Mar 2007, 20:24
Auto: Omega B
Bydlisko: Bojnice
Bydlisko: Bojnice

Príspevok od používateľa Bruno »

K tomu meraniu oleja : ja sa citim ako v tom vtipe o blondynke, kt. pride na pumpu a chce novu tycku na olej lebo tu co ma tak nedociahne,
Nejako som spohodlnel a spolieham sa na kontrolky a ked som menil zhavic, tak ze kuknem kolko je oleja ....... a .... tycka total sucha :roll: zaujimave, ze motor v pohode ide, neprehrieva sa ani nieje badat ziadnu zmenu. jazdil som tak asi 3 mesiace od poslednej kontroly oleja.
Opel Omega B caravan 2.5 DTI

moje ex lasky : Audi 80 1,6D - priatelka / Opel Vectra Caravan 2,0 DTi - manzelka / Opel Omega MV6 3.0 - milenka / Mercedes-Benz A klasse W168 1,6 Avantgarde / Opel Astra G 1,4 - ex milacik

stratil som vsetko na com mi zalezalo ...
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

obcas spotreba oleja moze skocit, na nejakych podla vyrobcu akoze "este v poriadku" 1 liter na 1000 km.
- cez turbo, cez voditka, ked sa zapcha odvetranie klukovky a tlaci olej cez tesnenia, cez zle dotiahnutu skrutku na olej
... a potom to ide rychlo ....

kontrola oleja je popisana v uzivatelskej prirucke - auto ma stat na rovnom mieste a treba nechat cas na stecenie oleja. pri teplom motore vraj minimalne 2 minuty (ja by som cakal podstatne dlhsie, ak by som chcel presne vediet, ze kolko oleja mam).

merku oleja vytiahnut, utriet, strcit spat, vytiahnut a pozriet sa, pokial je zaolejovana - ma byt medzi ryskami

inak sa mi zda, ze moj Opel ma tu merku extra tak skonstruovanu, aby sa nedalo zistit, ze pokial je olej :-)
[teraz budete chciet foto, alebo ma ukamenujete :( ]
PalinoZA

Príspevok od používateľa PalinoZA »

no skúšal som to ale proste stále to bolo úplne suché......dolial som 0,5 l oleja a stále nič tak som začal mať obavy....asi dám vymeniť olej aj tak ma to čaká za 3500 km.....mám tam teraz 15W 40 a chcem tam dať nejaký lepší olej.....môžem tam naliať 10W 40 alebo niečo lepšie? a koľko oleja tam treba naliať???
rado.c

Príspevok od používateľa rado.c »

boa, chlapi, ked je mierka uplne sucha, tak tam dolejem minimalne 1 liter oleja!!! to je akurat rozdiel medzi minimom a maximom na mierke. ked nic neukaze, asi treba liat este (po doliati kontrola cca po 3-5minutach)...
no a pri 1.6 16V TREBA PRAVIDELNE KONTROLOVAT HLADINU OLEJA
Naposledy upravil/-a rado.c v 10 Jan 2008, 18:06, upravené celkom 1 krát.
rado.c

Príspevok od používateľa rado.c »

...opravujem sa: pokial je to motor X16XEL...
PalinoZA

Príspevok od používateľa PalinoZA »

A môžem vymeniť ten olej??? a koľko ho tam ide?
rado.c

Príspevok od používateľa rado.c »

PalinoZA napísal:A môžem vymeniť ten olej??? a koľko ho tam ide?

olej sa meni spraidla po cca. 15tis. km (pokial nie je urcene inac) alebo 1x rocne. castejsia vymena nie je na skodu, ale ide to do penazi. problem je trosku v tom, ze X16XEL "zerie olej, takze treba dolievat a tak si myslim, ze ked za rok dolejem cca. 2-3 litre, tak mam skoro novy olej este stale po roku. olejovy filter vsak nie.
takze, motor X16XEL (vectra B, rok 95-99)
olej: 3,5 litrov (s vymenou filtra)
chladiaca sustava 6.7 lit. / 7.0 lit. s klimatizaciou
nadrz na palivo: 60 lit.
nadrzka ostrekovaca 2.6 lit / 5.5 lit. s ostrekovacom svetlometov
Používateľov profilový obrázok
mathis
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 395
Dátum registrácie: 07 Okt 2007, 20:31
Auto: Vectra B
Bydlisko: Poprad
Bydlisko: Poprad
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mathis »

inak sa mi zda, ze moj Opel ma tu merku extra tak skonstruovanu, aby sa nedalo zistit, ze pokial je olej :-)
[teraz budete chciet foto, alebo ma ukamenujete :(



ja foto nebudem xciet ja mam taku istu :D
Opel Vectra Caravan 1,6 16V --X16XEL-- r.v.1998 -- 74kW--
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

mathis napísal:
inak sa mi zda, ze moj Opel ma tu merku extra tak skonstruovanu, aby sa nedalo zistit, ze pokial je olej :-)
[teraz budete chciet foto, alebo ma ukamenujete :(



ja foto nebudem xciet ja mam taku istu :D


si zlaty. ale rozmyslam o tuningu - nepasovala by z Felicie ?

pravidelna kontrola oleja sa odporuca u kazdeho motora.
tusim v prirucke pisu kazdych 500 km
Napísať odpoveď

Návrat na "VECTRA - VŠEOBECNE"