trhanie motora po rozjazde

Moderátor: dulo

Ivan BA

Príspevok od používateľa Ivan BA »

Práveže som to vyhodil a motor je na tom lepšie, aj čerpadlo ide kľudnejšie. Len to neni to pravé orechové.
Hadička dieru nemala, tlak roztiahol eskapásku hadičky na vstupe do toho filtra, alebo tl. regulátora. Čo to teda vlastne je?

Motor mám ten, čo si spomínal, mám ho v podpise.
Používateľov profilový obrázok
Marcelo
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 19 Apr 2007, 16:25
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Vrbov
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Marcelo »

Je to podtlakovy regulator tlaku paliva a ak ho tam nemas, tak mas urcite nizky tlak v strekovacej liste - preto to neni to orechove.
Vedu do neho tri hadicky vsak? jedna je na podtlak do sania a tie dve su privod a odvod paliva. Ja by som ho na tvojom mieste nahodil pokial je v poriadku, pretoze takto sice neodijdu vstrekovace, ale zevraj moze dojst k podpaleniu ventilov a ich sediel ak mas nizke tlaky ...
Kadett E C20NE - Keď už švihá, tak aspoň 200
Nissan Terrano I - a keď už hrabe, tak všetkými štyrmi
Používateľov profilový obrázok
Manta
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 757
Dátum registrácie: 05 Feb 2007, 13:24
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Ba
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Manta »

Marcelo napísal:Je to podtlakovy regulator tlaku paliva a ak ho tam nemas, tak mas urcite nizky tlak v strekovacej liste - preto to neni to orechove.
Vedu do neho tri hadicky vsak? jedna je na podtlak do sania a tie dve su privod a odvod paliva. Ja by som ho na tvojom mieste nahodil pokial je v poriadku, pretoze takto sice neodijdu vstrekovace, ale zevraj moze dojst k podpaleniu ventilov a ich sediel ak mas nizke tlaky ...


Myslis tu istu placku ktoru sme tu preberali?...ta placka sa nachadza na hadicke privodu paliva hned za podblatnikom a potom hadicka pokracuje na vstrekovaciu listu z ktorej sa rozdeluje benzin do trisiek a prebytocny ide cez prepadovy ventil ktory je jednosmerny naspat do nadrze.
Opel Frontera B 2.2 DTI automat r.v. 2001
Opel Manta B GSi C20NE
Opel manta B GT/E 20E cabrio
http://www.opelmanta.sk
Ivan BA

Príspevok od používateľa Ivan BA »

Je to presne tak, ako píše Manta. Bol to proste ďaľší diel v ceste vstrekovania, nemám ho ani na mazde a nemal som ho ani na Fiate.
Myslel som si, že to bude ten pretlakový ventil na odvode na prívode by bol pretlakový o nej veci a bez účuinku.
Okrem iného, mal by byť riadený (ale nemusí) podľa hodnoty z podtlaku.
Stačí keď je konštantný - Tlak potrebný pre vstreknuté množdtvo paliva do valca. Ostatné riadi OPJ.
To je môj laický náhľad.
Ak sa to naučím pošlem foto blokovej schémy, ibaže mi stále chýba ten pretlakový regulátor. a vzhľdom na zvýšenú spotrebu, si stále myslím, že mám zbytočne veľký tlak v palivovom systéme a proste tým pádom vstrekne viac ako by mal.
Chyba je možno úplne niekde inde a práve k tomu sa chcem dopátrať.

Bol som totiž aj v autorizovanom servise v Opli na Panónskej ohľadom teplty a povedali, že je úplne v ohode, keď jazdím na 110 stupňov, hlavne že mi voda nevrie. Vraj všetko OK

Potom mi predávali termistoír za 1,5 tisíca a keď som na neho kukol tak bol z vrakáča, následne sa dodávateľ čudoval, že v čom je problém a až keď vyšlo najavo, že to nebola dodávka na servis, ale priamy predaj, tak sklaply a dhodli polovičnú cenu.
To sú skúsenosti prečo nepôjdem do Opel servis, a hľadám pomoc tu,.
Ivan BA

Príspevok od používateľa Ivan BA »

OK s tým tlakom, ale technicky vzato, ten sa musí regulovať na výstupe a nie na vstupe, inak by dochádzalo k úbytku talaku pri väčšej záťaži, a nebol by nijako regulovaný, iba ako odtok z vane samospádom.
Môj názor. Som elektrikár.
Používateľov profilový obrázok
Marcelo
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 19 Apr 2007, 16:25
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Vrbov
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Marcelo »

Ivan BA napísal:Tak dnes som kukal :shock: do motora a na prívodnej hadici do rozdelovača trysiek je namontovaný taký veľký "zlatý dukát". Odtiaľ mi striekal benzín :D z prívodnej hadice (asi).

Tak to to ma zmylilo- myslel som ze ak kukas do motora, tak je to pod kapotu a nie pod blatnik :lol: Inak sorry za plany poplach...
Kadett E C20NE - Keď už švihá, tak aspoň 200
Nissan Terrano I - a keď už hrabe, tak všetkými štyrmi
Používateľov profilový obrázok
Manta
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 757
Dátum registrácie: 05 Feb 2007, 13:24
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Ba
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Manta »

Marcelo napísal:
Ivan BA napísal:Tak dnes som kukal :shock: do motora a na prívodnej hadici do rozdelovača trysiek je namontovaný taký veľký "zlatý dukát". Odtiaľ mi striekal benzín :D z prívodnej hadice (asi).

Tak to to ma zmylilo- myslel som ze ak kukas do motora, tak je to pod kapotu a nie pod blatnik :lol: Inak sorry za plany poplach...


dobre si myslel je to pod kapotou ale ked kukas tak ako ti vychadza benzinova hadicka z podblatnika do motoroveho priestoru tak hned tam je ta placka a potom z nej pokracuje hadicka do vstrekovacej listy...ja by som sem pridal aj foto ale ked ja to sem ani neviem :cry:
Opel Frontera B 2.2 DTI automat r.v. 2001
Opel Manta B GSi C20NE
Opel manta B GT/E 20E cabrio
http://www.opelmanta.sk
Používateľov profilový obrázok
Manta
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 757
Dátum registrácie: 05 Feb 2007, 13:24
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Ba
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Manta »

Ivan BA napísal:Je to presne tak, ako píše Manta. Bol to proste ďaľší diel v ceste vstrekovania, nemám ho ani na mazde a nemal som ho ani na Fiate.
Myslel som si, že to bude ten pretlakový ventil na odvode na prívode by bol pretlakový o nej veci a bez účuinku.
Okrem iného, mal by byť riadený (ale nemusí) podľa hodnoty z podtlaku.
Stačí keď je konštantný - Tlak potrebný pre vstreknuté množdtvo paliva do valca. Ostatné riadi OPJ.
To je môj laický náhľad.
Ak sa to naučím pošlem foto blokovej schémy, ibaže mi stále chýba ten pretlakový regulátor. a vzhľdom na zvýšenú spotrebu, si stále myslím, že mám zbytočne veľký tlak v palivovom systéme a proste tým pádom vstrekne viac ako by mal.
Chyba je možno úplne niekde inde a práve k tomu sa chcem dopátrať.

Bol som totiž aj v autorizovanom servise v Opli na Panónskej ohľadom teplty a povedali, že je úplne v ohode, keď jazdím na 110 stupňov, hlavne že mi voda nevrie. Vraj všetko OK

Potom mi predávali termistoír za 1,5 tisíca a keď som na neho kukol tak bol z vrakáča, následne sa dodávateľ čudoval, že v čom je problém a až keď vyšlo najavo, že to nebola dodávka na servis, ale priamy predaj, tak sklaply a dhodli polovičnú cenu.
To sú skúsenosti prečo nepôjdem do Opel servis, a hľadám pomoc tu,.


Ivan, to sa netyka len OPELservisu ale kazdeho servisu, su to hajzli a predaju ti stare veci a dokonca aj z buracky co su davno odpisane a zaplatene a Ty zaplatis za novu suciastku a Oni sa este tvaria aki su profesionali. Preto neverim servisom a nechodim tam. A este tam nechas auto na tyzden a nevahaju ti vymenit dobru suciastku za zlu ked nahodou niekto potrebuje a ani sa to nedozvies. Nevravim ze su vsetci taky ale bohuzial stale su taky ludia.
Opel Frontera B 2.2 DTI automat r.v. 2001
Opel Manta B GSi C20NE
Opel manta B GT/E 20E cabrio
http://www.opelmanta.sk
Ivan BA

Príspevok od používateľa Ivan BA »

autorizovaný servis :wohow: vieme svoje, že?
Ivan BA

Príspevok od používateľa Ivan BA »

Stále mi nejde do hlavy tá vysoká spotreba, drží sa na 11,0l :lol:
Ivan BA

Príspevok od používateľa Ivan BA »

Marcelo napísal:
Ivan BA napísal:Tak dnes som kukal :shock: do motora a na prívodnej hadici do rozdelovača trysiek je namontovaný taký veľký "zlatý dukát". Odtiaľ mi striekal benzín :D z prívodnej hadice (asi).

Tak to to ma zmylilo- myslel som ze ak kukas do motora, tak je to pod kapotu a nie pod blatnik :lol: Inak sorry za plany poplach...


Sranda, vieš, keď otvoríš kapotu tak je tam aj blatník, hoci trochu iný ako keď kukáš z vonkajšej strany auta.
Ivan BA

Príspevok od používateľa Ivan BA »

Marcelo napísal:Je to podtlakovy regulator tlaku paliva a ak ho tam nemas, tak mas urcite nizky tlak v strekovacej liste - preto to neni to orechove.
Vedu do neho tri hadicky vsak? jedna je na podtlak do sania a tie dve su privod a odvod paliva. Ja by som ho na tvojom mieste nahodil pokial je v poriadku, pretoze takto sice neodijdu vstrekovace, ale zevraj moze dojst k podpaleniu ventilov a ich sediel ak mas nizke tlaky ...


Nič podobné tam nemám, to je to čo hľadám, tak by to malo nejak vyzerať možno keby to tam bolo.
Používateľov profilový obrázok
Marcelo
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 19 Apr 2007, 16:25
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Vrbov
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Marcelo »

Ivan BA napísal:Sranda, vieš, keď otvoríš kapotu tak je tam aj blatník, hoci trochu iný ako keď kukáš z vonkajšej strany auta.


OK, sorry - len som si srandu robil - nevedel som ze omegy maju filter pod prednym blatnikom.
Mozno ho tam ma aj kadett ale nemam tam original motor, takze som si ten filter dal tam kde som chcel ja.
Kadett E C20NE - Keď už švihá, tak aspoň 200
Nissan Terrano I - a keď už hrabe, tak všetkými štyrmi
Ivan BA

Príspevok od používateľa Ivan BA »

:flex:
Používateľov profilový obrázok
Manta
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 757
Dátum registrácie: 05 Feb 2007, 13:24
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Ba
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Manta »

Marcelo napísal:
Ivan BA napísal:Sranda, vieš, keď otvoríš kapotu tak je tam aj blatník, hoci trochu iný ako keď kukáš z vonkajšej strany auta.


OK, sorry - len som si srandu robil - nevedel som ze omegy maju filter pod prednym blatnikom.
Mozno ho tam ma aj kadett ale nemam tam original motor, takze som si ten filter dal tam kde som chcel ja.


Marcelo, Ty stale zle citas..ja som nepisal predny blatnik al podblatnik to su dve rozdilne veci. Blatnik je ta vonkajsia cast ktoru vidis z vonku a ked otvoris prednu kapotu tak na bokoch kde mas uchytene tlmice su podblatniky to sluzi nato aby ti bordel nesiel do auta. Ta benzinova hadicka ( trubicka ) sa taha od nadrze spodkom auta a pri prednom kolese ide cez podblatnik do motoroveho priestoru odkial potom pokracuje gumena hadicka do vstrekovacej listy.
Opel Frontera B 2.2 DTI automat r.v. 2001
Opel Manta B GSi C20NE
Opel manta B GT/E 20E cabrio
http://www.opelmanta.sk
Používateľov profilový obrázok
Marcelo
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 19 Apr 2007, 16:25
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Vrbov
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Marcelo »

Joj ved to som pochopil... Ale aj keď máš ten filter pod blatníkom alebo podblatníkom stále nie je v motorovom priestore , nie?

Hmm aj tak som to zasa zle precital :? - pretože ty si napísal že sa nachádza za podblatnikom a nie pod podblatnikom - OK nechajme tak ... poleším sa , kúpim si dajaký šlabikár :lol:
Kadett E C20NE - Keď už švihá, tak aspoň 200
Nissan Terrano I - a keď už hrabe, tak všetkými štyrmi
Používateľov profilový obrázok
Manta
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 757
Dátum registrácie: 05 Feb 2007, 13:24
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Ba
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Manta »

:D :D :D ..no bolo by nacase.. :D :D :D
Opel Frontera B 2.2 DTI automat r.v. 2001
Opel Manta B GSi C20NE
Opel manta B GT/E 20E cabrio
http://www.opelmanta.sk
Ivan BA

Príspevok od používateľa Ivan BA »

a čo ten pretlakový ventil, našiel ho už niekto kde je?
Používateľov profilový obrázok
Marcelo
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 19 Apr 2007, 16:25
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Vrbov
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Marcelo »

Nachádza sa medzi vstrekovacou lištou a škrtiacou klapkou. Aspoň pod mojou kapotou to tak je...
Kadett E C20NE - Keď už švihá, tak aspoň 200
Nissan Terrano I - a keď už hrabe, tak všetkými štyrmi
Používateľov profilový obrázok
Manta
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 757
Dátum registrácie: 05 Feb 2007, 13:24
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Ba
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Manta »

Ivan BA napísal:a čo ten pretlakový ventil, našiel ho už niekto kde je?


ten ventil sa zevraj nachadza na vstrekovacej liste pri vstrekoch
Opel Frontera B 2.2 DTI automat r.v. 2001
Opel Manta B GSi C20NE
Opel manta B GT/E 20E cabrio
http://www.opelmanta.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "OMEGA, SIGNUM, INSIGNIA - MOTOR/PREVODOVKA"