Blbne ABS...

Moderátori: dulo, buci_vectra

Pajec
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 06 Nov 2007, 12:15
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Hriňová
Kontaktovať používateľa:

Blbne ABS...

Príspevok od používateľa Pajec »

Ahojte, prepacte ze zakladam novu temu, ale nedocital som sa o mojom probleme konkretne nic...

Tak ahojte pani, ja mam rovnaky problem s ABS. Trosku to popisem: Takze sadnem do auta rano, zvrtnem klucik do prvej polohy pockam kym zhasnu kontrolky a nastartujem, nic nesvieti. Ale po chvili, ked sa pohnem sa mi rozsvieti ABS kontrolka a uz nezhasne. Takisto ani nefunguje ABS, skusal som brzdit na prasnom podklade a nic. Potom vypnem motor a zase nastartujem a stale svieti. Ale co je cudne ked bolo cez zimu vonku -15 stupnov ABS nesvietilo a aj fungovalo. No ale da sa povedat ze fungovalo len do vzdialenosti 30km pokym sa nezohrial motorovy priestor alebo co. Proste ABS funguje ked je studeny motor. Co by mohla byt porucha? Na diagnostike mi to vypisuje Chybu 4121 Relé ventilu vadný. Ale ako moze byt vadny, ked cez zimu funguje??? Poradte mi ak viete, nechcem ho zbytocne menit je to dost nakladne...
Opel Vectra B Caravan 2,2DTi 16V, Y22DTR, (2001)
http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?t=9903
Používateľov profilový obrázok
rishko
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 458
Dátum registrácie: 13 Feb 2008, 20:55
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Nové Zámky
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa rishko »

ahoj, no ja zial nemam riesenie ale tiez mam podobny problem, sice nie vzdy mi ostane kontrolka ABS rozsvietena, ale ja som si vsimol, ze mne svieti skoro vzdy vtedy ked mam malo nafty natankovanej, mozno je to blbost, ale fakt neviem, nevsimol som si ze ked sa zohreje motor ze to blbne, ja som si len to vsimol ze pri skoroprazdnej nadrzi sa mi rozsvieti....takze tak
bejvalka vectra b, 1.7td ´96
aktualna vectra b ´00 X20DTH
Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4219
Dátum registrácie: 02 Máj 2007, 21:34
Auto: Zafira B
Bydlisko: Galanta
Bydlisko alt: Sološnica
Bydlisko: Galanta

Príspevok od používateľa Signum »

Problem je v RJ ABS kde sa nachadza to rele. Mozne riesenie je rozobrat RJ a vymenit poskodene rele ,pripadne zohnat pouzitu RJ (da sa zohnat od cca 100€) a vymenit.
Mám Opel
*** Diagnostika + programovanie vozidiel Opel profesionálnou diagnostikou GM MDI***
*** Programovanie CZ/SK do autorádií CD400 + Touch&Connect ***
*** Distribúcia MKJ od Pepas ***
*** Programovanie Slovenčiny Astra H,Zafira B- CID,GID,UHP 4,DVD 90,CD 70 ***
Používateľov profilový obrázok
chausj
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1471
Dátum registrácie: 09 Dec 2006, 12:09
Auto: Vectra C
Bydlisko: Trnava
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa chausj »

no ja som mal taky problem ze obcas mi svetila kontrolka, obcas nie. ked mi svetila tak pri brzdeni sa mi blokovalo lave predne koleso. Raz sa mi podarilo dorazit do opla ku SIGNUMOVI :wink: a na diagnostike ukazalo ze je chyba v cidle ABS na lavom kolese - bol tam zly odpor, tak ze bolo to tym. po vymene vsetko funguje ako ma.
Opel Vectra C GTS Z19DTH AT 2007
Opel Omega B Y22DTH 2001 - godfather
Opel Corsa C Z10XE 2001 - segra
Opel Omega A C20NE 1991 - RIP
Pepper

Príspevok od používateľa Pepper »

Ja mam opacny problem, mne ked sa motor zahreje tak kontrolka zhasne. Zaujimave. Tiez mam vadny elektr.mag.vent V riad jednotke abs. Zatial som to stale neopravil beham uz rok na takom. Treba vymenit r.j. Abs. Vela stastia.
Pajec
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 06 Nov 2007, 12:15
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Hriňová
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Pajec »

No tak ano je to zaujimave, ale tak ja radsej skusim rozobrat tu RJ a kuknem sa na to rele. Len ci to bude rozoberatelne.
Opel Vectra B Caravan 2,2DTi 16V, Y22DTR, (2001)
http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?t=9903
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

Pajec napísal:No tak ano je to zaujimave, ale tak ja radsej skusim rozobrat tu RJ a kuknem sa na to rele. Len ci to bude rozoberatelne.


rozoberatelne su vsetky. to som sa naucil uz ako skuolkar.
ale mamina nevedela vsetky skompletovat
miltrax
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 16 Júl 2008, 17:08
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Budkovce

Príspevok od používateľa miltrax »

:lol: :lol: :lol:
Ľubomír Dudáš

Príspevok od používateľa Ľubomír Dudáš »

Tento problém je asi dosť bežný a mám ho aj ja. Zisťoval som kde to relé je. Je vraj v ABS-ku a treba ho vymeniť celé. Dá sa síce rozobrať, ale Je asi málo ľudí, čo ho vedia aj zložiť...Ak sa to niekomu podarí, tak to sem napíšte.
Používateľov profilový obrázok
szilo
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 20 Mar 2009, 17:55
Auto: Astra H
Bydlisko: Sobrance
Bydlisko: Sobrance

Príspevok od používateľa szilo »

aj mne blbne ABS . raz sa rozsvieti kontrolka a svieti a inokedy nesvieti vobec ,
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

Ľubomír Dudáš napísal:Tento problém je asi dosť bežný a mám ho aj ja. Zisťoval som kde to relé je. Je vraj v ABS-ku a treba ho vymeniť celé. Dá sa síce rozobrať, ale Je asi málo ľudí, čo ho vedia aj zložiť...Ak sa to niekomu podarí, tak to sem napíšte.


a to povedala diagnostika, ze je zle rele ?
Ľubomír Dudáš

Príspevok od používateľa Ľubomír Dudáš »

iurai napísal:
Ľubomír Dudáš napísal:Tento problém je asi dosť bežný a mám ho aj ja. Zisťoval som kde to relé je. Je vraj v ABS-ku a treba ho vymeniť celé. Dá sa síce rozobrať, ale Je asi málo ľudí, čo ho vedia aj zložiť...Ak sa to niekomu podarí, tak to sem napíšte.


a to povedala diagnostika, ze je zle rele ?


Áno a opakuje sa aj po vynulovaní. Ak je kontrolka zhasnutá ABS funguje bez závad.
havo

Príspevok od používateľa havo »

szilo napísal:aj mne blbne ABS . raz sa rozsvieti kontrolka a svieti a inokedy nesvieti vobec ,


Aj mne to tak robilo, až pri výmene zadných bubno kotúčov som zistil pridreté ložisko na pravej strane, ale nemusíš to mať samozrejme aj Ty. Vymené za Ruville 5323, a od tej doby OK, :wink:
Ľubomír Dudáš

Príspevok od používateľa Ľubomír Dudáš »

Možné je všetko. Vychádzal som z diagnostiky. Tá vyhadzuje chybu spínacieho relé.
Používateľov profilový obrázok
aprilio
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 10 Jún 2009, 18:22
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Partizánske

RJ ABS opel vectra a

Príspevok od používateľa aprilio »

zdravim.mam podobny problem na vectre a.vypina my abs a ked slapnem prudko na brzdy tak ma stahuje do prava.mal som to aj na diagnostike len na vectre a sa neda spravit diagnostika abs cez pc aspon tak my to bolo povedane v druhom servise sa na nom odviezli a pomerali odpory senzorov na kolesach a zevraj to je v poriadku.je problem v riadiacej jednotke?diky za odpovede. :D
Vectra A, 2.0i
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36827
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

A kedy ťa to sťahuje, keď je ABS funkčné, či nefunkčné? Ak pri nefunkčnom ABS, tak problém je v samotných brzdách, ak pri funkčom ABS, tak je problém takisto buď v brzdách, alebo navyše aj v ABS.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Používateľov profilový obrázok
aprilio
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 10 Jún 2009, 18:22
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Partizánske

abs

Príspevok od používateľa aprilio »

no stahuje ma to iba ked je abs zapnute ked ho vypne brzdy idu perfektne.niekedy ked ho vytocim tak ho vypne velmi rychlo.myslim ze skor je asi vada v abs lebo vzdy ked je zapnute tak uplne neplynule brzdi hlavne pri prudsiom brzdeni.
Vectra A, 2.0i
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

ak je v ABS zaseknuty ventil, moze brzdit nesymetricky
Používateľov profilový obrázok
aprilio
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 10 Jún 2009, 18:22
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Partizánske

Príspevok od používateľa aprilio »

iurai napísal:ak je v ABS zaseknuty ventil, moze brzdit nesymetricky

co by si navrhol urobit? lebo akosi neviem teraz co je spatne.da sa to nejak zistit?
Vectra A, 2.0i
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

aprilio napísal:
iurai napísal:ak je v ABS zaseknuty ventil, moze brzdit nesymetricky

co by si navrhol urobit? lebo akosi neviem teraz co je spatne.da sa to nejak zistit?


ano. staci "len" vsetko skontrolovat na brzdach.

najskor budes mat pridretu brzdu na nejakej strane. a pokazene ABS ako druhy problem
Napísať odpoveď

Návrat na "VECTRA - ELEKTRO"