Pár much v elektrice

Moderátori: dulo, buci_vectra

potutel
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 04 Dec 2012, 21:29
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Pár much v elektrice

Príspevok od používateľa potutel »

Zdravím Vás "Opláci" v sobotu jsem si dotáhl Vectru, po faceliftu a ted ji davam do kupy ...je krasna, karoserie bezvadna jen mam problem v elektrice....abych zacal, tak mam digi klimu, ale u nastaveni vikonu, mi nesviti ukazatel hodnoty ventilatoru, myslim ze je tam rozmezi 1-9.....respektive neni podsvicen, jen ukazuje cislo, to bude nejspis jen zarovka ci dioda..nwm co tam je, problem je v tom, ze klima sice topi, ale ventilator nefouka, teplo do kabiny dostanu jen naporem vzduchu. Tlacitko ECO take nefunguje, to by mohlo mit spojitost s tou klimou myslim. Nasvateni intenzity svitivosty palubovky, regulace vysky svetlometu, predni i zadni mlhovky nejdou, indikace zaplych svetel na palubovce. To vse nejde. Mohla by byt v haji ta ovladaci konzole co je vlevo pod volantem ? Zapnou svetla mi jdou, jak normal tak potkavaci, ale zadna kontrolka mi neoznami, ze je to zaple nebo vyple. Celkem by se sikl nejaky servisni manual nebo schemata. Navíc při dnešní projíždce mi probliklo hlavní vnitřní osvětlení a sjedou mi budíky uplně na nulu jak tachač tak otačkoměr, palivomer, po chvili (2km) to samo naskocilo. Vcera jsem menil baterku tak nevim. Jinak predesle zavady trvaji uz od koupe vozu. To co jsem koukal v predeslych postech, tak tam chybi plno schemat pro motor X20DHT. Nebo jestli je to stejne. Netusim a proto se obracim na Vas jako novacek u "Oplaku" ) Předem Vám děkuji za jakoukoliv reakci a případnou pomoc Kdyžtak se ptejte a problémy budu blíže specifikovat. S pozdravem Potutel !
Opel Vectra B 1999 2,0 l DTI / 74 kW (100 PS) X20DTH
Používateľov profilový obrázok
langdon2
Admin - Opelclub VIP člen
Admin - Opelclub VIP člen
Príspevky: 22957
Dátum registrácie: 16 Jan 2008, 16:10
Auto: Insignia
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa langdon2 »

Ahoj

indikace zaplych svetel na palubovce

Toto tvoje auto na tamochetri ani nema.
Cize mas o problem menej..
V prvom rade by som prekontroloval vsetky poistky, a pozrel ci ti nezateka do interieru.. kedze ti preblikla lampicka.. mal som ten isty problem... bola to voda pri soferovych nohach.
Opel Insignia 2,0Cdti
Opel Astra G 1,4 16V ex...
Opel Corsa B 1.0 12V ex... Opel Corsa B 1.2 16V po smrti...
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika na vsetky znacky aut, rychlo servis, repas brzdovych strmenov
potutel
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 04 Dec 2012, 21:29
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa potutel »

Ahoj, v aute je uplne sucho, pojistky jsem kontroloval 2x(pro jistotu) a stale nic. Cca pred 5 min jsem byl se psem a ze spod auta koukal 2pinovy konektor, z pohledu zepredu na motor, tak na leve strane, ale nevim jestli je to od mlhovky nebo od nejakeho cidla. Tam by melo byt cidlo pro stav eploty vody nebo neco takoveho co jsem cetl. To by mohlo i teoreticky vsechny problemy odstranit ze ? :) zkrat :) Doufam, ze nebudu muset kvuli nandani konektoru sundavat cely predni naraznik, garaz nemam a venku je kosa a hnus :D
Opel Vectra B 1999 2,0 l DTI / 74 kW (100 PS) X20DTH
Používateľov profilový obrázok
langdon2
Admin - Opelclub VIP člen
Admin - Opelclub VIP člen
Príspevky: 22957
Dátum registrácie: 16 Jan 2008, 16:10
Auto: Insignia
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa langdon2 »

Vobec netusim co to moze byt. bodlo by foto.. :)
Ci to odstrani vsetky problemy, to pochybujem.. Ziarovku v kureni ti to nevymeni..
a to ze ti nejde ventilator kurenia.. skus ho vybrat, premej ci ide don vobec stava, a skus samotny ventilator napojit niekde na daky zdroj, ci je vobec dobry.
Opel Insignia 2,0Cdti
Opel Astra G 1,4 16V ex...
Opel Corsa B 1.0 12V ex... Opel Corsa B 1.2 16V po smrti...
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika na vsetky znacky aut, rychlo servis, repas brzdovych strmenov
potutel
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 04 Dec 2012, 21:29
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa potutel »

Ok. Dekuji a zitra vyzkousim. Pak napisu co jsem zjistil. treba budou uhliky v haji nebo nejakej kabel v prdeli :D nekde zkrat...na to sazim :D
Opel Vectra B 1999 2,0 l DTI / 74 kW (100 PS) X20DTH
Používateľov profilový obrázok
langdon2
Admin - Opelclub VIP člen
Admin - Opelclub VIP člen
Príspevky: 22957
Dátum registrácie: 16 Jan 2008, 16:10
Auto: Insignia
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa langdon2 »

Mozne je vsetko.. pozri aku ma volu potom hriadelka motorceka.
Opel Insignia 2,0Cdti
Opel Astra G 1,4 16V ex...
Opel Corsa B 1.0 12V ex... Opel Corsa B 1.2 16V po smrti...
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika na vsetky znacky aut, rychlo servis, repas brzdovych strmenov
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36825
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Ako si kontroloval poistky? Musíš merákom a zároveň skontroluj, či ti ku všetkým poistkám ide šťava.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
potutel
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 04 Dec 2012, 21:29
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa potutel »

no,kontroloval ciste vizualne...kazdou jsem vyndal a koukl jestli neni prerusena...jeste to tedy zkusim promerit...hned jak prijdu z prace se na to vrhnu.
Opel Vectra B 1999 2,0 l DTI / 74 kW (100 PS) X20DTH
Používateľov profilový obrázok
AReYco
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 5385
Dátum registrácie: 23 Aug 2011, 10:56
Auto: Vectra C
Bydlisko: Žilina
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa AReYco »

Mne tiež na VB nešiel ventilátor, rozobrali sme to, skotrolovali a všetko ok.
Štava tam bola a ventilátor sa roztočil po pripojení na baterku.
Teda sme to naspäť poskladali, že to budem musieť vyriešiť nejako inak. Sadnem do auta, nefúka. Tak som ešte rozobral vnútorné ovládanie digiklímy a prestriekal kontoxom tie pätice.
Prídem domov a ono to začalo fúkať. Potom sa mi stalo, že to sem tam vypadlo, ale keď som prešiel po dilatácii na moste chytilo sa to. Teda to bol nejaký kontakt, ale kde? Mali sme to potom ešte raz rozobraté, paticu z ventulátora som vytiahol zasunul / vytiahol zasunul a odvtedy to zatiaľ neprerušilo a ide to stále.
--
Kto vie...ak budeš mať dobrý motorček, tak to môže byť aj niečo podobné. Asi som moc nepomohol, ale vieš aj túto variantu, aká môže byť
Opel Vectra B 2.0i 16V 100kw Opel Corsa B 1.2 33kW [EX]
potutel
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 04 Dec 2012, 21:29
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa potutel »

zdravim, tak jsem vcera rozebiral. zacal jsem ve 4 a skoncil v 11 :D zatim jen spatne vysledky.
za 1, k ventilatoru je opravdu krasny pristup. promerili jsme ho, napichli na primo a nic. nejspis je v haji. nemuze to byt v ridici jednotce klimy? protoze na privodu je stava furt, tak je to rizeny kostrou? docela by se hodilo nejaky podrobnejsi schema.
za 2, nema nekdo prosim komplet el. schema? manual co kde presne je? tak nejak od vsecho kdyby se dalo sehnat, bylo by snazsi dohledat opravu.
za 3, vsechny pojistky jsme promerili a jsou v poho.
za 4, konektor co mi visel pod autem na levy strane z pohledu na motor, je od mlhovky, nemuzu ho zapojit, protoze na mlhovce chybi patice, jaky to muze mit nasledek na aute? asi ho zalepim el.paskou, aby mi neco nezkratovalo.


uz jen vyresit svetla, podsviceni palubovky,mlhovky a pamet radia.
Opel Vectra B 1999 2,0 l DTI / 74 kW (100 PS) X20DTH
Napísať odpoveď

Návrat na "VECTRA - ELEKTRO"