Ručičky tacho a otáčok, kontrolka paliva, baterky, mazania

Moderátori: dulo, buci_vectra

Koko
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 11 Okt 2012, 09:21
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Ručičky tacho a otáčok, kontrolka paliva, baterky, mazania

Príspevok od používateľa Koko »

Ahojte, poprosím vás mám VECE 2003 2,2 DTI a dnes ráno mi ostali svietiť kontrolky mazania a batérie, blikala mi kontrolka paliva hoci mi ukazuje dojazd cca. 300 km. a nepohli sa mi ručičky tachometra a otáčok. Vie niekto poradiť ? Díky zatiaľ.
Používateľov profilový obrázok
lubo22
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 7290
Dátum registrácie: 14 Apr 2009, 17:45
Auto: Nemám auto
Bydlisko: Trstená
Bydlisko: trstena
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lubo22 »

a auto jazdi? stym ze svieti ako vianocny stromcek a neukazuje tacho?

zeby CIM? - odhad
Vectra C cierna ex
Vectra C modra ex
Koko
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 11 Okt 2012, 09:21
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa Koko »

Normálne štartuje a ide
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

stalo sa to kolko krat ?

mozno ti jezisko donesie CIM
Koko
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 11 Okt 2012, 09:21
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa Koko »

Akože sa tti dobre sranduje, lenže pred týždňom som menil riadenie, predné tlmiče a náboj na prednom kolese a teraz toto? Akože nech si to len ježiško nechá. Spravilo mi to dnes ráno prvý krát a už som poplatil dosť, preto sa pýtam zavčasu.
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

ak to zacne robit castejsie, bude vhodne diagnostikou zistit, ze co blbne.
ak to je len pristrojovka, mozno sa s tym bude dat jazdit.

zatial si mozes citat o CIM a specialne hladaj nejaku opravu ukostrenia

ten jezisko mi napadol, ked tu pisali o vianocnom stromceku
Používateľov profilový obrázok
Zeppelin
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 13 Feb 2010, 09:27
Auto: Vectra C
Bydlisko: Zahraničie
Bydlisko: Plzeň

Príspevok od používateľa Zeppelin »

To bude ježíšek na příštích několik let :D Zajdi si do opla a poptej nový CIMko. Mám stejný problém, nejdou mi budíky. Na každej pád, CIMka se zlevňovali asi až od roku 2004 a ty předchozí stojí stále přes 15 tis. kč (bratru 600 euro). Vem si velký techničák a zajdi na náhradní díly.

Ale musím ještě poznamenat možná podstatnou věc. Zjistil jsem, že CIM funguje bez problémů, pokud mrzne. Jakmile se oteplí, začne to znova blbnout. Co tam může být náchylné na teplo a mráz tomu nevadí?

Ověření poznatku: CIM opravdu funguje za mrazu, při oteplení začne blbnout. Zkus to vypozorovat a pokud se toto potvrdí, řešení bude možná jednodušší a hlavně levnější, než nový CIM. Mám v plánu ho vyndat a zkusit rozebrat, případně nějak utěsnit proti povětrnostním podmínkám.
Koko
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 11 Okt 2012, 09:21
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa Koko »

Ahojte, Tak vám všetkým dakujem za rady no do dnes sa mi to už nestalo. Zatiaľ všetko klape a dúfam že to tak ostane. Neviem či to bol len nejaký skrat alebo čo. Takže čakám a uvidím.
Používateľov profilový obrázok
MajklNajt
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 18 Júl 2009, 15:31
Auto: Vectra B
Bydlisko: Banská Bystrica
Bydlisko: BB

Príspevok od používateľa MajklNajt »

Zeppelin napísal:
Ale musím ještě poznamenat možná podstatnou věc. Zjistil jsem, že CIM funguje bez problémů, pokud mrzne. Jakmile se oteplí, začne to znova blbnout. Co tam může být náchylné na teplo a mráz tomu nevadí?

Ověření poznatku: CIM opravdu funguje za mrazu, při oteplení začne blbnout.


To je typicky priklad studenych spojov. Ked je mraz, vsetko ok, akonahle sa otepli, tak su problemy. Mal som podobny problem na RJ ABS. Pomohlo rozrezanie krabicky, preletovanie studenych spojov a opatovne uzavretie krabicky. Funguje to doteraz, pomaly uz tri roky.
Ale creva CIM som veru nevidel. Domnievam sa , ze tam to nebude jednoduche spravit, nakolko tam bude asi samy mikroprocesor a miniaturne el. suciastky, ktore sa nebudu dat prepajkovat. Ktovie..
Opel Vectra 2.0 DTi
r.v. 2000 edition, sedan
Používateľov profilový obrázok
buci_vectra
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 6260
Dátum registrácie: 20 Apr 2009, 23:41
Auto: Vectra B
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa buci_vectra »

Niekto kto má teplovzdušnú pájku a vie ju aj používať by si na tom mohol založiť celkom slušnú živnosť :roll:
Vectra B 2.5 V6 - strieborná - Lubecová ;)
Vectra B 1.8 16v - modrá
Tigra X14XE

PartBase - Zoznam dielov
MECHANICAL SYNFONICA BY FORMAT67.NET
Používateľov profilový obrázok
otravaga
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 240
Dátum registrácie: 04 Dec 2011, 13:11
Auto: Vectra C
Bydlisko: Šaľa
Bydlisko: šaľa

Príspevok od používateľa otravaga »

MajklNajt napísal:
Zeppelin napísal:
Ale musím ještě poznamenat možná podstatnou věc. Zjistil jsem, že CIM funguje bez problémů, pokud mrzne. Jakmile se oteplí, začne to znova blbnout. Co tam může být náchylné na teplo a mráz tomu nevadí?

Ověření poznatku: CIM opravdu funguje za mrazu, při oteplení začne blbnout.


To je typicky priklad studenych spojov. Ked je mraz, vsetko ok, akonahle sa otepli, tak su problemy. Mal som podobny problem na RJ ABS. Pomohlo rozrezanie krabicky, preletovanie studenych spojov a opatovne uzavretie krabicky. Funguje to doteraz, pomaly uz tri roky.
Ale creva CIM som veru nevidel. Domnievam sa , ze tam to nebude jednoduche spravit, nakolko tam bude asi samy mikroprocesor a miniaturne el. suciastky, ktore sa nebudu dat prepajkovat. Ktovie..


mozem len potvrdit skutocnost s tymi studenymi spojmi. mne takto blblo nastastie len podsvietenie v ovladaci na svetla. po preletovani odporov ziadny problem.
Používateľov profilový obrázok
Zeppelin
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 13 Feb 2010, 09:27
Auto: Vectra C
Bydlisko: Zahraničie
Bydlisko: Plzeň

Príspevok od používateľa Zeppelin »

Zřejmě ho zkusím o víkendu vyndat a rozebrat. Už není dne, kdy by to normálně fungovalo.

Obrázok

Doplnění: Mám první model VC a tam je CIM tak dokonale vymyšlen, že jsem se dostal pouze na stranu s MSD součástkama, bohužel už ne na druhou, kde jsem závadu čekal. Prostě je to zčásti nerozebiratelné.
rikchardo
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 19 Sep 2012, 17:56
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: POPRAD

Príspevok od používateľa rikchardo »

Zdravím pani mám taký problém menil som poistku od svetiel tak som prekontroloval vsetky mal som zapnutý kľúč v štartry a po jednej som ich vytahoval zrazu zapiskalo a vyplo palubný pc aj kontrolky zhasli dal som poistku naspet a všetko naskocilo len okrem rucicky na nádrží nie a kontrolka blika a ručička na nule poadite
Vectra 1.6 8v 55kw
Im ALEX
Používateľov profilový obrázok
Zeppelin
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 13 Feb 2010, 09:27
Auto: Vectra C
Bydlisko: Zahraničie
Bydlisko: Plzeň

Príspevok od používateľa Zeppelin »

Nepamatuješ, kolik jsi měl paliva v nádrži? Zkus za 10e natankovat.
Napísať odpoveď

Návrat na "VECTRA - ELEKTRO"