elektrika

Moderátor: macil

reniii

elektrika

Príspevok od používateľa reniii »

Nenašla by sa u niekoho kompletná schéma elektriky na kadett E. Bol by som veľmi vďačný.
dedo.miki

Príspevok od používateľa dedo.miki »

To nemám ,ale čo potrebuješ na voze urobiť?
reniii

Príspevok od používateľa reniii »

Potreboval som zapojit otačkomer, ale to som už vyriešil. Ešte by som potreboval schému na vnútorné osvetlenie, lebo tam mám trojité svetlo a sú tam 4 kontakty a neviem čo s tym.
dedo.miki

Príspevok od používateľa dedo.miki »

Kostra
Prívod od dverného spínača
+ prívod od poistky
Prívod od spínača na palubke

Ked sa dobre pamätám
reniii

Príspevok od používateľa reniii »

Nie zle som to napísal. Oni sú tam na bokoch dve svetlá ktoré sa dajú samostatne zapnúť. Mám tam dva volné kontakty a neviem,či sa na to pripája + alebo kostra. Zajtra na to mrknem, ale ešte som na to nemal ani čas, lebo dnes som menil podbehy.
dedo.miki

Príspevok od používateľa dedo.miki »

1. +
2. kostra
reniii

Príspevok od používateľa reniii »

Funguje diky.
Chosse

Príspevok od používateľa Chosse »

Čau kluci,nevíte někdo jestli pasuje do Kadetta E spínací skříňka z Astry F ? Chtěl bych ji tam dát kvůli zapojení autorádia...
stando466

Príspevok od používateľa stando466 »

caute chalosi mam problem : mam svetlo osvetlenie inerieru hore v strope a nejak mi to nefunguje ked mam nove zarovky a nesvieti poistka je dobra ostatne ide na tu poistku a ked dam tu sulfitku krizem tak sa to rosviety ale len ked nemam zapli klucik kontrolky ked vipnem klucik rozne sa ked zapnem klucik zhasne nechapem co s tim je :( poooradteeeee plis
rado.c

Príspevok od používateľa rado.c »

stando466 napísal:caute chalosi mam problem : mam svetlo osvetlenie inerieru hore v strope a nejak mi to nefunguje ked mam nove zarovky a nesvieti poistka je dobra ostatne ide na tu poistku a ked dam tu sulfitku krizem tak sa to rosviety ale len ked nemam zapli klucik kontrolky ked vipnem klucik rozne sa ked zapnem klucik zhasne nechapem co s tim je :( poooradteeeee plis

v prvom rade, netreba pisat ako madar. jedina "interpunkcia" tu je "dvojbodka", ani hlava, ani pata. otazka znie, co je "dam sufitku krizom"??
vec sa ma tak: osvetlenie sa samo zapne pri otvoreni auta - logicky po nastartovani sa zhasne (kto by chcel samovolne osvetlenie interieru pri jazde?)
a co zapnutie/vypnutie osvetlenia interieru prepinacom?? (kto by o tom este stale nevedel, pani a damy - majitelia Oplov, zapina sa povytiahnutim otocneho gombika vypinaca svetiel)
stando466

Príspevok od používateľa stando466 »

VIES CO ? nebudem racej ani reagovat na odpoved...
Používateľov profilový obrázok
Viktor
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 380
Dátum registrácie: 03 Feb 2008, 10:49
Auto: Iná značka
Bydlisko: V.Horeš, okr. TV

Príspevok od používateľa Viktor »

pri otvorení dverí sa má zapnúť svetlo automaticky alebo sa dá zapnúť tým povytiahnutím spínača svetiel, ak to tak nefunguje tak treba hľadať chybu v kabeláži od spínača k poistke, od poistky k žiarovke, toto by sa aj dalo, len nechápem že akú má súvislosť s tým zapaľovanie, keď otočíš kľúčik tak nefunguje, keď vypneš kľúčik tak funguje, u mňa to rovnako svieti aj keď mi beží motor aj keď nie, bude dakde dajaký skrat alebo neviem
Kadett E 1.6
stando466

Príspevok od používateľa stando466 »

noom to som ani ja nepochopil neviem ci niekdo tahal s kade inde elektriku to kolecko som jako povitahoval a tak ale nereaguje lebo ked dam tu sulfitku krizom vies co je sulfitka ?? taka podlhovasta ziarovka kolega to nejak nepochopil a ked ju dam krizom akoby sa tam spoja pliesky a ide to ale nejde zasa zhasnut :( iba tim klucikom ked zapnem kontrolky
Používateľov profilový obrázok
Viktor
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 380
Dátum registrácie: 03 Feb 2008, 10:49
Auto: Iná značka
Bydlisko: V.Horeš, okr. TV

Príspevok od používateľa Viktor »

na spínači svetiel nie sú nejak spálené kontakty?
Kadett E 1.6
rado.c

Príspevok od používateľa rado.c »

kolega pochopil co je sufitka, kolega nie je dilino.
kolega nepochopil, ako si ty dal sufitku krizom...
rado.c

Príspevok od používateľa rado.c »

tak to skusme takto, bez osobnych invektiv:

- ako sa to sprava pri otvorenych dverach, s klucikom zapnutym/vypnutym??

- ako sa to sprava pri zatvorenych dverach, s klucikom zapnutym/vypnutym, ale vypinacom svetiel povytiahnutym/"zastrcenym"??

suvis bude prave s prepinacom vnutorneho osvetlenia alebo s dverovymi spinacmi vnutorneho osvetlenia.

este dotaz: chyba sa objavila nahodou, alebo auto po kupe uz malo tuto chybu? (ide mi o to, ci predchadzajuci majitel nahodou cosi nespravil s vypinacom vnutorneho osvetlenia a vybratim ziarovky odstranil neziaduce osvetlenie)
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36817
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Myslím, že Stando okrem toho, že píše ako hotetntót (bez urážky, prečítaj si na tomto odkaze http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?t=7047 dvanáste pravidlo) to bude mať s najväčšou pravdepodobnosťou zapojené na sv. 15, na ktorú ide napájanie cez spínaciu skrinku, namiesto na sv. 30, čo je stále napätie.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/859142_4.png[/fimg]
Opel Astra F-CC, X18XE [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/221164_4.png[/fimg]
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
stando466

Príspevok od používateľa stando466 »

NOm ked som to kupil tak to normalne slo aj za jazdy normalne rosvietit ale len hore na vipinacoch na kolecku to neslo potom som tam chcel dat lepsi ziarovku a ked som ju dal tam tu istu tak uz to nesvietilo akoby to tam dal predchadzatel nejak krivo proste ked ju dam rovno tu silfitku+ - tak to nesvieti a ked ju trosku dam zosikma tak to cele svieti aj bocne 2malicke aj ta sulfitka :D ... :(
stando466

Príspevok od používateľa stando466 »

pokusim to este raz potom napisat presne ked to poviskusam s tima dverama dakujem za obetovane nervicky :D
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36817
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Tak moment. Podľa toho, čo si napísal teraz, usudzujem, že tam máš svetlo s dvoma krajnými lampickami. Problém so strednou sufitkou bude v kontaktoch. Prečisti ich jemným šmirglom.
Na lampicke by mali byť štyri kontakty. Jeden je napojený na stále +, samozrejme cez poistku, dverové kontakty a spínač na paneli, druhý je zem. Ďalšie dve napájaú bočné (čítacie) lampicky a tie sú napájané cez spínaciu skrinku. Teda fungujú, len keď je zapnuté zapaľovanie.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/859142_4.png[/fimg]
Opel Astra F-CC, X18XE [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/221164_4.png[/fimg]
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Napísať odpoveď

Návrat na "KADETT - ELEKTRO"