Zafa vydava zvlastne zvuky

Moderátori: buci_vectra, franticek6

Lukciii
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 18:41
Auto: Viac Oplov
Bydlisko: Banská Bystrica
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Zafa vydava zvlastne zvuky

Príspevok od používateľa Lukciii »

Caute, Zafira 1,9 88kw, r.v.2006 mi zacala posledny tyzden dost spievat, aj ked som nezaznamenal ziadny pokles vykonu ani ine problemy, zrejme sa nieco deje:
- Motor sam o sebe si vrci tip top
- Ale nieco nam tam pisti - aj na volnobehu (palivove cerpadlo?)
- Zda sa ze sa to zhorsuje, pisti este viac a meni sa zvuk s pridanim plynu (nie ako turbo)

Chlapik v servise povedal "to bude cerpadlo". Iny chlapik povedal ze to budu rozvody. Ale tie by mali drzat do 150tis, zafa ma len 130tis.
AUDI Q7 4,2tdi
gipo
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 13 Aug 2011, 21:41
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: SL

Príspevok od používateľa gipo »

Nebude to puzdro na alternátore, pozeral si klinový remeň?
Zafira 2007,1.9CDTI
Komo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 3608
Dátum registrácie: 19 Mar 2007, 16:47
Auto: Astra H
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Komjatna
Bydlisko: Komjatna [RK]

Príspevok od používateľa Komo »

Zhod remen co ide na alternator - ak prestane piskat tak je to alternator alebo napinacia kladka, alebo kompresor klimy ak piska aj nadalej tak rozvody (kladka, vodna pumpa). O tom cerpadle pochybujem ...
'07 Astra H Z19DT
'03 VeCe Z18XE
- Diagnostika -
Kluciarik
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 28 Dec 2011, 16:02
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa Kluciarik »

Zdravim.Poprosel by som o radu. Mam Zafiru 1,9 cdti 88kw r. 2008 138000 km kupenu pred mesiacom. Dva dni po kupe my pri studenom motore (-22 stupnov) zacala vydavat skripavy zvuk ako ked sa derie plech o asfalt :( . Auto slo do servisu a tam zistily vadny dvojhmotny zotrvak. Po dohode z predajcom zaplatel vymenu. Chvilu klud a teraz znova ked je studeny motor tak po prejdeni cca 2-3 kilometrov pocut ten zvuk znovu, nie az tak itenzivne ale pocut. Trva to iba chvilu potom prestane. A spravi to len ked je studene, teple ide krasne tichucko. Na buduci tyzden ide auto do servisu na vymenu rozvodou. Ak sa niekdol s takym niecim stretol budem rad kazdemu postrehu co dat skontrolovat.
Používateľov profilový obrázok
jupaza1
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1957
Dátum registrácie: 16 Máj 2009, 10:37
Auto: Vectra C
Bydlisko alt: Bytča a okolie
Bydlisko: Źilina

Príspevok od používateľa jupaza1 »

Čo ak Ti zle opravili kompletnú spojku, zrejme chybne namontovali zotrvačník - pri montáži niektorých druhov je potrebné ich napnutie, alebo nevymenili spojkové ložisko - úspora €. Odporúčam reklamovať.
Opel Vectra C caravan 1,9 CDTi 110 kw r.v.2006
Opel Astra F 1,8i 16v r.v.1994 - EX; Opel Frontera B 2,2 DTi 85 kw r.v. 2000 -EX
Opel Vectra C 1,9 CDTi 88 kw r.v. 2006 - EX; Opel Vectra B caravan 1,6 16v r.v. 1996 - EX
Diagnostika a programovanie pomocou OP- COM a Diagnostika vozidiel Fiat, Alfa Romeo, Lancia pomocou Fiat ECU Scan
Kluciarik
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 28 Dec 2011, 16:02
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa Kluciarik »

Takze skripanie odstranene. Skoda ze som to zistil az ked sa pokazela klima. Bola povolena spojka medzi nahonom a cerpadlom klimy. Zaistuje to niaka skrutka ktora tam uz vobec nebola. Stale my ja zahadou ze klima isla po cely cas az pokial nezhorelo relatko.
RadoH8
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 11 Mar 2012, 22:10
Auto: Zafira B
Bydlisko: Trnava
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa RadoH8 »

mam problem so svojou zafirou prosim o rady,mam motor 1.6 77 kw rok 2006. ked je teplo motor ide v pohode ale ak je vonku chladnejsie a vlhko tak my hodi chybu motora a ide ako na 3 valce ale len ked je vlhko.dal som aj vycistit vstreky bolo ok pokial nebolo vlhko, na dia bolo napisane strielanie do motora.dakujem za rady
alzafir
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 181
Dátum registrácie: 15 Sep 2010, 20:29
Auto: Zafira A
Bydlisko: Ostrava

Príspevok od používateľa alzafir »

RadoH8 napísal: na dia bolo napisane strielanie do motora

Napiš číslo chyby, tohle určitě diagnostika nenapsala :D
Jestli to je za vlhka, zkontroluj konektory, vyndej zapalovací lištu....Zkontroluj ty gumové izolátory, co jsou na liště, někdy to bývá popraskané.
Zafira 2,2DTi 2005, bez EGR ventilu
RadoH8
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 11 Mar 2012, 22:10
Auto: Zafira B
Bydlisko: Trnava
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa RadoH8 »

no co mi povedal znami tak tam bolo napisane U 2103.
Napísať odpoveď

Návrat na "ZAFIRA, SINTRA - MOTOR/PREVODOVKA"