Testovacie jazdy Opel

Všetko, čo nebolo možné zaradiť inde.

Moderátori: bukelo, dulo, buci_vectra

Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36826
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Tak po dvoch dňoch vozenia sa, som bol vrátiť Astru GTC a späť si vyzdvihnúť svoju Astru F. V prvom momente som mal dojem, že som presadol z koča do voza. Predsa len medzi týmito dvoma autami je dvojgeneračný rozdiel. Avšak keď som pred dvoma dňami presadal opačne, pocity neboli také dramatické. Sprvu som si nevedel nájsť tú správnu polohu a keď som mal pocit, že ju konečne mám, zistil som, že nevidím cez veniec volantu na prístrojovku. Polohu som si postupne dolaďoval počas testu a možem povedať, že tak po jednom dni jazdenia som našiel tú správnu. Čo sa doladiť nedalo, bol výhľad z vozidla. Vadili mi, hlavne na križovatkách A-stĺpiky a vnútorné spätné zrkadlo som mal priamo v zornom poli. Výhľad dozadu cez malé zadné okno je katastrofálny a zo začiatku mi robilo problémy cúvanie, až som prišiel na to, že vonkajšie späťáky sú navrhnuté pomerne veľkoryso a do značnej miery suplujú mizerný výhľad dozadu. Cez vnútorné spätné zrkadlo môžte pri rozhovore pozerať do tvárí pasažierom na zadných sedadlách. :wink:
Inak celý interiér je riešený veľkoryso a priestranne, dokonca aj môj dvojmetrový potomok si pochvaľoval dostatok miesta na zadných sedadlách ako na nohy, tak nad hlavou.
Na riadenie a jazdné vlastnosti, ak do Astry GTC presadnete z 9-ročného F-ka, si treba chvíľu zvykať, ale zvykol som si veľmi rýchlo. Auto reaguje na pohyb volantu takmer okamžite a dá sa vodiť po ceste pri akejkoľvek rýchlosti veľmi presne. Ani pri prejazde nerovnosí v zákrute pri veľkej rýchlosti neodskakuje, ale drží stopu ako prilepené. Čo ma sklamalo, bol motor. Na auto, ktoré má ambície športiaka, aj keď len v civilnom prevedení, je 105 koňová 1,6-ka málo.
Keď som Astru GTC dnes ráno vracal späť, chlapík, ktorý ju preberal sa ma pýtal "Tak čo, beriete?", moja odpoveď bola, "Ak by som na to momentálne mal, tak päťdverovú verziu a určite so silnejším motorom." :)
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Lea

Príspevok od používateľa Lea »

Skoda, že si nemal možnosť otestovať tu 1,8.... tá by sa Ti viac páčila, tých 140 koníkov už spravilo svoje- malo to už také športovejšie vlastnosti.... ja mam na Sintre 141 koníkov, ale tam to tak necítit- predsa len- má skoro 2 tony....
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36826
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Chápem, že za testovacie auto, nezvolia tú najsilnejšiu motorizáciu, ktorá sa do tohto modelu montuje, teda 200 koňový turbodvojliter. Nie každý, kto je zvyknutý sedlať 1,4-ku, by ho mohol zvládnuť, ale keď sa už rozhodli zaradiť do testovacích jázd Astru GTC, mohli ju dať aspoň so 140 koňovou 1,8-kou, prípadne, čo by som si aj ja osobne rád vyskúšal, 1,9 CDTI s výkonom 150 koní.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Lea

Príspevok od používateľa Lea »

1,9 CDTI 150 konikov som mala ja Zafiru, príjemné vozenie.... ťažko sa mi ju vracalo po 4 dnoch vozenia....
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36826
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Ja som zatiaľ nemal možnosť vyskúšať si nejaký dízel, teda ak nerátam starý Citroen s hladkým 1,5 lit. motorom. Ten som však rozbiehal na 90km/hod asi 3 kilometre. :)
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Lea

Príspevok od používateľa Lea »

Ja som Zafiru mala tiež prveho dieslaka.... skoro som tam zo zvyku natankovala 95natural.... to by bol pruser.... ale som sa zbadala, ked som už mala pištol v ruke... :shock:
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36826
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Lea napísal:Ja som Zafiru mala tiež prveho dieslaka.... skoro som tam zo zvyku natankovala 95natural.... to by bol pruser.... ale som sa zbadala, ked som už mala pištol v ruke... :shock:

:lol: Mám kamaráta, ktorý si po rokoch jazdenia na benzín, kúpil dízel a už raz musel vypustiť celú nádrž. Našťastie neštartoval, prebral sa hneď po natankovaní doplna. :D
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Lea

Príspevok od používateľa Lea »

Tak to potom chvalabohu nie som jediná.... ale ja som sa naštastie zbadala zavčasu.... :lol:
Stanley King

Príspevok od používateľa Stanley King »

No ja som to na neštastie nezbadal a už bola nafta v benzíne.
Ale len 10l a do prázdnej nádrže. Dotankoval som doplna benzín a bolo v pohode.
Aj v Taliansku som zažil niečo podobné tankujem a až ked pištol vypla som si na nej všimol maličké pb.
samozrejme na stojane boli všetky čierne pištole a bez označenia. Kruté 1000 km od domu. Ale došli sme chvalabohu.
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36826
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Aspoň ti dobre mazalo čerpadlo. :wink:
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Stanley King

Príspevok od používateľa Stanley King »

To áno ale ten zvuk niečo príšerné normálne sa motor celou cestou pýtal von.
Napísať odpoveď

Návrat na "OPEL VŠEOBECNE"