Xenony vs. policia

na poradenie aj posťažovanie... ;)

Moderátori: mysiaq, dulo, buci_vectra

Používateľov profilový obrázok
missko
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 27 Sep 2007, 16:37
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: BB

Xenony vs. policia

Príspevok od používateľa missko »

Konecne som si kupil vysnivane xenony a zacinam mat zle tusenie ze to bude vadit pandurom.Vcera som bol na STK tak ma na to upozornil chlap.A ze za to mozu zobrat technicky ci co.ak mate niekto s tymto skusenosti poradte.Da sa vobec na daco vyhovorit??? :(
vectra B 1.8 16V X18XE
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36817
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Nie, ale o týchto veciach treba rozmýšľať prv a až potom nakupovať.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/859142_4.png[/fimg]
Opel Astra F-CC, X18XE [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/221164_4.png[/fimg]
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Používateľov profilový obrázok
missko
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 27 Sep 2007, 16:37
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: BB

Príspevok od používateľa missko »

Ved ked bola dobra cena . . . tak reku davaj.Ale dako bolo dako bude!!!! (mozno) :?
vectra B 1.8 16V X18XE
Používateľov profilový obrázok
Bruno
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 15824
Dátum registrácie: 01 Mar 2007, 20:24
Auto: Omega B
Bydlisko: Bojnice
Bydlisko: Bojnice

Príspevok od používateľa Bruno »

http://www.tuning.sk/dokument_xenonove_ ... ety_tuning

no po precitani asi vies ako si na tom :?
Opel Omega B caravan 2.5 DTI

moje ex lasky : Audi 80 1,6D - priatelka / Opel Vectra Caravan 2,0 DTi - manzelka / Opel Omega MV6 3.0 - milenka / Mercedes-Benz A klasse W168 1,6 Avantgarde / Opel Astra G 1,4 - ex milacik

stratil som vsetko na com mi zalezalo ...
Používateľov profilový obrázok
Stanley224
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 535
Dátum registrácie: 12 Mar 2008, 12:15
Auto: Iná značka
Bydlisko: Malacky
Bydlisko: Veľké Leváre
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Stanley224 »

fakt zaujimavy clanok.tusim si tam necham svetla ake mam :roll:
Mazda 6 Wagon 2.0 MZR-CD
Adik

Príspevok od používateľa Adik »

Veľmi presvedčivé a poučné. :roll: :roll: :roll:
Používateľov profilový obrázok
missko
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 27 Sep 2007, 16:37
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: BB

Príspevok od používateľa missko »

hej hej uz som to cital ale dneska som sa akurat rozpraval z dopravakom a mi vravel ze je to pi....na.ze preco by za to mali brat technicke.vraj aj jeho policajna S4 oslepuje ked niekde nabehne hrb.a v aute predsa je rucne nastavenie sklonu svetla . . . tak ja uz fakt neviem :shock:
vectra B 1.8 16V X18XE
Používateľov profilový obrázok
Bruno
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 15824
Dátum registrácie: 01 Mar 2007, 20:24
Auto: Omega B
Bydlisko: Bojnice
Bydlisko: Bojnice

Príspevok od používateľa Bruno »

Zalezi na koho natrafis, niekto si to ani nevsimne iny vie ze pokial nemas xenony zapisane v TP tak si mozes klaknut pred auto a zmontovat znacky. ... vsetky prestavbove sady su nelegalne. Ak nezaplatis tak ani cez STK neprejdes.
Chod s prestavbovou sadou do Rakuska - ale maj po ruke vizitku s cislom odtahovky.
Xenony su fakt dobra dobra vec , pokial si tam nedas 12 000 K svietivost, ked mas 6000K dobre nadstavene svetla je to len v prospech ale zial nelegalne. Tiez som dlho rozmyslal, ved 4500 Sk za HID je nic v porovnani s kvalitnymi ziarovkami /700Sk - rocne / , ale nestoji to za tie pripadne komplikacie ake mozu nastat.
Tot moj nazor.
Opel Omega B caravan 2.5 DTI

moje ex lasky : Audi 80 1,6D - priatelka / Opel Vectra Caravan 2,0 DTi - manzelka / Opel Omega MV6 3.0 - milenka / Mercedes-Benz A klasse W168 1,6 Avantgarde / Opel Astra G 1,4 - ex milacik

stratil som vsetko na com mi zalezalo ...
Používateľov profilový obrázok
Bruno
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 15824
Dátum registrácie: 01 Mar 2007, 20:24
Auto: Omega B
Bydlisko: Bojnice
Bydlisko: Bojnice

Príspevok od používateľa Bruno »

este ktomu nastavovaniu sklonu svetiel....original montovane xenony nemaju manualne nadstavovanie ale automaticke, teda "koliecko" tam nieje. za 40 papierov ti to domontuju :lol:
a to ze ked nabehne auto na nejaku nerovnost - ja kazdy den oslnujem protiiducich ked idem cez zeleznicne priecestie takze to bolo "priblble" porovnanie :roll:
prajem vela km bez problemov.
Opel Omega B caravan 2.5 DTI

moje ex lasky : Audi 80 1,6D - priatelka / Opel Vectra Caravan 2,0 DTi - manzelka / Opel Omega MV6 3.0 - milenka / Mercedes-Benz A klasse W168 1,6 Avantgarde / Opel Astra G 1,4 - ex milacik

stratil som vsetko na com mi zalezalo ...
Používateľov profilový obrázok
missko
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 27 Sep 2007, 16:37
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: BB

Príspevok od používateľa missko »

no vsak to ze nemaju.ale original halogenove svetla sa nastavuju rucne.takze si ich vies nastavit ako potrebujes .original xenony by sa mali nastavit automaticky podla sklonu vozovky.a podla ORGANOV s prestavbami oslnujes protiiduce auta :blob: :blob:
vectra B 1.8 16V X18XE
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

missko napísal:hej hej uz som to cital ale dneska som sa akurat rozpraval z dopravakom a mi vravel ze je to pi....na.ze preco by za to mali brat technicke.vraj aj jeho policajna S4 oslepuje ked niekde nabehne hrb.a v aute predsa je rucne nastavenie sklonu svetla . . . tak ja uz fakt neviem :shock:


ma pravdu ten policajt s prejazdom hrbu ale ako celok je jeho mudrovanie bezcenne.
ale ked slapne na plyn, tak jeho auto neoslnuje, lebo na toto reaguje upravou sklonu svetiel.

xenony svietia tak silne, ze ich automaticke nastavovanie je nevyhnutnost.

pochopis to vtedy, ked oproti tebe pojde nejaky debko s dorobenymi xenonmi a bude ta oslnovat, lebo ich ma zle nastavene.
polovica vodicov ani netusi, ze naco ma kolecko na nastavenie svetiel
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

hella dodava nejaku univerzalnu sadu na automaticku regulaciu sklonu
tusim stoji okolo 7000 Sk
Order

Príspevok od používateľa Order »

Kašli na sklon. Daj zapísať do TP a máš pokoj.
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

Order napísal:Kašli na sklon. Daj zapísať do TP a máš pokoj.


a ako sa to robi s tym zapisom ?
Order

Príspevok od používateľa Order »

Choď na Obvodný úrad - odbor dopravy v Tvojom okresnom meste a povedz, že to chceš zapísať do TP. Ten výrobok musí byť certifikovaný t. j. E v krúžku. Len na základe toho Ti to zapíšu. Prípadne certifikát priamo od výrobcu, že je to schválené na premávku na pozemných komunikáciách. Obvodný úrad je oprávnený vydať akékoľvek povolenie ak určitá vec spĺňa ustanovené podmienky. Teraz som kecal s kamošom a tiež mi to potvrdil. Na základe papiera z Obvodného úradu Ti to na Dopravnom inšpektoráte v Tvojom okresnom meste zapíšu do TP. Potom daj vedieť ako to dopadlo.
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36817
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Obvodný úrad, asi máš na mysli dopravy, žiadny takýto papier nevydáva.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/859142_4.png[/fimg]
Opel Astra F-CC, X18XE [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/221164_4.png[/fimg]
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Order

...

Príspevok od používateľa Order »

Mám na mysli to, čo som napísal OBVODNÝ ÚRAD - ODBOR DOPRAVY
Používateľov profilový obrázok
zero_cool
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 24 Máj 2007, 08:43
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Senica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa zero_cool »

to som este nepocul, ze xenony maju byt zapisane v technicaku? mam origos xenony od vyroby a nic take v technicaku nemam zapisane!!! mame doma este dalsie tri auta s xenonmi a ziadne z nich to nema v TP zapisane...tak neviem, kde to beriete... :) hehe
Kajo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 10197
Dátum registrácie: 09 Máj 2008, 22:59
Auto: Astra G
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Kajo »

Ostrekovacie zariadenie tiež musí byť u xenónov prítomné. Je to predpis ešte z čias, keď boli iba šošovkové xenóny - svetlo je sústredené do úzkeho kužela a keď je pred šošovkou špinka, svetlo sa láme a oslňuje.
Ostrekovače by to mali riešiť, ale v praxi to slúži iba na jednu vec - na rýchlejšie vyminutie tekutiny ostrekovača. V Oploch je tento systém úplne primitívny a funguje tak, že ostrekovač svetiel beží s normálnym ostrekovačom, ale iba keď svietia svetlá. Napr. BMW má vlastnú logiku, ktorá umýva svetlá iba raz za čas.
Opel Mercedes Renault Ford Peugeot Chrysler - mám rád
Používateľov profilový obrázok
zero_cool
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 24 Máj 2007, 08:43
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Senica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa zero_cool »

Kajo napísal:Ostrekovacie zariadenie tiež musí byť u xenónov prítomné. Je to predpis ešte z čias, keď boli iba šošovkové xenóny - svetlo je sústredené do úzkeho kužela a keď je pred šošovkou špinka, svetlo sa láme a oslňuje.
Ostrekovače by to mali riešiť, ale v praxi to slúži iba na jednu vec - na rýchlejšie vyminutie tekutiny ostrekovača. V Oploch je tento systém úplne primitívny a funguje tak, že ostrekovač svetiel beží s normálnym ostrekovačom, ale iba keď svietia svetlá. Napr. BMW má vlastnú logiku, ktorá umýva svetlá iba raz za čas.


presne tak! ja ked chcem ostreknut okno, tak vypnem svetla (ak nahodou svietim), bo inak neuveritelne rychlo sa ta voda z tej nadrzky "vypari".... :)
Napísať odpoveď

Návrat na "POLÍCIA, ZÁKON A MOTORISTI...."