POKUTA - akou čiastkou ste zasponzorovali PZSR

na poradenie aj posťažovanie... ;)

Moderátori: mysiaq, dulo, buci_vectra

Používateľov profilový obrázok
Miro Kohut
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 5178
Dátum registrácie: 28 Feb 2008, 21:47
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Trencianske Teplice

Príspevok od používateľa Miro Kohut »

smallblade napísal:Chem vediet vas nazor. v sobotu v noci o pol druhej mimo obce, nikde ziadne auto, ziadne poulicne lampy a tak som si pustil hmlovky, ktore vzdy ked ide oproti auto vypnem. a co cert nechcel, z bocnej cesty sa vynorili policajti, samozrejme hned pustili majacik, odstavili a ze 30€ pokuta :) nakoniec som platil 20€. len ma zaujima kde je ta logika....
:lol:
kym si zastavil mal si ich vypnut a nedokaze ti ze si ich mal zapnute ....osobna skusenost :wink:
opel omega B x20xev
Používateľov profilový obrázok
74Marek
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 03 Jan 2008, 11:03
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Nitra, malajský tiger je môj sused...

Príspevok od používateľa 74Marek »

Tak podarilo sa i mne hodiť sponzorské "nášmu zboru". Streda, 3:00 nad ránom , ponáhľam sa na východ, na nitrianskych cestách dokopy dve autá (moje a to druhé som nanešťastie nevidel). Nikde nikoho, tak som na stopke iba spomalil, pozrel a šiel. To šťastné druhé auto, číhajúce za rohom bolo policajné a skončilo u neho mojich 20Éčiek. Nech si ich užijú, len nech strážia takto dopravu a bezpečnosť vtedy, keď to skutočne treba.
smallblade
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 16 Júl 2010, 00:52
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa smallblade »

[/quote] kym si zastavil mal si ich vypnut a nedokaze ti ze si ich mal zapnute ....osobna skusenost :wink:[/quote]

tak vyskusaj zajst na staru bystricu a hadat sa :) si hned najdu nejaku dalsiu vec za ktoru si priplatis.
a co sa vlastne rozumie tou znizenou viditelnostou? kedze teraz su v mode led svetla ako denne svietenie a za znizenej viditelnosti sa maju vypnut a pustit normalne stretavacie. toť uvaha, pri ledkach sa ako znizena viditelnost rozumie uz aj stmievanie a tma, ale pri hmlovkach nie? znizena viditelnost je znizena viditelnost. a navyse da sa nejak vykrutit ked tie hmlovky mam uvedene v technicaku len ako ,,pridavne svetlomety,, ? o hmlovkach tam nieje zmienka
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36821
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Prečítaj si zákon.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Používateľov profilový obrázok
clio1
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 684
Dátum registrácie: 06 Aug 2009, 12:16
Auto: Zafira A
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa clio1 »

som policajt a taký múdri chlapci sa mi rátajú, čo sa chcú zakaždú cenu vyhnúť pokute....keby sa radšej chceli vyhýbať porušovania zákona ako pokutám.... ja som neni za dávanie pokút ale ked nikto dokáže zastať na stopke prečo by druhý nemal alebo na signál stoj dávaný svetelným zariadením v križovatkách....veľa šoférou z dialky vidí zelenú tak si pridá aby to stihol a potom príde k semafóru a nabehne červená ale to už nezabrzdí lebo by to nestihol lebo by sa dostal do križovatky a potom vysvetluje policajtovy že náhle naskočila červená aj ked iný bezproblémov dokážu zabrzdiť pokial dodržiavajú rýchlosť.....to sú len také menšie ukážky ako slovenský vodiči jazdia..... ja nevravím, že si občas nezabudnem nohu na plyne ale na stopke a červenej vždy zastanem....a snažím sa ísť príkladom aj ked vždy mi to nejde.... sme len ludia ale rovno vám poviem že arogantných vodičov, žiadný policajt nemá rád a vždy si niečo nájdu. Moja rada do života vždy sa priznať je to polachčujúca okolnosť!!!U mna vždy lebo sťať sa môže hocikumu znás!
Opel Zafira-A, 2.2 DTI, r.v. 2003
Opel Zafira-A, 1.8i, 85 kw, r.v. 2000 - ex
Škoda Felícia Combi 1.3 MPI, 50kw, r.v. 1996 - ex
Toyota Carinna II, 1.9D, 51kw, r.v. 1987 - ex
Používateľov profilový obrázok
Peter881
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 325
Dátum registrácie: 20 Apr 2009, 09:09
Auto: Astra G
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko alt: Stupava
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Peter881 »

Clio1: pravdu mas...aj ked nemam rad ani policajtov ani pokuty :wink: :D , ale zakazdym som sa zatial k precinu priznal..a nikdy som sa s policajtom nehadal... A zatial VŽDY boli potom aj oni ku mne normalni a vzdy sa s nimi dalo nejako dohodnut.. :lol:
Opel Astra G 3 dv. 1.8 16V, 85kW, X18XE1
O mojej Astričke TU
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
clio1
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 684
Dátum registrácie: 06 Aug 2009, 12:16
Auto: Zafira A
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa clio1 »

Peter881 som rád že so mnou súhlasíš podla je normálne že vodiči robia priestupky ale malo by byť normálne si ich aj priznať a hlavne ak sa jedná o chlapa....ja mám skúsenosť vlastnú zastavil som vodiča jednal so mnou normálne a bol si vedomí priestupku (nezastavil na stopke úplne iba si pribrzdil) dohovoril som mu a pustil som ho bez uloženia blokovej pokuty ale dakedy nepomôže riešenie priestupku dohovorom tak sa to rieši v blokovom konaní a zatial 100% normálnych vodičov, ktorý si uznali spáchanie s priestupkom boli spokojný z výškou pokuty a ešte aj podakovali ale to sa nechcem chváliť iba chcem tým naznačiť že by ste sa mali správať tak ako by ste chceli aby sme sa mi policajti správali ku vám!PS:neznášam ked sa hrá niekto na blbca alebo si myslí že ked sme zelený tak nevieme narátať do 5....takých nelutujem!
Opel Zafira-A, 2.2 DTI, r.v. 2003
Opel Zafira-A, 1.8i, 85 kw, r.v. 2000 - ex
Škoda Felícia Combi 1.3 MPI, 50kw, r.v. 1996 - ex
Toyota Carinna II, 1.9D, 51kw, r.v. 1987 - ex
Používateľov profilový obrázok
Miro Kohut
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 5178
Dátum registrácie: 28 Feb 2008, 21:47
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Trencianske Teplice

Príspevok od používateľa Miro Kohut »

chlapci jazdim ako vodic s povolania 18 rokov. rocne najazdim okolo130 000km ,desat rokov som jazdil celu europu a na česko-slovenskych policajtov mam svoj nazor....zo 100 policajtov je 5 normalnych a s toho 3 vedia co robia ostatny to beru len ako fajn dzob !......pokuty som platil v zivote asi 4 , len pre zaujimavost :wink:
opel omega B x20xev
Používateľov profilový obrázok
74Marek
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 03 Jan 2008, 11:03
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Nitra, malajský tiger je môj sused...

Príspevok od používateľa 74Marek »

clio1 napísal:Peter881 som rád že so mnou súhlasíš podla je normálne že vodiči robia priestupky ale malo by byť normálne si ich aj priznať a hlavne ak sa jedná o chlapa....ja mám skúsenosť vlastnú zastavil som vodiča jednal so mnou normálne a bol si vedomí priestupku (nezastavil na stopke úplne iba si pribrzdil) dohovoril som mu a pustil som ho bez uloženia blokovej pokuty ale dakedy nepomôže riešenie priestupku dohovorom tak sa to rieši v blokovom konaní a zatial 100% normálnych vodičov, ktorý si uznali spáchanie s priestupkom boli spokojný z výškou pokuty a ešte aj podakovali ale to sa nechcem chváliť iba chcem tým naznačiť že by ste sa mali správať tak ako by ste chceli aby sme sa mi policajti správali ku vám!PS:neznášam ked sa hrá niekto na blbca alebo si myslí že ked sme zelený tak nevieme narátať do 5....takých nelutujem!


Ak je to tak, tak klobúk dole clio 1. Môžem otvorene a úprimne povedať, že na mňa by to urobilo obrovský dojem a oveľa viac by som si vážil políciu, ak by to riešila polícia ľudsky a pohovorom. Hlavne ak zvážia okolnosti. Ja som porušil predpis, aj som si uznal chybu, ospravedlnil sa a vysvetlil mu príčiny. Mal som v aute priateľku, dieťa mi spalo vzadu a musel som ísť s nimi ešte k bankomatu, aby si zobrali svoju pokutu. Ale ok, stalo sa. Môj názor je zatiaľ, aký je. Možno sa nájde aj u nás policajt, ako si Ty a presvedčí ma, že sa oplatí polícii viac dôverovať.
onko
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 19 Apr 2007, 13:26
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: NR

Príspevok od používateľa onko »

Ale neoplati.
Aj clio1 je policajt, ktory s plnym vedomim porusi zakon, ked vie ze
jemu ako policajtovi pokutu nedaju a papiere nezoberu. / teda aspon tu na SK/
viac tu:
http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?t=20489
azmodan

Príspevok od používateľa azmodan »

[quote="clio1"][/quote]

kamo nic proti Tebe ale nauc sa pravopis...

btw.policajtov neznasam ale samozrejme su to ludia a niektori su normalnejsi niektori menej... ked da niekto nezarabajucemu studentovi pokutu 30 euro za to ze zabudol zasvietit svetla je to normalne? alebo dochodcovi pokutu, za to ze nema zasvietene zadne svetla pricom predne svietia 20 euro? denne svietenie na autach funguje presne tak isto..

ze ked prejdem z jedneho konca RK na druhy a stretnem cestou 2, niekedy 3 hliadky to tiez nie je normalne..ked cestujem z RK do Topolcian tak cestou stretnem 4 hliadky to je okej? v nasom state je taka buzeracia zo strany policajtov ako nikde inde... je to chore..
Naposledy upravil/-a azmodan v 20 Júl 2010, 14:06, upravené celkom 1 krát.
smallblade
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 16 Júl 2010, 00:52
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa smallblade »

ja som nepovdal ze sa chcem vykrucat, chibu som si priznal, nemal som ich mat pustene. mal som par krat aj usmevne prihody s policajtami a viem ze sa nedaju vseci hadzat do jedneho vreca. len ide o to, ze ten co porusuje zakon pravidelne si jazdi bez pokut a ten co spravi vynimocne priestupok plati. ale berem, to oni nemozu vediet. jazdim 8 rokov a za ten cas to bola moja druha pokuta. prva za to, ze som mal vypalene obe ziarovky na spz a ten co mal niekedy fabiu vie ze pri nich obcas odidu obe naraz a vymenit som ich nemohol, lebo je tam imbus no a ten ma asi malokto pri sebe.
Používateľov profilový obrázok
mysiaq
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7822
Dátum registrácie: 06 Jún 2009, 07:51
Auto: Iná značka
Bydlisko: Bardejov
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mysiaq »

azmodan ale preco z toho vinis policajtov, ktori len plnia rozkazy a nemozu s tym nic narobit. prve sa musia uvedomit pani co vladnu tejto krajine, a ked sa prestane statny rozpocet naplnat z pokut vybranych od vodicov, potom to aj u nas bude vyzerat ako v inych statoch...
******
Používateľov profilový obrázok
bukelo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 29184
Dátum registrácie: 24 Jan 2008, 10:08
Auto: Iná značka
Bydlisko: Banská Bystrica

Príspevok od používateľa bukelo »

... a to nie je diskriminacia, ze nezarabajuci student by mal mat mensiu pokutu ako zarabajuci, alebo bezný občan? Potom aj ten co zarobi minimalnu mzdu by mal mat nizsiu sankciu za ten isty priestupok ako ten co zarobi priemer, alebo viac ako priemer? Nie je to tak trosku na hlavu?

PS: ako sa preukazes policajtovi, ze si nezarabajuci student? Existuju na to zvlastne preukazky?
別のブランド
OPEL ASTRA H SW 1.7 CDTI ENJOY - ex
OPEL CORSA C 1.2 COSMO - ex
OPEL CORSA B 1.0 CITY - ex
Používateľov profilový obrázok
clio1
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 684
Dátum registrácie: 06 Aug 2009, 12:16
Auto: Zafira A
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa clio1 »

páni chápem všetko čo hovoríte je pravda a onko ten rám by nešiel na moju zafiru ale na úplne inú a nejazdila by po cestách ale nemal si skade vedieť.... a to si len myslíš že na slovensku policajtom nemožno nič nás tiež ked namerajú alebo spáchame priestupok tak správa sa odstupuje nášmu nadriadenému a sme za to potrestaný niekoľko násobne viac ako vy ked zaplatíte pokutu preto je lepšie ked sa nepriznáme že sme policajti..... a vrátim sa k pokutám, že ešte v živote som nedal dôchodcovi pokutu ani rodine s dietatom, raz som dal študentovi aj to za rýchlosť. A za nefunkčné osvetlenie ŠPZ to je už o tom že ti nemal dať za čo pokutu tak si vymyslel toto...keby chcel tak aj za stromček voňavý zavesený na spätnom zrkadle ti dá pokutu...
Opel Zafira-A, 2.2 DTI, r.v. 2003
Opel Zafira-A, 1.8i, 85 kw, r.v. 2000 - ex
Škoda Felícia Combi 1.3 MPI, 50kw, r.v. 1996 - ex
Toyota Carinna II, 1.9D, 51kw, r.v. 1987 - ex
azmodan

Príspevok od používateľa azmodan »

bukelo napísal:... a to nie je diskriminacia, ze nezarabajuci student by mal mat mensiu pokutu ako zarabajuci, alebo bezný občan? Potom aj ten co zarobi minimalnu mzdu by mal mat nizsiu sankciu za ten isty priestupok ako ten co zarobi priemer, alebo viac ako priemer? Nie je to tak trosku na hlavu?

PS: ako sa preukazes policajtovi, ze si nezarabajuci student? Existuju na to zvlastne preukazky?

na hlavu si jedine Ty...
a z akeho dovodu ma nezarabajuci student zlavu na vlaky a autobusy?? asi pre to iste ze?
Používateľov profilový obrázok
clio1
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 684
Dátum registrácie: 06 Aug 2009, 12:16
Auto: Zafira A
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa clio1 »

bukelo nijako na to neni žiaden preukaz!
Opel Zafira-A, 2.2 DTI, r.v. 2003
Opel Zafira-A, 1.8i, 85 kw, r.v. 2000 - ex
Škoda Felícia Combi 1.3 MPI, 50kw, r.v. 1996 - ex
Toyota Carinna II, 1.9D, 51kw, r.v. 1987 - ex
Používateľov profilový obrázok
bukelo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 29184
Dátum registrácie: 24 Jan 2008, 10:08
Auto: Iná značka
Bydlisko: Banská Bystrica

Príspevok od používateľa bukelo »

s tym preukazom to bola ironia :wink:

OK, studenti mate zlavy.. OK... kupujes si teda aj "chlieb" so zlavnenkou?
Naposledy upravil/-a bukelo v 20 Júl 2010, 15:11, upravené celkom 1 krát.
別のブランド
OPEL ASTRA H SW 1.7 CDTI ENJOY - ex
OPEL CORSA C 1.2 COSMO - ex
OPEL CORSA B 1.0 CITY - ex
Používateľov profilový obrázok
clio1
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 684
Dátum registrácie: 06 Aug 2009, 12:16
Auto: Zafira A
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa clio1 »

hmm a newem aký je v tom rozdiel, že kto poruší predpisy lebo každý ho poruší neexistuje že niekto ho menej poruší a niekto viac ak sa jedná o ten samý priestupok. Prečo by mali dosťávať niektorý menšie pokuty ako tý druhý.....podla mna ten čo na to nemá tak by nemal porušovať zákon samozrejme ani ten čo na to má
Opel Zafira-A, 2.2 DTI, r.v. 2003
Opel Zafira-A, 1.8i, 85 kw, r.v. 2000 - ex
Škoda Felícia Combi 1.3 MPI, 50kw, r.v. 1996 - ex
Toyota Carinna II, 1.9D, 51kw, r.v. 1987 - ex
azmodan

Príspevok od používateľa azmodan »

bukelo napísal:s tym preukazom to bola ironia :wink:

OK, studenti mate zlavy.. OK... kupujes si teda aj "chleba" so zlavnenkou?


o mna sa nejedna ja som este nikdy pokutu nedostal..
dostal to moj brat o ktorom viem, ze maka aby uzivil auto a viem, ze nema na rozhadzovanie... ja som tiez raz zabudol zasvietit svetla a ma som to mat za 10 euro..preto ma prekvapilo ked bratovi mlademu chlanovi ktory jazdi slusne dali 30 euro.. keby som tam bol s nim tak im poviem svoje..nech je to statny zamestnanec je mi to fuk..
Napísať odpoveď

Návrat na "POLÍCIA, ZÁKON A MOTORISTI...."