Žmurkajúce xenóny

Moderátor: dulo

stephans

Žmurkajúce xenóny

Príspevok od používateľa stephans »

Zdravím Vás,
Zas ma navštívil jeden malý problémik.
Na Omege 2.2 DTI r.2001 som si všimol, že sa mi rozsvietené xenóny pohybujú hore dole. Stalo sa to keď auto stálo v kľude na rovine a bolo naštartované.
Dočítal som sa, že na prednej a zadnej náprave sú snímače, ktoré dávajú impulz na naklonenie svetiel podľa zaťaženia a naklonenia auta. Pripomínam, že auto bolo na rovine, v klude a nenaložené. Prepínač na polohovanie svetiel v aute nie je.
Nemáte niekto nejakú skúsenosť s niečim podobným?
Dík
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

na Vectre to robia ked sa zapoja na napatie. tusim ked dostanu signal zapalovania. idu uplne dole a vybehnu spat hore.
je to asi kalibracia polohy krokovych motorov.
ci sa to smie udiat inokedy (nie hned po nastartovani) neviem. za jazdy rozhodne nie
Používateľov profilový obrázok
scorpi4
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 213
Dátum registrácie: 19 Jan 2008, 22:27
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa scorpi4 »

nepises,ci to bolo po nastartovani,alebo len zastavke niekde na ceste...po nastartovani sa deje to, co pisal iurai..a niekedy to urobi aj dva-tri krat...ale len po nastartovani....pri normalnej prevadzke by to malo robit len vtedy,ked sa zmeni zatazenie...
1.Opel Vectra 2,2 DTi Sport GTI hatschback(2004)
2.VW Golf III Cabrio 1,6 i (1997)
3.VW Sharan 1,9 TDi (2001)
4.BMW 5 3,0 TDi Commonrail (2003)
5.Audi A6 1,9 TDi navi+ (2001) /ex/
stephans

Príspevok od používateľa stephans »

Stalo sa mi to ked som zastavil na parkovisku bez vypnutia motora bez zmeny zatazenia, ale uz to nerobi. Proste uz je to poriadku. Vtedy mrzlo, tak ma napadlo ci to nema nieco s tym spolocne.
Ale dik za reakcie
Používateľov profilový obrázok
Miro Kohut
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 5178
Dátum registrácie: 28 Feb 2008, 21:47
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Trencianske Teplice

Príspevok od používateľa Miro Kohut »

ahoj nevie mi niekto poradit aky starter na xenony je origo v omege r.v, 1999? prestal mi jeden svietit ale vybojka je ok tie som prehodil navzajom
opel omega B x20xev
shipply
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 06 Aug 2007, 13:15
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa shipply »

tak aj ja sa pridam so svojim xenonovym problemom xenony mi svietia skoro pod auto je zjavne ze to robi cidlo co je na zadnej naprave, aj palubak mi vypisuje nieco v zmysle ze vzdialenost stretavacich svetiel blabla... ale cele dni som sa hrabal v mrazoch v aute aseklo ma :D tak sa tam nemozem zohnut na lavej strane som to cidlo nahmatal ale na pravej nie, otazka teda znie je tam iba jedno cidlo na obidva xenony, alebo na kazdy svetlomet vlastne cidlo?
Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4219
Dátum registrácie: 02 Máj 2007, 21:34
Auto: Zafira B
Bydlisko: Galanta
Bydlisko alt: Sološnica
Bydlisko: Galanta

Príspevok od používateľa Signum »

shipply napísal:tak aj ja sa pridam so svojim xenonovym problemom xenony mi svietia skoro pod auto je zjavne ze to robi cidlo co je na zadnej naprave, aj palubak mi vypisuje nieco v zmysle ze vzdialenost stretavacich svetiel blabla... ale cele dni som sa hrabal v mrazoch v aute aseklo ma :D tak sa tam nemozem zohnut na lavej strane som to cidlo nahmatal ale na pravej nie, otazka teda znie je tam iba jedno cidlo na obidva xenony, alebo na kazdy svetlomet vlastne cidlo?

Máš iba jedno na pred. náprave vľavo a jedno vzadu :wink:
Mám Opel
*** Diagnostika + programovanie vozidiel Opel profesionálnou diagnostikou GM MDI***
*** Programovanie CZ/SK do autorádií CD400 + Touch&Connect ***
*** Distribúcia MKJ od Pepas ***
*** Programovanie Slovenčiny Astra H,Zafira B- CID,GID,UHP 4,DVD 90,CD 70 ***
shipply
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 06 Aug 2007, 13:15
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa shipply »

ahaa dikes za radu tak asi preto tu hlasku vypisuje lebo jedno je ok a druhe mrtve uz iba zistit ktore z nich :D
Napísať odpoveď

Návrat na "OMEGA, SIGNUM, INSIGNIA - ELEKTRO"