Angel eyes

Moderátori: bukelo, dulo, buci_vectra

Používateľov profilový obrázok
buci_vectra
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 6260
Dátum registrácie: 20 Apr 2009, 23:41
Auto: Vectra B
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa buci_vectra »

macil napísal:Aj tu niekto nadával, že čo za idiota vymyslel originálne čočkové svetlá s halogénovými žiarovkami. Len teraz si nespomeniem, kto to bol.


No sice neviem o ktore auto sa jednalo ale na peugeotoch to svieti dobre, mam s nimi dlhodobu dobru skusenost...

Preto uvazujem takto, budem mat nove svetla, budu predpokladam svietit lepsie ako tie co mam teraz a este k tomu sa mi pacia...
Hoci teraz ma napadlo, ci vobec vydrzia celodenne svietenie...
Vectra B 2.5 V6 - strieborná - Lubecová ;)
Vectra B 1.8 16v - modrá
Tigra X14XE

PartBase - Zoznam dielov
MECHANICAL SYNFONICA BY FORMAT67.NET
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36817
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa macil »

Omega, alebo VeBe.
Veď vyskúšaš a uvidíš.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/859142_4.png[/fimg]
Opel Astra F-CC, X18XE [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/221164_4.png[/fimg]
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

buci_vectra napísal:Ale nedostal som odpoved este na moju otazku :wink:
Su povolene angel eyes s osadenim ziaroviek ktore tam patria?


myslim si, ze ano. v tom zmysle, ze Angels Eyes ak ide o schvaleny typ, su dovolena nahrada standardneho halogenoveho svetla. samozrejme za predpokladu, ze funguje nastavenie sklonu z kabiny vodica.

v tvojom buci pripade by islo o prestavbu osvetlenia xenon->halogen, ktora sa da chapat ako vymena originalnych schvalenych systemov.
a nasledne by si vymenil original halogen za AE

zahrnalo by to aj vymenu spinaca svetiel na verziu s nastavovacim koleckom, a dotiahnutie tych 3 potrebnych kablov k motorcekom svetiel, a prestavba kabelaze - vymena konektorov pre svetlomety.

automaticke nastavovanie xenon svetiel Vectra B sa neda pouzit pre halogenove svetla - na rozdiel od Astra G, Omega B

inak doporucujem porovnanie svetiel - stretnutie aut s rozlicnymi svetlami niekde v noci za kludnej premavky.

na xenony vo Vectra B sa obcas nadava, a aj u inych aut. ciastocne to pripisujem privelkym ocakavaniam u Xenonov, ale kto vie ?


Ja som spokojny s mojimi originalnymi svetlami ci uz H1/H7 alebo H1/H1.
Teda najlepsie mam v Mondeu ;-)

Niekedy ked sa budem nudit si namontujem jedno svetlo xenon a druhe halogen a pojdem sam testovat

ad bruno: kazdy chce xenony. - to poznam, to je taka tuzerska logika. kupi sa prestavbovy kit za 40 eur a napcha sa to do paraboloveho svetla, a dusa tuzera je ukojena
Používateľov profilový obrázok
buci_vectra
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 6260
Dátum registrácie: 20 Apr 2009, 23:41
Auto: Vectra B
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa buci_vectra »

Diky vsetkym za nazory.
Nakoniec dlabem na to...
Ako pisal Macil a aj Juraj, angel eyes mozem mat, ale ako mi potvrdil dnes aj jeden znamy, staci natrafit na nejakeho *ebila, ktory si mysli ze vie a potencionalny problem je na svete...
:?
Vectra B 2.5 V6 - strieborná - Lubecová ;)
Vectra B 1.8 16v - modrá
Tigra X14XE

PartBase - Zoznam dielov
MECHANICAL SYNFONICA BY FORMAT67.NET
Používateľov profilový obrázok
rishko
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 458
Dátum registrácie: 13 Feb 2008, 20:55
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Nové Zámky
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa rishko »

...dnes som konecne nahodil angel eyes, dokonca som si aj nastavil vysku svetiel, avsak pri lavom prednom stretavacom svetle mi to akosi nejde hore, vypada to akoby to tam bola ta parabola s tou sosovkou akasi padnuta dole, ani tou nastavovacou sktrutkou sa neda, ide to len dole... ma stymto nastavovanim niekto skusenosti???
bejvalka vectra b, 1.7td ´96
aktualna vectra b ´00 X20DTH
Používateľov profilový obrázok
Shimmeron
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 06 Apr 2010, 10:41
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Bratislava Rača
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Shimmeron »

ja ti moc neodpoviem iba prispejem dalsou otazkou, presiel som si temy o ae tu aj na astra-g webe a stale nemam ujasnene ci lespie svietia origo, alebo ae, alebo nieco ine co nemam cocku ale je to neorigo nieco ako toto http://www.depoauto.sk/product_info.php/cPath/413_589_706/products_id/10579

proste nechcem origo svetla, chcem mat auto "ine" ako astry okolo a menim teraz svetla, rozmyslam na ae aj sa mi lubia ale vsetci nadavaju na zlu svietivost, druha varianta je nieco ako n-joy svetla... a babo rad :roll:
Astra G Classic II, Z14XEP, 2009

Galeria: Moj S-opel TU
Používateľov profilový obrázok
Bruno
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 15824
Dátum registrácie: 01 Mar 2007, 20:24
Auto: Omega B
Bydlisko: Bojnice
Bydlisko: Bojnice

Príspevok od používateľa Bruno »

AE svietia jednoznacne slabsie. ziarovky pouzivam osram silverstar .
Opel Omega B caravan 2.5 DTI

moje ex lasky : Audi 80 1,6D - priatelka / Opel Vectra Caravan 2,0 DTi - manzelka / Opel Omega MV6 3.0 - milenka / Mercedes-Benz A klasse W168 1,6 Avantgarde / Opel Astra G 1,4 - ex milacik

stratil som vsetko na com mi zalezalo ...
Používateľov profilový obrázok
Shimmeron
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 06 Apr 2010, 10:41
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Bratislava Rača
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Shimmeron »

hmm takze ich mozem okaslat a dam tam nieco ine, hlavne cierne 8) ok dik a zarovky mam aj ja tie osramky kolko ti v tych ae drzia? rok?
Astra G Classic II, Z14XEP, 2009

Galeria: Moj S-opel TU
Používateľov profilový obrázok
Bruno
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 15824
Dátum registrácie: 01 Mar 2007, 20:24
Auto: Omega B
Bydlisko: Bojnice
Bydlisko: Bojnice

Príspevok od používateľa Bruno »

neviem kolko vydrzia v angelkach /mam ich asi 3 mesiace/ - a ci to ma nejaky vplyv na ziarovky , ale NB alebo SS mi vydrzia priemerne cca 10 mesiacov - a to si uziju ziarovky pri mne : priemerne 8 zapnuti denne.
Opel Omega B caravan 2.5 DTI

moje ex lasky : Audi 80 1,6D - priatelka / Opel Vectra Caravan 2,0 DTi - manzelka / Opel Omega MV6 3.0 - milenka / Mercedes-Benz A klasse W168 1,6 Avantgarde / Opel Astra G 1,4 - ex milacik

stratil som vsetko na com mi zalezalo ...
Používateľov profilový obrázok
Shimmeron
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 06 Apr 2010, 10:41
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Bratislava Rača
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Shimmeron »

parada parada, lebo je taky vseobecny nazor ze NB nemaju taku zivotnost ako klasicke a je to napisane aj na krabici, ok dik za info
Astra G Classic II, Z14XEP, 2009

Galeria: Moj S-opel TU
Brembo.SV
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 325
Dátum registrácie: 06 Mar 2010, 18:28
Auto: Insignia
Bydlisko: Galanta
Bydlisko: Matuskovo

Príspevok od používateľa Brembo.SV »

co sa tyka svetiel,najlepsie svietia original alebo nahrada od Valea. Depo a podobne znacky svietia o horsie,casto vaskakuje parabola alebo sa to svetlo neda nastavit. Takze lacne nahrady velmy neodporucam. Podobne je to s hmlovkami,Depo sa musi niekedy reklamovat,aby bolo vobec pouzitelne
Brembo.SV
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 325
Dátum registrácie: 06 Mar 2010, 18:28
Auto: Insignia
Bydlisko: Galanta
Bydlisko: Matuskovo

Príspevok od používateľa Brembo.SV »

A AE svietia jednoznacne slabsie ako original. A to i vtedy,ked je tam NB. Original svetlomety svietia dobre ked su v poriadku a dobre nastavene. 10 rocne svetlo urcite nebude svietiti uspokojivo. A ked mes svetla ok i nastavenie,tak tuning origo s NB urobi dost dobre svetla.
Brembo.SV
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 325
Dátum registrácie: 06 Mar 2010, 18:28
Auto: Insignia
Bydlisko: Galanta
Bydlisko: Matuskovo

Príspevok od používateľa Brembo.SV »

len pre zaujimavost cennik Valeo pre VeB,vsimtite si cenu reflektora xenon,zhruba polovicna voci povodnemu http://www.faro.sk/catalog/osvetlenie/o ... ctra-b.php
Používateľov profilový obrázok
AReYco
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 5385
Dátum registrácie: 23 Aug 2011, 10:56
Auto: Vectra C
Bydlisko: Žilina
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa AReYco »

rishko napísal:...dnes som konecne nahodil angel eyes, dokonca som si aj nastavil vysku svetiel, avsak pri lavom prednom stretavacom svetle mi to akosi nejde hore, vypada to akoby to tam bola ta parabola s tou sosovkou akasi padnuta dole, ani tou nastavovacou sktrutkou sa neda, ide to len dole... ma stymto nastavovanim niekto skusenosti???


Nedá mi to neoživiť túto tému. Kamarát mal na Honde Prelude tieto svetlá a nevideli sme ani prd. No myslel som, že je to dodrbkané. No teraz mám na Vectre tiež Angel Eyes a jednoducho "Z Číny z hliny".

Oni tam do toho dávajú asi trstinu a blato, lebo všetky ich výrobky stoja za prd. Ak niekto kupoval náhradu nárazníka "z číny" tak vie, že pre nich je 5 cm hore dole. Kašlať ale na narazník. Svetlo je dôležité ako soľ.

Svietilo mi to ako hmlovky...veľmi na boky a pred seba. Mechanik mi to pozeral aj s tým prístrojom ako na STK a aj keď sme to štelovali asi 2 hodiny, tak sme na normálny použiteľný záver nedošli.

Samotné uchytenie žiaroviek nie je rovno, takže keď ich tam dáte, sú vyosené a to dosť. Nehovoriac o tom, že aj parabola určite stojí za trt. Takže na večerný image dvoch krúžkov ako má aj staré BMW (tak načo sa na nich hrať, keď my sme Blitz?) môžem kašlať a radšej budem mať klasické aj nečíre svetlá, ktoré svietia dobre.

Je to dôležitejšie ako som myslel. Lebo kým človek nevyskúša Angel Eyes, tak ani nevie, aké je staré dobré zažltnuté svetlo užitočné.

Štýl "očí" si vychutnam keď budem mať 50 a kúpim si BMW, tam to prerábať netreba.

Keď už som sa toľko rozpísal, tak hodím do plena otázku....
Zháňať radšej použité originál svetlá, alebo nahradný diel - nový ???
Obrázok
Opel Vectra B 2.0i 16V 100kw Opel Corsa B 1.2 33kW [EX]
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

kludne vyskusaj originalne predfaceliftove svetla.
sklo na nich nezozltne, staci preverit, ze parabola nie je matna,
a ze maju spravny obraz.
teraz som sa pozeral na originalne svetlo, co mam z nejakeho vraku, parabola sa leskne ako nova
Používateľov profilový obrázok
AReYco
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 5385
Dátum registrácie: 23 Aug 2011, 10:56
Auto: Vectra C
Bydlisko: Žilina
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa AReYco »

pred faceliftové sú však z dvoch dielov však? svetlo + smerovka.
Ja mám 96-tku takže by tam mali byť také, lebo faceliftové svetlá sú vraj užšie a potom to nesedí (ale to mi nevadí).
Kuknite link:
http://www.faro.sk/catalog/osvetlenie/opel/opel-vectra-b.php
a svetlá s číslom 87455 by mi úplne vyhovovali. Tá cena je za pár? Valeo by mala byť lepšia kvalita ako šikmookí však?
Opel Vectra B 2.0i 16V 100kw Opel Corsa B 1.2 33kW [EX]
Používateľov profilový obrázok
bukelo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 29181
Dátum registrácie: 24 Jan 2008, 10:08
Auto: Iná značka
Bydlisko: Banská Bystrica

Príspevok od používateľa bukelo »

87455 lave svetlo - cena 133,10€
87456 prave svetlo - cena 133,10€
別のブランド [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/1371889_6.png[/fimg]
OPEL ASTRA H SW 1.7 CDTI ENJOY [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/825647_6.png[/fimg] - ex
OPEL CORSA C 1.2 COSMO [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/423439_6.png[/fimg]- ex
OPEL CORSA B 1.0 CITY [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/371584_6.png[/fimg]- ex
Používateľov profilový obrázok
AReYco
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 5385
Dátum registrácie: 23 Aug 2011, 10:56
Auto: Vectra C
Bydlisko: Žilina
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa AReYco »

kurnik. Dúfal som, že keď je to v jednom riadku, tak cena bude pre obe. To nie je málo veru :/ pfff asi kuknem použité (pofaceliftové)
Opel Vectra B 2.0i 16V 100kw Opel Corsa B 1.2 33kW [EX]
Používateľov profilový obrázok
JRD McLAREN
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 09 Máj 2008, 21:40
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa JRD McLAREN »

AReYco napísal:.... "Z Číny z hliny".....

http://www.youtube.com/watch?v=jyMVDpoSKiQ

pokial kupite aj AFTERMARKET, a bude vyrobca HELLA, CERELLO, MagnetiMarelli ci VALEO, tak chybu nespravite..
pokial to bude DEPO, STARLINE, tak to bude stat za prd...
Člen Klubu Šlapacích Moskvičov
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

AReYco napísal:kurnik. Dúfal som, že keď je to v jednom riadku, tak cena bude pre obe. To nie je málo veru :/ pfff asi kuknem použité (pofaceliftové)


najprv si pozri, ze ake mas motorceky v terajsich svetlach

a zisti, ci tie co chces kupit v reale svietia podla tvojich predstav.
Napísať odpoveď

Návrat na "TUNING a STYLING - VŠEOBECNE"