BRZDY....nutna vymena?

Moderátori: bukelo, dulo

IxxxK

BRZDY....nutna vymena?

Príspevok od používateľa IxxxK »

Zdravim. Potreboval by som poradit. Pri brzdeni sa zo zadneho kolesa ozyva zvuk, ako keby sa suchal kov o kov. Ked sa brzdy trochu zahreju, tak ten zvuk nie je az tak hlasny. Niekde na fore som sa docital, ze by to mohlo suvisiet s chladom, vlhkostou atd....Je to moje prve vlastne auto, takze vam budem vdacny za vase nazory? Dakujem.
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

spravidla zodrate platnicky alebo aj kotuc. teda ak mas kotucove brzdy
Používateľov profilový obrázok
kimino
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 6244
Dátum registrácie: 29 Dec 2008, 15:47
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kimino »

nic si z toho nerob je to bezne .... nam to tiez robi pri brzdeni pri tychto zimnych ranach ale ked sa zohreje je vsetko ok :wink:
Používateľov profilový obrázok
Roberto
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 2067
Dátum registrácie: 14 Júl 2009, 21:58
Auto: Vectra C
Bydlisko: Bratislava/Spišská Nová Ves

Príspevok od používateľa Roberto »

do 1.2 sa kotucove brzdy do zadu nedavali,takze zodrate urcite nebudu,je dost mozne to co pise kimino...inak,ten zvuk sa ozyva len pri brzdeni alebo aj ked nebrzdis?
BMW 325ci M-paket 141kW (1995)
Ford Fiesta 1.6 ST Edition 90kW (2010)
Používateľov profilový obrázok
Miro Kohut
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 5178
Dátum registrácie: 28 Feb 2008, 21:47
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Trencianske Teplice

Príspevok od používateľa Miro Kohut »

ak mas bubnove tak je to normalne ale kotucove by som pozrel platnicky...ja som mal jednu na kov a tri ok ...
opel omega B x20xev
IxxxK

Príspevok od používateľa IxxxK »

ten zvuk sa ozyva zo zadneho kolesa resp. kolies....v zadu mam bubnove brzdy. Co sa tyka ucinnosti brzd, tak by to malo byt v poriadku. V novembri som robil STK a vsetko bolo OK. Na jar musim menit brzdovu kvapalinu, tak ale teraz neviem, ci mam tie brzdy riesit teraz, alebo to necham spravit vsetko az potom.
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

pokial ten zvuk je pocut aj za tepla, rozhodne skontrolovat
Používateľov profilový obrázok
dolomit
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 125
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 20:20
Auto: Zafira A
Bydlisko: Dolný Kubín
Bydlisko alt: Trencin
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa dolomit »

Ja som meni oblozenie aj bubny 3 dni dozadu auto ma nabehane 146 tis. a to oblozenie vyzeralo uplne v pohode ale zalezi ci bolo auto zatazovane lebo ked jazdi prazdne tak v podstate brzdia len predne kotuce bubny len tak jemne a stym zvukom uplne suhlasim s kolegami je zima a staci ze sa tam dostane trochu vlhkosti a uz to robi sarapatu to iste robilo aj mne takze aj preto som sa rozhodol do toho pozret ani by som to nevimienal ale ked uz vsetky veci boli zohnane a zaplatene tak som to vymenil investicia za par eur :D .
IxxxK

Príspevok od používateľa IxxxK »

Dolomit na kolko ta vysla vymena bubnov + oblozenie? Skor ci neskor to caka aj mna, tak len aby som vedel, na co sa mam priravit. Koncom tyzdna sa asi pojdem trohu previezt a uvidim ako sa to bude tvarit, ked brzdy trochu zahrejem. Momentalne robim iba kratke trasy po meste, takze sa brzdy v tomto pocasi ani nezohreju.
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

IxxxK napísal:Dolomit na kolko ta vysla vymena bubnov + oblozenie? Skor ci neskor to caka aj mna, tak len aby som vedel, na co sa mam priravit. Koncom tyzdna sa asi pojdem trohu previezt a uvidim ako sa to bude tvarit, ked brzdy trochu zahrejem. Momentalne robim iba kratke trasy po meste, takze sa brzdy v tomto pocasi ani nezohreju.


kontrola moze byt tak polhodina prace.
Používateľov profilový obrázok
dolomit
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 125
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 20:20
Auto: Zafira A
Bydlisko: Dolný Kubín
Bydlisko alt: Trencin
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa dolomit »

Bubny som dostal gratis znamy ma autodielnu a za to oblozenie + lanka na rucnu brzdu(tie boli na tom najhorsie na obidvoch stranach drzali len na par drotikoch)16eur.myslim ze to nieje az taka polozka.Pozeram ze ty mas C corsu a nabehane 68tis mylim ze tebe bubny nove nebude treba (na tvojom mieste by som nemenil ani to oblozenie sak mas skoro nove auto :) narozdiel odomna-ale plne ta chapem chces mat istotu ja som taky isty menim aj to co neni treba len aby som bol spokojny hold nove je len nove)
IxxxK

Príspevok od používateľa IxxxK »

iurai napísal:
IxxxK napísal:Dolomit na kolko ta vysla vymena bubnov + oblozenie? Skor ci neskor to caka aj mna, tak len aby som vedel, na co sa mam priravit. Koncom tyzdna sa asi pojdem trohu previezt a uvidim ako sa to bude tvarit, ked brzdy trochu zahrejem. Momentalne robim iba kratke trasy po meste, takze sa brzdy v tomto pocasi ani nezohreju.


kontrola moze byt tak polhodina prace.



z polhodiny by sa mohol stat aj cely den a kontrolovat to na parkovisku pred panelakom nie je dobry napad. Takze sa radsej koncom tyzdna zastavim u znameho v dielni...dufam, ze bude mat cas


Po kolkych km zvyknete menit brzdy na vasich autach?
Používateľov profilový obrázok
dolomit
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 125
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 20:20
Auto: Zafira A
Bydlisko: Dolný Kubín
Bydlisko alt: Trencin
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa dolomit »

Tak ja osobne som menil tie bubny po 146tis. kotuce boli uz mene ale aky interval to ti nepoviem urcite je to mensi interval ako na bubny .ale kotuce si skontrolujes to je v poho zhodis koleso odmeras hrubku a vidis(minimalna hrubka na B corsu je tusim 9,7mm ale na C budu uz kotuce s chladenim tam ti neviem povedat) ci treba menit, dosticky skontrolujes od oka je pekne vidiet aku maju hrubku.
IxxxK

Príspevok od používateľa IxxxK »

Kotuce s dostickami sa menit este nechystam....vizualne sme to kontrolovali a malo by to byt v poriadku. Na zadnej naprave sme bubny dole nemali, takze netusim ako to tam vyzera.
Podla servisnej knihy boli brzdy robene okolo 40 000 km.
Používateľov profilový obrázok
kimino
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 6244
Dátum registrácie: 29 Dec 2008, 15:47
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kimino »

nam na corse menili predne kotuce aj platnicky komplet pri servisnej prehliadke po 90tis km :wink: ale inak ty mas tu tvoju corsu od nova alebo si kupoval ojazdenku? lebo sa mi nezda zeby 2002 rocnik mala 68tis km najazdene to je nejak malo :roll:
IxxxK

Príspevok od používateľa IxxxK »

Kupoval som ju ojazdenu. Podla servisnej knihy su kilometre v poriadku, ale radsej to ani nezistujem :) . Bol to individualny dovoz z Nemecka. Na corse behala jedna starsia pani pred dochodkom.
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

sudruhovia, debata je tusim o zadnych bubnoch
Napísať odpoveď

Návrat na "CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - PODVOZOK/BRZDY"