Najlepší sposob zabezpečenia auta - PORADTE

Moderátori: bukelo, buci_vectra

Používateľov profilový obrázok
jus
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 420
Dátum registrácie: 26 Feb 2009, 10:50
Auto: Astra J
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto
Bydlisko: ze Žiliny naplaveny na kysuce :-)

Príspevok od používateľa jus »

ako sa tu uz pisalo, luto by mi bolo aj za mojim wartburgom keby ho niekto lopol, nejde o to aka hrca je na dvore,ale o to ze je moja :lol: na fiate mam vypinac ktory odpoji privod napatia na inducku, wartburg mam problem nastartovat ja sam nie to este nejaky lopkar :lol: a VeC mam defendlock a havarijnu poistku.....apropo poistovne.... osobne s havarijnou poistkou som nemal ziaden problem a to ju mam v kooperatrive.....peniaze boli okamzite... ked spocitam s ostatnymi autami som do havarijnej poistky menej dal ako vybral (bohuzial ,alebo chvala bohu?)
2003- 2010 Vectra C X18XE
2010- 2013 Meriva B A14NEL
2011- 2013 CORSA B X10XE
2013- 2018 Astra J A14NET
2018- 20..? Grandland X
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

Opel je mozno 3x menej kradnute auto nez "oblubene" auta - VW, BMW
napriek tomu zamrzi, ak sa sa prave vy stane stastne okradnutym byvalym majitelom

1. odstahovat sa zo Slovenska

2. kto ma lepsie auto, garazovat

3. kto dal vsetky uspory do auta, poistku

--

technicka ochrana

kedze zlodejske postupy neovladam, neviem ani doporucit ucinnu ochranu.
ak sa casto kradne tak, ze auto odide nastartovane, tak by som doporucil zamerat sa na veci, bez ktorych auto nejde.

napriklad snimac kluky, spolocny plus pre vstrekovace, zapalovaci signal do cievky

kto ma elektronicky plyn, moze sa pozriet aj na signal od pedalu

zase pozor, toto vsetko sa moze obratit proti majitelovi, alebo jeho rodine, ze ostanu niekde s nepojazdnym autom

-- opatrenie proti uspesnemu zlodejovi

privod paliva do kabiny (napr. prepinaci ventil na vedeni od cerpadla k motoru) spolu so zapalovacim zariadenim, a automatickym dvojitym zamknutim a zavretim okien ;-)
Kajo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 10197
Dátum registrácie: 09 Máj 2008, 22:59
Auto: Astra G
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Kajo »

iurai - Ty by si bol geniálny zločinec!

Som rád, že patríš medzi "normálnych" ľudí. :)
Opel Mercedes Renault Ford Peugeot Chrysler - mám rád
Používateľov profilový obrázok
Spohrelt
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1158
Dátum registrácie: 28 Sep 2008, 19:58
Auto: Vectra C
Bydlisko: Trnava
Bydlisko: Sered

Príspevok od používateľa Spohrelt »

Caute, v odpovedi, co pisal SOTO, je odkaz na nejaku dalsiu diskusiu, ze jednym z dobrych "alarmov" je nejake mechanicke zabranenie otvaraniu kapoty, viete niekto ako na to ??? mne sa to riesenie celkom pozdáva ...
Opel Vectra GTS, 1.9 CDTi, Z 19 DT, / 2005 /
mathev
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 16 Apr 2007, 23:01
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: ...Umlátit prdel štětkou vod hajzlu styl..
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mathev »

ako ten pan v tej diskusii spomenul "najlepsie je si nejake nestandardne zabezpecenie otvarania kapoty vymysliet sam..." fantazii sa medze nekladu a cim originalnejsie riesenie tym lepsie pre majitela a horsie pre zlodeja....

ja pokial by som nemal dvor kde parkujem auta urcite skusil vymysliet nieco sam a napadla ma uplne jednoducha ale mozno absurdna vec ako packu na otvaranie kapoty skryt pod nejaky zelezny kryt s extra klasickym vysiacim zamkom :)

fakt cim absurdnejsia a originalnejsia vec tym skorej zlodej od tvojho auta ujde a radsej pohlada jednoduchsiu obet...
komu by sa chcelo pilnikovat zamok na packe kapoty pri hukajucom aute o 3 rano? mne teda urcite nie

spominam si ako mal moj otec na skode 105 kazetove radio prizvarane k hrubemu plechu priamo na konstrukciu auta... raz sa mu snazil niekto ho vybrat a skoncilo to tak ze rozbite bolo trojuholnikove sklo vzadu pri oknach a radio ostalo na svojom mieste :) zlodej zrejme usiel lebo nemal dost nervov ho odtial odrezavat :)
xmartinx
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 21 Apr 2009, 09:10
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa xmartinx »

caute včera som bol v opli opýtať sa na možné dorobenie tajného vypínača (na palivo) a chlapík na príme ma dostal s otáskamy načo? to vám nikto neukradne pokial nemá klúč a nakoniec tajný vypínač sa tam nedá dať lebo by sa mohli zmeniť odpory a mohlo to začať blbnúť.
Trval som aj tak na svojom a chcel som hovoriť z elektrikárom bohužial bol na dovolenke.
Čo si o tom myslíte??
Opel Astra H 17cdti 74kW r.v.2006
k.m. Z1.7DTH najazdene cca 100 tis.km
Používateľov profilový obrázok
bukelo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 29184
Dátum registrácie: 24 Jan 2008, 10:08
Auto: Iná značka
Bydlisko: Banská Bystrica

Príspevok od používateľa bukelo »

xmartinx napísal:Čo si o tom myslíte??
... aspon mali co chlapi na obede rozoberat: "vies prisiel nam jeden taky zakaznik, a co vam nehcel: tajny vypinac"......viem si zivo predstavit ako to mali na haku, a len na pobavenie :D
別のブランド
OPEL ASTRA H SW 1.7 CDTI ENJOY - ex
OPEL CORSA C 1.2 COSMO - ex
OPEL CORSA B 1.0 CITY - ex
Používateľov profilový obrázok
langdon2
Admin - Opelclub VIP člen
Admin - Opelclub VIP člen
Príspevky: 22942
Dátum registrácie: 16 Jan 2008, 16:10
Auto: Insignia
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa langdon2 »

Tak to hej....Oni by ti to aj tak nenamontovali...bo to neni na ich pomeri drahe... :lol: :lol: :lol:

Kup si mali spinac, kus kabla a spravis si to aj doma sam.
Opel Insignia 2,0Cdti
Opel Astra G 1,4 16V ex...
Opel Corsa B 1.0 12V ex... Opel Corsa B 1.2 16V po smrti...
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika na vsetky znacky aut, rychlo servis, repas brzdovych strmenov
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

mathev napísal:ako ten pan v tej diskusii spomenul "najlepsie je si nejake nestandardne zabezpecenie otvarania kapoty vymysliet sam..." fantazii sa medze nekladu a cim originalnejsie riesenie tym lepsie pre majitela a horsie pre zlodeja....



myslim, ze kapotu pacia nahor a niekde chmatnu to lanko a potiahnu.

ked sa auta posielaju cez ocean do problemovych krajin, tak poniektori zazvaraju dvere, aby ich nevykradli ;-)
tucekm
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 21 Sep 2009, 17:26
Auto: !! Zmeň si model auta !!

Príspevok od používateľa tucekm »

Od poistiek by som prešiel k tomu zabezpečeniu. Z osobných aj iných skúseností môžem skonštatovať, že ak sa niekto chce dostať do auta, tak sa do neho dostane. To platí aj v prípade ak sa auto dostane na "zoznam". Môže nás tešiť, že OPLE nie sú veľmi v "kurze" zlodejov, aj keď človek nikdy nevie kedy a komu by zapasovali náhradné diely práve z toho nášho auta. Nemusíte súhlasiť s mojím názorom ale najlepšie zabezpečenie vozidla je skrytý vypínač (ovládanie prívodu paliva, prípadne niečo iné) no a samozrejme zederlock, ktorý je zatiaľ bezkonkurenčne najlepším zabezpečením vozdla. Nie je zlý aj alarm, ktorých je na trhu množstvo, avšak tento je účinný len voči malým zlodejíčkom. V tomto prípade je lepšie nenechávať v aute ani igelitku, pretože nikto nevie čo v nej je. No a popravde... koho dneska zaujíma hulákajúci alarm na ulici?
germi
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 15 Mar 2010, 21:56
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: vozokany

najlepši sposob zabezpečenia auta

Príspevok od používateľa germi »

podla mna keby stary napojeny mobil s easy kartou na staly prud ukryty volakde vzadu v kapotažy to by bolo riešenie ,lebo otom nikto nevie a pri kradeži nahlasit len tolko že je tam zapnuty mobil ,podla t.č. alebo ev.č.telefonu 100% najdu cez operatora. kamošovi v madarsku ukradli A 6 so sat systemom zabez. a vobec ju nenašli.tak moj napad prečo by nemohol fungovať.
Kajo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 10197
Dátum registrácie: 09 Máj 2008, 22:59
Auto: Astra G
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Kajo »

tucekm - Zederlock je ľahko prekonateľný jedným spôsobom, ale nechcem to tu písať, ak chceš, SS
Opel Mercedes Renault Ford Peugeot Chrysler - mám rád
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - VŠEOBECNE"