Hadze mi z autom!!!!!

Všetko, čo nebolo možné zaradiť inde.

Moderátori: bukelo, dulo, buci_vectra

MatO

Hadze mi z autom!!!!!

Príspevok od používateľa MatO »

Ked zacnem brzdit tak mi zacne hadzat celym autom.Hlavne pri vyssich rychlositach 90 a viac.Cim to moze byt?Mozu byt krive kotuce?Alebo v com moze byt problem?Za kazdu pomoc DAKUJEM.
jerryl
Opelclub Čestný člen
Opelclub Čestný člen
Príspevky: 437
Dátum registrácie: 08 Jan 2006, 11:49
Auto: Ampera
Bydlisko: Zlaté Moravce
Bydlisko alt: Topoľčianky
Bydlisko: Topoľčianky
Kontaktovať používateľa:

Re: Hadze mi z autom!!!!!

Príspevok od používateľa jerryl »

MatO napísal:Ked zacnem brzdit tak mi zacne hadzat celym autom.Hlavne pri vyssich rychlositach 90 a viac.Cim to moze byt?Mozu byt krive kotuce?Alebo v com moze byt problem?Za kazdu pomoc DAKUJEM.


Vyváženie pneumatík,vadný gulový čap a neposlednom rade aj vadný/é/ kotúče.Skús v prvom kroku prehodiť predné kolesá do zadu a zadné do predu.
Osobne som to zažil.Pokiaľ boly studené ešte ako tak ale keď sa zohriali tak sa to nedalo udržať na ceste.
Ulakomil som sa na lacné a tak to dopadlo.
Čo máš za auto?
Kura

Príspevok od používateľa Kura »

Presne ako hovori Presidento, ja som sa tiez ulakomil na jazdene zimne pneu. Po nahodeni vsetko v pohode, avsak asi po 5000km mi volant jazdil ako sam chcel. Najprv som si myslel, ze mi odletelo zavazie. Nakoniec som zistil, ze to bola lava predna guma a som rad, ze sa mi nestalo nic s riadenim. Len tolko. Dobre gumy su zaklad! :wink:
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36821
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Re: Hadze mi z autom!!!!!

Príspevok od používateľa macil »

MatO napísal:Ked zacnem brzdit tak mi zacne hadzat celym autom.Hlavne pri vyssich rychlositach 90 a viac.Cim to moze byt?Mozu byt krive kotuce?Alebo v com moze byt problem?Za kazdu pomoc DAKUJEM.

Nepoviem ti rovno, čím by to mohlo byť, ale najprv by som asi skontroloval samotné brzdy, kotúže, či nie sú prasknuté, uvoľnený brzdič, ak máš v zadu bubny, môže byť niektorý zdeformovaný, prípadne uvoľnené brzdové obloženie.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
jakub kosice

Príspevok od používateľa jakub kosice »

mal som ten isty problem na forde a boli to na 110% kotuce cely predok sa triasol ked som brzdil a ked som ich vymenil bolo to ok mozno ich staci dat presustruzit ale len tomu kto tomu rozumie musia sa robit na jedno upnutie
pivovarnik

Príspevok od používateľa pivovarnik »

Mne to robilo tiez, ale trasenie volantu sa zvysovalo s rychlostou. Boli to gumy. Ale ak ti to robi iba pri brzdeni, tak to budu pravdepodobne kotuce. Mal som takyto problem na mojom starom VAZ2102. Ja viem je to iny stroj ako Opel, ale princip je rovnaky. Pomoze ti pretocit kotuce ale ak su tenke, tak to nema zmysel, lebo nestihnu rozlozit teplo a preto sa prehreju a skrivia. A este daj pozor na platnicky. Raz som kupil "vecne" a tie boli z kamena. Skratka platnicky stale ako nove a kotuc sa dral ako besny. Vela zdaru.
Používateľov profilový obrázok
yuri
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 114
Dátum registrácie: 06 Apr 2006, 17:10
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa yuri »

v prvom rade treba mat v 1000 % poriadku brzdy, gumy, tlmice, cely podvozok a geometriu a az potom zobrat auto na cestu...
:evil:
BMW F10, 2 x astra opc line 1,9 cdti ( jedna manual, jedna automat ) combo tour 1,7 dti a nakoniec : astra g 2,0 16 V s motorom C20XE
Napísať odpoveď

Návrat na "OPEL VŠEOBECNE"