automaticke pokuty za STK ?

na poradenie aj posťažovanie... ;)

Moderátori: mysiaq, dulo, buci_vectra

krakatit
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 12:13
Auto: Zafira A
Bydlisko: Ružomberok
Bydlisko: ružomberok

Príspevok od používateľa krakatit »

Čo dodať-sme policajný štát .
Opel ZAFIRA, 2.0DTI,2002
azmodan

Príspevok od používateľa azmodan »

:lol: :lol: :lol: Uz naozaj nevedia co vymysliet , aby naplnili statny rozpocet.. Takisto ten novy sposob merania, ze Vas odfotia na 2 usekoch a z toho vypocitaju priemernu rychlost... Ved to uz nie je normalne..v ani jednom z okolitych statov nie je tolko policajtov na cestach ako u nas.. Clovek ide krizom cez Slovensko a stretne 5 hliadok a 2 radary je to normalne?
Používateľov profilový obrázok
tomi1583
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1870
Dátum registrácie: 29 Apr 2009, 19:30
Auto: Vectra C
Bydlisko: Banská Bystrica
Bydlisko: Banská Bystrica

Príspevok od používateľa tomi1583 »

tak toto je asi najvacsia kktina aku som pocul kua ved ked mam auto pred domom a som v zahranici , popri tom mi dojde platnost tak dostanem pokutu?????? nech idu do p.... :evil:
Opel Vectra C caravan Z19DT rv.2008
Opel Astra G sedan X18XE1 rv.1998(Limo) KO
Skoda Favorit Sport Line KO
Kontakt - 0903606992
Používateľov profilový obrázok
Patricius
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 699
Dátum registrácie: 14 Dec 2008, 09:38
Auto: Iná značka
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Patricius »

Nerozčulujte sa, škodí to na srdce :wink:

Chlapi, je fakt škoda sa nad tým rozhorčovať. Je to smutné, čo sa deje na slovensku.

Je veľa nekompetentných ľudí na postoch, kde treba zodpovedných a racionálne uvažujúcich jednotlivcov. Jeden príklad za všetkých, spomínam si na hodnotenie generála Packu, niekto ho ohodnotil tak, že jeho vývoj sa skončil v puberte a tam aj ostal. A takýto sa o nás starajú.
VW Golf 1,9TDI 77kW
BMW 530dA 142kW - ex
VW Passat 1,9TDI 66kW - ex
Opel Vectra fake Zender 1,8 16V LPG 1999 sedan - ex
Používateľov profilový obrázok
mysiaq
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7822
Dátum registrácie: 06 Jún 2009, 07:51
Auto: Iná značka
Bydlisko: Bardejov
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mysiaq »

hmmmm sa mi to nejak nezda, bud ten co to vymyslel to nejak nedomyslel alebo uz fakt niekomu hrablo v bedni... Ved pokial mam auto v nepojazdnom stave a momentalne nemam prostriedky na to aby som ho dal opravit a spravit STK a EK, pricom mi stoji v garazi a nikde na nom nechodim, tak mi nemozu dat pokutu... Ved nic neporusujem...
******
krakatit
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 12:13
Auto: Zafira A
Bydlisko: Ružomberok
Bydlisko: ružomberok

Príspevok od používateľa krakatit »

Odvtedy ako odomna zapýtali 200 eur za to že som predbiehal pomalšieho, jazdím ako dilinko,dodržiavam rýchlostí,na rovinke mimo mesto sa neodvažujem predbehnúť auto čo už ide 90-kou(ved by som prekročil maximálku-samozrejme) a tak ma vie dosť kvalitne nasr.. ked sa na mna nalepí polský ťahač vytrubuje a potom ma cez dvojitú čiaru ešte aj predbehne a asi mi pri tom aj niečo ukazuje ,ale to už naštastie nevidím a to idem na maximálnej povolenej rýchlostí-no a kvôli takýmto dementom sa príjmajú represívne zákony ,pretože takýto robia prúsery a policajti ,aby úkázali že niečo robia buzerujú tích čo odtialto ešte neušli a musia tu s nimi denno denne žiť. Toť minule som išiel okolo jedného radara čo stál skovaný pri začiatku dediny a radar mal namierený priamo k označeniu začiatku obce-ten kto to neubrzdil ešte pred tabulou mal smolu-videl každého kto nespomalil zavčasu-aj takto sa zbierajú pokuty-to je už ale čistá represia-vymáknuť za každú cenu!!
Opel ZAFIRA, 2.0DTI,2002
Používateľov profilový obrázok
dulo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 22007
Dátum registrácie: 20 Jún 2007, 10:46
Auto: Vectra B
Bydlisko: Levoča
Bydlisko: Levoča

Príspevok od používateľa dulo »

Štátnu pokladnicu je potrebné nejako naplnať, a práve toto je spôsob, ako zarobiť....To nie je merianie max. povolenej rychlosti na nehodových úsekoch, ale za každu cenu dostať kazdého na maličkostiach... samozrejme česť výnimkám..
VeBe X18XE Caravan Sport
Používateľov profilový obrázok
Patricius
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 699
Dátum registrácie: 14 Dec 2008, 09:38
Auto: Iná značka
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Patricius »

dobre si napísal...

POKUTA ZA KAŽDÚ CENU :!:

to je slovensko
VW Golf 1,9TDI 77kW
BMW 530dA 142kW - ex
VW Passat 1,9TDI 66kW - ex
Opel Vectra fake Zender 1,8 16V LPG 1999 sedan - ex
Milans
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 305
Dátum registrácie: 27 Júl 2006, 17:22
Auto: Astra H
Bydlisko: BN/TN

Príspevok od používateľa Milans »

... ze by to bolo az take zle ? Ak vozidlo nepouzivate, dajte ho trvale alebo docasne vyradit z evidencie. Hold, je raz taky predpis, treba ho dodrziavat. Osobne si myslim, ze nejake to mensie meskanie s STK nebude problem, ale .........
Opel Astra J ST 1,4T 103kw LPG ( A14NET ), 12/2013
Opel Astra H 1.9 CDTi ( Z19DT ), 3/2006
Opel Astra G 1.7 CDTi ( Z17DTL)-ex
azmodan

Príspevok od používateľa azmodan »

Milans napísal:... ze by to bolo az take zle ? Ak vozidlo nepouzivate, dajte ho trvale alebo docasne vyradit z evidencie. Hold, je raz taky predpis, treba ho dodrziavat. Osobne si myslim, ze nejake to mensie meskanie s STK nebude problem, ale .........


ano? a budem behat na policiu ako nechcempovedat co.. stat tam rady od rana do poobedia len preto aby som si vozidlo odhlasil docasne z evidencie? A to iste absolvovat pri prihlaseni? chore...
Používateľov profilový obrázok
mysiaq
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7822
Dátum registrácie: 06 Jún 2009, 07:51
Auto: Iná značka
Bydlisko: Bardejov
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mysiaq »

Milans napísal:... ze by to bolo az take zle ? Ak vozidlo nepouzivate, dajte ho trvale alebo docasne vyradit z evidencie. Hold, je raz taky predpis, treba ho dodrziavat. Osobne si myslim, ze nejake to mensie meskanie s STK nebude problem, ale .........


aky predpis??? ja som nieco k tomu hladal a nenasiel som nic... len vo vyhlaske Ministerstva dopravy z roku 2006 je ze vozidlo V CESTNEJ PREMAVKE musi mat STK a EK ... to ze auto niekde stoji v garazi a nema platnu STK sa nikde nic nepise takze neviem no...
******
Milans
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 305
Dátum registrácie: 27 Júl 2006, 17:22
Auto: Astra H
Bydlisko: BN/TN

Príspevok od používateľa Milans »

... s tou policiou to nie je take zle, u nas v stredu maju predlzene strankove dni a da sa to v pohode poriesit za par minut po navrate z prace. Ak je raz vozidlo zapisane v evidencii, musi splnat zakonne poziadavky. Napr. ak mas chatu, ktoru uzivas len par krat do roka, aj tam sa musia robit revizie, kontroly prislusnych napojeni a podobne, hoci ju navstevujes napr. len 3x do roka.
Podla mna by sa tento problem ale dal zo strany prislusnych organov riesit aj ludskejsie, povedzme, ze najpr poslu vyzvu a az potom pokutuju.
Opel Astra J ST 1,4T 103kw LPG ( A14NET ), 12/2013
Opel Astra H 1.9 CDTi ( Z19DT ), 3/2006
Opel Astra G 1.7 CDTi ( Z17DTL)-ex
MIRO LONDON
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1494
Dátum registrácie: 21 Nov 2008, 18:49
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: London GB

Príspevok od používateľa MIRO LONDON »

Tak pridám aj ja postreh na túto tému,jak to chodí v UK,tam,jak Ti skončí platnosť MOT /stk/tak ťa nikto nešikanuje,ALE jak s tým vyjdeš na cestu,tak len po najbližšiu kameru,hliadku čo to načítava a smola...

A k tím záležitostiam okolo auta len toľko,že 99,9%náležitostí sa vybavuje za pár minút cez internet,alebo poštu :wink:
Naposledy upravil/-a MIRO LONDON v 03 Aug 2009, 08:36, upravené celkom 1 krát.
OPEL ZAFIRA 1.9 CDTi 16V Sport Z19DTH - 110 kw/150k- 2008 ex
Používateľov profilový obrázok
lubo098
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1625
Dátum registrácie: 11 Sep 2008, 16:46
Auto: Iná značka
Bydlisko: Levice
Bydlisko: LV

Príspevok od používateľa lubo098 »

Milans napísal:... s tou policiou to nie je take zle, u nas v stredu maju predlzene strankove dni a da sa to v pohode poriesit za par minut po navrate z prace. Ak je raz vozidlo zapisane v evidencii, musi splnat zakonne poziadavky. Napr. ak mas chatu, ktoru uzivas len par krat do roka, aj tam sa musia robit revizie, kontroly prislusnych napojeni a podobne, hoci ju navstevujes napr. len 3x do roka.
Podla mna by sa tento problem ale dal zo strany prislusnych organov riesit aj ludskejsie, povedzme, ze najpr poslu vyzvu a az potom pokutuju.

a ked vyde zakon ze kazdy mesiac prveho ti naseru na hlavu tiez si povies ze to nieje take zle lebo ved si kupim sampon ????? #-o
vectra a jeden pes uz je prec, ostala zena, dva psy pes a dcera...
Milans
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 305
Dátum registrácie: 27 Júl 2006, 17:22
Auto: Astra H
Bydlisko: BN/TN

Príspevok od používateľa Milans »

ty si mozes s..t co chces a kde chces, povedal som, aku mam skusenost s policiou u nas ja, resp. ak je niekto pohodlny, v horsom pripade, blby, tak nech trpi, vzdy sa da najst rozumne riesenie a nie len nadavat aky je ten system zly. Nemam ti nahodou utriet slzicky ? :wink:
Opel Astra J ST 1,4T 103kw LPG ( A14NET ), 12/2013
Opel Astra H 1.9 CDTi ( Z19DT ), 3/2006
Opel Astra G 1.7 CDTi ( Z17DTL)-ex
mathev
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 16 Apr 2007, 23:01
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: ...Umlátit prdel štětkou vod hajzlu styl..
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mathev »

haha povedzte mi ze toto nieje vtip :) ved to je uplne absurdne aby clovek dostal pokutu za nieco taketo...
preco vlastne hned pokutu? aky to ma vyznam? nebolo by milsie najprv poslat upozornenie s tym ze ked do nejakeho casu tu stk nespravi tak pokuta az potom?


predstavme si modelovu situaciu, pride stary dedulo s favoritom na STK po 2 rokoch a tou STK neprejde napriklad ma nieco s motorom nuz ale nema peniaze na opravu tak musi mesiac pockat kym peniaze nasetri a dojde na opatovnu STK po mesiaci... to ma vazne takyto clovek to auto na ten mesiac odhlasovat behat po uradoch platit kolky a to nehovorim o tom ze DOCASNE odhlasene auto MUSI mat STK takze vase uvahy o docasnom odhlasenom aute su picovina

takze clovek je chudobny a nema prachy na opravu auta tak to auto musi vyradit z evidencie a zosrotovat lebo na odhlasenie auta musite mat doklad o zlikvidovani... to je asi tak cele

Dočasné vyradenie vozidla z cestnej prevádzkyAk motorista plánuje svoje vozidlo dlhší čas nepoužívať, (napr. v zimnom období a i.) môže ho na istý čas vyradiť z cestnej premávky. Žiadosť o dočasné vyradenie sa podáva na obvodnom úrade. Správny poplatok je 500 korún v kolkoch, za opätovné zaradenie do prevádzky je už bezplatné. Úrad vydá súhlas na dočasné odhlásenie z evidencie. Vyraďuje sa najskôr k začiatku nasledujúceho mesiaca.

S rozhodnutím úradu, štátnymi poznávacími značkami a osvedčením o evidencii vozidla je potrebné sa najneskôr do mesiaca dostaviť na okresný dopravný inšpektorát. Ten vydá vodičovi potvrdenie o ich uložení do depozitu.

Na zrušenie poistky treba do poisťovne priniesť fotokópie oboch dokladov a veľký technický preukaz.

Pred opätovným zaradením vozidla do prevádzky si treba na inšpektoráte bezplatne vyzdvihnúť značky a malý technický preukaz.

Potrebné doklady k žiadosti pre okresný úrad:

•preukaz totožnosti
•veľký technický preukaz
•doklad o zaplatení poistného, tzv. bielu kartu
•platný doklad o technickej kontrole a spôsobilosti vozidla na premávku
•500-korunový kolok
Náležitosti pre poisťovňu:

•veľký technický preukaz
•fotokópiu rozhodnutia o vyradení z okresného úradu a o uložení značiek a preukazu na dopravnom inšpektoráte





ak sa v niecom mylim opravte ma je to len taka moja dedukcia narychlo :)

od 1. 1. 2006 už nie je možné vyradiť vozidlo na základe čestného prehlásenia potvrdeného Obvodným úradom odboru životného prostredia (vyradiť vozidlo je možné len po potvrdení zariadením, ktorým bola udelená autorizácia na spracovanie starých vozidiel)
Používateľov profilový obrázok
Bruno
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 15826
Dátum registrácie: 01 Mar 2007, 20:24
Auto: Omega B
Bydlisko: Bojnice
Bydlisko: Bojnice

Príspevok od používateľa Bruno »

mathev napísal:od 1. 1. 2006 už nie je možné vyradiť vozidlo na základe čestného prehlásenia potvrdeného Obvodným úradom odboru životného prostredia (vyradiť vozidlo je možné len po potvrdení zariadením, ktorým bola udelená autorizácia na spracovanie starých vozidiel)


do 1.10. 2009 je vynimka dokedy staci cestne prehlasenie o zlikvidovani auta.
Opel Omega B caravan 2.5 DTI

moje ex lasky : Audi 80 1,6D - priatelka / Opel Vectra Caravan 2,0 DTi - manzelka / Opel Omega MV6 3.0 - milenka / Mercedes-Benz A klasse W168 1,6 Avantgarde / Opel Astra G 1,4 - ex milacik

stratil som vsetko na com mi zalezalo ...
azmodan

Príspevok od používateľa azmodan »

podla mna to nebudu robit tak, ze hned ked Ti skonci STK tak budu posielat pokuty... Predpokladam, ze najskor tak zacnu robit po dajme tomu mesiaci neplatnosti STK..inak by to bolo fakt na hlavu ;)
Používateľov profilový obrázok
franticek6
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 2206
Dátum registrácie: 09 Máj 2007, 18:23
Auto: Zafira A
Bydlisko: Ružomberok
Bydlisko alt: Liptovské Sliače
Bydlisko: Liptovske Sliace (SK) ,Hausmening (A)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa franticek6 »

Tak toto je už fakt :censored: , tak napríklad v Rakúsku keď mi skončila stk, mám ešte tri mesiace na opravy a keď ma zastavia policajti, ešte ma upozornia končí alebo skončila Vám stk.
Opel Zafira y20dth
MB E 320 CDI W 211
MB S 320 CDI W 221 AMG
Opel Sintra x22dth - ex
Skoda 105 L -ex
http://www.nakupujsk.sk
nie som na fejsbúku
Napísať odpoveď

Návrat na "POLÍCIA, ZÁKON A MOTORISTI...."