Znacenie a pouzitie

Všetko, čo nebolo možné zaradiť inde.

Moderátori: bukelo, dulo, buci_vectra

2.0 GSI

Znacenie a pouzitie

Príspevok od používateľa 2.0 GSI »

Cchel by som sa spytat cloveka co ma v prevodovkach jasno,ake sa montovali s akymi motormi + oznacenie.. Viem ze 2.0GSI bola s F20 Ale vraj je aj nejaka F28 Co bola v Calibre 6kvalt len neviem ci to bola s diferakom na 4x4 alebo iba 4x2. Diik
Používateľov profilový obrázok
Fastspeed
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 594
Dátum registrácie: 08 Jan 2006, 16:36
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Komárno
Kontaktovať používateľa:

Re: Znacenie a pouzitie

Príspevok od používateľa Fastspeed »

2.0 GSI napísal:Cchel by som sa spytat cloveka co ma v prevodovkach jasno,ake sa montovali s akymi motormi + oznacenie.. Viem ze 2.0GSI bola s F20 Ale vraj je aj nejaka F28 Co bola v Calibre 6kvalt len neviem ci to bola s diferakom na 4x4 alebo iba 4x2. Diik


Prevodovka F28 má namontovanú rozvodovku /dúfam, že som to dobre nazval/, ktorá poháňa kardanovú hriadeľ, čo zas poháňa diferenciál v zadnej náprave. Tá rozvodovka sa dá odmontovať, a tak tá prevodovka bude poháňať len prednú nápravu.
2.0 GSI

Príspevok od používateľa 2.0 GSI »

No, ok a teraz mi este povedz ci je pevnejsia ked ju nechas iba na predok ako F20..... (je mi jedno ako vaci nazyvas. rozumiem Ti velmi dobre)
Používateľov profilový obrázok
Fastspeed
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 594
Dátum registrácie: 08 Jan 2006, 16:36
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Komárno
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Fastspeed »

2.0 GSI napísal:No, ok a teraz mi este povedz ci je pevnejsia ked ju nechas iba na predok ako F20..... (je mi jedno ako vaci nazyvas. rozumiem Ti velmi dobre)


Môžež tú prevodovku nechať tak, ako je. Nebude ti robyť problémy, keď necháš tam tú rozvodovku. Keď netreba, tak neodmontuj ju, ale keď sa ti tam nezmestí prevodovka kôly tej rozvodovke, tak to musíš odmontovať.
2.0 GSI

Príspevok od používateľa 2.0 GSI »

Tak som to nemyslel. Len som chcel vediet ci je F28 tuhsia ako F20.Ci viac vydrzi.To uz nemalo s diferakom nic spolocne
Používateľov profilový obrázok
Fastspeed
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 594
Dátum registrácie: 08 Jan 2006, 16:36
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Komárno
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Fastspeed »

2.0 GSI napísal:Len som chcel vediet ci je F28 tuhsia ako F20.


F28 je vyvinutá na prenášanie väčšej sily, a krútiaceho momentu. Odpoveď na tvoju otázku je: áno, je tuhšia :D .
2.0 GSI

Príspevok od používateľa 2.0 GSI »

Dik za info. Ja som to sice nejak velmi nepotreboval vediet , ale ma to zaujimalo, pretoze som o F28 nevedel nic. A este jedna otazocka- Je to teda 6kvalt??
Používateľov profilový obrázok
Fastspeed
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 594
Dátum registrácie: 08 Jan 2006, 16:36
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Komárno
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Fastspeed »

Áno je to šesťkvalt. Keď chceš o prevodovkách vedieť viac, tak choď na www.calibra.cz , na lavej strane: :arrow: nabídka :arrow: technika :arrow: převodovky
Používateľov profilový obrázok
Benny
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 271
Dátum registrácie: 08 Jan 2006, 12:19
Auto: !! Zmeň si model auta !!
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Benny »

ozubene kolesa v 6 stupnovej prevodovke z cali turbo su ovela mohutnejsie, myslim material, cize aj viac vydrzi. uplne bez problemov vydrzi aj 300 koni. vydrzi to aj klasicka 5 stupnovka, ale staci aby si jediny krat nepresne preradil vo vysokych otackach a mas po prevodovke...
Opel Astra F GSi 2.0 16v (C20XE)
<a href="http://www.benny.sk/themes.html" target="_blank">Opel Rekord C Coupe r.v.1968 (19S)</a>
Opel Senator B 3.0 24v DualRam (C30SE)
MB GLK 250 r.v.2011
gsi16vnr

a

Príspevok od používateľa gsi16vnr »

naco chces 6 kvalt predbehne ta embecka kym sa to rozgula az nemas motor upraveny daj tam f 16 a so seriou pojdes jak delo az mas 16v ovsem :lol: aj f 20 je dlha ked f28 tak motor T a pod 300ps by som nesiel a budes lietat jak gate poceste :D
2.0 GSI

Príspevok od používateľa 2.0 GSI »

Ja by som chcel C20LET coby 2.0 16 V Turbo. Preto aj F28 no a na taky motor treba aj auto patricne rozsirit, takze lietat by to nemalo. Ale to je zatial vsetko iba hudba buducnosti.
Napísať odpoveď

Návrat na "OPEL VŠEOBECNE"