otáčky a pedál spojky

Moderátori: buci_vectra, franticek6

Používateľov profilový obrázok
lesi
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 08 Feb 2008, 22:57
Auto: Zafira Tourer
Bydlisko: Šahy

otáčky a pedál spojky

Príspevok od používateľa lesi »

Zdravím, mám dve veci. Palubák mi ukazuje, aby som zaradil vyššie, ale tým klesnem na 1500 otáčok, ideál je podľa mňa okolo 2000. Tak to bolo aj v B-čkovej. Stretol som sa s tým aj v Hyundai 30-ke, tiež mi to nepasovalo. Preradím a dusí ho. Koľko je teda ideál otáčok? Je tu aj problém s pedálom spojky, sadnem a pedál ako keby visel. Po nejakom čase používania sa dostane do normálnej polohy. Problém je aj ten, že sa mi to prvé radenie ťažšie dáva do spiatočky (cúvam z garáže). Asi som sa s tým nestretol v žiadnom predošlom aute. Je to normálne? Je to samozrejme manuál 2.0 121 kw. Díky.
Opel Zafira Tourer 2,0 CDTi Cosmo r.v. 13
Opel Astra H 1,4 Enjoy r.v. 04
Opel Zafira B 1,9 CDTi Enjoy r.v. 05-ex
Opel Vivaro Life Westfalia 2.5 CDTi r.v. 07-ex
Opel Zafira A 1.6 16 V Elegance r.v. 99-ex
Fiat Marea Weekend 1.6 16 V LX r.v. 97-ex
Kralik
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 16 Júl 2017, 11:30
Auto: Zafira Tourer
Bydlisko: Skalica

Re: otáčky a pedál spojky

Príspevok od používateľa Kralik »

k tym poslednym dvom otazkam ti neodpoviem, nemam manual ani skusenosti s tymto "oplackym! manualom. co sa tyka otacok a toho co ti ukazuje, podla toho by som sa neriadil. Vacsinou to co ukazuje je nacajchovane kvoli nizkym emisiam atd. Na druhej strane je pravda, ze ja mam automat a ten mi takto preraduje v meste na 1500ot. Je to ale automat. Druha vec je, ze si viem tiez prepnut do manualneho rezimu a najma ak idem rano so studenym motorom po meste, tak si prepnem do manualu aby mi motor nesiel uplne v nizkych otackach...
Napísať odpoveď

Návrat na "ZAFIRA, SINTRA - MOTOR/PREVODOVKA"