Palivove cerpadlo?

Moderátori: bukelo, buci_vectra

frenkyto
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 207
Dátum registrácie: 16 Sep 2009, 18:51
Auto: Astra F
Bydlisko: Svidník
Bydlisko: Svidnik

Palivove cerpadlo?

Príspevok od používateľa frenkyto »

Astra F 1.6 8V X16SZR,

Prosim Vas o pomoc : Ak mam v nadrzi malo benzinu resp.je rezerva auto mi zacne trhat.Pocas jazdy akoby dosiel benzin,prestane na sekunudu ist potom zasa ide ..Po dotankovani sa tento problem neprejavuje,vyjazdil som celu nadrz a na rezerve to zasa zacalo.Auto startuje vzdy na prvy sup,Sviecky som dal nove,diagnostika neukazala nic.Palivovy filter som este novy nedal ,pozeral som ho nie je tam cira farba benzinu v nom,taka aka by mala byt.Chystam sa ho vymenit .VyjazdiL som plnu nadrz,lebo do benzinu mi nieco nalial opravar,vraj tam moze byt voda.Mam podozrenie na palivove cerpadlo,pripadne zaneseny kos,atd..Cerpadlo je pocut ako huci,cize ide. Je mozne ,ze uz je slabe?Viem ze sa to da asi zmerat .budem vsetko riesit.len ci nahodou nemal niekto taky problem.Chod motora je inac normalny ,,.Dakujem za odpoved.
Predaj autohifi: Opel - astra F,2000,1,6í
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36821
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Re: Palivove cerpadlo?

Príspevok od používateľa macil »

Zistíš to len tak, že čerpadlo vyberieš. Môže tam byť, napriklad, nejaká prasklina.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG
Opel Astra F-CC, X18XE
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
frenkyto
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 207
Dátum registrácie: 16 Sep 2009, 18:51
Auto: Astra F
Bydlisko: Svidník
Bydlisko: Svidnik

Re: Palivove cerpadlo?

Príspevok od používateľa frenkyto »

macil napísal:Zistíš to len tak, že čerpadlo vyberieš. Môže tam byť, napriklad, nejaká prasklina.

Jasne,palivovy filter vymeneny ostava len asi to cerpadlo,zisitl som ze na rezerve to robi najme ked sa auto naklana,ked idem po kruhovom objazde alebo odbocujem vtedy to urobi vzdy ,,budem riesit asi nove ,vyberiem ho dam vediet ako to dopadlo..
Predaj autohifi: Opel - astra F,2000,1,6í
frenkyto
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 207
Dátum registrácie: 16 Sep 2009, 18:51
Auto: Astra F
Bydlisko: Svidník
Bydlisko: Svidnik

Re: Palivove cerpadlo?

Príspevok od používateľa frenkyto »

Problem:

Benzin vytiahnuty z nadrze,naliaty novy,palivovy filter vymeneny,palivove cerpadlo vymenene..Na starom som ziadne zavady nezaznamenal,dokonca aj sitko bolo ciste,co som nechapal,nadrz je cista..

Ak je v nadrzi menej ako cca 10 litrov auto zacne trhat,cim menej benzinu trha viacej,pocuval som nove cerpadlo pri rezerve akoby tahalo sem tam vzduch huci,taky cudny zvuk,..Bol som s tym za opravarom s ktorym sme menili cerpadlo,vravel vyzera to ze je tam malo benzinu.taha vzduch.Po prejdeni asi 30 km uz auto vynechavalo tak za minutu dva trikrat,aj ta rekacia na plynovy pedal bola taka ze to neslo tak ako ma..!!KED SOM DAVAL TAHAT BENZIN Z NADRZE TIEZ TO TRHALO A BOLO VYTIAHNUTE CCA 7 LITROV BENZINU.Myslel som ze to moze robit plavak,ze zle ukazuje ..dolial som teda 4 litre z bandasky po tom ako v kuse trhalo a siel natankovat.Tankujem pozeram voslo mi do nadrze len 34 litrov+4 som nalilal z bandasky to je 38 litrov ..Nadrz ma 50 litrov.Cize tam benzin musel byt ukazuje mi rucicka natankovane trosku za hranicou 50 litrov.Cerpadlo ide teraz plynule tichucko ako ma.Co toto ma znamenat,kde je vlastne problem,nadrz nie je ohnuta zo spodu,ked sme mali vybrate cerpadlo tiez nic zle vo vnutri nebolo vidno,krasna cista nadrz,nasavaci kos stabilny, pevny. Auto ked je natankovane ide super da sa hrat s plynovym pedalom krasne reaguje,ak je ale benzinu menej ide cudne nema taky chod sem tam akoby ho nieco brzdilo. .Zacne to trhat najprv vzdy pri naklanani.prejazd zakrutou kruhovym objazdom atd.potom uz postupne vsade. ..Je toto normalne??? poradte vdaka..!!T
Predaj autohifi: Opel - astra F,2000,1,6í
otto
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 482
Dátum registrácie: 10 Feb 2008, 11:47
Auto: Vectra B
Bydlisko: Topoľčany
Bydlisko: topolcany

Re: Palivove cerpadlo?

Príspevok od používateľa otto »

nemaš v nadrži podtlak? ked otvoryš nadzrž necucne?
frenkyto
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 207
Dátum registrácie: 16 Sep 2009, 18:51
Auto: Astra F
Bydlisko: Svidník
Bydlisko: Svidnik

Re: Palivove cerpadlo?

Príspevok od používateľa frenkyto »

otto napísal:nemaš v nadrži podtlak? ked otvoryš nadzrž necucne?

Nie podtlak tam nie je nikdy nic nezasyci ani necucne,nove cerpadlo zacalo piskat :-)ma uz porazi ,pravdepodobne este moze byt upchata dierka na nasavacom kosi,to som nepozeral aj som mal v plane ale nejako som sa k tomu nedostal a zabudol som..urcite to bude to..!!!!ine uz nema co byt.
Predaj autohifi: Opel - astra F,2000,1,6í
Používateľov profilový obrázok
miro285
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 831
Dátum registrácie: 12 Máj 2014, 23:15
Auto: Vectra B
Bydlisko: Košice

Re: Palivove cerpadlo?

Príspevok od používateľa miro285 »

Na starej Omege som mal ten problém, že ručička ukazovateľa paliva v nádrži ukazovala asi o 15 litrov menej benzínu, ako bolo v nádrži. Problém bol zrejme s plavákom, ktorý neukazoval správnu hladinu benzínu. Ak ti to veľmi vadí, tak ho vymeň, prípadne tankuj priebežne a nenechávaj v nádrži tak málo benzínu, lebo si tak akurát odpečieš palivové čerpadlo. Mne sa stalo niečo podobné, bolo to v kopci, samozrejme tých málo pár litrov čo tam máš, sa ti presunie do zadnej časti nádrže a k čerpadlu sa ti nemusí dostať dostatočné množstvo benzínu. Mne tak odišlo čerpadlo, kvôli tomu plaváku a nízkej hladine benzínu
Opel Vectra B Caravan Sport 1.8 16V (X18XE)
frenkyto
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 207
Dátum registrácie: 16 Sep 2009, 18:51
Auto: Astra F
Bydlisko: Svidník
Bydlisko: Svidnik

Re: Palivove cerpadlo?

Príspevok od používateľa frenkyto »

miro285 napísal:Na starej Omege som mal ten problém, že ručička ukazovateľa paliva v nádrži ukazovala asi o 15 litrov menej benzínu, ako bolo v nádrži. Problém bol zrejme s plavákom, ktorý neukazoval správnu hladinu benzínu. Ak ti to veľmi vadí, tak ho vymeň, prípadne tankuj priebežne a nenechávaj v nádrži tak málo benzínu, lebo si tak akurát odpečieš palivové čerpadlo. Mne sa stalo niečo podobné, bolo to v kopci, samozrejme tých málo pár litrov čo tam máš, sa ti presunie do zadnej časti nádrže a k čerpadlu sa ti nemusí dostať dostatočné množstvo benzínu. Mne tak odišlo čerpadlo, kvôli tomu plaváku a nízkej hladine benzínu


Nedava to logiku: rucicka bola uz v cervenej farbe na rezerve,z autom sa uz nedalo ist cize ak tam uz nic nebolo resp,bol nejaky liter dva a nalial som necele styri litre tak by tam malo byt necelych 6 litrov ,ked som siel na benzinku voslo mi tam len nejakych 34 litrov,cize dokopy to je 40,NADRZ MA 50 LITROV..CIZE Z TOHO VYPLYVA ZE BENZIN TAM BYT MUSEL LEN PROBLEM JE ZE KED JE TAM UZ TA REZERVA CCA 10 LITROV AUTO ZACNE TRHAT NAJPRV PO ZAKRUTACH POTOM AJ NA ROVINE.U mna by bola mozna ta aletrnativa ze plavak ukazuje viacej paliva ako tam je co u teba ,to bolo opacne.Lenze ak by som zacal tankovat muslo by mi vojst necelych 50 litrov do nadrze,ale nevojde z toho jasne vyplyva ze benzin v badrz je,len pri jeho nizkej hladine auto trha..Uz som sa dostal k foram kde opisuju tento problem majitelia toho isteho auta ,ako mam ja,,Problem bol v tom ze nasavacom kosi je mala dierka ktoru beznin priteka do toho kosa,a v nom sa aj zdrziva koli zakrutam atd,,,kopcom brehom,,aby cerpadlo netahalo vzduch,je dost mozne ze su tam dierky dve ,jedna vyzsie jedna nizsie v kosi,,a prave to robilo problem ta dierka dole bola upchata,,tym padom sa benzin nedostaval do sacieho kosa v takom mnozstve ako by mal a prirodzene cerpadlo tahalo vzduch...uvidim treba to pozriet skusim ak bude cas,,aj tak dakujem za radu ..
Predaj autohifi: Opel - astra F,2000,1,6í
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA"