Výměna sání

Moderátori: dulo, buci_vectra

msliva
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 21 Okt 2011, 11:37
Auto: Vectra C
Bydlisko: Zahraničie
Bydlisko alt: Ostrava
Bydlisko: Ostrava
Kontaktovať používateľa:

Výměna sání

Príspevok od používateľa msliva »

Ahoj, čeká mě jako hodně z Vás výměna sacího modulu. Může mi někdo z Vás a z Vašich zkušeností napsat jaký je důvod při výměně sacího
potrubí s vířivými klapkami měnit zároveň i to ovládácí servo ? Jsem sice z oboru elektro automatizace, ale tohle vážně nechápu.
Servo funguje, reaguje na povely z řídící jednotky , to je ověřené a co tam může být za featurku že to musí jít taky ven a nové netuším.
Co vy na to ?

Díky
Používateľov profilový obrázok
alcom1234
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 2558
Dátum registrácie: 18 Nov 2010, 07:52
Auto: Iná značka
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko alt: Slovenský Grob
Bydlisko: Košice / Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Výměna sání

Príspevok od používateľa alcom1234 »

Kdesi som čítal, že ten modul sa prvých X kilometrov "učí" nastavovať správne polohu klapiek. Potom sa to vraj zablokuje a pri výmene modulu, kedy je nutné, aby sa riadiaci modul opäť "naučil", ako klapky správne otvárať, už je riadiaci modul zablokovaný. Preto sa mení spolu s klapkami.
Ale to je len niečo v štýle JPP, čo som si prečítal kdesi na nete, neviem vôbec, čo je na tom pravdy.
Opel Astra K '20 F12SHL - ex
Opel Vectra C '06 Z19DTH
Opel Vectra B '96 X18XE - ex
msliva
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 21 Okt 2011, 11:37
Auto: Vectra C
Bydlisko: Zahraničie
Bydlisko alt: Ostrava
Bydlisko: Ostrava
Kontaktovať používateľa:

Re: Výměna sání

Príspevok od používateľa msliva »

alcom1234 napísal:Kdesi som čítal, že ten modul sa prvých X kilometrov "učí" nastavovať správne polohu klapiek. Potom sa to vraj zablokuje a pri výmene modulu, kedy je nutné, aby sa riadiaci modul opäť "naučil", ako klapky správne otvárať, už je riadiaci modul zablokovaný. Preto sa mení spolu s klapkami.
Ale to je len niečo v štýle JPP, čo som si prečítal kdesi na nete, neviem vôbec, čo je na tom pravdy.


NO já jsem kdesi taky četl, že ty hodnoty jsou jednou nastavené. ALe že po výměně stačí vyresetovat hodnoty v řídící jednotce a naučí se to znovu
msliva
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 21 Okt 2011, 11:37
Auto: Vectra C
Bydlisko: Zahraničie
Bydlisko alt: Ostrava
Bydlisko: Ostrava
Kontaktovať používateľa:

Re: Výměna sání

Príspevok od používateľa msliva »

msliva napísal:
alcom1234 napísal:Kdesi som čítal, že ten modul sa prvých X kilometrov "učí" nastavovať správne polohu klapiek. Potom sa to vraj zablokuje a pri výmene modulu, kedy je nutné, aby sa riadiaci modul opäť "naučil", ako klapky správne otvárať, už je riadiaci modul zablokovaný. Preto sa mení spolu s klapkami.
Ale to je len niečo v štýle JPP, čo som si prečítal kdesi na nete, neviem vôbec, čo je na tom pravdy.


NO já jsem kdesi taky četl, že ty hodnoty jsou jednou nastavené. ALe že po výměně stačí vyresetovat hodnoty v řídící jednotce a naučí se to znovu


Sání vyměněno, to servo zůstalo staré , výsledek - paráda vše funguje jak má
Napísať odpoveď

Návrat na "VECTRA - MOTOR/PREVODOVKA"