Corsa C 1.2 Twinport | hrkanie od motora

Moderátori: bukelo, dulo

romanus
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 26 Apr 2016, 10:29
Auto: Corsa C
Bydlisko: Bratislava

Corsa C 1.2 Twinport | hrkanie od motora

Príspevok od používateľa romanus »

Ahojte opláci, okrem problém, ktorý mám s vibrujúcim podvozkom, mám aj problém s hrkotaním od motora. Prejavuje sa to tak, že v otáčkach, približne od 2000 vyššie je počuť tupý hrkotavý zvuk, ktorý sa ozýva niekde od motora. Zvuk sa ale ozýva iba vtedy, kedy udržujete stálu rýchlosť, keď do plynového pedálu šliapnete iba veľmi jemne... Pri normálnom zrýchľovaní, ako aj pri brzdení a vyradení toto hrkanie nepočuť. Hkranie sa ozýva bez ohľadu na to, či je motor studený alebo zahriaty, pri zahriatom je to však počuť troška viac. Čím vyššie otáčky sú, tým intenzívnejšie a rýchlejšie je hrkanie. Skúšal som voľnobeh, a pri tých otáčkach to hrká aj na voľnobehu. Myslel som si, či to nemôžu byť hydroštely, ale už viem, že tie majú taký kovovejší zvuk. Sprievodné javy sú také, že po naštartovaní motor hučí asi 3 - 5 sekúnd ako diesel a potom stíchne. Následne po zahriatí má však tiež hlučnejší dieslovejší chod. Tiež sa mi pritom objavuje aj taký jav, že akonáhle vyradím, otáčky padnú približne na 500, čo má za následok jemné zatrasenie, ako keby keby išlo auto skapať, ale v zlomku sekundy sa vrátia na voľnobežných cca 700.

Máte nejaký tip, kde by mohol byť problém?

Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
bukelo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 29184
Dátum registrácie: 24 Jan 2008, 10:08
Auto: Iná značka
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Corsa C 1.2 Twinport | hrkanie od motora

Príspevok od používateľa bukelo »

Okrem inej vady tipujem na vytahanu rozvodovu retaz. Kolko mas na tom aute nabehane, s tymto rozvodom (ak si uz niekedy davnejsie menil)?
別のブランド
OPEL ASTRA H SW 1.7 CDTI ENJOY - ex
OPEL CORSA C 1.2 COSMO - ex
OPEL CORSA B 1.0 CITY - ex
romanus
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 26 Apr 2016, 10:29
Auto: Corsa C
Bydlisko: Bratislava

Re: Corsa C 1.2 Twinport | hrkanie od motora

Príspevok od používateľa romanus »

Nuž, vec sa má tak, že rozvody ešte menené neboli, nakoľko auto má najazdených necelých 73 000 km. Nad tými rozvodmi som však už premýšľal aj ja. Zvuky, ktoré to auto vydáva by sa dali charakterizovať ako tie, ktoré som našiel aj na youtube. Len mi nejde do hlavy, či je to možné pri tom počte najazdených km.
Používateľov profilový obrázok
bukelo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 29184
Dátum registrácie: 24 Jan 2008, 10:08
Auto: Iná značka
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Corsa C 1.2 Twinport | hrkanie od motora

Príspevok od používateľa bukelo »

Mozne je vsetko. Ak si si nie isty, skoc s tym do servisu, co na to povedia. Zdatne ucho sikovneho mechanika potvrdi/vyvrati hypotezu.
別のブランド
OPEL ASTRA H SW 1.7 CDTI ENJOY - ex
OPEL CORSA C 1.2 COSMO - ex
OPEL CORSA B 1.0 CITY - ex
romanus
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 26 Apr 2016, 10:29
Auto: Corsa C
Bydlisko: Bratislava

Re: Corsa C 1.2 Twinport | hrkanie od motora

Príspevok od používateľa romanus »

Ešte som s tým chvíľu pojazdi aj s tým hrkaním a nakoniec som som predsa len pozrel tie rozvody... Napinák bol úplne odpálený a k reťazi sa radšej nevyjadrujem. Ako je to možné pri takom nízkom nájazde km neviem. Každopádne, konečne mám s týmto problémom pokoj :)
Používateľov profilový obrázok
bukelo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 29184
Dátum registrácie: 24 Jan 2008, 10:08
Auto: Iná značka
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Corsa C 1.2 Twinport | hrkanie od motora

Príspevok od používateľa bukelo »

:thumbup:
別のブランド
OPEL ASTRA H SW 1.7 CDTI ENJOY - ex
OPEL CORSA C 1.2 COSMO - ex
OPEL CORSA B 1.0 CITY - ex
Napísať odpoveď

Návrat na "CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - MOTOR/PREVODOVKA"