Monitorovanie tlaku v pneumatikách - TPMS

Moderátori: buci_vectra, franticek6

r-dok
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 29 Sep 2016, 09:12
Auto: Zafira Tourer
Bydlisko: Svidník

Monitorovanie tlaku v pneumatikách - TPMS

Príspevok od používateľa r-dok »

Dobrý deň.
Chcel by som sa opýtať. Mám Opel Zafiru Tourer (24.6.2016). Momentálne zháňam zimné prezutie. A chcel som si urobiť na zimne prezutie plechový disk+zimná guma bez senzorov tlaku. V servise opel mi povedali, že musím mať tie senzory(za280€ !) aj na zimných pneumatikách. A povedali mi, že ak by som ich tam nemal a v prípade, že spôsobím haváriu tak poisťovňa mi nič nepreplatí. Tak neviem či je to pravda...alebo marketingový ťah.
Chcel by som sa opýtať nakoľko v opli sa to nedozviem, či mi nebude neustále blikať na palubnom počítači výstraha, (alebo nepretržitý zvukový signál), ak by som tam nemal na zimu tie senzory. Alebo či to neovplyvní celkovo chod motora.
Ďakujem za odpoveď.
Používateľov profilový obrázok
franticek6
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 2206
Dátum registrácie: 09 Máj 2007, 18:23
Auto: Zafira A
Bydlisko: Ružomberok
Bydlisko alt: Liptovské Sliače
Bydlisko: Liptovske Sliace (SK) ,Hausmening (A)
Kontaktovať používateľa:

Re: Monitorovanie tlaku v pneumatikách - TPMS

Príspevok od používateľa franticek6 »

Celkovo chod motora to neovplyvní určite.
Opel Zafira y20dth
MB E 320 CDI W 211
MB S 320 CDI W 221 AMG
Opel Sintra x22dth - ex
Skoda 105 L -ex
http://www.nakupujsk.sk
nie som na fejsbúku
Používateľov profilový obrázok
otravaga
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 240
Dátum registrácie: 04 Dec 2011, 13:11
Auto: Vectra C
Bydlisko: Šaľa
Bydlisko: šaľa

Re: Monitorovanie tlaku v pneumatikách - TPMS

Príspevok od používateľa otravaga »

ja mam tiež senzory tlaku na letných a na zimných nemám. Auto so zimnými pneu bez senzorov nerobí žiadnu šarapatu. Nevyhadzuje žiadne chybové hlásenia, proste len nesníma tlak resp. neupozorňuje. Zostáva len dúfať, že to za tie roky nezmenili. Ja mám r.v. 2004
Používateľov profilový obrázok
jupaza1
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1957
Dátum registrácie: 16 Máj 2009, 10:37
Auto: Vectra C
Bydlisko alt: Bytča a okolie
Bydlisko: Źilina

Re: Monitorovanie tlaku v pneumatikách - TPMS

Príspevok od používateľa jupaza1 »

senzory tlaku v pneu mám len na letných. Pri zimných ich nemám, kontrolka nesvieti, nič nepípa a chod motora sa nemení. Chcel by som vedieť, ako poisťovák pozná či tam sú? to bude demontovať koleso a vyzúvať pneu?
Opel Vectra C caravan 1,9 CDTi 110 kw r.v.2006
Opel Astra F 1,8i 16v r.v.1994 - EX; Opel Frontera B 2,2 DTi 85 kw r.v. 2000 -EX
Opel Vectra C 1,9 CDTi 88 kw r.v. 2006 - EX; Opel Vectra B caravan 1,6 16v r.v. 1996 - EX
Diagnostika a programovanie pomocou OP- COM a Diagnostika vozidiel Fiat, Alfa Romeo, Lancia pomocou Fiat ECU Scan
Signum
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4219
Dátum registrácie: 02 Máj 2007, 21:34
Auto: Zafira B
Bydlisko: Galanta
Bydlisko alt: Sološnica
Bydlisko: Galanta

Re: Monitorovanie tlaku v pneumatikách - TPMS

Príspevok od používateľa Signum »

jupaza1 napísal:senzory tlaku v pneu mám len na letných. Pri zimných ich nemám, kontrolka nesvieti, nič nepípa a chod motora sa nemení. Chcel by som vedieť, ako poisťovák pozná či tam sú? to bude demontovať koleso a vyzúvať pneu?

Zafira C nieje Vectra C !!!!!
Kontrolka na prístrojovej doske v tomto prípade bude určite svetiť a čo sa týka poistných udalostí tak je pravdou ,že sa na toto určite súsreďujú a pokiaľ zistia,že tam snímače tlaku neboli nainštalované tak im to iba nahráva do karát aby robili problémy s riešením poistnej udalosti :( :( :(
Mám Opel
*** Diagnostika + programovanie vozidiel Opel profesionálnou diagnostikou GM MDI***
*** Programovanie CZ/SK do autorádií CD400 + Touch&Connect ***
*** Distribúcia MKJ od Pepas ***
*** Programovanie Slovenčiny Astra H,Zafira B- CID,GID,UHP 4,DVD 90,CD 70 ***
martin46
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 27 Apr 2017, 21:48
Auto: Zafira Tourer
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Monitorovanie tlaku v pneumatikách - TPMS

Príspevok od používateľa martin46 »

Moj svokor pracuje na stk a potvrdil mi ze.zavada na tpms je zavada stredne zavazna a vozidlo bez snimacov respektive s poruchou na tpms po urcitom roku vyroby ako to zaviedla Eu (menila sa odchylka ktoru musi system zachytit) uz musi ist na opakovanu kontrolu.

Na svojej zafire.c budem snimace kupovat ale kedze mam vlastny obchod s autodielmi viac ako 150€ nie som ochotny dat:) original Opel diely stoja touto cestou ovela menej ako u dealera:)
Napísať odpoveď

Návrat na "ZAFIRA, SINTRA - ELEKTRO"