vectra c 1.8 16V 103kW spotreba, variabilne casovanie

Moderátori: dulo, buci_vectra

kriloter
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 09 Sep 2016, 14:29
Auto: Vectra C
Bydlisko: Šamorín

vectra c 1.8 16V 103kW spotreba, variabilne casovanie

Príspevok od používateľa kriloter »

Zdravim Vas,
zalozim novu temu ak dovolite.
Kupil som vectru nedavno, dal som ju odservisovat. Z motora siel nejaky klepot, malo to zvuk skoro ako dizel. Chlapci ze to su "vanosy", neviem ako sa to vola, ale to su tie dve kolieska co maju na starosti variabilne casovanie ventilov. Menili aj rozvody komplet, naplne, filtre ... Motor je uz tichucky, ale vzrastla spotreba, cca o 1 liter, teraz sa pod 8,5 nedostanem, ani jazdou na spotrebu, pred tym som mal tak do 7,5l a to som to nijako nesetril. Dalej, pri starte za studena kolisu otacky na volnobehu, je to take ako skapinajuce a velmi citit benzin. Neviem nejako posudit, ci to ide na 3 valce vtedy, ale asi nie. Moze to mat nejaky suvis s vymenou vanosov a rozvodov? Pred tym to nerobilo samozrejme. Iny mechanik mi vravel, ze tie vanosy sa nikdy nemenia, ze tam sa nema co pokazit a ze treba nastavit nejaku synchronizaciu s vackou, co najblizsie k 0. Chlapcov som sa na to pytal, vraj synchronizaciu nastavovali, ale tak nejako sa mi zdalo, ze moc nevedia o com hovorim. Mate s tymto niekto skusenost? Nechce sa mi velmi riesit iny servis a zas platit, stalo ma to dost penazi, skor chlapcov dokopat nech to spravia ako treba alebo sa uistit, ze rozvody a casovanie su nastavene ok a problem bude este niekde inde. Mate s tymto niekto skusenost? Ako to funguje? Ako sa to nastavuje? Ako sa da overit ci je to nastavene ok alebo nie? Mam opcom, viem s nim nieco zistit?
Ja viem ze hlupe otazky, len fakt nemam cas a hlavne peniaze skusat servisy a platit vsade.
Vopred vdaka za kazdu radu.
kriloter
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 09 Sep 2016, 14:29
Auto: Vectra C
Bydlisko: Šamorín

Re: vectra c 1.8 16V 103kW spotreba, variabilne casovanie

Príspevok od používateľa kriloter »

Hm, fakt nikto? A nejaké odporúčania na šikovného mechanika na ople v okolí ba ds sc?
Vdaka
Komo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 3608
Dátum registrácie: 19 Mar 2007, 16:47
Auto: Astra H
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Komjatna
Bydlisko: Komjatna [RK]

Re: vectra c 1.8 16V 103kW spotreba, variabilne casovanie

Príspevok od používateľa Komo »

teoracing.sk
alebo napr. uzivatel "signum" tu na fore
'07 Astra H Z19DT
'03 VeCe Z18XE
- Diagnostika -
kriloter
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 09 Sep 2016, 14:29
Auto: Vectra C
Bydlisko: Šamorín

Re: vectra c 1.8 16V 103kW spotreba, variabilne casovanie

Príspevok od používateľa kriloter »

dik

Komo napísal:teoracing.sk
alebo napr. uzivatel "signum" tu na fore
jutino
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 23 Aug 2012, 21:26
Auto: Astra H
Bydlisko: Dunajská Streda
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: vectra c 1.8 16V 103kW spotreba, variabilne casovanie

Príspevok od používateľa jutino »

prosim napisat, co bolo na motore zle, co ste zistili, nejaky zaver. Mozno niekomu sa to zide.
Astra H 2007 Z16XER LPG
kriloter
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 09 Sep 2016, 14:29
Auto: Vectra C
Bydlisko: Šamorín

Re: vectra c 1.8 16V 103kW spotreba, variabilne casovanie

Príspevok od používateľa kriloter »

Zdravim, pisem s odstupom času, chcel som počkať či je problém naozaj vyriešený. Zda sa že áno. Dal som skontrolovat či boli rozvody vymene ok, tam chýba nebola. Diagnostika ukazovala chybu myslim p014, čo je niečo so synchronizáciou vyfukovej vačky. Podozrenie padlo na solenoid, ten však bol dobrý. Nakoniec chlapci prišli na to, že vyfukova vacka bola kúsok posunutá, niekde pri výmene rozvodov a predsuvnikov sa to muselo stať. Uz to vyzerá ok, aj spotreba klesla.
Napísať odpoveď

Návrat na "VECTRA - MOTOR/PREVODOVKA"