Zly start v teple + miznutie chladiacej kvapaliny

Moderátori: bukelo, buci_vectra

Ramethar
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 03 Sep 2015, 06:32
Auto: Astra J
Bydlisko: Trnava
Bydlisko alt: Radošovce

Zly start v teple + miznutie chladiacej kvapaliny

Príspevok od používateľa Ramethar »

Zdravicko... Uz dlhsiu dobu riesim dva problemy a neviem na nic dojst... :stena:
Prvy je zly start. Ale len v pripade, ze auto je vystavene teplu, priamemu slnecnemu ziareniu. Popripade ked zaparkujem po dlhsej ceste ale na pol hodinku, hodinku a idem nastartovat auto tak je to tam zas... Start je dlhy, ako keby nechcel chytit a niekedy sa stane, ze zapocujem taky klepkavy zvuk... Kazdopadne studeny start je na 100%, pre mna nepochopitelne. Vymenil som olej, snimac teploty vody, mal som ho na diagnostike na porovnanie teplot ktore idu do riadiacej jednotky a vsetko proste sedelo...

Druhy problem je miznutie chladiacej (ruzovej) kvapaliny. Ale po 4 mesiacoch vozenia, kazdy den do prace a z prace (cca spolu 50km) + vikendy ako kedy, mi voda zmizne... Pozeral som motorovy priestor, nikde nic netecie, neslzi, nic som nenansiel...

Stretol sa s tymto uz niekto, ak ano ruky a nohy vam vybozkavam, lebo uz neviem co dalej by som robil :cry: ... Auto v podpise, dakujem pekne.
Opel Astra J 1.4 TURBO Cosmo, 2013, 103KW - 140HP - A14NET
Komo
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 3608
Dátum registrácie: 19 Mar 2007, 16:47
Auto: Astra H
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Komjatna
Bydlisko: Komjatna [RK]

Re: Zly start v teple + miznutie chladiacej kvapaliny

Príspevok od používateľa Komo »

Po 50km tam a 50km spat ti zmizne voda?
To je poriadny unik - ak to nevidno na zemi, tak ju urcite spaluje.

K startovaniu - moze to mat suvis s vodou, ale nemusi - mne to v teple sposoboval vylagrovany starter.
'07 Astra H Z19DT
'03 VeCe Z18XE
- Diagnostika -
Používateľov profilový obrázok
alcom1234
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 2553
Dátum registrácie: 18 Nov 2010, 07:52
Auto: Iná značka
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko alt: Slovenský Grob
Bydlisko: Košice / Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Zly start v teple + miznutie chladiacej kvapaliny

Príspevok od používateľa alcom1234 »

Napísal po 4 mesiacoch vozenia, každý deň 50 km, teda 1 nádržka na cca 4500 km. Aspoň ja som to tak pochopil...

No, keď nevidno nikde mláku ani únik, tak to asi spaľuje... Biely dym nie je? Ale zas ak by to bolo 1 nádržka na 4 mesiace, tak to ani nemusí byť vidno :/
Opel Astra K '20 F12SHL - ex
Opel Vectra C '06 Z19DTH
Opel Vectra B '96 X18XE - ex
Ramethar
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 03 Sep 2015, 06:32
Auto: Astra J
Bydlisko: Trnava
Bydlisko alt: Radošovce

Re: Zly start v teple + miznutie chladiacej kvapaliny

Príspevok od používateľa Ramethar »

Voda zmizne po 4 mesiacoch aktivneho vozenia... Biely dym nevidno, aspon som si nevsimol zatial... Co to znamena pre mna, ked viem, ze mi ju spaluje? Tesnenie pod hlavou?
Opel Astra J 1.4 TURBO Cosmo, 2013, 103KW - 140HP - A14NET
Používateľov profilový obrázok
Dulus
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 26 Máj 2014, 09:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Vranov

Re: Zly start v teple + miznutie chladiacej kvapaliny

Príspevok od používateľa Dulus »

Momentalne riesim velmi podobny problem s Mokkou. Cez leto za mesiac, dokopy cca 400 km nabehanych, zmizla skoro cela nadrzka. Nevyzera ze by to niekde tieklo, pozeral som zhora zdola, mlacky neostavaju. Auto bolo v servise na natlakovanie chladiacej sustavy, vraj vsetko drzi. Olej vyzera celkom ok, nevyzera ze by to tieklo do neho, pod vieckom je len slabucka vrstva "slizu". Teraz ked sa ochladilo uz voda nemizne v takej velkej miere. Takze este planujem vymenit tlakovy ventil hore na nadrzke, mozno prepusta velmi paru. Este je mozne ze to tecie niekde cez tesnenie hlavy do valcov. To nechavam ako poslednu moznost.
Opel Astra J Cosmo HB 2015 1.6 CDTI
Opel Mokka Cosmo 2013 1.4T 4x4
ex Opel Astra J Enjoy HB 2010 1.6
*Opel Astra J ST Cosmo 2012 1.4T*
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - ELEKTRO"