fungovanie klubu, ako celku

Moderátor: macil

Používateľov profilový obrázok
vitaminxxl
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4550
Dátum registrácie: 23 Júl 2008, 13:53
Auto: Vectra B
Bydlisko: Košice-okolie
Bydlisko alt: Vancouver
Bydlisko: Kosice-okolie

fungovanie klubu, ako celku

Príspevok od používateľa vitaminxxl »

Od vytvorenia novej identity opelclubu ubeho nejakych par rokov a ja sa tak sam seba pytam, ze ci sa veci pohli k lepsiemu, alebo nie. Co sa tyka funkcnosti, moznosti a dizajnu stranky a fora, tak nepochybne to islo smerom vpred hlavne vdaka Alimovi (Alcom1234).
Mam vsak vyhrady, voci tomu, ako je vlastne zabezpecene fungovanie klubu, ako celku.
Bezni clenovia nemaju pristup k tomu, co sa odohrava v zakulisi, takze sa im necudujem, ze ich pozornost sa neubera k rieseniu tejto zalezitosti, ale ja v pozadi vidim velke nedostatky.
Ako bod cislo 1) by som chcel poukazat na to, ze cely opelclub pozostava oficialne z dvoch bodov – jeden letny zraz a cakanie na letny zraz. Ziadne ine udalosti sa oficialne nedeju a to nehovorim o tom, aby sa konali dalsie zrazy, ale nekonaju sa ani tie veci, ktore su v oficialnych stanovach klubu. K tomu sa dostanem neskor.(bod 3)
2) Za cely cas sa pocet VIP clenov vyraznejsie nezvysil. Preco? – podla mna – lebo fejzbuk.
To, ze fejzbuk je popularny a ziadany, to nepopieram ani nahodou, ale naco by niekto klikal a otvaral dalsiu stranku, ked vsetko ma na fejzbuku? ..Ta stranka by mala presmerovat zaujem ludi na oficialne forum a stranku a nie ich nahradit. Ked sa toto nevyriesi, vsetko usilie o hladanie novych clenov je maximalne zbytocna strata casu.
3) Vedenie klubu a funkcie v klube su doslova neexistujuce. Chapem, ze prezident klubu je organizatorom zrazu a jeho ulohu by si malokto zobral na seba, chapem aj to, ze nie je povinny sa nonstop zaoberat klubom, ale bez generala sa vojsko viest neda :)
A ze dozorna rada, spravna rada, valne zhromazdenie? To mi uz pripada, ako za komunizmu, ked funkcia bola, ale vysledky ziadne. Ked ma niekto presvedci o opaku, budem rad.
4) S Alimom riesime, ako nalakat co najviac reklamnych partnerov, ktori by pomohli sebe aj nam, no stracame chut do toho celeho stale davat myslienky a cas, lebo bez fungujuceho systemu bludime a bludime v zacarovanom kruhu.

Aby to nebolo len o tom, ze poviem, co je zle, chcem tu prispiet napadmi, ktore by mohli pomoct:
Oficialne zmenit stanovy klubu (zacal som ich prerabat u seba v pocitaci) tak, aby odzrkadlovali realitu. V nich by bolo hlavnou zmenou to, ze by sa funkcie ujasnili tak, ze by sa v nich nebolo mozne stratit. Pocet funkcii by sa samozrejme zredukoval.
Dalsia zmena by sa tykala verejnych veci v klube. Navrhujem v stanovach moznost hlasovania za vsetky dolezite veci a to vo fore, takze uz by sa nikto nemohol vyhovarat, ze nema cas. Pozeral som na nete, ze co k zmene stanov treba a nie je to take tazke.
A ked sa k tomu vsetkemu konecne prida aj komunikacia medzi vsetkymi, ktori by o danej veci mali vediet, tak to uz nemoze brzdit klub v rozvoji.

Viem, rozpisal som sa dost, ale teraz, ked vidim, ze sa nic nedeje na to, aby sa veci minimalne riesili, musel som to takto oficialne napisat. Ked vedenie, ludia, hocikto najde chut REALNE veci posuvat nepretrzite vpred, rad pomozem ako viem. V opacnom pripade, ked sa to zase len zahra do stratena, lebo ludia nemaju cas, chut, cas, chut, naladu, cas a neviem co este, tak to ja zahram po termine letneho zrazu do stavu NULA a prestanem sa snazit absolutne. Uprimne neviem, aka bude reakcia na tento prispevok, ale ked nic ine, aspon tu bude odkaz odo mna.
Dakujem, ze ste si to docitali az do konca. :citam:
Moja prvá a už aj bývalá...
Obrázok
Súčasné auto: Toyota avensis 2006, 2,2 - 130kW
Používateľov profilový obrázok
lubo0
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: 10 Mar 2014, 22:09
Auto: Vectra C
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Košice - Šaca

Re: fungovanie klubu, ako celku

Príspevok od používateľa lubo0 »

vitaminxxl...vlastne vo všetkom s tebou súhlasím. Je to tak ako píšeš. Facebook uberá všetko. Ja síce na Facebook prispievam strašne málo, ale aj tu. Ale preto, že mám ťažké obdobie v súkromí. Ale ani tu neejak si najdem čas, len hlavne na to aby som si pozrel novinky a fakt zisťujem, že viacej sa dozviem noviniek na facebooku. Tiež by som bol rád, keby táto stránka bola lákavejšia pre nadšencov značky Opel, ako ten Facebook. Preto sa prikláňam k verzií, tu na fóre zmenu. A to niečím, čo by prilákalo viac VIP členov. Áno treba zmenu a to vo všetkom. Určite sú tu ľudia čo by mali čas sa venovať chodu tochto klubu, ale možno nedostanú tú možnosť. Trebalo by sa , si myslím zamerať na to , aby sa prihlásili tý , čo by mali záujem sa venovať a mali čas sa zaoberať problémami chodu tohto klubu. Ja osobne by som aj záujem mal, ale Bohužiaľ zatiaľ som neprišiel na to akým spôsobom. Vlastne ani neviem presný chod, tým pádom ani neviem ako pomôcť. Asi toľko. Možno ma niektorí ukameňujú, možno niektorí nie, ale to je tiež, len môj názor. :smoker:
OPEL VECTRA C, 2.2 DTI, 92 KW, r.v.2002, čierna metalíza, Y22DTR
t.č. 0948 315 732
jerryl
Opelclub Čestný člen
Opelclub Čestný člen
Príspevky: 437
Dátum registrácie: 08 Jan 2006, 11:49
Auto: Ampera
Bydlisko: Zlaté Moravce
Bydlisko alt: Topoľčianky
Bydlisko: Topoľčianky
Kontaktovať používateľa:

Re: fungovanie klubu, ako celku

Príspevok od používateľa jerryl »

vitaminxxl napísal:Od vytvorenia novej identity opelclubu ubeho nejakych par rokov a ja sa tak sam seba pytam, ze ci sa veci pohli k lepsiemu, alebo nie. Co sa tyka funkcnosti, moznosti a dizajnu stranky a fora, tak nepochybne to islo smerom vpred hlavne vdaka Alimovi (Alcom1234).
Mam vsak vyhrady, voci tomu, ako je vlastne zabezpecene fungovanie klubu, ako celku.
Bezni clenovia nemaju pristup k tomu, co sa odohrava v zakulisi, takze sa im necudujem, ze ich pozornost sa neubera k rieseniu tejto zalezitosti, ale ja v pozadi vidim velke nedostatky.
Ako bod cislo 1) by som chcel poukazat na to, ze cely opelclub pozostava oficialne z dvoch bodov – jeden letny zraz a cakanie na letny zraz. Ziadne ine udalosti sa oficialne nedeju a to nehovorim o tom, aby sa konali dalsie zrazy, ale nekonaju sa ani tie veci, ktore su v oficialnych stanovach klubu. K tomu sa dostanem neskor.(bod 3)
2) Za cely cas sa pocet VIP clenov vyraznejsie nezvysil. Preco? – podla mna – lebo fejzbuk.
To, ze fejzbuk je popularny a ziadany, to nepopieram ani nahodou, ale naco by niekto klikal a otvaral dalsiu stranku, ked vsetko ma na fejzbuku? ..Ta stranka by mala presmerovat zaujem ludi na oficialne forum a stranku a nie ich nahradit. Ked sa toto nevyriesi, vsetko usilie o hladanie novych clenov je maximalne zbytocna strata casu.
3) Vedenie klubu a funkcie v klube su doslova neexistujuce. Chapem, ze prezident klubu je organizatorom zrazu a jeho ulohu by si malokto zobral na seba, chapem aj to, ze nie je povinny sa nonstop zaoberat klubom, ale bez generala sa vojsko viest neda :)
A ze dozorna rada, spravna rada, valne zhromazdenie? To mi uz pripada, ako za komunizmu, ked funkcia bola, ale vysledky ziadne. Ked ma niekto presvedci o opaku, budem rad.
4) S Alimom riesime, ako nalakat co najviac reklamnych partnerov, ktori by pomohli sebe aj nam, no stracame chut do toho celeho stale davat myslienky a cas, lebo bez fungujuceho systemu bludime a bludime v zacarovanom kruhu.

Aby to nebolo len o tom, ze poviem, co je zle, chcem tu prispiet napadmi, ktore by mohli pomoct:
Oficialne zmenit stanovy klubu (zacal som ich prerabat u seba v pocitaci) tak, aby odzrkadlovali realitu. V nich by bolo hlavnou zmenou to, ze by sa funkcie ujasnili tak, ze by sa v nich nebolo mozne stratit. Pocet funkcii by sa samozrejme zredukoval.
Dalsia zmena by sa tykala verejnych veci v klube. Navrhujem v stanovach moznost hlasovania za vsetky dolezite veci a to vo fore, takze uz by sa nikto nemohol vyhovarat, ze nema cas. Pozeral som na nete, ze co k zmene stanov treba a nie je to take tazke.
A ked sa k tomu vsetkemu konecne prida aj komunikacia medzi vsetkymi, ktori by o danej veci mali vediet, tak to uz nemoze brzdit klub v rozvoji.

Viem, rozpisal som sa dost, ale teraz, ked vidim, ze sa nic nedeje na to, aby sa veci minimalne riesili, musel som to takto oficialne napisat. Ked vedenie, ludia, hocikto najde chut REALNE veci posuvat nepretrzite vpred, rad pomozem ako viem. V opacnom pripade, ked sa to zase len zahra do stratena, lebo ludia nemaju cas, chut, cas, chut, naladu, cas a neviem co este, tak to ja zahram po termine letneho zrazu do stavu NULA a prestanem sa snazit absolutne. Uprimne neviem, aka bude reakcia na tento prispevok, ale ked nic ine, aspon tu bude odkaz odo mna.
Dakujem, ze ste si to docitali az do konca. :citam:

Ďakujem za konštruktívne pripomienky. určite máš vo veľa veciach paravdu. Poprosím ťa ak budeš mať tie stanovy pokope, prepošli mi ich. Ich uvedenie do života bude trochu ťažšie,ale zvladneme to, máme ešte pár ludí na ministerstve. Horšie to bude zvolať valné zhromaždenie. To nie je postkomunistické, ale reálne v tomto čase. bez výsledkov a podpisov dvoch tretím riadnych členov sa nemôžem na MV ani ukázať a požiadať o zmenu stanov. stým musíme niečo urobiť. Súhlasím. Tento rok bude veľmi ťažko dať dokopy celé vedenie ako sme to robievali minulé roky/dávnejšie/, a bola zrazová schôdza. Bojím sa že tento bod sa nepodarí splniť. Urobím čo bude v mojich silách. Som naklonený ku každému nápadu. Keď aj cez ss správy kto nemá odvahu...
Používateľov profilový obrázok
vitaminxxl
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4550
Dátum registrácie: 23 Júl 2008, 13:53
Auto: Vectra B
Bydlisko: Košice-okolie
Bydlisko alt: Vancouver
Bydlisko: Kosice-okolie

Re: fungovanie klubu, ako celku

Príspevok od používateľa vitaminxxl »

tie stanovy (aspon tie zakladne body, ktore by sa mohli zmenit) pisem, takze ked dokoncim tu hlavnu cast, poslem ich do pracovneho fora, pripadne kludne aj tu verejne.. :)
to s tym zhromazdenim som si aj myslel, ze bude tak, lebo som si cital terajsie stanovy a viem, ze na tie oficialne veci bude treba podpisy, ale aj to sa bude nejako dat..
a s fejzbukom sa bude nieco robit? lebo ten nemam na starosti ja, ale par ludi, co tam vidim ako adminov.. bude vola realne tu stranku zmenit tak, aby sa ludia presuvali na forum ,alebo sa to necha tak? teraz sa takto verejne pytam vsetkych tych, co to maju na starosti, nech sa k tejto teme vyjadria.
Moja prvá a už aj bývalá...
Obrázok
Súčasné auto: Toyota avensis 2006, 2,2 - 130kW
Používateľov profilový obrázok
langdon2
Admin - Opelclub VIP člen
Admin - Opelclub VIP člen
Príspevky: 22939
Dátum registrácie: 16 Jan 2008, 16:10
Auto: Insignia
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: Nitra

Re: fungovanie klubu, ako celku

Príspevok od používateľa langdon2 »

Ja som jeden z Adminov na FB.. tuna uz nemam moc.. Ale som za kazdu zmenu k lepsiemu.. Ak treba niekam prist, nieco podpisat, ratajte somnou :thumbup:
Opel Insignia 2,0Cdti
Opel Astra G 1,4 16V ex...
Opel Corsa B 1.0 12V ex... Opel Corsa B 1.2 16V po smrti...
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika na vsetky znacky aut, rychlo servis, repas brzdovych strmenov
Používateľov profilový obrázok
vitaminxxl
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4550
Dátum registrácie: 23 Júl 2008, 13:53
Auto: Vectra B
Bydlisko: Košice-okolie
Bydlisko alt: Vancouver
Bydlisko: Kosice-okolie

Re: fungovanie klubu, ako celku

Príspevok od používateľa vitaminxxl »

takze v pracovnom fore si zodpovedni mozu precitat mnou navrhovane stanovy.. ked to budu povazovat za vhodne, kludne ich mozu skopirovat tu, nech sa o tom bavime verejne...
a k tomu fejzbuku- vedel by tam tym padom niekto zmenit tu stranku tak, aby viacmenej odkazovala na forum a samotnu stranku a aby sa tam dalo prispievat len obmedzene, pripadne vobec? proste aby to nemalo tu hlavnu nastenku, ci ako sa to vola, tvorenu z prispevkov ludi.. Prispevky ludi by sa myslim dali skryt vlavo dole.. :)

mimochodom, ja si za vsetkym, co som spominal vyssie, stojim na 100% a neupustim ani z jedneho bodu.. ked sa chce, tak sa da... :shosho:
Moja prvá a už aj bývalá...
Obrázok
Súčasné auto: Toyota avensis 2006, 2,2 - 130kW
Používateľov profilový obrázok
langdon2
Admin - Opelclub VIP člen
Admin - Opelclub VIP člen
Príspevky: 22939
Dátum registrácie: 16 Jan 2008, 16:10
Auto: Insignia
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: Nitra

Re: fungovanie klubu, ako celku

Príspevok od používateľa langdon2 »

Ano, vedel by som ten FB natolko zmenit. Ale navrhujem to prejednat osobne na letnom zraze, na schodzi.
Opel Insignia 2,0Cdti
Opel Astra G 1,4 16V ex...
Opel Corsa B 1.0 12V ex... Opel Corsa B 1.2 16V po smrti...
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika na vsetky znacky aut, rychlo servis, repas brzdovych strmenov
Používateľov profilový obrázok
vitaminxxl
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4550
Dátum registrácie: 23 Júl 2008, 13:53
Auto: Vectra B
Bydlisko: Košice-okolie
Bydlisko alt: Vancouver
Bydlisko: Kosice-okolie

Re: fungovanie klubu, ako celku

Príspevok od používateľa vitaminxxl »

no podla jerrylovych slov bude tazke poskladat vsetkych, co by tam mali byt.. jedine miesto, na ktore ma kazdy moznost prist, je prave forum.. :rozmyslam:
Moja prvá a už aj bývalá...
Obrázok
Súčasné auto: Toyota avensis 2006, 2,2 - 130kW
Používateľov profilový obrázok
langdon2
Admin - Opelclub VIP člen
Admin - Opelclub VIP člen
Príspevky: 22939
Dátum registrácie: 16 Jan 2008, 16:10
Auto: Insignia
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: Nitra

Re: fungovanie klubu, ako celku

Príspevok od používateľa langdon2 »

Ja tam budem, Jerryl tiez, Fero Bokros tiez, Macil tiez... koho este treba?

Dozorna rada tam bude cela...
Opel Insignia 2,0Cdti
Opel Astra G 1,4 16V ex...
Opel Corsa B 1.0 12V ex... Opel Corsa B 1.2 16V po smrti...
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika na vsetky znacky aut, rychlo servis, repas brzdovych strmenov
Používateľov profilový obrázok
vitaminxxl
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 4550
Dátum registrácie: 23 Júl 2008, 13:53
Auto: Vectra B
Bydlisko: Košice-okolie
Bydlisko alt: Vancouver
Bydlisko: Kosice-okolie

Re: fungovanie klubu, ako celku

Príspevok od používateľa vitaminxxl »

neviem teda, ze aky problem tam jerryl pise, ze bude problem dat dokopy vedenie.. ale tak ci tak.. fejzbuk sa da riesit v podstate aj hned.. na to ziadne specialne povolenia, ci podpisy netreba.. :)
Moja prvá a už aj bývalá...
Obrázok
Súčasné auto: Toyota avensis 2006, 2,2 - 130kW
Používateľov profilový obrázok
Bisky9
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 2752
Dátum registrácie: 13 Nov 2013, 18:07
Auto: Signum
Bydlisko: Humenné
Bydlisko alt: Košice,Bratislava

Re: fungovanie klubu, ako celku

Príspevok od používateľa Bisky9 »

Ano celaskon to napísal dosť presne a pravdivo.. K tomu fejzbuku a prilákanie ľudí z fejzbuku tu je podľa mňa ľahké ako bolo spomenuté stačí aby sa fejzbukova stránka zmenila.. Ale na fb v skupine opelclub je podľa mňa vedsinu takzvaných tuzingarov a mala vedsina ľudí tu z fóra.. Chcem povedať to ze podla mňa keď sa začnú tu registrovať ľudia z fb tak nikto neobetuje tích pár eúr za VIP.. A kompetentný fóra by mali asi kopu roboty naviac ako upratovanie spamou a blbosti.. Ale Budiš prečo nie skúsiť za to nedá nikto nič.. Čo viem tak na letný zraz chodí minimum takzvaných fejzbukarou...


:)
Opel Astra H caravan 1,7cdti 81kw .. R.v 10/2011 -EX!
Opel Signum 3,2 V6 155kw .. R.v 5/2005 EX.. [/color] EX!
Volvo XC90 2,5T benzin .. EX..
Volajte ma Joži
AKT moje VW passat b7 2.0 alltrack v automate..
Aktuálne som zajednal manželine Opel Astra 1.7 krátka 6st manuál 96kw..
Používateľov profilový obrázok
Bisky9
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 2752
Dátum registrácie: 13 Nov 2013, 18:07
Auto: Signum
Bydlisko: Humenné
Bydlisko alt: Košice,Bratislava

Re: fungovanie klubu, ako celku

Príspevok od používateľa Bisky9 »

Tak zvolať nejakú malú schôdzu VIP členov pri obede to je malá vedsina a prebrať to aspoň nahrubo..

:)
Opel Astra H caravan 1,7cdti 81kw .. R.v 10/2011 -EX!
Opel Signum 3,2 V6 155kw .. R.v 5/2005 EX.. [/color] EX!
Volvo XC90 2,5T benzin .. EX..
Volajte ma Joži
AKT moje VW passat b7 2.0 alltrack v automate..
Aktuálne som zajednal manželine Opel Astra 1.7 krátka 6st manuál 96kw..
Používateľov profilový obrázok
alcom1234
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 2547
Dátum registrácie: 18 Nov 2010, 07:52
Auto: Iná značka
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko alt: Slovenský Grob
Bydlisko: Košice / Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: fungovanie klubu, ako celku

Príspevok od používateľa alcom1234 »

Čo čítam, tak z dozornej rady tam teda nebol spomenutý nikto, lebo tú tvorí Bruno a Franticek6.
Čítal niekto tie súčasné stanovy?

Moje postrehy:

1) Fejzbukari si musia uvedomiť jedno - buď môžu svoje šplechy hádzať do akejkoľvek neoficiálnej skupiny, a môžu to robiť zadarmo, alebo môžu podporiť klub a potom dostanú právo zúčastňovať sa jeho aktivít... Dokedy bude klub ťahať zo svojho jeden-dvaja-traja ľudia? Pritom tých 15 eur je almužna. Toľko vecí by sa dalo urobiť, keby si to viac ľudí uvedomilo.

2) To, že na zraz chodí minimum fejzbukarov, je len domnienka, ktorú nevieme nijako podložiť. Ja som mal naopak naposledy pocit, že ich prišlo až-až. Pred dvomi rokmi detto.

3) Problémom je, že klub by nemal byť len zraz a fórum, to už sa tu spomínalo. Jasné, veľký zraz raz ročne je megapríležitosť, mala by to byť taká oslava toho, že držíme pokope a že sme sa nerozpadli a že nás niečo spája (značka), ale klub by mal podporovať, a nemyslím len slovne, aj ďalšie aktivity svojich členov, povedzme regionálne stretká, tak ako sa to robí občas v Nitre. Tá komunita by nemala byť obmedzená len na fórum. Členovia by mali cítiť, že za svojich 15 EUR dostanú nejakú protihodnotu, aj keď neprídu na zraz (to som hovoril aj pred rokom). Na druhej strane, členovia by mali mať pocit, že svojím konaním prispievajú k chodu klubu.

Začal som teda pred vyše rokom robiť tie reklamné predmety, onedlho bude v OCSKShope akcia a pridáme aj nové predmety (pravdepodobne to budú ony dlho plánované podložky pod EČV).
Ak má niekto pocit, že na tom mám strašný biznis, tak vás ubezpečujem, že sa mi ešte nevrátili vstupné náklady. Na tričkách som momentálne 12 EUR v pluse, ale na druhej strane som na poštovnom za členské karty, ktoré vám posielam, utratil už min. 25 EUR. Stále sa mi nevrátili náklady za hrnčeky. Tam som v hlbokej strate, ale vykrývam si to inými aktivitami v mojom podnikaní (nájdite si ma kľudne v ORSR a uvidíte, čo robím). Takže všetkých, ktorí majú predstavu o tom, ako som sa na tom strašne nabalil, prosím, aby sa upokojili.

4) Čo sa mi ešte nepáči, je, že úroveň fóra klesla, dramaticky. Tolerujú sa tu prejavy v rozpore s pravidlami, niektorí moderátori začínajú zneužívať svoje právomoci, trpí sa tu propagácia alkoholizmu, resp. sa tu alkoholizmus a jeho prejavy uznávajú bez výhrad, čo je myslím aj v rozpore so zákonom. Doteraz som na to upozorňoval skryto, ale keďže je príležitosť, hovorím to otvorene. Prosím, nemýliť si to s puritánstvom, ja nie som puritán, aj keď nepijem ani nefajčím a oboje sa mi protiví. V únosnej miere dokážem tolerovať všeličo. Ale myslel som si, že toto je Opelclub fórum, nie DobreSomSaVčeraOžralAjDnesSiDámPivoAjBorovičkuAPotomSaDovraciamASadnemSiZaVolant fórum.
Na druhej strane moderátor označí niečo za vybavovanie si osobných sporov, pritom sa to týkalo všetkých, nebol to spor dvoch.

Nechápte ma zle, to, že tu ešte stále píšem, je prejavom toho, že to tu mám rád, že sme komunita, kde môže byť dobre, kam si človek môže prísť pre radu a možno aj dostane poradené. Tak nás berú aj ľudia zvonku, ktorí sem prídu prvýkrát, dokonca aj starší ľudia. Neodrádzajme svojimi prejavmi slušných ľudí od toho, aby sem chodili a snažme sa udržiavať fórum pokiaľ možno slušné a v zákonných medziach. Je to naša (dobrá) vizitka. Ak tú vizitku nedokážeme udržať dobrú, načo udržiavať klub pokope? Stretávať sa viete aj tak, raz za rok si spískate súkromne nejakú akcošku a pár ľudí si ušetrí nervy.

Pre tento moment všetko.
Opel Astra K '20 F12SHL - ex
Opel Vectra C '06 Z19DTH
Opel Vectra B '96 X18XE - ex
jerryl
Opelclub Čestný člen
Opelclub Čestný člen
Príspevky: 437
Dátum registrácie: 08 Jan 2006, 11:49
Auto: Ampera
Bydlisko: Zlaté Moravce
Bydlisko alt: Topoľčianky
Bydlisko: Topoľčianky
Kontaktovať používateľa:

Re: fungovanie klubu, ako celku

Príspevok od používateľa jerryl »

langdon2 napísal:Ja tam budem, Jerryl tiez, Fero Bokros tiez, Macil tiez... koho este treba?

Dozorna rada tam bude cela...


Peťo ano maš pravdu. Prídu všetci, Ale až v sobotu a po tombole pália skoro vsetci preč. V piatok je jediný priestor pre aspom hodinu konzultácie. V sobotu nie je sanca lebo cely den sme v pohybe... a vecer uz má každý dosť. Ja to verím každému,že si príde hlavne oddýchnuť, ale niekto to musí v pozadí aj ukočírovať...Každý jeden čo chce priložiť ruku k dielu aby bola väčšina spokojná,tak si ten víkend velmi neoddýchne. Každý to robí dobrovoľne. Zhruba si každý čo má chuť sa angažovať zobral svoj oddychový čas a snaží sa to všetko robiť pre ludí. Alim má na starosti reklamné predmety výroba predaj ponuka. Ferko Štrbák má na starosti vstupné a registráciu prítomných. Ferko Bokroš má na starosti hladký priebeh jazdy zručnosti a každý rok zabezpečuje víťazné poháre zadarmo. Moje detská dohliadajú na priebeh ostatných súťaží a sem tam tombolu. Tuším minulý rok to zobral pod krídla Alim. Ja zabezpečujem (technicky..) priebeh piatkového hudobného vystúpenia a sobotný obed a opekačku. Jedine čo ma ešte trápi, tak trochu poriadku pri spanilej jazde. Nemá to pána... Ale na to treba viacerých,aby tých ľudí ukočírovali a dali tomu palec hore.
Som ústretový za každú pomocnú ruku. Aj tak ma hreje pocit, keď vidím tých všetkých ľudí pokope a moje podvedomie mi hovorí, že to nerobíme zbytočne.
Toť asi vsjo.
Používateľov profilový obrázok
Bisky9
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 2752
Dátum registrácie: 13 Nov 2013, 18:07
Auto: Signum
Bydlisko: Humenné
Bydlisko alt: Košice,Bratislava

Re: fungovanie klubu, ako celku

Príspevok od používateľa Bisky9 »

[quote="
4) Čo sa mi ešte nepáči, je, že úroveň fóra klesla, dramaticky. Tolerujú sa tu prejavy v rozpore s pravidlami, niektorí moderátori začínajú zneužívať svoje právomoci, trpí sa tu propagácia alkoholizmu, resp. sa tu alkoholizmus a jeho prejavy uznávajú bez výhrad, čo je myslím aj v rozpore so zákonom. Doteraz som na to upozorňoval skryto, ale keďže je príležitosť, hovorím to otvorene. Prosím, nemýliť si to s puritánstvom, ja nie som puritán, aj keď nepijem ani nefajčím a oboje sa mi protiví. V únosnej miere dokážem tolerovať všeličo. Ale myslel som si, že toto je Opelclub fórum, nie DobreSomSaVčeraOžralAjDnesSiDámPivoAjBorovičkuAPotomSaDovraciamASadnemSiZaVolant fórum.
Na druhej strane moderátor označí niečo za vybavovanie si osobných sporov, pritom sa to týkalo všetkých, nebol to spor dvoch.

Nechápte ma zle, to, že tu ešte stále píšem, je prejavom toho, že to tu mám rád, že sme komunita, kde môže byť dobre, kam si človek môže prísť pre radu a možno aj dostane poradené. Tak nás berú aj ľudia zvonku, ktorí sem prídu prvýkrát, dokonca aj starší ľudia. Neodrádzajme svojimi prejavmi slušných ľudí od toho, aby sem chodili a snažme sa udržiavať fórum pokiaľ možno slušné a v zákonných medziach. Je to naša (dobrá) vizitka. Ak tú vizitku nedokážeme udržať dobrú, načo udržiavať klub pokope? Stretávať sa viete aj tak, raz za rok si spískate súkromne nejakú akcošku a pár ľudí si ušetrí nervy.

Pre tento moment všetko.[/quote]
Všetky body ok ... ali .. K tomu 4.. Ano ak narážaš len na mňa alebo možno nie .. neviem aké ...
Súčasnosť a téma ONLINE KECY.. je podla mna normálne že si tam clubáci napíšu o hocičom na to to je spravené či je tam napísane že niekto sa opil abo nie ci niekto staval hore riťou či je niekto chorý alebo aky ma problém osobný je normálne veď na to to tam je že ..
Zasa témy ohľadom auta sú inde a tam sa to dočítajú do skupiny dobré ráno píšeme len určití ľudia ktorí sa poznáme osobne..Podľa mna to je na každom fóre a starší človek ked si ide pozrieť a prečítať o aute tak bude hľadať konkrétne.A nie v sekcii Online kecy... ano maš s časti pravdu,píšeme tam blbosti o tom kto čo pije či kakao kavu meltu mlieko borovičku víno pivo .. ale opakujem sa na to to tam je ta sekcia .. :rozmyslam: :thumbup:
Ali .. To že ti nejde o biznis chapem to verím že s tým maš vela práce a hlavne v tom aj svoje peniaze .. tu nejde o zárobok ide o uctu pomoc veď sme nejaka partia .. za to palec hore pred rokom sme si dobre porozprávali viem to pochopiť preto som chcel spraviť a pomôcť aj ja ..
Ak by ma niekto oslovil nemám problém sa chytiť hocičoho .. nieje to ľahke ale sme spolok club partia prečo nie si pomôcť ..
jeryyl.. možno by aj pár ľudí s vip členstvom vedeli pomôcť .. skúsiť niečo zvolať na ten piatok možno by sa pár dobrovoľníkov našlo ..
peace :smoker:
Opel Astra H caravan 1,7cdti 81kw .. R.v 10/2011 -EX!
Opel Signum 3,2 V6 155kw .. R.v 5/2005 EX.. [/color] EX!
Volvo XC90 2,5T benzin .. EX..
Volajte ma Joži
AKT moje VW passat b7 2.0 alltrack v automate..
Aktuálne som zajednal manželine Opel Astra 1.7 krátka 6st manuál 96kw..
Používateľov profilový obrázok
bukelo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 29181
Dátum registrácie: 24 Jan 2008, 10:08
Auto: Iná značka
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: fungovanie klubu, ako celku

Príspevok od používateľa bukelo »

Alim, to ta tak vytocilo, ze som si dovolil zmazat asi 10 prispevkov v teme o letnom zraze 2015 (medzi nimi aj par tvojich), kde sa "preberalo" vsetko ine, len nie letny zraz 2015 a naopak, prispevky v dobrom rane kde je spomenuty alkoholizmus tolerujem(e) (kde vsak plati vseobecna nepisana dohoda, ze sa mazu take prispevky, kde sa riesia osobne spory, hadky a ine, neosetrene hanlive slova, a prispievatelia su prinajmensom napomenuti, pripadne rovno zablokovani)?

Ak som netrafil do cierneho, povedz konkretne, ktory moderator (alebo aj ak ich je viac) zneuziva svoju funkciu? Znesiem aj kritiku na seba, pokojne verejne. Konkretny pripad ako sa "riesil" a ako by sa podla teba mal riesit?
別のブランド [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/1371889_6.png[/fimg]
OPEL ASTRA H SW 1.7 CDTI ENJOY [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/825647_6.png[/fimg] - ex
OPEL CORSA C 1.2 COSMO [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/423439_6.png[/fimg]- ex
OPEL CORSA B 1.0 CITY [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/371584_6.png[/fimg]- ex
Používateľov profilový obrázok
alcom1234
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 2547
Dátum registrácie: 18 Nov 2010, 07:52
Auto: Iná značka
Bydlisko: Bratislava
Bydlisko alt: Slovenský Grob
Bydlisko: Košice / Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: fungovanie klubu, ako celku

Príspevok od používateľa alcom1234 »

Áno, na to som narážal. Zmazal si ich nie preto, lebo boli off-topic, ale preto, lebo sa v nich údajne riešili osobné spory, ako si sám potom komentoval v Dobrom ráne. S týmto tvrdením nesúhlasím, žiadne osobné spory sa neriešili. To je všetko. Áno, v tom momente ma to vytočilo, ale už som vychladol :)
Ak by sme to začali rozoberať, už by sme boli off-topic aj tu.
Mám pocit, že tu občas funguje rôzna metrika na rôznych ľudí, ale to sú moje subjektívne pocity a na nich nezáleží.
Opel Astra K '20 F12SHL - ex
Opel Vectra C '06 Z19DTH
Opel Vectra B '96 X18XE - ex
Používateľov profilový obrázok
langdon2
Admin - Opelclub VIP člen
Admin - Opelclub VIP člen
Príspevky: 22939
Dátum registrácie: 16 Jan 2008, 16:10
Auto: Insignia
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: Nitra

Re: fungovanie klubu, ako celku

Príspevok od používateľa langdon2 »

Nemal som pocit, ze by si tam niekto dake spory riesil.. Ja som sa len Alimu ponukol, ze zavolam Jarrovi, a posnazim sa to dako doriesit. Co bolo dalej neviem.. potom to uz bolo zmazane..
Opel Insignia 2,0Cdti
Opel Astra G 1,4 16V ex...
Opel Corsa B 1.0 12V ex... Opel Corsa B 1.2 16V po smrti...
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika na vsetky znacky aut, rychlo servis, repas brzdovych strmenov
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36817
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Re: fungovanie klubu, ako celku

Príspevok od používateľa macil »

Každý zásah moderátora, či admina sa viac, či menej niekoho dotkne. S tým sa však musí dotyčný zmieriť, rovnako, ako moderátor s tým, že občas mu aj kamarát za to napľuje do tváre. A verte, že nie vždy je ľahké rozhodnúť sa, či zasiahnuť, alebo nie. Napokon funkcia moderátora nie je práve z tých, aby sa o ňu zvádzali súboje. Ja osobne som sa stretol aj s vyhrážkou bitky, keďže sa dotyčnému môj zásah nepáčil. Ak nie ste spokojný, ako moderátor s vašim príspevkom naložil, môžte žiadať o vysvetlenie po súkromnej linke. Ak bude mať náladu, možno vám to vysvetlí. Pokiaľ začnete spor hrotiť inak, rátajte s následkami. Ak nie ste s prácou moderátora spokojní, môžte sa obrátiť na administrátora fóra, ale s vedomím, že admin si za prácou moderátorov v drvivej väčšine prípadov stojí, inak by ich tejto funkcie zbavil aj bez vášho pričinenia.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/859142_4.png[/fimg]
Opel Astra F-CC, X18XE [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/221164_4.png[/fimg]
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Používateľov profilový obrázok
franticek6
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 2206
Dátum registrácie: 09 Máj 2007, 18:23
Auto: Zafira A
Bydlisko: Ružomberok
Bydlisko alt: Liptovské Sliače
Bydlisko: Liptovske Sliace (SK) ,Hausmening (A)
Kontaktovať používateľa:

Re: fungovanie klubu, ako celku

Príspevok od používateľa franticek6 »

Macil, lepšie by som to nenapísal aj keď som chcel. :thumbup:
Opel Zafira y20dth
MB E 320 CDI W 211
MB S 320 CDI W 221 AMG
Opel Sintra x22dth - ex
Skoda 105 L -ex
http://www.nakupujsk.sk
nie som na fejsbúku
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše otázky na vedenie klubu"