ASTRA-K (2015-....)

Moderátori: bukelo, buci_vectra

xaviersa
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 551
Dátum registrácie: 22 Nov 2009, 19:36
Auto: Astra J
Bydlisko: Šaľa
Bydlisko: ŠAĽA - LEVICE

Re: ASTRA-K (2015-....)

Príspevok od používateľa xaviersa »

Obrázok
ASTRA J 1.7 DTS COSMO SPORTS TOURER
EX- ASTRA J 1.7DTJ COSMO
EX - ASTRA G 1.6 16V LPG, X16XEL
Cirdemanko
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 18 Jan 2016, 17:49
Auto: Iná značka
Bydlisko: Levice

Re: ASTRA-K (2015-....)

Príspevok od používateľa Cirdemanko »

Čo s tím madlom sa ty nepáči ? Nie je dobre vyriešené ? Myslíš na vnútorné, alebo vonkajšie so znakom ? Tú rezervu a to dno kufra potom nemajú dobre vyriešené podľa toho čo píšeš...V akej farbe si ho mal v červenej + metalíza ? Bez metalízy mi príde moc červená, taká ostrá ako tehlový prach :( Kolesá boli príplatkové 18-ky, alebo základné 17-ky, lebo aj od toho trocha závisí komfort jazdy... :) A dik, že si sa rozpísal a podelil sa o názor :thumbup:
xaviersa
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 551
Dátum registrácie: 22 Nov 2009, 19:36
Auto: Astra J
Bydlisko: Šaľa
Bydlisko: ŠAĽA - LEVICE

Re: ASTRA-K (2015-....)

Príspevok od používateľa xaviersa »

Vnutorne madlo som myslel. Je tam len jedno na pravej strane. A nie take uchopovacie ako na j cku, ale take, ze zasunes ruku. Zle sa zatvara s nim oproti j cku. Je to krok spat. Disky neviem, ale podla mna to boli 17ky. Ta astra je v nr, takze to mas na skok. Teraz maju i cervenu a podla mna i bez metli je krasna. A este kufor. Ten vycnievajuci znak a na nom otvaranie je tiez funkcnost na ukor designu. Prsty su hned spinave, nakolko gombik nie je kryty ako pri j cku. Preto je ten kufor u mna nezvladnuty oproti celkovo prijemnemu a vynikajuco vybavenemu autu.
ASTRA J 1.7 DTS COSMO SPORTS TOURER
EX- ASTRA J 1.7DTJ COSMO
EX - ASTRA G 1.6 16V LPG, X16XEL
Cirdemanko
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 18 Jan 2016, 17:49
Auto: Iná značka
Bydlisko: Levice

Re: ASTRA-K (2015-....)

Príspevok od používateľa Cirdemanko »

Ok. dik, ono je to vždy pri každom novo vyvinutom modeli tak, že veľa sa toho zmení k lepšiemu, ale vždy sa na niečo zabudne, alebo sa to navrhne neprakticky, zle :( bohužiaľ je to tak pri každom novom, tieto nedostatky potom zvyčajne odstraňuje modernizácia modelu, kde už sú chyby vychytané :D Ale určite je novší model vždy viac prínosom ako zátažou a myslím si, že pri ASTRE je to celkom presne tak :thumbup:
xaviersa
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 551
Dátum registrácie: 22 Nov 2009, 19:36
Auto: Astra J
Bydlisko: Šaľa
Bydlisko: ŠAĽA - LEVICE

Re: ASTRA-K (2015-....)

Príspevok od používateľa xaviersa »

Mal som j cko 7/2012 poslednu pred faceliftom a mam j cko 2014. Co myslis, ktora z nich mala vychytane muchy. 2012 bola lepsia. Setrili a v novsej je toho menej. Nehovoriac o 2015 co teraz sli ku koncu ako sa objavilo k cko. Cosmo nema uz ani ambiente podsvietenie, atd.
ASTRA J 1.7 DTS COSMO SPORTS TOURER
EX- ASTRA J 1.7DTJ COSMO
EX - ASTRA G 1.6 16V LPG, X16XEL
Cirdemanko
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 18 Jan 2016, 17:49
Auto: Iná značka
Bydlisko: Levice

Re: ASTRA-K (2015-....)

Príspevok od používateľa Cirdemanko »

To by som nebol povedal...zvycajne byva novsa verzia po modernizacii, facelift-e lepsia ako prva... :( Opel ide opacne :confused:
Cirdemanko
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 18 Jan 2016, 17:49
Auto: Iná značka
Bydlisko: Levice

Re: ASTRA-K (2015-....)

Príspevok od používateľa Cirdemanko »

Mne sa tiež niekedy páčila J-čková Astra...no po čase už nie :D príde mi moc taká nafúknutá, zaguľatená...ako pribratá ženská :lol: táto nová K-čková má také fajné ostré línie a to sa mi páči je taká štíhlejšia...je športového charakteru :thumbup: určite si ju pred kúpou poriadne obzriem a vyskúšam, hlavne ma zaujíma jeho 6 stupňový automat, že čo to je zač a ako to radí :neviem:
Cirdemanko
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 18 Jan 2016, 17:49
Auto: Iná značka
Bydlisko: Levice

Re: ASTRA-K (2015-....)

Príspevok od používateľa Cirdemanko »

Chlapi, opýtal som sa na tento nový K-čkový model na jednom inom fóre s tím, že aký majú názor na dané vozidlo a ver či never skoro ma tam slovne ukameňovali :neviem: že je to premodernizovaná k*kotinka, za ktorú by nedali eurá :( Tak neviem, ale potom všetky moderné autá vyrobené dajme tomu po 2012 sú premodernizované k*kotinky...nie ? A keď človek z iného dôvodu nemenovaného japonské vozidlá nechce a takisto nechce vozidlo z druhej ruky tak prečo potom tento typ auta v roku 2015/2016 nie je dobré auto, zato že má malí motor s prepĺňaním, veď to zachvíľku budú mať všetky povinne ak už nemajú :D taká je doba teraz...moderná :D a že je tam prepchatá elektronika...šak a ? takmer všetky to majú a ktoré to nemajú sú vyrobené v rumunsku a pod. ale už aj tie sa doťahujú pomaly :lol:
xaviersa
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 551
Dátum registrácie: 22 Nov 2009, 19:36
Auto: Astra J
Bydlisko: Šaľa
Bydlisko: ŠAĽA - LEVICE

Re: ASTRA-K (2015-....)

Príspevok od používateľa xaviersa »

Riesis zbytocnu p....u. Auto kupujes pre svoje potreby ci pre potrebu inych. Veci typu nekupuj je to moderne neries. Ries technicke pripomienky a skusenosti s motormi, atd co su ti prinosom. Ostatne musis vediet ty uz, ze co hladas, co v nom chces mat a ako ho budes vyuzivat. A na zaklade toho sa rozhoduj. Tie reci su presne take ako ked existoval konsky zaprah a objavil sa spalovaci motor. Proste pokrok nezastavis asj ked nie vzdy prinasa vsetko pozitivne. A moderne? Ved je to spaslovak...keby sa bavime o alternativnom pohone, tak ok :-)
ASTRA J 1.7 DTS COSMO SPORTS TOURER
EX- ASTRA J 1.7DTJ COSMO
EX - ASTRA G 1.6 16V LPG, X16XEL
xaviersa
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 551
Dátum registrácie: 22 Nov 2009, 19:36
Auto: Astra J
Bydlisko: Šaľa
Bydlisko: ŠAĽA - LEVICE

Re: ASTRA-K (2015-....)

Príspevok od používateľa xaviersa »

My mame v praci cez 50 j cok. Biele st cvka, ved to z lv musis poznat :-) a su co si pochvaluju a su aj frflaci. A ked sa spytam preco.. Lebo inak je odstupnovane ako jeho sukromne...trasie ked vypaluje a ine veci. A ked sa ho spytam co ma doma, tak povie ze 10 rocne take a take auto aje s nim spoko. Proste kazdy chce nieco ine. Niekomu sedi rokjy to co mas, niekto skusa vzdy novsie.
ASTRA J 1.7 DTS COSMO SPORTS TOURER
EX- ASTRA J 1.7DTJ COSMO
EX - ASTRA G 1.6 16V LPG, X16XEL
Cirdemanko
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 18 Jan 2016, 17:49
Auto: Iná značka
Bydlisko: Levice

Re: ASTRA-K (2015-....)

Príspevok od používateľa Cirdemanko »

Jasne, ja len ze co na to v inom fore...rozhodnutie je na kazdom z nas ine...predsa sme kazdy ini...kazdemu sa paci nieco ine...a mne sa tato nova Astra K paci...a mne ked sa nieco paci, tak to chcem aj mat :-) ale zasa premyslim viac krat kym sa rozhodnem :-)
xaviersa
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 551
Dátum registrácie: 22 Nov 2009, 19:36
Auto: Astra J
Bydlisko: Šaľa
Bydlisko: ŠAĽA - LEVICE

Re: ASTRA-K (2015-....)

Príspevok od používateľa xaviersa »

Ak ti jednu radu mozem dat. Matrixi si tam daj aksa pre k cko rozhodnes. Ja by som tiez miesto metli a cuvcacich pri prvej astre teraz dal aflka.
ASTRA J 1.7 DTS COSMO SPORTS TOURER
EX- ASTRA J 1.7DTJ COSMO
EX - ASTRA G 1.6 16V LPG, X16XEL
Cirdemanko
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 18 Jan 2016, 17:49
Auto: Iná značka
Bydlisko: Levice

Re: ASTRA-K (2015-....)

Príspevok od používateľa Cirdemanko »

Samozrejme, že LED Matrix nesmú chýbať...to je jedna z najlepších vecí...okrem iných, ktoré tiež nie sú na zahodenie :-) Ináč táto generácia má porovnateľnú výbavu ako niektoré vačšie triedy vozidiel...ved si len zober, že ktoré auto tejto veľkosti v tejto triede má napr. AGR sedačky s ventiláciou :shock: to som ešte ani v G7 nezažil...a to je už čo povedať, alebo tie svetlá či sledovanie dopravných značiek a jazdných pruhov...môžeš tam toho mať ozaj ako v Insignii :yahoo: Možno čo sa mi nepozdáva je to strešné okno, že je malé a nie je panoramatické :( A smerovky nie sú v zrkadlách, ale klasika v blatníkoch :( čo už, človek niečo oželie...
Používateľov profilový obrázok
dušan992
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 832
Dátum registrácie: 22 Mar 2008, 23:07
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice-okolie
Bydlisko alt: Turňa nad Bodvou
Bydlisko: Bratislava ale srdcom vychodňar

Re: ASTRA-K (2015-....)

Príspevok od používateľa dušan992 »

ako také blbosti ako sledovanie značiek a pruhu ťa za zaujímajú aj z praktického hľadiska?
však na SK natiahnu čiaru a po dvoch dažďoch je preč. značky pokrivené, zdeformované,.... ty si šofér alebo nejaká elektronika.
dobré svetlá-xenonon,LED matrix, vyhrievané sedadlá,dobré sedadlá,dobré audio, el. okná,zrkadlá,klíma, parkovacie senzory-kamera.možno nejaký storage pack.
to že niečo ponukaju pre mňa neznamená že to musím mať. prehnané množstvo elektroniky, dotykové displeje-uplna volovina,
OPEL Astra J 2.0 cdti AT6 viewtopic.php?f=130&t=45150
ex-OPEL ASTRA G 1,4 16v x14xe viewtopic.php?t=16923
OPEL COMBO B TOUR 1,3 cdti
OPEL CORSA D 1,4 14v
ex-OPEL Combo B 1,7 Dti Y17DT
xaviersa
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 551
Dátum registrácie: 22 Nov 2009, 19:36
Auto: Astra J
Bydlisko: Šaľa
Bydlisko: ŠAĽA - LEVICE

Re: ASTRA-K (2015-....)

Príspevok od používateľa xaviersa »

dusan, kazdy prefeuju nieco ine. sledovanie pruhov by som bral. vvlastne by som bral tu vybavu innovation. mal som totiz zazitok, ze na ceste, kde su ciari dobre, som chytil mikrospanok s tempomatom v 96km/h. zobudil som sa na hukot od krajnice a nastastie to ustal. nedokazal som si dovtedy ani predstavit, ako je mozne dostat mikrospanok. syn bol maly a v noci som k nemu staval ja a ver ci never, som myslel na neho, ako spinkava a zaklapol som. stalo sa to raz, no ti co jazdia vela a hlavne prevazne dialnice, ci lepsie cesty, toto ocenia. neviem si to predstavit, ako to reaguje ale na ceste kde nie su ciary, ci to snima krajnicu, alebo tak. a zase ked si v k cku zoberies vybau..mas enjoy, myslim bezna vybava pre cloveka co jadzi viacej no max 30tis rocne. a potom innovation, co auto dere, vyuziva na dlhsie trasy do prace, pre podnikanie a chce mat iste pohodlie a vyssi pocit bezpecnosti, kedze v tej konzerve travi stvrtinu, ci patinu dna. osobne co ja povazujem za naj su fakt dobre svetla. z hladiska komfortu si neviem vynachvalit vyhrievany volant. pouzivam ho neustale od novembra/decembra. sedacky len na zaciatku, ale tiez super vec. dalej digitalna klima, a nejake drobnosti. nieco ako ten packet co pises. akurat ze innovation ma v podstate v serii i cuvacie senzory, bezklucove otvaranie co je super a ine fajn veci. narozdiel od tejto vybavy enjoy i dynamic maju len manualnu klimu. takze koniec koncov to maju dobre zratane, lebo ak si zoberies enjoy, ci dynamic, stale musis doplacat a dokladat a nakoniec zistis, ze si na tej cene ako najvyssia vybava. ja ked som skladal j-cko mi enjoyka vysla o 100 eur lacnejsie bez zadnych elektrickych okien, ked som dal tu istu vybavu co cosmo. a pri fleet zlave uz vobec nemalo zmysel brat enjoyku nakolko podmienkou pre vyssie zlavy bolo bud cosmo, alebo enjoy plus dake baliky a bol som tam isto cenou no s nizsou vybavou. opel dost tlaci percenta na vyssiu vybavu i ked pri k-cku su este dost mizive. ale snad o rok o dva sa to prehupne cez tych 20ako to byva u nich zvykom
ASTRA J 1.7 DTS COSMO SPORTS TOURER
EX- ASTRA J 1.7DTJ COSMO
EX - ASTRA G 1.6 16V LPG, X16XEL
xaviersa
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 551
Dátum registrácie: 22 Nov 2009, 19:36
Auto: Astra J
Bydlisko: Šaľa
Bydlisko: ŠAĽA - LEVICE

Re: ASTRA-K (2015-....)

Príspevok od používateľa xaviersa »

a co by som bral a beriem ako pozitivum je adaptivny tempomat a protikolizny system...toto by som ja fakt ocenil. lebo i dnes takeho somara, co som videl na dialnici...ze nikto pred nim a brzdy plyn, brzda...plyn..smerovka do lava, smerovka do prava...potom bez smerovky prejdem do rychleho pruhu, spat a toto dokola, kym mu clovek nezatrubi, ze ci je noramalny a saskuje na dialnici a ohrozuje inych.hlavne ked sa priblizil k dalsiemu autu a prechadzal z praveho do laveho bez smeroviek to uz som mal mienku jasnu o nom. a prave preto, ze casto i v hmle su taky, co v behne do hmly, ci husteho dazda a miesto pozvolneho ubratia plynu a prisposobeniu sa dupne na plne brzdy zo 130 na 80. no tu ten system by som ocenil, lebo isto by reagoval rychlejsie, ako ludske oko a nasledne reakcie. okrem toho, dufam, ze to k cko uz ma...je fajn vec zapnutie smeroviek pri nudzovom brzdeni...miesto kadejakych somarin by unia mohla takuto banalitu dat povinne a nie meranie tlaku v pneu a ine blbosti
ASTRA J 1.7 DTS COSMO SPORTS TOURER
EX- ASTRA J 1.7DTJ COSMO
EX - ASTRA G 1.6 16V LPG, X16XEL
Cirdemanko
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 18 Jan 2016, 17:49
Auto: Iná značka
Bydlisko: Levice

Re: ASTRA-K (2015-....)

Príspevok od používateľa Cirdemanko »

dušan992 napísal:ako také blbosti ako sledovanie značiek a pruhu ťa za zaujímajú aj z praktického hľadiska?
však na SK natiahnu čiaru a po dvoch dažďoch je preč. značky pokrivené, zdeformované,.... ty si šofér alebo nejaká elektronika.
dobré svetlá-xenonon,LED matrix, vyhrievané sedadlá,dobré sedadlá,dobré audio, el. okná,zrkadlá,klíma, parkovacie senzory-kamera.možno nejaký storage pack.
to že niečo ponukaju pre mňa neznamená že to musím mať. prehnané množstvo elektroniky, dotykové displeje-uplna volovina,


Ako je to v celku zaujímavé mať také vychytávky v aute :thumbup: ale že by som to tam silou mocou potreboval mať, tak to nie :) ja som len hovoril, že v danej triede to nebýva štandardom a pravidlom montovať to do auta ako je toto :) Ale hovoril som, že ASTRA táto nová, neviem ako boli na tom predchádzajúce verzie môže mať toho vo výbave ozaj veľa :shock:
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - PODVOZOK/BRZDY"