pridam plyn a trha motor

Moderátori: dulo, buci_vectra

sun
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 01 Dec 2013, 18:17
Auto: Vectra C
Bydlisko: Dunajská Streda

pridam plyn a trha motor

Príspevok od používateľa sun »

keď sa rozbieham a pridávam plyn, tak trhá motor....ako keby sa najprv dusil a potom auto trhne a vyrazí...robí to aj pri preraďovaní z druhého na tretí stupeň....poradí mi niekto čím to je? ...mám vyčistený ERGE ventil
Používateľov profilový obrázok
texno_lover
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 21 Mar 2010, 14:00
Auto: Zafira B
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: pridam plyn a trha motor

Príspevok od používateľa texno_lover »

čo tak napísať o akú vectru sa jedná ? aký ročník , aký motor človek nie je jasnovidec
Opel Vectra B caravan , 2.0 Dti , 1997
Opel Zafira B, 1.9 CDTI, 2006, DPF OFF
OP-COM diagnostika
Používateľov profilový obrázok
marcussino222
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 09 Dec 2009, 22:55
Auto: Vectra C
Bydlisko: Pezinok
Bydlisko: PK

Re: pridam plyn a trha motor

Príspevok od používateľa marcussino222 »

Zdravím, mám podobný problém s trhaním motora pri miernom pridávaní plynu. Ak pridám viac plynu tak to prestane. Bol menený nový EGR + záslepka s dierami + vyčistený vstup do sania. Na diagnostike sa zmazali chyby, teraz na palubovke nesvieti žiadna chyba. Pri státi na križovatke a pri cúvaní ide do kabíny smrad z výfukových plynov. Tiahlo vírivých klapiek je dlhodobo nefunkčné a vybraté. Poraďte, čo môže spôsobovať to trhanie motora??
Vectra C GTS, 1.9cdti, 110kw

Diky.
Vectra C GTS 110 kW
Používateľov profilový obrázok
marcussino222
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 09 Dec 2009, 22:55
Auto: Vectra C
Bydlisko: Pezinok
Bydlisko: PK

Re: pridam plyn a trha motor

Príspevok od používateľa marcussino222 »

Takže, od dnes vymenené nové sanie a eletromodul ovládania sania. Problém trhania motora ale naďalej pretrváva. Diagnostika vyhadzuje chybu P1125, problém s akčným členom ovládania škrtiacej klapky. Mechanik tvrdí, že to môže byť aj nejaké čidlo tlaku turba, ktoré zle vyhodnocuje údaje či čo... :(
Poraďte, čo by mohlo spôsobovať to trhanie, nebude to predsa len vadná škrtiaca klapka? :stena:

Diky
Vectra C GTS 110 kW
mibit
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 02 Sep 2015, 19:13
Auto: Vectra B
Bydlisko: Košice

Re: pridam plyn a trha motor

Príspevok od používateľa mibit »

Caute

Ja mam presne ten isty problem mam vectra B caravan rok 97, 1.8 16V 85Kw benzin\plyn. ako prve som vymenil sviecky problem pretrvaval, potom palivovi filter a chemia do nadrze na cistenie strikov no problem to neodstranilo. a este taka malickost ze ak jazdim na LPG tak auto ide ako hodinky a ked prepnem na benzin tak znova poskakuje. ak by niekto mal s skusenost ako sa toho trhania zbavit bol by som vdacny za kazdu radu. :)
otto
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 482
Dátum registrácie: 10 Feb 2008, 11:47
Auto: Vectra B
Bydlisko: Topoľčany
Bydlisko: topolcany

Re: pridam plyn a trha motor

Príspevok od používateľa otto »

skusenosť je taka že to nikdy nepojde dobre aj na benzim aj na plyn.je to len otazka času kedy plyn zniči motor.zo začiatku to fungovalo každemu dobre ale s rastucimi km na plyne sa to bude len zhoršovať.nie si jediny čo ma tento problem.mi to v dielni riešime dosť často.zodrate a popraskane ventyli,plyn je suchý .riešenie oprava hlavy a odstranenie plynu.auta šlapu dalej ako hodinky.ja osobne som na plyne jeden motor zničil.preto to neodporučam.pokial ovšem nieje plyn montovany od vyroby .a jazdenie na plyne dokaže celkom pekne zblbnuť RJ.skratka čo ušetryš na plyne daš do opráv.
Používateľov profilový obrázok
Lubec
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 5297
Dátum registrácie: 17 Aug 2010, 21:54
Auto: Iná značka
Bydlisko: Bardejov SK

Re: pridam plyn a trha motor

Príspevok od používateľa Lubec »

Dufam, ze po vypusteni tejto ,,skusenosti" sa ti aspon ulavilo. Zvlast, ked si mu nijako neporadil.
Mibit. Co je vlastne tvoj problem. Auto ti na lpg ide bez problemu. Problem sa objavi az na benzine. Tj. Problem v benzinovej palivovej sustave. Takze sa skus zamerat zas na nu.
quattro
VeBe X25XE - Phoenix-ex
VeBe X25XE Sport - rozobrata na organy
VeBe X16XEL Caravan - ex
,,Opel wir leben autos...Aber nur ein bisschen"
mibit
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 02 Sep 2015, 19:13
Auto: Vectra B
Bydlisko: Košice

Re: pridam plyn a trha motor

Príspevok od používateľa mibit »

Lubec napísal:Dufam, ze po vypusteni tejto ,,skusenosti" sa ti aspon ulavilo. Zvlast, ked si mu nijako neporadil.
Mibit. Co je vlastne tvoj problem. Auto ti na lpg ide bez problemu. Problem sa objavi az na benzine. Tj. Problem v benzinovej palivovej sustave. Takze sa skus zamerat zas na nu.


Presne to robim ... ako prve som vymenil sviecky a palivovy filter no problem pretrvava a este sa to aj zhorsuje ... v stredu idem zmerat tlak palivoveho cerpadla pripadne ho hned dam vymenit. dam vam vediet ci sa tym nieco zmenilo :)
Používateľov profilový obrázok
Lubec
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 5297
Dátum registrácie: 17 Aug 2010, 21:54
Auto: Iná značka
Bydlisko: Bardejov SK

Re: pridam plyn a trha motor

Príspevok od používateľa Lubec »

Ano. Cerpadlo sa moze pridierat a vstreky mozes mat zalepene.
quattro
VeBe X25XE - Phoenix-ex
VeBe X25XE Sport - rozobrata na organy
VeBe X16XEL Caravan - ex
,,Opel wir leben autos...Aber nur ein bisschen"
mibit
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 02 Sep 2015, 19:13
Auto: Vectra B
Bydlisko: Košice

Re: pridam plyn a trha motor

Príspevok od používateľa mibit »

Caute takze palivove cerpadlo je v poriadku tlaci 3 atmosfery tak to budu skoro isto vstrekovace ... dam ich vycistit ultrazvukom a uvidim ci to pomoze a ak nie tak potom ostava uz len vymena ...
vectra19cdti
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 30 Jan 2014, 20:48
Auto: Vectra C
Bydlisko: Poprad

Re: pridam plyn a trha motor

Príspevok od používateľa vectra19cdti »

aj mne toto iste presne robilo mne auto trhalo, a dokonca mi trhlo a zdochol mi motor, a vyhodilo mi chybu že prerušeny obvod potenciometru škrtiacej klapky. klapku som vybral, a ten potenciometer som rozobral a prestriekol kontoxom. a auto zatial šlape, netrha ani nešklbe. takže ak ti piše že škrtiaca klapka, tak bude ona robiť šarapatu
bassspencer
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 20 Júl 2015, 07:57
Auto: Tigra A
Bydlisko: Žilina

Re: pridam plyn a trha motor

Príspevok od používateľa bassspencer »

chlapci mne auto začalo trhať tak že ma tam hádzalo pre nič zanič a potom často vyhodilo kontrolku motora . vymená lambdy problém odstranila . neviem či je to aj váš prípad ale za pokus to stojí . diagnostika mi ju vyhadzovala . tigra A
Používateľov profilový obrázok
opel vectra 1.8 2000
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 07 Apr 2011, 22:10
Auto: Vectra B
Bydlisko: Tisovec
Bydlisko: Rimavska Sobota

Re: pridam plyn a trha motor

Príspevok od používateľa opel vectra 1.8 2000 »

Ahojte Vectra B X18XE1... Uz si neviem rady svieti kontrolka motora na volnobeh poskakuju otacky, ked chcem udrzat rychlost napr.100km/h tak auto sklbe musim stale pustit plyn alebo pridavat plyn aby nesklbalo. Bol som na diagnostike chyba vraj Egr.. kupil som novy nepomohlo...vymenil sviecky, vymenil labda sondu, vybral a vycistil skrtiacu klapku,druha zapalovacia cievka... nepomohlo... uz ma to pekne hneva. Co dalej???
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36818
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Re: pridam plyn a trha motor

Príspevok od používateľa macil »

Tieto motory sa vyznačujú problémami s RJ, kvoli jej nevhodnému umiestneniu. Objavujú sa tam studené spoje. Často je problém aj so zemou škrtiacej klapky.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/859142_4.png[/fimg]
Opel Astra F-CC, X18XE [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/221164_4.png[/fimg]
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Používateľov profilový obrázok
opel vectra 1.8 2000
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 07 Apr 2011, 22:10
Auto: Vectra B
Bydlisko: Tisovec
Bydlisko: Rimavska Sobota

Re: pridam plyn a trha motor

Príspevok od používateľa opel vectra 1.8 2000 »

Takze vyriesit to asi nebude take jednoduche iba dat druhu RJ alebo dat tuto opravit. A urcite to uz moze byt len tou RJ?
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36818
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Re: pridam plyn a trha motor

Príspevok od používateľa macil »

Nemusí, ale je veľká prevdepodobnosť, že je.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/859142_4.png[/fimg]
Opel Astra F-CC, X18XE [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/221164_4.png[/fimg]
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Používateľov profilový obrázok
opel vectra 1.8 2000
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 07 Apr 2011, 22:10
Auto: Vectra B
Bydlisko: Tisovec
Bydlisko: Rimavska Sobota

Re: pridam plyn a trha motor

Príspevok od používateľa opel vectra 1.8 2000 »

Ked si dam RJ opravit vydrzi viac ako ked si kupim pouzitu plne funkcnu? Alebo je to vo hviezdach? Ked kupim pouzitu tak staci ju iba vymenit +imo v kluci a nic netreba uz stym robit?Kontrolka prestane svietit a bude to frcat? Alebo aj programovat nieco bude treba?
Používateľov profilový obrázok
macil
Admin
Admin
Príspevky: 36818
Dátum registrácie: 25 Feb 2006, 15:01
Auto: Astra J
Bydlisko: Košice
Bydlisko alt: Furča
Kontaktovať používateľa:

Re: pridam plyn a trha motor

Príspevok od používateľa macil »

Ak kúpiš použitú, ktorú tento problém ešte nepostihol, je veľká pravdepodobnosť, že to na ňu príde.
Opel Astra J-ST, A16LET LPG [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/859142_4.png[/fimg]
Opel Astra F-CC, X18XE [fimg=50,10]http://images.spritmonitor.de/221164_4.png[/fimg]
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika 診斷
Napísať odpoveď

Návrat na "VECTRA - MOTOR/PREVODOVKA"