Opel VeBe

Moderátori: bukelo, dulo, buci_vectra

brian03
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 31 Dec 2008, 12:06
Auto: Zafira B
Bydlisko: Brezno

Opel VeBe

Príspevok od používateľa brian03 »

Zdravim oplaci. mam par otazok, su rozne, tak som radsej vytvorit novu temu. Potrebujem par rad, lebo niesom daky profik v tom a idem sa dat do trosku stylingovych uprav mojej vebecky.

1. Mam kombik vebecku a sadne mi na nu predny spojler aj so sedanu? si myslim ze by s tym nemal byt problem nie?

2. zhanam ciru optiku nejaku do zadu, ale vsetko len na sedan, viete nejaky shop kde maju aj na kompik?

3. chcem menit aj filter sportovy a aj tlmic vyfuku. je tam nejaka spojitost medzi nimi? niekde som cital tu ze ked menit filter sportovy tak aj vyfuk.

4. na vsetky taketo veci, ktore budem davat na auto, potrebujem ten TUV certifikat a treba mi este nieco k tomu? neni to nutne mat v TP nie?

Vopred vam pekne dakujem za odpovede. snad som vas velmi nepootravoval :lol:
Používateľov profilový obrázok
Bruno
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 15824
Dátum registrácie: 01 Mar 2007, 20:24
Auto: Omega B
Bydlisko: Bojnice
Bydlisko: Bojnice

Príspevok od používateľa Bruno »

1 - sadne , zpredu je to vsetko to iste

2 - :lol: :lol: :lol: :lol: nemas sancu. ani v mekke tuningu /nemecko/ nezozenies

3 - budes mat lepsi zvuk

4 - TUV niekto vravi, ze si snim mozes rit vytriet ini , ze to staci, najsamlepsie mat certifikat od MDPaT Slovenskej republiky /pozri plasttnunig.sk/
Opel Omega B caravan 2.5 DTI

moje ex lasky : Audi 80 1,6D - priatelka / Opel Vectra Caravan 2,0 DTi - manzelka / Opel Omega MV6 3.0 - milenka / Mercedes-Benz A klasse W168 1,6 Avantgarde / Opel Astra G 1,4 - ex milacik

stratil som vsetko na com mi zalezalo ...
brian03
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 31 Dec 2008, 12:06
Auto: Zafira B
Bydlisko: Brezno

Príspevok od používateľa brian03 »

Bruno napísal:1 - sadne , zpredu je to vsetko to iste

2 - :lol: :lol: :lol: :lol: nemas sancu. ani v mekke tuningu /nemecko/ nezozenies

3 - budes mat lepsi zvuk

4 - TUV niekto vravi, ze si snim mozes rit vytriet ini , ze to staci, najsamlepsie mat certifikat od MDPaT Slovenskej republiky /pozri plasttnunig.sk/



takze naraznik porieseny teda. s tou cirou optikou si ma teda nepotesil :( mohli by to zacat robit mantaci.

Je to len kvoli lepsiemu zvuku? nema to uz inu spojitost? ake filtre su dobre? zas nie nejake velmi drahe, ale zase ani lacne smejdy nie :lol: a ohladom vyfuku. staci vymenit tlmit vyfuku? ci ho treba komplet cely menit?

co je to teda to MDPaT? to je ako este nieco dalsie ako TUV? ako as to da vybavit? lebo nepotrebujem zas, ze ja sa vybavim na aute a uz o tyzden mi zoberu papiere hehe :lol:
Používateľov profilový obrázok
Bruno
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 15824
Dátum registrácie: 01 Mar 2007, 20:24
Auto: Omega B
Bydlisko: Bojnice
Bydlisko: Bojnice

Príspevok od používateľa Bruno »

ked to nerobili od 96 roku, tak tie svetla ani nezacnu robit

MDPaT - ministerstvo dopravy post a telekomunikacii - to vydava certifikaty platne na SK

Vyfuk - staci konecny diel vyfuku /tlmic s koncovkou/ a budes "hucat"

Filter , vyfuky, certifikaty ....atd..... guuugli a vyguuglujes , je toho na mraky a urcite aj na fore najdes nejake tipy
:idea:

Neviem ci sa ti podari certifikat zohnat , ked to kupujes z druhej ruky, ked novy tak hned pytaj aj certifikat
Opel Omega B caravan 2.5 DTI

moje ex lasky : Audi 80 1,6D - priatelka / Opel Vectra Caravan 2,0 DTi - manzelka / Opel Omega MV6 3.0 - milenka / Mercedes-Benz A klasse W168 1,6 Avantgarde / Opel Astra G 1,4 - ex milacik

stratil som vsetko na com mi zalezalo ...
brian03
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 31 Dec 2008, 12:06
Auto: Zafira B
Bydlisko: Brezno

Príspevok od používateľa brian03 »

Bruno napísal:ked to nerobili od 96 roku, tak tie svetla ani nezacnu robit

MDPaT - ministerstvo dopravy post a telekomunikacii - to vydava certifikaty platne na SK

Vyfuk - staci konecny diel vyfuku /tlmic s koncovkou/ a budes "hucat"

Filter , vyfuky, certifikaty ....atd..... guuugli a vyguuglujes , je toho na mraky a urcite aj na fore najdes nejake tipy
:idea:

Neviem ci sa ti podari certifikat zohnat , ked to kupujes z druhej ruky, ked novy tak hned pytaj aj certifikat



Aha, no tak cez to ministerstvo sa mi to dako nechce tahat. s tymi svetlami ma to mrzi do certa :( sa neda nejaka nahrada zohnat abo co vsak?

No ohladom toho vyfuku, ja nechcem daky rachotak, ja chcem taky jemne ladeny sportovy zvuk, nie ze ked pojdem v noci popod byt tak vsetkych pobudim :lol: ale novy vyfuk a aj filter ozivi dost predsa auto nie?

no tak vsetky veci su samozrejme nove a pri kazdych zatial co som zistoval tak bol aj certifikat. bez toho by som to nekupoval :wink:
Používateľov profilový obrázok
Bruno
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 15824
Dátum registrácie: 01 Mar 2007, 20:24
Auto: Omega B
Bydlisko: Bojnice
Bydlisko: Bojnice

Príspevok od používateľa Bruno »

brian03 napísal: ale novy vyfuk a aj filter ozivi dost predsa auto nie?


Urcite prvy tyzden ano, ked sa budes pred nasadnutim do auta nato pozerat :lol: ale 10 koni navyse od toho neocakavaj.
Opel Omega B caravan 2.5 DTI

moje ex lasky : Audi 80 1,6D - priatelka / Opel Vectra Caravan 2,0 DTi - manzelka / Opel Omega MV6 3.0 - milenka / Mercedes-Benz A klasse W168 1,6 Avantgarde / Opel Astra G 1,4 - ex milacik

stratil som vsetko na com mi zalezalo ...
brian03
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 31 Dec 2008, 12:06
Auto: Zafira B
Bydlisko: Brezno

Príspevok od používateľa brian03 »

Bruno napísal:
brian03 napísal: ale novy vyfuk a aj filter ozivi dost predsa auto nie?


Urcite prvy tyzden ano, ked sa budes pred nasadnutim do auta nato pozerat :lol: ale 10 koni navyse od toho neocakavaj.



hehe ved to jasne ze nie tolko, ale urcite tam rozdiel je. uz ked som menil len original vzduchac novy tak som citil zmenu. a aku znacku by si mi odporucil filtrov?
Používateľov profilový obrázok
Bruno
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 15824
Dátum registrácie: 01 Mar 2007, 20:24
Auto: Omega B
Bydlisko: Bojnice
Bydlisko: Bojnice

Príspevok od používateľa Bruno »

ja ti neodporucim , nakolko nemam ani nebudem davat , pozri na fore co kto daval. asi take najznamejsie : KN , Green ....
Opel Omega B caravan 2.5 DTI

moje ex lasky : Audi 80 1,6D - priatelka / Opel Vectra Caravan 2,0 DTi - manzelka / Opel Omega MV6 3.0 - milenka / Mercedes-Benz A klasse W168 1,6 Avantgarde / Opel Astra G 1,4 - ex milacik

stratil som vsetko na com mi zalezalo ...
brian03
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 31 Dec 2008, 12:06
Auto: Zafira B
Bydlisko: Brezno

Príspevok od používateľa brian03 »

aha dobre. dakujem ti velmi pekne, za tvoje odpovede. velmi si mi pomohol :wink:
Používateľov profilový obrázok
Bruno
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 15824
Dátum registrácie: 01 Mar 2007, 20:24
Auto: Omega B
Bydlisko: Bojnice
Bydlisko: Bojnice

Príspevok od používateľa Bruno »

Este k certifikatu:

Dnes mi doslo zadne kridelko na mojho caravana. V prilozenej obalke bolo okrem navodu na montaz toto:

1. fotokopia certifikatu od MDPaT s originalnou peciatkou datumom a podpisom predajcu

2. Mala karticka s ochrannymi prvkami , kde je napisane vsetko kridelku a zdruhej strany udaje o aute a montaznom stredisku - nieco take ako sa dostava k foliam


PS: zachvilu aby clovek nosil so sebou kancelarsky sanon v aute, ked ku kazdej "prkotine" budes potrebovat certifikat :roll: /folie, kridlo, prahy, narazniky..../
Opel Omega B caravan 2.5 DTI

moje ex lasky : Audi 80 1,6D - priatelka / Opel Vectra Caravan 2,0 DTi - manzelka / Opel Omega MV6 3.0 - milenka / Mercedes-Benz A klasse W168 1,6 Avantgarde / Opel Astra G 1,4 - ex milacik

stratil som vsetko na com mi zalezalo ...
brian03
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 31 Dec 2008, 12:06
Auto: Zafira B
Bydlisko: Brezno

Príspevok od používateľa brian03 »

Bruno napísal:Este k certifikatu:

Dnes mi doslo zadne kridelko na mojho caravana. V prilozenej obalke bolo okrem navodu na montaz toto:

1. fotokopia certifikatu od MDPaT s originalnou peciatkou datumom a podpisom predajcu

2. Mala karticka s ochrannymi prvkami , kde je napisane vsetko kridelku a zdruhej strany udaje o aute a montaznom stredisku - nieco take ako sa dostava k foliam


PS: zachvilu aby clovek nosil so sebou kancelarsky sanon v aute, ked ku kazdej "prkotine" budes potrebovat certifikat :roll: /folie, kridlo, prahy, narazniky..../



kde si kupoval kridlo? a ake si kupoval? lebo chcem aj ja teraz kupovat, ale este neviem ake.

som premyslal nad niesim takymto zhruba:
http://www.tuningpo.sk/catalog/product_ ... s_id=23986


no s tymi certifikatmi to bude sranda teda heh. musim mat aj k tlmicu vyfuku vsak?
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

ja budem davat normalny vyfuk. potom ti poviem, ze ci citim stratu vykonu ;-)
azmodan

Príspevok od používateľa azmodan »

brian03 napísal:hehe ved to jasne ze nie tolko, ale urcite tam rozdiel je. uz ked som menil len original vzduchac novy tak som citil zmenu. a aku znacku by si mi odporucil filtrov?


Co konkretne si citil? :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
langdon2
Admin - Opelclub VIP člen
Admin - Opelclub VIP člen
Príspevky: 22940
Dátum registrácie: 16 Jan 2008, 16:10
Auto: Insignia
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa langdon2 »

Mozno ten stary bol uz tak spinavy, ze cezon neprudil vzduch....a teraz sa citi ako by tam mal Turbo....:D
Opel Insignia 2,0Cdti
Opel Astra G 1,4 16V ex...
Opel Corsa B 1.0 12V ex... Opel Corsa B 1.2 16V po smrti...
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika na vsetky znacky aut, rychlo servis, repas brzdovych strmenov
azmodan

Príspevok od používateľa azmodan »

Jedine, inak nemohol citit nic... Jedine co si mohol citit je to, ze atmosfericke benzinaky sa niekedy spravaju naladovo... Nastartujes rano a auto ide ako besne a vecer sa nejde utiahnut, suvisi to s teplotou vzduchu...Mozno preto sa Ti zdalo, ze ide lepsie...kvoli filtru tazko
Používateľov profilový obrázok
langdon2
Admin - Opelclub VIP člen
Admin - Opelclub VIP člen
Príspevky: 22940
Dátum registrácie: 16 Jan 2008, 16:10
Auto: Insignia
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa langdon2 »

Hej hej...ja mam tiez dojem, ze ked je vonku chladnejsi vzduch ze to ide lepsie.
Opel Insignia 2,0Cdti
Opel Astra G 1,4 16V ex...
Opel Corsa B 1.0 12V ex... Opel Corsa B 1.2 16V po smrti...
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika na vsetky znacky aut, rychlo servis, repas brzdovych strmenov
brian03
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 31 Dec 2008, 12:06
Auto: Zafira B
Bydlisko: Brezno

Príspevok od používateľa brian03 »

no to je mozne tiez. ale ked som vytiahol ten stary tak bol taky cierny ako toto pozadei na stranke. tak neviem teda ci sa mi to fakt len zdalo, ale zdalo sa mi kusok take zivsie auto. mozno sa mylim, mozne je vsetko.
Používateľov profilový obrázok
Bruno
Opelclub VIP člen
Opelclub VIP člen
Príspevky: 15824
Dátum registrácie: 01 Mar 2007, 20:24
Auto: Omega B
Bydlisko: Bojnice
Bydlisko: Bojnice

Príspevok od používateľa Bruno »

Ja som kupoval kridlo z plasttuningu , chcel som presne take ako si daval ten odkaz ale je to dost penazi.

Mam toto za 50€.
Obrázok

treba si pripocitat este naklady na lakovanie.
Opel Omega B caravan 2.5 DTI

moje ex lasky : Audi 80 1,6D - priatelka / Opel Vectra Caravan 2,0 DTi - manzelka / Opel Omega MV6 3.0 - milenka / Mercedes-Benz A klasse W168 1,6 Avantgarde / Opel Astra G 1,4 - ex milacik

stratil som vsetko na com mi zalezalo ...
iurai

Príspevok od používateľa iurai »

azmodan napísal:Jedine, inak nemohol citit nic... Jedine co si mohol citit je to, ze atmosfericke benzinaky sa niekedy spravaju naladovo... Nastartujes rano a auto ide ako besne a vecer sa nejde utiahnut, suvisi to s teplotou vzduchu...Mozno preto sa Ti zdalo, ze ide lepsie...kvoli filtru tazko


zle priechodny filter vzduchu a najma vyfuk je dost poznat.
ak mal len normalne spinavy filter, tak asi nie.
zmena by mal skor zvukova
brian03
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 31 Dec 2008, 12:06
Auto: Zafira B
Bydlisko: Brezno

Príspevok od používateľa brian03 »

Bruno napísal:Ja som kupoval kridlo z plasttuningu , chcel som presne take ako si daval ten odkaz ale je to dost penazi.

Mam toto za 50€.
Obrázok

treba si pripocitat este naklady na lakovanie.



a co stoji take lakovanie kridla tak zhruba?
Napísať odpoveď

Návrat na "TUNING a STYLING - VŠEOBECNE"