Omega A 2.0 8v nechyta /startuje podla nalady

Moderátor: dulo

kifix
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 02 Okt 2014, 21:03
Auto: Omega A
Bydlisko: Snina

Omega A 2.0 8v nechyta /startuje podla nalady

Príspevok od používateľa kifix »

Zdravim. Som s tohto auta uz zhrozeny a nestastny. Auto raz chyti raz nie .. mam ho dva roky a pocas tich dvoch rokov viac stalo ako islo..rv92..tak sa nemozem divit sice . problem je ten ze auto startuje podla nalady. uz som robil nadrz {pod viekom som ju orezal a znizil aby bralo aj pol litra benzinu }menil cerpadlo ktore je vonku namiesto dnu menil regulator tlaku lebo mi praskla hadicka menil som klapku ,hlinikovu vec na vzduchovom filtru.. (to je vlastne asi problem) pretoze vcera som konecne prisiel na chybu ktorou bola zla kostra ..kabel rozozrany a zle upevneny.tak som tam dal druhy ktory som upevnil na viecko pod ktorym je vackovka. bolo v pohode . auto nastartovalo lenze otacky 1800+- a nereagovalo alebo skor zle reagovalo na plyn.kedze mam este jeden funkcny motor s vectry A tak som klapku vymenil .auto nastratovalo ale kedze ja blbec som vymenil hadicky {ta od vieka a od vody}tak sa mi do motora tam kde je vackovka dostala voda.moze to byt problem? co to vie spravit. nastartoval som pridal plyn a auto zdochlo .tak som si vsimol tie hadicky tak som ich vymenil no pri startovani sa spod vieka lial olej.tak som vieko dal dole a dal tam silikon {cerveny} no auto nechcelo chytit.. tlak benzinu dobry,sviecky dobre.tak som rozmyslal co moze byt chyba {toto robi stale .aj ked ma ten motor vsetko aj sviecky dobre aj benzin nechce chytat niekedy} vymenil som teda kabel na kostru lebo som si myslel ze cez silikon {to je vlasnte guma..} neprejde elektrina na kostru.tak som dal hrubsi kabel na kostru a upevnil som ho od miesta pri ktorom su rozvody a tam je take zelezo a tam som ho upevnil na kostru na aute ktora je pri soferovej lavej strane.kontakty vycistene ..auto slo ale pri pridani plynu sa dusilo ,no startovalo ako noveotoceniek klucika a hned chytilo.. asi 10 krat som to tak spravil .. no kedze sa dusilo tak som vymenil ten hlinikovy bazmek na vzduchovom filtry ktory som este skusal a auto pekne pridavalo bez dusenia{momentane je tam mensi vzduchovy filter {ten co tam bol je na dvoch miestach cierny a nedivil by som sa keby mal 5 6 rokov..minuly majitel sa o auto nestaral..}dlzkou dobry ale sirkou nie tak som to miesto nahradil hubkou) tak som to vymenil..lenze.... auto nestartuje .. co moze byt chyba? dalej..ked sa dostala voda do miesta vackovky a teda asi do celeho motoora mohlo to podpalit ventily ?ako to opravit ? .auto raz startuje a raz nie.. v marci mam STk tak rozmyslam ci ho nedam do srotu ..Auto raz ide raz nie .. absolutne nespolahlive..+ked strieknem benzin do sania tak auto chyti ale najnovsie to tam zacne horiet..
Naposledy upravil/-a kifix v 05 Jan 2015, 21:46, upravené celkom 3 krát.
VladoPD
Bronzový užívateľ
Bronzový užívateľ
Príspevky: 121
Dátum registrácie: 06 Mar 2014, 16:46
Auto: Astra F
Bydlisko: Prievidza

Re: Omega A 2.0 8v nechyta /staruje podla nalady

Príspevok od používateľa VladoPD »

fuuuha, tak to som veľmi zvedavý, ako ti niekto poradí. Ja som mal problém to len prečítať....
Obrázok
Astra F Caravan - C14NZ - ex
Tigra A - X14XE ( X16XE ) - ex
Astra F-CC - X14XE - práve teraz
kifix
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 02 Okt 2014, 21:03
Auto: Omega A
Bydlisko: Snina

Re: Omega A 2.0 8v nechyta /staruje podla nalady

Príspevok od používateľa kifix »

Uz som tu upravil ..pisem rychlo a tak to potom vyzera.. nechapem co s tim autom je.. odzaciatku si myslim ze v tom motore je niejaka blbost preco nefunguje .. myslel som ze kostra ale asi nie..+ake sviecky tam maju ist ? resp kolko kontaktne ?Cerpadlo ide lebo ho mam napriamo.. ..linkujem a nic ..a starter sa ani neozve.. vodu som sa pokusal vyparit tym ze som vytiahol sviecky a startoval.. tak bolo pekne vydiet ako zo vsetkych 4 miest na sviecky nieco vytieklo ..bolo to tam mokre proste.. :D
Používateľov profilový obrázok
dulo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 22007
Dátum registrácie: 20 Jún 2007, 10:46
Auto: Vectra B
Bydlisko: Levoča
Bydlisko: Levoča

Re: Omega A 2.0 8v nechyta /staruje podla nalady

Príspevok od používateľa dulo »

Som zvedavý aj ja, chcel som si ju kúpiť na zimu.... ;)
VeBe X18XE Caravan Sport
kifix
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 02 Okt 2014, 21:03
Auto: Omega A
Bydlisko: Snina

Re: Omega A 2.0 8v nechyta /staruje podla nalady

Príspevok od používateľa kifix »

Benzin ma sviecky su dobre kostra dobra {davla som novu} baterka nabita benzin 4 litre . kable od rozdelovaca dobre vaha vzduchu dobra snimac otacok dobry . klapka dobra motorom starter toci. no preco to nestartuje do....a
otto
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 482
Dátum registrácie: 10 Feb 2008, 11:47
Auto: Vectra B
Bydlisko: Topoľčany
Bydlisko: topolcany

Re: Omega A 2.0 8v nechyta /staruje podla nalady

Príspevok od používateľa otto »

skontroluj rozvody či ti nepreskočil remen.može byť chyba vo spinači volnobehu , rozdelovač ,ťažko povedať.skontroluj.
kifix
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 02 Okt 2014, 21:03
Auto: Omega A
Bydlisko: Snina

Re: Omega A 2.0 8v nechyta /staruje podla nalady

Príspevok od používateľa kifix »

Rozvody sú v poriadku .. A spinac volnobehu takisto. Predtým (predvečerom omg.) keď som striekol do sania benzin tak motor naskočil .teraz ani to
otto
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 482
Dátum registrácie: 10 Feb 2008, 11:47
Auto: Vectra B
Bydlisko: Topoľčany
Bydlisko: topolcany

Re: Omega A 2.0 8v nechyta /staruje podla nalady

Príspevok od používateľa otto »

kifix napísal:Rozvody sú v poriadku .. A spinac volnobehu takisto. Predtým (predvečerom omg.) keď som striekol do sania benzin tak motor naskočil .teraz ani to

a čo rozdelovač? dava iskru kedy ma?
kifix
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 02 Okt 2014, 21:03
Auto: Omega A
Bydlisko: Snina

Re: Omega A 2.0 8v nechyta /staruje podla nalady

Príspevok od používateľa kifix »

Ano .. vsetko jev poriadku proste..vsetko ..kostra sviecky kable rozdelovac vaha vzduchu klapka benzin cerpadlo ide lebo je napriamo filter vzduchovy palivovy takisto v poriadku .. roste vsetko je v poriadku ..tak sa zda.. rozvody tiez dobre su..ale nechce nastartovat..
otto
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 482
Dátum registrácie: 10 Feb 2008, 11:47
Auto: Vectra B
Bydlisko: Topoľčany
Bydlisko: topolcany

Re: Omega A 2.0 8v nechyta /staruje podla nalady

Príspevok od používateľa otto »

kifix napísal:Ano .. vsetko jev poriadku proste..vsetko ..kostra sviecky kable rozdelovac vaha vzduchu klapka benzin cerpadlo ide lebo je napriamo filter vzduchovy palivovy takisto v poriadku .. roste vsetko je v poriadku ..tak sa zda.. rozvody tiez dobre su..ale nechce nastartovat..

po štartovani ked vyberieš sviečky su mokre alebo suche .jedna z chyb može byť čerpadlo napriamo .čo maš za motor? 20SE-90kw alebo C20NE-85kw? pišeč že iskru dava na každom valci spravne?regolator tlaku paliva /podtlakovu hadičku maš zapojenu? a dalšia vec rele čerpadla musi byť zapojene ako ma byť su nim napajane / + / vstrekovače .
Používateľov profilový obrázok
dulo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 22007
Dátum registrácie: 20 Jún 2007, 10:46
Auto: Vectra B
Bydlisko: Levoča
Bydlisko: Levoča

Re: Omega A 2.0 8v nechyta /staruje podla nalady

Príspevok od používateľa dulo »

Hifo?
VeBe X18XE Caravan Sport
kifix
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 02 Okt 2014, 21:03
Auto: Omega A
Bydlisko: Snina

Re: Omega A 2.0 8v nechyta /staruje podla nalady

Príspevok od používateľa kifix »

prva a stvrta boli mokre.motor C20NE regulator mam lebo mi to predtym roztrhlo hadicu tak som dal iny aaa rele cerpadla je zapajani len proste som ten kablik ktory od neho siel odpojil stamdial a dal napriamo ku spinacej skrinke.lebo cerpadlo raz slo a raz nie ..to ked otocim klucik do polohy kedy rozsvietia kontrolky a atd tak uz ide cerpadlo ..
otto
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 482
Dátum registrácie: 10 Feb 2008, 11:47
Auto: Vectra B
Bydlisko: Topoľčany
Bydlisko: topolcany

Re: Omega A 2.0 8v nechyta /staruje podla nalady

Príspevok od používateľa otto »

kedže u tohoto typu všetky vstreky idu naraz dva ti pravde podobne nejdu ked vraviš že dve sviečky boli mokre a dve nie .vyber ich von a vyskušaj.a čerpadlo ked motor nebeži nejde. ked zapneš klučik a nenaštartuješ beži par sekund a potom sa vypne.ešte aky typ rj.maš? MOTRONIC 1.5 alebo MOTRONIC ML 4.1 ,u tej prvej vstreky striekaju naraz valce1 a 2 a 3 a4 u tej druhej všetky naraz. predpokladam že maš motronic ml 4.1 ked si pisal že snimač volnobeho maš dobry.lebo ta druha rj.ho nema ma snimač polohy otvorenia klapky takže včetky vstreky striekaju naraz ,ked to budeš skušať su do serie privod + ide od palivoveho rele a druhy ide z rj.pin č.14.
Naposledy upravil/-a otto v 05 Jan 2015, 21:21, upravené celkom 1 krát.
kifix
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 02 Okt 2014, 21:03
Auto: Omega A
Bydlisko: Snina

Re: Omega A 2.0 8v nechyta /staruje podla nalady

Príspevok od používateľa kifix »

no dobre vstreky..ale preco potom nenastartuje ked strieknem napriamo do sania benzin ? ... mam tu co ma 3 rady pinov
musim menit vstreky ci ich staci niejako prekontrolovat/ daju sa niejako vycistit ? niejaky pripravok ?
Naposledy upravil/-a kifix v 05 Jan 2015, 21:25, upravené celkom 1 krát.
otto
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 482
Dátum registrácie: 10 Feb 2008, 11:47
Auto: Vectra B
Bydlisko: Topoľčany
Bydlisko: topolcany

Re: Omega A 2.0 8v nechyta /staruje podla nalady

Príspevok od používateľa otto »

kifix napísal:no dobre vstreky..ale preco potom nenastartuje ked strieknem napriamo do sania benzin ? ... mam tu co ma 3 rady pinov

je to 2-liter to čo tam strekneš ani nezbada.možna kdby si dal benzin do flašky s rozprašovačom s striekal tam s štartoval možna chytne.ale to by si musel mať otvorenu klapku naplno a potm to blokuje snimač volnobehu a ten blokuje rj. koli nepravdivim udajom. skratka motor by sa za takych okolnost rozreval.skratka ma to svoju mapu a ta nepusti.možna keby si tam nastriekal benzin a potom štartoval vez plynu ,teda zatvorenej klapke.
Naposledy upravil/-a otto v 05 Jan 2015, 21:33, upravené celkom 2 krát.
kifix
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 02 Okt 2014, 21:03
Auto: Omega A
Bydlisko: Snina

Re: Omega A 2.0 8v nechyta /staruje podla nalady

Príspevok od používateľa kifix »

ja to tam striekam cez striekacku ..vzdy rovnake mnozstvo.. lenze predtym na to mnozstvo chytil ..a teraz len otacky povyskocia na asi 500 a tym to hasne ..
skusla som to aj bez plynu a to iste .. neskutocne nespolahlive auto neskutocne proste .. uz som si ja myslel ze bola chyba vo vahe vzduchu.. bezalo ako pomasle..potom som vmyenil vahu vzduchu{skusal som ju takze je dobra}a odvtedy proste nechyta..a nechapem preco ..pritom som ju skusal..odpojil som staru a dal durhu a zlepsilo sa to {auto sa nedusilo} ..no neviem..
otto
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 482
Dátum registrácie: 10 Feb 2008, 11:47
Auto: Vectra B
Bydlisko: Topoľčany
Bydlisko: topolcany

Re: Omega A 2.0 8v nechyta /staruje podla nalady

Príspevok od používateľa otto »

kifix napísal:ja to tam striekam cez striekacku ..vzdy rovnake mnozstvo.. lenze predtym na to mnozstvo chytil ..a teraz len otacky povyskocia na asi 500 a tym to hasne ..

skontroluj si tie vstreky to čo tam strekneš striekačkou je malo aj teplota je nižšia ,ak to nemaš vo vykurovanej garaži.čim je chladnejšie tym viac benzinu treba.
kifix
Pravidelný užívateľ
Pravidelný užívateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 02 Okt 2014, 21:03
Auto: Omega A
Bydlisko: Snina

Re: Omega A 2.0 8v nechyta /staruje podla nalady

Príspevok od používateľa kifix »

no ..a ako mam vediet ci su vstreky dobre ci nie ? da sa to niejako takto podomacky skusit ? {mam dielnu s beznym naradim tak ..}
skusim dat do garaze a nahriat garaz? mam za to ze benzinaku nevadi zima .
otto
Strieborný užívateľ
Strieborný užívateľ
Príspevky: 482
Dátum registrácie: 10 Feb 2008, 11:47
Auto: Vectra B
Bydlisko: Topoľčany
Bydlisko: topolcany

Re: Omega A 2.0 8v nechyta /startuje podla nalady

Príspevok od používateľa otto »

odmontuj vstrekovaciu rampu zo sania .vstreky su v sacom potruby vsadene na gumovych o-kružkoch,opatrne ju vytiahni.ale predtym povyťahuj konektory zo vstrekov poznač si ich ktory kam patrí.rele prepajať nemusiš ,ked ho maš na priamo ,priprav si dva kabliky /+,-/ možeš ich napoiť na bateriu .zober nejaky pohar ,podlož pod vstrek zapni zapalovanie aby tlačilo čerpadlo a do zasuvky na vstreku prilož napajanie +,- od baterie polarita v zasuvke vstreku je jedno je to cievka ,ked tam privedieš napetie vstrek by mal striekať.pozor strieka dosť silno jeden z kablikov len prikladaj.je bezpečnejšie kabliky na vstreku mať napevno,na auto konektoroch zodpovedajucej velkosti a kablik prikladať na bateriu ,koli bezpečnosti/čo najdalej od benzinu/.mali by pekne rozprašovať.toto možeš najskor urobyť bez zapnutia čerpadla,vtedy by mal vstrek na ktory privedieš napetie cvakať.toto urob na každom.
Používateľov profilový obrázok
dulo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 22007
Dátum registrácie: 20 Jún 2007, 10:46
Auto: Vectra B
Bydlisko: Levoča
Bydlisko: Levoča

Re: Omega A 2.0 8v nechyta /startuje podla nalady

Príspevok od používateľa dulo »

Nie som expert, ani mechanik, ale čo viem, tak sa jedná o "nezničiteľný motor"
Jednoducho veľmi vydarený.
Môj osobný názor: bola tam nejaká blbosť, ale asi si to veľmi prekombinoval- to hľadanie závady - až to to dosralo podstatne viac.

Hifo, Kajo, kde ste?
VeBe X18XE Caravan Sport
Napísať odpoveď

Návrat na "OMEGA, SIGNUM, INSIGNIA - MOTOR/PREVODOVKA"