len na tri valce...

Moderátori: bukelo, buci_vectra

petercorsab
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 02 Dec 2013, 20:01
Auto: Corsa B
Bydlisko: Pezinok

len na tri valce...

Príspevok od používateľa petercorsab »

Zdravím. ak ma niekto čas, potreboval by som pomôcť. Asi pred pol rokom som sa tu pýtal či prerobiť opel astru G 1,4 16v na lpg a zatial som spokojný, no ma to nejake chyby a nevie mi nikto prísť na to, čo tomu je. Hádam sa tu na fóre najde nejaky odborník čo na to príde a ponúkam za to exkurziu s ochutnavkou v malom pivovare :)
začnem od začiatku, čo som si všimol/čo to robi...
auto bolo kupene 9.6.2014 a malo 130 470km, na plyn bolo prerobene 12.6.2014 - 130 530km a bol tam namontovaný splynovač BRC v pezinku.
Počas jazdy, už pred kúpou auta sem tam potrhlo, ale objavi sa to len občas, napríklad ked idem dole kopcom, brzdím motorom, potom pride rovinka a pridam plyn, ale nesekne to hned, ale až po asi pol minute, ked je auto už v zabere.. (problem sa prejavuje len niekedy či už auto ide na benzín, alebo lpg) toto robi nadalej a vraj to mohli byť sviečky a objavil sa další problém - motor má silnejšie vibrácie a ide ako keby na 3 valce, diagnostika nič nezistila a skušalo sa vypnuť postupne privod paliva do každeho valca, čo bolo teda citíť na všetkých 4 valcoch, takže auto v skutočnosti ide na všetky. Ešte dodám že toto robí len na benzíne, akonahle prepne na LPG, nie je problem, vibracie sa stratia a aj výkon motora je väčší. 28.7.2014 - 134 010 boli vymenene sviečky a 30.7.2014 - 134 360km bolo pridane aditívum na prečistenie vstrekovačov. 4.8.2014 134 580 bol vymenený palivový filter a problem pretrváva.
neskôr sa objavuje další problem - auto začína trhať a sem tam vynecha jeden valec, čo sa opakuje častejšie až kym ten jeden valec nevysadí uplne. od prveho až po úplne vynechanie valca prejdem tak 2km. potom treba zastaviť. vytiahnem lištu s indukčnými cievkami, čím sa odpoja fajky od sviečok, dam ju naspäť a môžem pokračovať asi dalších tak 300km. 6.10.2014 138 933 bola robena už po 4.krat diagnostika v servise, kde prerabali auto na lpg a vraj je to chyba indukčnej cievky, treba vymeniť. cievku som vymenil, problem pokračuje, ale interval 200km sa skracuje až do dnes. teraz to funguje tak, že ked auto stojí dlchšie ako cca5hodin.
napríklad: ráno ked naštartujem ide "normalne" (stále je počuť vybracie, druha zavada spomínana hore, ked ide motor na benzín). otačky motora sú okolo 1200 a pomaly klesaju a po asi 1min od štartu vypadne jeden válec. zhasnem motor a stačí ked povolim šroby na lište (indukčne cievky), podvihnem ju o 1 cm, takže sa odpoja fajky od sviečok a dam naspäť. zatiahnem šroby, naštartujem, auto ide na 4 valce, prepne na plyn a funguje ako ma.
Ešte jedna vec, čo som skúšal dnes ráno. na lište je pripojene nejake odrušenie alebo čo to je a je to zatiahnute so šrobom, čo drží lištu na motory. rano sa zasa problem opakoval, vypadol jeden valec, zhasol som motor, odšroboval som len to "odrušenie", čím sa prerušil kontakt a znova som ho zašroboval naspäť. auto naštartoval a všetko bolo ok.
Ďakujem za každú radu, par mechanikov sa už na to pozrelo, ale nikto nevie čo tomu je.
Používateľov profilový obrázok
langdon2
Admin - Opelclub VIP člen
Admin - Opelclub VIP člen
Príspevky: 22942
Dátum registrácie: 16 Jan 2008, 16:10
Auto: Insignia
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: Nitra

Re: len na tri valce...

Príspevok od používateľa langdon2 »

Ahoj, aky kod motora, rok vyroby to je?
Opel Insignia 2,0Cdti
Opel Astra G 1,4 16V ex...
Opel Corsa B 1.0 12V ex... Opel Corsa B 1.2 16V po smrti...
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika na vsetky znacky aut, rychlo servis, repas brzdovych strmenov
petercorsab
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 02 Dec 2013, 20:01
Auto: Corsa B
Bydlisko: Pezinok

Re: len na tri valce...

Príspevok od používateľa petercorsab »

rok výroby je 2001 a kod doplním neskôr.
Používateľov profilový obrázok
langdon2
Admin - Opelclub VIP člen
Admin - Opelclub VIP člen
Príspevky: 22942
Dátum registrácie: 16 Jan 2008, 16:10
Auto: Insignia
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: Nitra

Re: len na tri valce...

Príspevok od používateľa langdon2 »

Nemusis.. je to tym padom Z14XE

Daj zmerat kompresiu, aj ked ta nemusi toho vela ukazat.. Pri tomto motore sa lubili prisekavat ventili vo voditkach.... Skusil by som ostrejsiu jazdu po dialnici, nech sa to trocha prepali, a prebudi k zivotu. Predpokladam ze byvaly majitel s tym jazdil na spotrebu a motor bol dlhodobo podtacany..
Opel Insignia 2,0Cdti
Opel Astra G 1,4 16V ex...
Opel Corsa B 1.0 12V ex... Opel Corsa B 1.2 16V po smrti...
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika na vsetky znacky aut, rychlo servis, repas brzdovych strmenov
petercorsab
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 02 Dec 2013, 20:01
Auto: Corsa B
Bydlisko: Pezinok

Re: len na tri valce...

Príspevok od používateľa petercorsab »

Byvali majitel jazdil normalne, spotreba ho nejako nezaujimala, ale auto jazdilo kazdy den kratke trasy a malo do roka asi dve mesacne pauzy. od kupy som najazdil cca 14 oookm a skusal aj ostrejsiu jazdu po dialnici, (cca 160kmh)...
Používateľov profilový obrázok
langdon2
Admin - Opelclub VIP člen
Admin - Opelclub VIP člen
Príspevky: 22942
Dátum registrácie: 16 Jan 2008, 16:10
Auto: Insignia
Bydlisko: Nitra
Bydlisko: Nitra

Re: len na tri valce...

Príspevok od používateľa langdon2 »

A prave tie kratke trasy tymto autam moc dobre nerobia...
Opel Insignia 2,0Cdti
Opel Astra G 1,4 16V ex...
Opel Corsa B 1.0 12V ex... Opel Corsa B 1.2 16V po smrti...
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika na vsetky znacky aut, rychlo servis, repas brzdovych strmenov
petercorsab
Nový užívateľ
Nový užívateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 02 Dec 2013, 20:01
Auto: Corsa B
Bydlisko: Pezinok

Re: len na tri valce...

Príspevok od používateľa petercorsab »

Posledne som zistil, ze ked to rano nastartujem a znova ide na tri valce, Staci mi odpojit to odrusenie na indukcnych cievkach, a znova ho zapojit a zasa ide...
Napísať odpoveď

Návrat na "ASTRA - VŠEOBECNE"